Ako zdobíte štedrovečerný menší stôl?

14. dec 2021

Ahojte poradte ako pekne decentne vyzdobit stedrovecerny mensi stol, ziadny obrovsky 🙂 co zvyknete nan pokladat? Prosim tienco nezdobite ani mi nepiste ze je to zbytocne zdobit pretoze vas komentar mi k nicomu nepomoze dakujem

luci310
14. dec 2021

Však stedrovecerny stol hádam každý nejako ozdobí, či niekto len naloží večeru na taniere?

sejbipi
14. dec 2021

Nič extra som neriešila (viac by sa tam toho aj tak nezmestilo🤣) . Len tak decentne.

janulka1802
14. dec 2021

Určite by som tam dala živé vetvičky, hoci len do mini vázičky, pekné podložky, prípadne obrus, servítky s vianočným motívom, kľudne pomedzi taniere možeš naaranžovať nejakú šišku, vlašský orech, či inú dekoráciu.

dundulica
14. dec 2021

to bolo vlani

janulka1802
14. dec 2021

@sejbipi vidíš a podľa mňa by sa tam vmestilo hocičo, čo som spomenula. 😉Ale hlavne, ak sa to páčilo Vám doma.

janulka1802
14. dec 2021

@dundulica z mojho pohľadu to není malý stol, ale je to veľmi pekné!!!

sejbipi
14. dec 2021

@janulka1802 áno, na fotku by sa zmestilo toho kopec. 😉😉Len neviem ako by sme sa najedli. 🤣Ten priestor je fakt malinký 😃

janewithane
14. dec 2021

Zvykneme davat bud latkove prestieranie alebo taky behun cez stred stola, svietnik na vysoke sviecky ozdobeny vetvičkou, do taniera servitku napolku a na to bud medovik alebo malu sisku ci mini vianocnu gulu. Plus jedlo sa snazime pekne nalozit do servirovacich mis nie len do hrncov

kaktus87
14. dec 2021

Sviatočný ozdobný obrus alebo behun, ozdobné taniere, vianočné servítky, tanier s medovníkmi, do stredu stola 2 domčekove svietniky

7lenka11
14. dec 2021

ja dám pekný biely obrus, do stredu stola sviečku a uložím taniere s príbormi a pohármi, k nim luxusnú servítku.. to je všetko.. občas ešte dávame štólu cez stred stola..

dundulica
14. dec 2021

toto tiež niekedy bolo

dundulica
14. dec 2021

a toto tiež

monkabohdalova
14. dec 2021

U nás je zvyk , že počas večere už neodchadzme od stola. Takže všetko jedlo je na stole naložene a mávame sviečku iba a vedľa na stole nejaku menšiu dekoraciu 😊

magduska2
14. dec 2021

Minulý rok takto 🎄

bolarazjedna
14. dec 2021

My máme pekny bordový behún po dĺžke stola, kúpila som také podložky pod taniere biele so zlatými vianočnými motívmi, mame slávnostné taniere aj príbor, ktorý používame iba na sviatky. Vianočné servítky, plus budeme mat svätý kríž a vianočnú sviečku na stole.

hebba25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hebba25
14. dec 2021
ivkasolteska
14. dec 2021

@luci310 😀by si sa cudovala.seternica doteraz spomona nato,ako na stedry vecer vecerala u svokry na gumenom obruse🙈🙈🙈

ivangeline
15. dec 2021

Obrus,podlozka pos taniere,servitka,pribor,ktoey sa vybera len na oslavy a sviecky vo svietniku alebo my este nejaku malu ozdobku ci z gul na stromcek alebo ceciny..

tinka_1807
15. dec 2021

Rok 2020 takto 🙂

poopsie
15. dec 2021

Aj my máme zvyk neodchadzat od stola, tento rok dáme dnu asi stôl z terasy, napríklad minulý rok som dala len obyčajný šedý obrus a servítky pekne hrubšie pestrofarebné vianočné ako prestieranie, mame sviatočný riad, sviatočný pribor a pitie si nalejeme do kryštálu po babičke

snowflake07
15. dec 2021

@ivkasolteska A čo je zle na gumennom obruse?Sú aj pekné vianočné gumenné obrusy.Nas sa stretáva cez Vianoce 10 ľudí.Stol máme nazdobeny,ale obrus je gumenny.Stale deti niečo vylejú a každý okrem gumenneho by mohol ísť rovno do koša.

dusankomoj
15. dec 2021

@ivkasolteska ja by som sa nečudovala🤣pred rokmi ocinovy kvacol na drahý damaškový obrus kúsok šalátu a mama nás ledva nechala dojesť večeru a už ho menila za gumový! A potom,keď som už mala dcéru a ona vyliala na ten istý obrus kapustnicu,som sa dozvedela: veď už je starý,nehreš ju! Ocino iba pípol,že kde je spravodlivosť🤣🤣🤣

zuzuliennka1
15. dec 2021

pekne sa to da vyriesit vianocnym obrusom, to uz mas hned ozdobene, prip. nejaka vianocna stola do stredu. na mensi stol by som ziadne ozdoby prilis nedavala, niet to kam dat a rychlo bude taky stol vyzerat prilis prepchaty

ivkasolteska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkasolteska
15. dec 2021

@snowflake07 ved ok,je to vec vkusu.no ja pre gumene obrusy nemam pochopenie(asi trauma z detstva) a za mna,radsej ziaden ako gumeny.aspon na sviatky zvyknem dat biely obrus aj behun,velky svietnik a pekne nazdobit stol.

ivana11155
15. dec 2021

Vianoce 2020 u nas:

lopka1313
16. dec 2021

My davame vianocny obrus, slavnostne taniere (tuto sadu vytahujeme fakt len vynimocne), farebne servitky, do stredu stola sviecku a vsetko. Obcas este pustime koledy.
Uz ten obrus a sviecka spravi vela 🙂