Básnička mladomanželom

katkami123
16. aug 2022

Ahojte, mame tu aj kreatívne básnické črevá? 😀
Ide o to, ze sme pozvaní na svadbu na september, ale nezúčastníme sa jej. Chceme poslať mladomanželom pohľadnicu s venovaním aj peniazmi. Namiesto kvetov si pytaju lósy. Mne to príde veľmi mudre a ľutujem, ze som tak neurobila na svojej svadbe tiež, lebo som dostala kopu rôznych kvetov, ktoré som ani nemala kam dať a za 3 dni putovali všetko do koša. Okrem penazi by som im chcela pribaliť do obálky tiež lósy, zopár (snáď budem mat šťastnú ruku pri výbere 😀) rada by som im napísala nejakú kreatívnu a originálnu basnicku v znení (nemusí byt doslovne)

- , ze namiesto 3 toastovačov, 4 konvíc a 5-tich druhov obliecok posielame radšej peniaze a k tomu lósy s prianím vyhrania tej najvyššej sumy, ze im želáme všetko dobré do života a tú hlavnú výhru už majú a to, že maju jeden druhého. Niečo nápadité, vtipné. Sú to mladý sympatický pár.

zuzanalukasko
16. aug 2022

@katkami123 noo, vďaka za rozptýlenie mojich mozgových buniek nebuniek, možno sa niekto chytí, akosi mi nejde zatiaľ
Želáme vám toastovače, samozrejme aj kanvice, ale čo vám prajeme je neoceniteľné. Zdravie, lásku naveky a v zotieraní losov šťastné ruky.

lamonita
16. aug 2022

Nie posteľné prádlo, ani toastovač,
ale žreby, aby ste sa ako prasce
v žite mohli mať✌️🤣 (aby sa neurazili zase hej,opatrne)

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lamonita
16. aug 2022

Nevesta, v obálke máš keš,
Hneď v pondelok po opici niekde minúť bež

katkami123
autor
16. aug 2022

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 dobré

katkami123
autor
16. aug 2022

Ja som vymyslela, ze na začiatok dám niečo motivačne, co vy na to?

Manželstvo je veľký dar, v dnešnej dobe si ho chráň. Vraj načo papier, treba na tento krok odvahu, pritom to vôbec nie je čarovný prútik, ktorý ti zrazu zmení povahu.

Len ďalej niečo

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veroonr
16. aug 2022

@katkami123 tak toto je moja oblubena aktivita, vymyslat prianie na svadobne blahozelanie ale tak, aby jemne odkazovalo na dar 😃 dve svadby uz toto leto mame za sebou, tesim sa jak s muzom budeme vymyslat tretiu basnicku, to je zabava na cely vecer 😂

rohypnol1
16. aug 2022

Manželstvo je kľukatá cesta dvoch,
plná lásky, nehy, pádov, pokory.
Manželstvo je o spoločných snoch,
o iskre, ktorá sa vždy tíško rozhorí.

Rozhodli ste sa ňou kráčať spolu,
k tomu vám to najlepšie chceme priať,
kopec šťastia, žiadnu smolu,
nech je každý deň o čo stáť.

Miesto kvetov do vázy,
posielame trochu peňazí.
Žiaden príbor, žiadne riady,
nech sa jednoducho máte radi.

K tomu ešte palce držíme
nech si výhru zotriete,
aj keď najväčšie šťastie je,
že nie ste sami na svete…

katkami123
autor
17. aug 2022

@veroonr
Super tak ja takto :
Manželstvo je veľký dar, v dnešnej dobe si ho chráň. Vraj načo papier, treba na tento krok odvahu, pritom to vôbec nie je čarovný prútik, ktorý ti zrazu zmení povahu.
Prídu rôzne prekvapenia, milé i nemilé radosti i starosti, všetko sa dá zvládnuť s pokojom a láskou k vzájomnej spokojnosti.
Múdrosť je sprevádzaná správnymi rozhodnutiami a silou postoja, a tak chlapec z Michaloviec vyletel z hniezda, vytvoriť s dievčaťom z Vranova teplo domova.

A ďalej babo raď 😀 ešte sú silno veriaci a chodia radi na výlety na turistiku, ale ako to všetko zakomponovať…

katkami123
autor
17. aug 2022

@rohypnol1
👌🏻

danica2711
17. aug 2022

prepáč, ale tieto amatérske veršovanky, ešte k tomu od cudzích, sú skôr trápne. Prečo nenapísať niečo neveršované, ale pôvodné a od srdca?

katkami123
autor
17. aug 2022

@danica2711
Lebo mne sa neveršované nepáči a príde mi zas to trápne. 🙂

veroonr
17. aug 2022

@katkami123 ja tiez davam neversovane, verse su na vsetkych kupenych blahozelaniach... Ale tak komu jako libo

maribell
17. aug 2022

Prepáč, ja nechcem byť zlá ale naozaj niekto očakáva, že to budú čítať? 😅 Podľa mňa to v realite vyzerá nejak takto👇😅

wig
17. aug 2022

Chceli by ste žehličku, na tú vašu svadbičku? ...rýchlovarnú konvičku, na horúcu službičku? ... čo tak malú sumičku, na svadobnú cestíčku?? ...a namiesto kytičiek pár stieracích kartičiek??
Hmmm... 😀

katkami123
autor
17. aug 2022

@wig
Dobre 🙂

katkami123
autor
17. aug 2022

@maribell
Je to možné, potom budú zahltení pohľadnicami. Ale my posielame mesiac dopredu

katkami123
autor
17. aug 2022

@veroonr
Chápem, každému sa iné páči, mne neveršované príde ako naši-vaši jubilanti