Civilný sobáš - priebeh

24. jún 2021

Ahojte. Tie ktoré že mali civilný sobáš alebo ste na menom boli . Aký bol priebeh sobáša ?
Nevesta šla sama alebo ju odvádzal otec ?

hrabovo
24. jún 2021

Šli sme spolu s nastavajucim

petamich
24. jún 2021

my sme mali par mesiacov dozadu - sli sme s manzelom, za nami svedkovia, rodicov usadili vopred ale teda bolo to pocas korony, ako to je bezne, ked su aj hostia atd. netusim 🙂

rusalinka
24. jún 2021

Ja som bola kamarátke a ju tuším viedol otec. Je to o dohode, môžete ísť spolu, môžete ísť s rodičmi, môžeš ísť sama 🙂

lucianne
24. jún 2021

Mňa viedol tatko😉 ale je to len o tom ako sa dohodnete môžeš ísť sama alebo s mužom alebo s tatkom.

felicitab
24. jún 2021

My sme si zariadili všetko ako sme chceli my. Určite sa viete dohodnúť a zariadiť si to podľa seba. Manžela odviedla svokra a mňa môj otec. Svedkovia a ostatní hostia šli na svoje miesta predtým.

nairia
24. jún 2021

rychly... manzela odviedla svokra, mna ocino, cakom prask sme boli za 15 min vybaveni a to bolo v case pred koronou s hostami.
ale da sa dohodnut, ak chces mat sprievodne orchestre, basnicky, pesnicky, prihovory siahodlhe, hocico, len treba povedat predstavu tete na urade, oni ta nainstruuju

barboraalexej
24. jún 2021

Nás sa pýtali či pôjdeme spolu s manželom alebo ja s otcom a on s mamou. Išli sme s rodičmi. Celý obrad trval cca 15 minút

dmk_1
24. jún 2021

Mala som sobas pred dvomi tyzdnami. Obrad trval 10 minut, hosti usadili napred, tak svedkovia. My sme vchadzali dnu s manzelom, pred nami sla slecna "uvadzacka". Vyberali sme, ci chceme gratulacie vo vnutri, ale samy vonku. Nakoniec sme s manzelom vychadzali von posledni. Vsetci ruska, my sme mat nemuseli. Pred obradom treba prist skor 10 minut, daju instrukcie, mozete sa aj opytat, ze co a ako. Nacvic si novy podpis, ja som ho v strese zabudla 😀

erikaa09
24. jún 2021

Muz isiel so svedkami . Ja som sla s otcom. My sme sedeli ( pytali sa nato - ja som bola tehotna a bolo mi zle ) svedkovia za nami staly. Bol prihovor pesnicka nejaka zase prihovor. Vymena obruciek, podpisi a pripitok ( postup asi tak ) . Kedy treba vstat a sadnut ukazovali

danka808
24. jún 2021

My sa chystame teraz na taky a asi zalezi od konkretneho uradu, lebo nevesta chce aby druzicky isli prve a ona sama k zenichovi a povolili im to

viktoria1425
24. jún 2021

Manžel stál už vpredu a mňa viedli obidvaja bratia 🙂

althinka
24. jún 2021

Je to na Vašej predstave a dohode. My sme vošli spolu s nastavajúcim. Rodičia sedeli a svedkovia sa postavili po príchode za nás🙂

autor
25. jún 2021

@lucianne s tatkom práve nemôžem ísť lebo už nieje medzi nami 😢

lucianne
25. jún 2021

Autorka to mi je ľúto 😢 nemáš krstného alebo môžeš ísť sama kamoška tak išla a na kytici mala medajlon s otcovu fotkou to bolo veľmi pekne a dojemne

didi2102
25. jún 2021

Záleží ako chces,môj brat nemal svadbu v kostole,čiže sa dohodli na úrade na celý parádu,hra na klavíri,nejaká básnicka,pesnička,svadobný pochod atď ... Ja som sa brala na úrade o 2 svedkoch,5min záležitosť , išli sme spolu s mužom

didi2102
25. jún 2021

Môžeš ísť s maminou , bratom , veľa báb ide same

janka2705
7. mar 2023

Ahojte. Neviete ci moze byt oddavajuci zaroveň aj svedok?