Budúci rok plánujeme svadbu

pepe2051
23. feb 2021

Ahojte žienky 💋
Budúci rok máme v pláne svadbu... do tej doby sa snad táto situácia vo svete umudri a ukludni ..aj keď človek nikdy nevie 🤷🏼‍♀️ ale keďže nemám s tým skúsenosť tak by som sa chcela informovať a popýtať sa na rady od vás, čo všetko treba zariadiť, objednat, rezervovať, tradície... a vzhľadom k tomu keďže svadbu chceme s partnerom niekde vonku v lese v prírode, tak na koho by sme sa mali obrátiť v prípade povolenia?😊 určite sa tu nájde nejaká žienka, ktorá mala v prírode svadbu ale plánuje. Neviem ako to funguje v takomto prípade. Mame kopec času na naplanovanie a vybavenie všetkého ale nerada by som zabudla na niečo. Za každú radu vám ďakujem 😇🙏

janeninka
23. feb 2021

@pepe2051 ahoj odporucam stranku mojasvadba - myslim ze aj prihlasovanie z kona by ti malo fungovat. Tiez je tam forum - vies cerpat info aj zo starsich diskusii, aj nejake fotoalbumy na inspiraciu. Na inspi je super aj pinterest. Celkom fajn su aj skupiny na fb (svadba 2021 -22 a pod, je ich velaa).
Co sa tyka svadby v prirode zalezi ci myslis civilny alebo cirkevny sobas. Ak cirkevny, riesis veci s knazom aj civil tak s matrikou - u nas v prirode nie je problem ak su to nejake bezne miesta kt.poznaju a svadby tam byvaju ( zahrady v blizkosti restauracii a pod) ak tam estw svadba nebola tak by to mal schvalit daky poslanec ci kto - ze je to patricne uctive miesto..ale myslim ze to nie je velky problem.
Cize je fajn zacat s terminom kedy cca chcete, pozistovat si ci je volny na matrike ( kostole) a idealne subezne s tym aj ci je volny tam kde to chcete mat ( stodola, chata, restika...) svadba v prirode je dost siroky pojem - chces tam mat aj hostinu? Aku? Mas tam toalety, elektrinu? Aj podla poctu osob zalezi ake by malo byt to vase idealne miesto - mozno nejaka chata, stodola... - k tomu najdes dost info na mojej svadbe podla toho aky cca kraj..

pepe2051
autor
23. feb 2021

@janeninka ahoj ďakujem. Ja už mám presnú predstavu o farbe svadby, o výzdobe a tak len neviem presne co všetko tam ma byt a nesmie chýbať. Napady uz mam takže inšpirácia mi nechýba. Sobáš bude civilný keďže partner nema birmovku a ani mi to nie je treba cirkvou. Ďakujem. No chceme uplne pod holým nebom, ale s tým ze záchody niekde v nejakej miestnosti vnútri niečo vedľa takže budeme aj zháňať taky priestor. A ľudí do 180. Ale ďakujem ti . Pozriem sa na stránky co si odporučila

janeninka
23. feb 2021

180 je uz celkom dost.. alee viem si predstavit nejaku vacsiu chatu na samote s priestorom na party, pripadne stan - predsa len v prirode je vecer uz dost zima.. vselico sa podla mna da vymysliet. zalezi aj od rozpoctu a od toho kto vsetko by tam mal byt - ci to viete mat take trosku divokejsie alebo chces aby si to uzila aj babicka s reumou a kamoska s par mesacnym babom. myslim ze je teraz dost vela dodavatelov co ti postavia aj podium na tancovanie, pozicaju stoly, stolicky.. zozenu stohy slamy a pod..
Asi najdolezitejsie je mat aj mokru variantu a to v pripade 180 ludi asi nebude ta chata..Plus co ked party skonci, aj ked skauti sa ti aj v stanoch vyspia 🙂
Urcite sa na to odporucam pozerat ocami hosta ( idealne kazdeho ) - ako daleko treba cestovat tam i spat, vedia sa dostat aj inak ako svojim autom... drzim palce. svadby v prirode maju svoje caro..

majuska161
23. feb 2021

@pepe2051 skús pozrieť aj stodola pohanské

pepe2051
autor
23. feb 2021

@janeninka cestovanie by mali zabezpečené autobusom plus osobný šoféri aj ubytovanie 😊 nakoľko máme rodinu aj zďaleka 😊 taku divokejsiu urcite ale aj takú aby sa zabavil každý. Preto sa snažíme rozmýšľať tak aby sa každý zabavil a otočila sa aj sem na skupinu ze urcite niekto poradí 😊 každopádne ďakujeme za rady 😊

pepe2051
autor
25. feb 2021

@majuska161 praveze nechcem v stodole ani nic take. Pozerala som a je to všetko ďaleko nakoľko ja som zo Štúrova tak som chcela niekde v okolí

oktavia
26. feb 2021

Kamarátka mala svadbu tiež v prírode, na lúke pri chate. Mali to super vymyslené. Zabavili sa ozaj všetci. Hlavne pre deti to bola zábava. Stoly s občerstvením mali pod rozkladacími stanmi. Viem, že chceli požičať od niekoho ale nakoniec bolo vraj lacnejšie ich kúpiť, Skús pozrieť aj tu- https://www.expodom.sk/

potomka
26. feb 2021

Tak neviem, ci chces mat svadbu len tak niekde na luke, alebo v nejakom peknom areali. Nemate v okoli nejaky kastiel s peknou zahradou? Aj to by bola podla mna dobra moznost