Blahoželanie - dilema

28. nov 2022

Ahojte,

píšem anonymne, pozná ma tu viacero z vás.

Mám dilemu ohľadne blahoželania. Švagriná je veľmi svojská osoba, slobodná , zrelá žena po 40. Ide o jej správanie. Keď má sviatok ona čaká blahoželania, darčeky, kt. potom aj okomentuje, nič jej nie je dobré, no keď príde môj sviatok tak ani sms, ak náhodou príde spolu so svokrou, takisto všetko je zlé, koláč jej nechutí, všetko pohostenie nanič.
Doteraz som jej vždy blahoželala, no teraz mám dilemu , kedže viackrát po sebe ani sms ani nič, tak neviem ako sa zachovať. Napísať aspoň sms, ísť je potriasť rukou aj za cenu , že bude urážať?

Ako by ste sa zachovali vy?

simona20201309
28. nov 2022

Napísala by som jej sms a ak by sme tam náhodou išli v čase ich sviatku, dala by som fľašu vína (do 3e) Alebo čokoládu. Nič viac. Žiadne dary. A nech okomentuje, či je to víno až také zlé 😆
Mne by bolo blbé vedome odignorovat sviatok, len z toho titulu, že som urazena.
To, že oni ignorujú moje narodeniny, to by mi bolo jedno....

melanta
28. nov 2022

Ja mám zvyk, že to, že je niekto debil neznamená, že budem aj ja. Ona si je vedomá toho, čo robí a ver, že ju to riadne štve, preto vždy všetko ofrfle, snaží sa samú seba presvedčiť o tom, čo hovorí, aby nebola neštastná. Žiaľ, nepomáha jej to, preto v tom pokračuje. SMS pošli, rukou jej potras len ak sa stretnete priamo na sviatok.

autor
28. nov 2022

@simona20201309 ahoj, presne, že by som sa blbo cítila a nechcem sa správať ako ona, doteraz som jej vždy aspoň napísala sms

autor
28. nov 2022

@melanta presne takto uvažujem , ďakujem

jania023
28. nov 2022

Neviem kedy ma sviatok ale skus jej den-dva predtym ako naaahodou zavolat a oznamit jej ze od teraz ako ku tebe tak ty k ludom a tym ktory ti neblahozelaju a nespomenu si na teba urobis to iste a ani ty si nespomenies nech teda vedia ake je to ubohe😀

malacibulka
28. nov 2022

Nebude malicherne, ak jej sviatok budes ignorovat. To nie je, ze ju nepozdravis na ulici. Blahozelat nie je povinnost, nech si myslia ludia co chcu, rodina neznamena ze oni mozu vsetko a ty to musis strpiet. Ludia su castokrat naockovani "pokojom v rodine za kazdu cenu". Jedine co tak dosiahnu je, ze sa blizki naucia ze ich nemusia respektovat. Ak sa svagrina bude stazovat, mozes jej to v klude bez sarkazmu vysvetlit - "pozri aj mne by sa pacila od teba pozornost na moj sviatok, ale kedze od teba ziadne gesto doteraz neprislo, rozhodla som sa tym tiez nezaoberat".

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz