Bohémska svadba v lese

petrus19
11. okt 2017

Ahojte všetci. Potrebovala by som Vašu pomoc. So snúbencom snívame o bohémskej svadbe. Naše predstavy sú jasné. Chceli by sme svadbu v lese. Môj problém je však miesto. Vedeli by ste mi poradiť, kde je les, kde by sa dala uskutočniť moja svadba? Poprípade nejaký kaštieľ s lesoparkom? Na googli som už hľadala, ale nie je to ono. Nápady? 🙏 ❤

fidorka7
11. okt 2017

@petrus19 tak trochu si neviem predstaviť spojenie svadby v lese a bohémskosti. Uveď čo si predstavujete pod tým pojmom Bohémska, v čom má byť bohémskou?

petrus19
autor
11. okt 2017

Bohémsky štýl súvisí s prírodou. Ja si to celé predstavujem v lese, kde je všetko naokolo zdobené prírodnými prvkami. Kvety, drevené tabuľky s vrytými nápismi, pierka..jednoducho čo príroda dáva. A preto by som chcela jedinečné, čarovné miesto, kde by sa mkja predstava dala zrealizovať.

anavianavi
12. okt 2017

Ja si pod slovom bohemsky predstavim nieco uplne ine, suvisiace s bohemskym zivotom skor. Ale k tvojej predstave, ak su financie, tak ti svafobna agentura spravi cokolvek, kdekolvek. Zavisi aj odkial si a mesiaca svadby. Vhodny je Liptov, donovaly, tatry nova lesna, sl. raj, cingov.

jumama
12. okt 2017

@petrus19 pozri si na sashe sutaz Moja hand made svadba a inspiruj sa tam. Ak aj nemaju uvedene miesto, kontaktuj ich... davali tam ludia vsakovake svadby....

pbra40
12. okt 2017

daj si do googlu Abeland Lozorno a pozri obrazky. neviem ci je to to co hladas. boli sme tam raz pozriet ked mali pripravu na svadbu, bolo to velmi pekne (i ked skor na ludovu notu, tak neviem ci je to to slovo bohemske).

marcelatje
12. okt 2017

https://www.google.sk/amp/budmerice.net/kastiel... nie je to uplne les, ale pekny park

heregova
12. okt 2017

Sice bohemsky znamena nezodpovedny a bujary,tak trosku nerozumiem,ale k veci..skus pozriet https://www.svadbavstodole.com/
Nie je to uplne les,ale je to nadherne..nenapisala si,odkial si,takze tazko radit

sam2
12. okt 2017

No neviem, ale pri slove bohemsky si predstavim vsetko (od nerespektovania pravidiel, cez bujare vecierky a zivot v style la dolce vita, po neviazany sexualny zivot) len nie romanticke rozjimanie v lese.

Ale teda k veci, ak chces naozaj les, riesila by som Tatry, ci uz Nizke alebo Vysoke... tam je podla najviac takych carovnych zakuti 😊

ibrunova
12. okt 2017

Jánošíkove Diery 🙂

martina2001
12. okt 2017

Ak chces lesnu svadby, hladaj chatu, skor hajovnu v lese, no termin svadby bud neskora jar, prippadne skora jesen

dominika6
12. okt 2017

@petrus19
nevieš nájsť hocijaký les na okraji tojho mesta kde si zavesíš kvety, drevené tabuľky s vrytými nápismi, pierka..mimochodom..to príroda nedáva...to si tam musíš dať sama..
a potom sa idete najesť do reštiky..

mrkvicka060
12. okt 2017

@petrus19 http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=bohémsky
To poprve...nepouzivala by som vyrazy, ktorym nerozumiem...

A po druhe, chod niekde do hrinovej do lesa, tam je vela chatovych penzionov v okoli, mozno aj medveda stretnete... vydaj sa v lese a maj oslavu v chate

dai
12. okt 2017

@petrus19 pravdepodobne si myslela boho style - pozri si inspiracie na nete na wedding, najdes tam toho kopu - nieco taketo ti vie spravit kazda agentura, jasne ze je tam potom otazka financii...
ak chces lacnu verziu, pozri salase, farmy etc. ... je toho uz kopu po Slovensku😉

missguerlain
12. okt 2017

@petrus19 Jaaaj tu su zas raz mudre zeny 😝😂 Budu poucovat, co znamena vyznam slova bohemsky a honit si tu na tebe ego, a pritom to je cele len o tom, ze v zivote asi nepoucili o 'Boho style' 😂
Tak sup sup na google si doplnit znalosti 😂🙏

sam2
12. okt 2017

@missguerlain Tak "bohámsky" a "boho style" sú dve rozličné veci.... len tak mimochodom ;)

monhla
12. okt 2017

@missguerlain Ja si myslím, že je pekné, že ju poučili. Lebo svadba v "boho style" a bohémska svadba ozaj nie to to isté. Teraz aspoň bude vedieť, čo má naozaj googliť a hlavne v reálnom živote nepraví zo seba hlupáka 😉
Veď sa všetci učíme celý život. A mýliť sa je ľudské. Len sa netreba báť, ak nás múdrejší opravia a poučia 🙂

elenita
12. okt 2017

A ja by som mala ešte jednu malú poznámočku - čo v prípade nepriaznivého počasia?

stanulienkat
12. okt 2017

no skryju sa pod strom 😉

missguerlain
12. okt 2017

@sam2
@monhla Jaj zrazu uz vsetci poznaju boho style :D A co viac, znova si pohonme ego, ze boho style a bohemska svadba su vlastne dve odlisne veci 😝 No vo vasich predstavach a interpretaciach slova bohemsky a 'boho style' ano, bohuzial v slovenskom kontexte prekladu je boho a bohemska svadba totozne. Takze ked @petrus19 hovori o bohemskej svadbe je jasne, ze tym mysli boho (,ktore je len skratkou bohemian, ze ano), ale hej, treba tu z nej spravit tupanu, lebo tu ste vsetky mudre a nerobite zo seba hlupakov 😉

dai
12. okt 2017

@elenita tie svadby sa vacsinou robia v blizkosti nejakej budovy ( stodola, farma etc. ) pripadne agentury zabezpecia stany aj s vyhrievanim ( my sme tak mali spravenu svadbu na zahrade jedneho kastiela, s tym ze ked nebude dobre pocasie sa vsetko pripravi vo vnutri...)

sam2
12. okt 2017

@missguerlain neviem kto z nej spravil tupaňu... akože to, keď sa pomýlim a niekto ma opraví, urobí zo mňa tupaňu? Zaujímavý pohľad.....

A neviem prečo si myslíš, že len ty poznáš "boho style", ale nechám ťa v tom... evidentne si svoju negatívnu energiu potrebuješ vybíjať takýmto spôsobom....

A áno, bohémska svadba a svadba v BOHO STYLE sú dve rozličné veci. Aj keď boho style je odvodený od bohemian.

Ale nebudem sa s tebou hádať, lebo len ty to poznáš lepšie ako všetci ostatní a my sme tupane 200 rokov za opicami. Pekný deň 😉

petrus19
autor
12. okt 2017

Ďakujem každému za príspevok

monhla
12. okt 2017

@missguerlain @missguerlain Práveže nie každý pozná "boho style" Napr. ja som dodnes nevedela, že je to svadba s lesnou tematikou sa tak nazýva. Preto si myslím, že zakladateľka bude rada, že aj ona sa dozvedela správny názov. Lebo googliť behémska svadba a Boho style svadba je trošku rozdiel. Pri bohémskej svadbe mi našlo len cca polovicu výsledkov, ktoré by boli pre zakladateľku prijateľné.

Lebo ozaj nie každý musel pochopiť, čo tým autorka myslela. Nie sme vševedúce. Ak napísala bohémska, tak som myslela, že ozaj bohémska. No kedže po tvojom príspevku to už vieme všetci, tak myslím, že autorka dostane pár pekných rád a bude so svojím veľkým dňom spokojná.

P.S. Som rada, že som sa niečo nové naučila. 😉

missguerlain
12. okt 2017

@sam2 Si ma pobavila 🙂) Ze vraj 'ked sa niekto pomyli'... to je zase len tvoj uhol pohladu 🙂 Co ak sa vobec nepomylila a ty opravujes bezdovodne? A este stale som sa od teba nedozvedela, ze v com prameni ten strasny rozdiel medzi bohemskou svadbou a boho svadbou 🙂 A fakt ma to strasne zaujima a chcela by som to vysvetlit. Lebo sice o mne ides tvrdit, ze si myslim, ze len ja poznam boho style, ale zaroven to popieras, kedze su to vraj tak dve odlisne veci a ja medzi nimi nevidim ten rozdiel 😉 Tak ked uz nieco zacnes, tak to prosim ta aj dokonci, lebo takto to je len take fukanie do vetra 😉

monhla
12. okt 2017

@missguerlain Pozri si slovník "bohémsky" a porovnaj to s tým, čo vieš o boho style. Mne to rovnaké nepríde.
A nehádajme sa. Autorka dostala pár pekným rád a to bol cieľ diskusie.

sam2
12. okt 2017

@missguerlain bohémesky život je život, ktorý je na hrane, ľudia neakceptujú zaužívané pravidlá spoločnosti, žijú neviazaný život, ich život je o bujarých večierkoch, atď...

Boho style je štýl, ktorý prebral prvky hippie, je v súlade s prírodou, jeho farby sú najmä farby prírody, atď

Čiže si myslím, že sú to dve rozdielne veci.... aj keď samozrejme prvky sa môžu prekrývať, tak ako vo všetkom....

Ja len neviem prečo hneď útočíš a si uštipačná.... však nevieš veci vysvetliť aj normálnym spôsobom? Prečo musíš používať ten nadnesený a povýšenecký podtón?

missguerlain
12. okt 2017

@monhla Tak ak ide o porovnanie slovnikoveho vyznamu slova 'bohemsky' a boho style, tak mas pravdu, ze diskusia skoncila, kedze slovu bohemsky mimo svadobny kontext priradujeme ine predstavy. V suvislosti so svadbou vsak 'boho style wedding' a 'bohemian style wedding' su v podstate identicke predstavy.
Pekny den prajem❤

deti95060810
12. okt 2017

asi nevieš čo je bohém.....Je to človek, ktorý žije netradičným a neusporiadaným životom. často pije, často sa stretáva s ľuďmi podobnými....
žeby títo ľudia mali svadbu v lese? to skôr lesné žienky a tuláci....