Aký darček by potešil nevestu a ženícha na svadbu?

alexkajka
17. feb 2013

Sestra sa bude v juli vydavat ma 26 rokov s buducim manzelom ziju v rodinnom dome spolu s jeho rodicmi ale oni maju svoju malu izbu kde maju aj postel aj obyvacku a chcela by som vas poprosit co by som im mohla kupit dakujem za pomoc 🙂

sakura77
17. feb 2013

Spytaj sa sestry co by potrebovali a mas vyriesene😉 radsej ako kupit nejaku blbost..

nikolet_89
17. feb 2013

tak toto sa radi dost tazko a urcite to zmen na diskusiu, tu si moc nepokecas...a co takto sa ich spytat ?? Ja osobne by som jej dala asi niaky vykendovy pobyt cez zlavudna...alebo nieco take 🙂

sissy27
17. feb 2013

buď sa ich spýtaj a nech na rovinu povedia, čo by sa im hodilo, alebo daj obálku s peniazmi - to je asi úplne najlepšie a najrozumnejšie riešenie, isto dostanú takto od viacerých a nazbierajú sa im € na niečo hodnotnejšie, na svadobnú cestu, alebo skrátka čokoľvek, čo budú chcieť...

lejlla
17. feb 2013

ja som tiez za eura,nech si kupia co potrebuju...ale ked chces aby mali od teba pamiatku tak mozno by som kupila k euram nejaku drobnost co by im pripominalo den D...

svetlusska
17. feb 2013

bud sa spytaj sestry aby si nekupila blbost alebo daj obalku s peniazmi...my sme to takto poriesili na nasej svadbe...ked sa nas pytali co chceme tak sme povedali ze co (ale to len v pripade ze dana osoba chcela silou mocou kupit daky dar) ale tak povacsine nam aj tak kazdy daval peniaze...co si myslim ze je najlepsie lebo si bude moct sestra vybrat sama co chce....ale tak stalo sa mi ze mam doma napr.aj dvoje pribory ci sadu salok....alebo ten horsi pripad ze sme dosatali uplnu blbost ktoru mam zalozenu na spodku skrine lebo je nepouzitelna...takze asi ta...ja by som volila urcite peniaze....

amouramour
17. feb 2013

rozhodne peniaze🙂tie ludi zvacsa potesia viac nez akykolvek dar

tajomna21
17. feb 2013

peniaze ... my sme mali dokonca basnicku v pozvanke, ze ak nam chcu nieco darovat, ze by sme sa potesili euracikmi na svadobnu cestu ...

moonlighting
17. feb 2013

Ja zase preferujem akékoľvek dary (na narodeniny, vianoce, svadby ...) vo forme darčeku než hotovosti. Peniaze sa mi zdajú dosť neosobné. Ak som bola už naozaj nútená dávať peniaze, kúpila som aspoň nejakú peknú farebnú pokladničku (väčšinou prasiatko so štvorlístkom) a do nej som korunky dala.
Ja som kupovala na svadbu svojmu bratovi kávovar Dolce Gusto. Ešte ma napadá fotorámik či meteostanicu. V každom prípade treba návrhy prestrieť sestre, nech si vyberie.

simca06022011
17. feb 2013

Peniaze su neosobne, ale co osobne im kupite do jednej izbicky? Peniaze su podla mna prijatelne, ak mi nechcete venovat napr svadobnu cestu 🙂) Alebo sa jej opytaj, ja som povedala, ze ked raz budem mat svadbu, tak napisem zoznam co mi maju ludia kupit 🙂 do dnes tak fungujeme na vianoce s ocinom (posle nam email co by chcel... viac veci samozrejme a nas sa tiez opyta... a potom cakaame co to bude 🙂 )

emakiki
17. feb 2013

určite peniaze, ja som sa nedávno vydávala a bolo jasné, čo chceme... ak by sme niečo chceli, tak si to kúpime, my sme si ale peniaze odlozili, pretoze mame vsetko co potrebujeme(okrem samostatného bývania-ale to by nám nikto nekupil 😀 ) a ked nie tak si kupime z výplaty... my sme v priemere dostali 100 e, ale je jasne, že každý dá podľa svojich mozností...

maca_p
17. feb 2013

peniaze, jednoznacne. ved naco by im boli 4 meteostanice, 3 fotoramceky alebo 3ojo rovnakych out of fashion navleciek na paplony? 😀
alebo potom podla vlastneho vyberu, co chcu. ale to si mozu teda aj kupit sami 😉

cecil36
17. feb 2013

Nas sa tiez kazdy pytal, co by sme chceli, ale vzhladom na to, ze sme obaja mali vlastne zariadene byty, tak sme do bytu nepotrebovali vobec nic, naopak mali sme vsetko dvojmo 😀 Tak nas potesili peniazky. Opytaj sa sestry, co by chceli a podla toho sa zariad.

31majka12
17. feb 2013

peniaze....

gubcikova
17. feb 2013

peniaze

brumka
17. feb 2013

ahoj mi davame vzdy len a len peniaze a daku drobnost, aj svagrinna ked sa vydavala sa pytala co chcu ze peniaze stavali vtedy dom, aj nam davali na svadbe viac peniaze a ked anam dakto dal riady a take veci do domacnosti tak sa stalo ze sme mali 3 sety ktore sme nevyuzili, ved uz ked mame roky vlastnu domacnost. s peniazminic nepokazis

bullinka
17. feb 2013

niet lepsieho daru ako peniazky, nech oni rozhodnu, co chcu a potrebuju.

kikatko
17. feb 2013

jediný darček kt. nič nepokazíš je obalka s peniazmi

jankastubka
17. feb 2013

My sme davali aj dostali peniaze. Ak by to predsa len musel byt dar, tak tiez by som dala nejaky zlavneny pobyt, alebo nejakecelodenne wellness. Ale to zavisi od ludi, ci to maju radi, ja wellness zboznujem. Co urcite neznasam su dary tipu vazy, misy, pohare, obliecky, a nedajboze nejake sosky, na ktore pada prach.

vroni
17. feb 2013

Aj peniaze mozno darovat kreativne (ci "osobne") - urobit kyticu z bankoviek, zaramovat ich (ramik mozu pouzit neskor na inu fotku), doniest "vrece penazi" (bacha, drobaky su strasne tazke!!!!), my sme dostali papierove auto, ktore malo namiesto skiel, stieracov, vyfukovych plynov atd pekne zabudovane bankovky (nebolo to myslene, ze si za to mame kupit auto 😀 , ale ze chlap je automaniak), no podla mna vsetko lepsie nez 17 kavovarov a 15 cajovych servisov.....

marianka0101
17. feb 2013

Ja si myslím, že naj sú peniaze, alebo sa priamo opýtať, ale to je zase riziko, že dostanú 2 fritézy... možno niekto povie,že peniaze sú neosobné, ale určite lepšie ako darovať haraburdu, ktorá ďalších 40 rokov bude trčať v skrini, zaberať miesto a to iba preto, že im bude ľúto ju predať, keďže to bol svadobný dar. Prípadne ak majú nejaký obľúbený obchod o ktorom vieš, že tam tie eurá minú, tak daj poukážku v nejakej sume do konkrétneho obchodu

swarovski
17. feb 2013

V dnešnej dobe určite peniažky. My sme si vyslovene k pozvankam napísali, že nás poteší finančný dar.

sandramary
17. feb 2013

cez zľavový portál sa dajú kúpiť super zľavy na pobyty. Ja by som im venovala to.. výde Ťa to tak do 70EUR... aj menej... a daruj im ten kupón.. Peniaze ich isto potešia ale to je taký dar že na neho každý časom zabudne...
Tu sú adresy niekoľkých porátlov..
www.slevoteka.cz
www.zamenej.sk
www.jozko.sk
Ja som takto bola aj s malou na mnohých výletoch. Býde to fakt málo je tam strava.. len sa tam nejako dopraviť. Absolvovala som takto aj Chorátsko, a malú som mala zadara a bolo to úžastné a za máličko financií...

mamavera
17. feb 2013

dala by som im peniaze, ale aby to bolo originálne, tak v jedno - dvojeurových minciach v nejakej peknej truhličke 😀 😀 😀 😀 😀

janabanana
17. feb 2013

tiež som za peniežky a niektorým kamoškám som ku penižkom primiešala aj zopár žrebov čo keby náhodou tak budu ma ť viacej 😀

aadulik2110
17. feb 2013

aj ja som za peniažky, my sme dostali rôzne dary - jedálenské súpravy, ktoré sme doteraz nevybalili, lebo sa nám nepáčia, posteľnú bielizeň, ktorá nesadla do môjho vkusu, sady pohárov na víno, že namiesto umývania ich môžeme "vyhadzovať" koľko ich máme.... keďže sme plánovali stavať, tak peniaze boli naozaj najlepšie... € k € a nazbieralo sa to...

drobcek26l
17. feb 2013

Možno sa ti budem zdať detská ale pamätám si, že my s manželom sme od mojej sestry ako svadobný dar dostáli krásne veľké plyšové ružové PRASIATKO pre šťastie. Je to možno somarina, ale bol to darček aký nám nikto iný nekúpil, bolo to krásne a originálne a naozaj nás to veľmi potešilo. doteraz má v našom byte čestné miesto a sem tam ho požívame ako vankúš.
Pri tom prasiatku bola v taške aj obálka s peniazmi, ale naozaj neklamem a poviem že to prasiatko nás vtedy potešilo viac. 🙂

maria117
17. feb 2013

Urcite peniaze al sa jej spytaj. Somarinky a srandicky mozno dostane od kamosiek al na ine sviatky...pripadne este nejaka vlastna vyroba...

anieli_1
18. feb 2013

my sme podostavali aj dary ale to som sa tesila bo sme isli z prenajmu do vlastneho takze sme toho vela nemali ale peniazky najviac potesili ...... takze to je najlepsia moznost 🙂

mackoxxx
18. feb 2013

Osobne som sa najviac potešila črepníkovému kvetu, na ktorom boli naviazané peniaze. Stále sa s mm smejeme, či ešte nezarodí. Aj keď pri každom dare (aj nepraktickom) si na všetko to krásne spomeniem aj teraz. Takže peniažky áno, ale určite s niečim aby si na to potom spomenuli. 😉 Už som videla aj lampu a tienidlo bolo obvešané €. Tiež to bolo milé.

laura0
18. feb 2013

Tiež si myslim ze peniaze.Nemusis trafit to co by im bolo treba ,kazdy ma svoj vkus ,peniazmi nic nepokazis si myslim..... 🙂