Ako vybrať obrúčky?

simona1998
13. jan 2021

Ženy , potrebujem pomôcť . Ja ako úplný začiatočník vôbec neviem ako a odkial vybrať obrúčky vraj musí byť nejaká určená gramaz zlata alebo niečo take ? Vôbec neviem prosím vás o pomoc 🙂 popripade odkial sú vaše obrúčky ?🙂

raddkka
13. jan 2021

Na obrúčky neexistujú žiadne pravidlá. Vyberte si, aké sa vám páčia. My sme boli v zlatníctve. Z ponuky sme si vybrali tie, ktoré sa nám najviac páčili a dali sme si ich upraviť, aby boli ešte viac podľa našich predstáv. Záležalo mi na tom vybrať si riadne, lebo ich máme na celý život a síce nie som veriaca, manžel je, ale je pre mňa dôležité aj to, že sú posvätené. Boli aj drahšie. Švagriná si zase vybrala z konfekcie, lacnejšie, ale tiež celkom fajn. Ale oni ich ani jeden nenosia. Ja som svoju z ruky od sobáša nedala, manžel ju dáva dole, len keď niečo robí okolo domu. Takže fakt ide skôr o to, či vám na tom záleží, alebo je to len nejaká nutnosť

vilma7
13. jan 2021

Gramáž zlata? Nič také som nikdy nepočula. Normálne som si našla predajcu s dobrým výberom na nete a potom sme tam išli osobné a všetky možnosti videli, vyskúšali a odmerali prsty a obrúčky sa nám vyrobili. Žiadna veda!!!

elizabet173
13. jan 2021

@simona1998 ziadna gramaz neexistuje. Mozes mat obrucky zlate, strieborne, z chirurgickej ocele, drevene alebo aj nijake.

hors
13. jan 2021

My sme si dali aj gravírovanie s vnútornej strany
Vyberala som podla toho ktore sa nám páčili. Chcela som hrubšie takže oba majú 11g .Prejdi viac zlatnictiev a potom sa rozhodni kde ta najviac oslovili 🙂

sisa_s
13. jan 2021

My mame z Panaksu, priatel hrubsiu klasiku a ja tenucku s kamienkami 🙂 klasicka obrucka na mojom malom prste vyzerala ako obruč 😅🙈 takze som rada, ze sme to skusali a nekupovali naslepo cez net 🙂

jaskolka
13. jan 2021

Také, aké sa vám páčia. Môžu byť zlaté, strieborné, z ocele, z wolframu, drevené.. Proste co len chceš

engynka
13. jan 2021

Neviem o tom ze by boli nejake pravidla na obrucky. Ale teda mozem jeden zaujimavy tip dat. su aj zlatnici, ktori ti vyrobia obrucku z tvojho zvyskoveho zlata. Napr ak si mala zlate nausnice, jednu si stratila tak z takychto zvyskov ti to vedia urobit. My si tak davame robit z maminej obrucky, nausnice atd. Uctuju si potom len za pracu pripadne ak este museli dat nejaky svoj material.

leuchtturm
13. jan 2021

moja obrucka je zo zlatnictva. Pobehala som vsetky zlatnictva v meste, kym som nasla taku, ktora sa mi najviac pacila.

marrydreamkas
13. jan 2021

my sme si dali vyrobit obrucky, mali sme svoje zlato- mama mi dala svoju obrucku, retiazka a pod. a zlatnik nam vyrobil ake sme chceli, uplne hladke oble, najjednoduchsie ake mozu byt a zlatnik nas pochvalil,ze skvela volba.obrucku neskladam, ani neviem ze ju mam.upratujem s nou, proste vobec mi neprekaza.skvely zlatnik Branislav Penicka odporucam

ingrid2304
13. jan 2021

@simona1998 Vyberte, aké sa vám páčia. Žiadne pravidlá nie sú. Nám akurát odporúčali o číslo väčšie. Tak ju teraz ju nosím na prostredníku...

marrydreamkas
13. jan 2021

@ingrid2304 to som este nepocula.moja mi sedi ako uliata 3 roky, aj cele tehotenstvo sedela.ked mi bude raz mala, dam si ju zvacsit.

petamich
13. jan 2021

my sme sli do zlatnictva odkial mam aj zasnubny prsten a vybrali sme si z ponuky ake sa nam pacia, moju sme jemne customizovali, odmerali sme velkost, vyrobili a poslali domov 🙂 a mame z obrucky-rydl maju aj eshop ale ak sa vam da pockat, odporucam radsej osobne, su rozne sirky obruciek a je dobre vidiet ako sedi na prste

pseudomonas87
14. jan 2021

@simona1998 my sme išli do zlatníctva, vybrali sme si tvár, hrúbku, šírku, lesk ci mat, ja kamienok, a gravírovanie. A vyrobili nám tak aké sme chceli.