Ako ste riešili uvítanie do života s rodinou?

21. jan 2020

Ahojte pri 1 dcerke nás oslava(obed) po uvítanue vyšiel cez 800€ (bolo nás 27 ludi ) a neda sa to zmensit.
A kedže čakáme 2 bábo tak rozmyslam čo znemit aby to tolko nevyslo.
Ku nám do domu by sme sa nezmestili ak ci tak budeme musiet ist do restiky , a rozmyslam nad tým že to dáme bez obeda ,iba kolace kava torta chlebicky a nejaky brunch a alkohol 🙂 mali ste to tak niekto ,nie je to divné ? Kolko vas to cca vyslo ?

deti95060810
21. jan 2020

a keby si zákusky doniesla so sebou ? radšej obed a potom už toho nemusí byť veľa...
Inak to ťa vyšlo strááášne veľa ....

kikus985
21. jan 2020

Ja som ani nevedela že sa taká oslava zvykne robiť 😂

baccio
21. jan 2020

Tak ide o to aké máš možností kde robiť oslavu.Ci len reštaurácia alebo aj inde.

ledgerka
21. jan 2020

v lete by som spravila grilovacku alebo gulas v kotliku niekde vonku 🙂

suzitok
21. jan 2020

My sme taketo nerobili,ani nepoznam nikoho kto to robi....u nas sa chodi "pozerat" babatko a to som mala vzdy doma zakusky a suroviny na chlebicky....
800€ je strašne vela, neviem ako ine regiony, ale u nas je 7-10€ na osobu taky priemer jedlo s pitim....pluss navyše zakusky a slane pecivo....teda hovorim o ozdobenom stole, niekde separe , pri rezervácii celej restauracie je to viac

titla
21. jan 2020

Preco by ste nemohli? Tak neurobite obed, ale iba slavnostne posedenie. Komu sa nepaci, nemusi prist.

mariska1989
21. jan 2020

To vážne sa rieši že uvítanie do života že pozývaš rodinu ja riešim len krstiny a to tiež len úplne tá najbližšia rodina to znamená moji rodičia svokrovci krstní rodičia a súrodenci manžel má jednu sestru ja mám dvoch bratov na čo robiť z toho také veľké haló

baccio
21. jan 2020

@mariska1989 mi to robíme tiež tak ....len nás je riadna kôpka 😏 cca 20 dospelých a cez 20 deti.......ale toľko nas to nikdy nevyšlo.Max do 300e

queen_el
21. jan 2020

27 ľudí je na takú menšiu svadbu. Nie je to trošku moc? Teda ja by som to riešila tak, že by som pozvala menej ľudí, iba tú najbližšiu rodinu. Nebola som síce na takej oslave, iba na krstinách, ale nikdy tam toľko ľudí nebolo. Pozvať do reštaurácie bez obeda mi príde trošku zvláštne.

deti95060810
21. jan 2020

@mariska1989 krstiny a uvítanie do života je jedna a tá istá oslava...
keď má niekto málo súrodencov tak je to Ok, ale u nás má každý zo súrodencov už po 3 deti a tak sa to nezbiera...čo aká hostina v úzkom kruhu 25 -30 ľudí...

gab1sol
21. jan 2020

@mariska1989 a niekto možno nerobí krstiny, tak robia "uvítanie" a 27 ľudí nie je až tak veľa, najmä ak majú viac súrodencov...

deti95060810
21. jan 2020

@queen_el a ako pozveš keď ich je veľa? aj nás je tak...Mm je z 5 detí....napr. a každý má po 3 deti...A už ideš ,už sa to nabaľuje.... To nejde že pozveš len každého druhého...Alebo všetkých , alebo nikoho.

gab1sol
21. jan 2020

Ak to má byť slávnostný obed, tak ubrať na nárokoch. Vám to vychádza cca 30e na osobu, čo je veľmi veľa. Určite sa dá poskladať aj lacnejšie menu. Dajte piecť tortu, ktorú nakrájate ku káve a nemusíte riešiť ďalšie koláče. Skúste sa dohodnúť, či slané viete doniesť svoje... Ťažko radiť, keď presne nevieme, prečo bola tá cena taká vysoká, či ste si vybrali nejakú luxusnejšiu reštauráciu, alebo ste tam toho mali zbytočne veľa.

queen_el
21. jan 2020

@deti95060810 Ja píšem iba to, čo by som urobila ja. Mne sa zdá 27 ľudí dosť, ale ok, možno majú veľa súrodencov. Tak potom nájsť lacnejšiu reštauráciu.

deti95060810
21. jan 2020

@queen_el asi tak...

autor
21. jan 2020

My nekrstíme sme neveriaci len uvitanie máme a to tak oslavujeme (kolace torty sa este zvlast platili 😇😂)

autor
21. jan 2020

Ano reštika bola drahsia ale este u znameneho ,teda aj cena bola lepsia. Len sa to pretiahlo do vecera vela sa popilo(od 14)
Je nas vela a neda sa niekoho nepozvat
Uz som sa pozerala po restike s deckým kutikom , kde sa da doniem slane torty aj kolace aj chlebicky , a oni by este nieco spravili na stol -takze v podstate iba vody kavy a alkohol by sa platil .

nyusika
21. jan 2020

a to sa robi na Slovensku, v zivote som o takomto nepocula.

autor
21. jan 2020

@deti95060810 ano kolace torty i slanr sme si doniesli

autor
21. jan 2020

@queen_el ano uz som nasla len ma zaujimal nazor na to ze bez obeda iba tak na lahko 🙂 stym ze by to bolo co najneskor po obede aby sa najedli doma

autor
21. jan 2020

@mariska1989 no len nas je vela 🙂

autor
21. jan 2020

@ledgerka bude to v oktobri až

autor
21. jan 2020

@baccio síce máme dom ale nezmestí sa sem 27 ludi ,bude ro az v oktobri takze garden party tiez nie

gab1sol
21. jan 2020

Hm, z toho mi vychádza, že najvačšia položka bol alkohol. Tak buď obmedziť ten, alebo potom urobiť len posedenie, ale to ti nezaručuje, že sa zasa toho veľa nepopije a aj tak to bude drahé. Možno skúste dohodnúť nejaké menu a to, že si alkohol donesiete svoj (ten viete kúpiť lacnejšie niekde vo veľkosklade, ako za ceny v reštaurácii).

xjakubikovak
21. jan 2020

no my sme nemali.uvitanie do zivota ale krst, bolo.nas cca 20 a spravila som to tak ze len kolace, torta a kava, alkohol sme namali podla mna to tam nemá co robit. Boli sme asi 2 hodinky a islo sa domov, pre mna a malého to bolo akurát. Krst bol o 14.00.

mariska1989
21. jan 2020

No ako v prvom rade nezávidím to máte ako fakt svadbu možno by som to riešila a posedenie ktoré by trebalo max 3hodiny to znamená riešila by som to nie obed ale niečo vo všetkom štýle alebo sa pokúsiť o zníženie stavu aký by som chcela tak by som pozvala aj strýkov aj tety s ktorými bežne normálne vychádzam ale keďže je to malé dieťa tak preto si kľudne môžu prísť na návštevu aj o mesiac, doma prichystáte pár chlebíkov kávu a td

sapetka
21. jan 2020

Uvitanie do zivota je namiesto krstu.. no ka by som nepozvala urcite tolko ludi. Ked sme robili krstiny prisli len rodicia surodenci a nasi krstni rodicia.. a dovodienia😅treba si to zmanazovat alebo zaplatit 800€

mariska1989
21. jan 2020

@gab1sol Ja som oslavoval 30tku mala som doma 17 ľudí a to už mi prišlo veľa🙈

mariska1989
21. jan 2020

@baccio 20 detí to kde sa toľko nazbieralo😀😏👍

kikus985
21. jan 2020

Tak ušetrite na tom alkohole. Je to uvítanie bábätka do života, tak snáď to nemusí byť spojené s litrami alkoholu.