Ako ste riešili odvoz/ubytovanie svadobných hostí?

michaela4242
19. aug 2024

Fóristi zdravím vás,

viete mi povedať ako to teraz chodí na svadbách ak sú si dve rodiny vzdialené ale svadba bude v lokalite, kde bývame my so snúbencom ? Budeme mať cca 40 hostí z iného kraja a chcem vedieť názor.

Ponúknem im ubytko a nech si ho zaplatia ? Alebo zajednáme prepravu?

Ako ste toto riešili, teda ak ste také niečo riešili ?

Vďaka

ivik4
19. aug 2024

Ubytovanie sme im samozrejme zaplatili my . Rovnako to bolo aj na svadbe mojej kamosky, vzali niektorym co potrebovali izbu

gejb
19. aug 2024

@michaela4242 ubytovanie platia novomanželia
Ak to nie je až tak daleko tak im zaplatíte odvoz.

sfinks
19. aug 2024

Ponuknes im ubytko, ktore zaplatis ty, preco by mali tvoji hostia si platit ubytko na tvojej svadbe , to ako keby teba niekto pozval na narodeninovu oslavu do restauracie a daju ti preplatit obed ... AK odmietnu ubytko, tak sa na svoje naklady dopravia domov ...

maca1984
19. aug 2024

Ponúkli sme zaplatený penzion. Kto chcel ostal, kto nechcel-šiel domov na svoje náklady.

michaela4242
autor
19. aug 2024

@sfinks Nič v zlom. Pýtam sa to, pretože nemám skúsenosti, nebola som na svadbe 15 rokov a teraz mam riešiť vlastnú.

sfinks
19. aug 2024

@michaela4242 nic v zlom , len som ti dal prirovnanie, aby clovek lepsie chapal co napisal 🙂

andaluzia12
19. aug 2024

Táto konverzácia sa urcite zvrhne… 🙂 my sme ubytko pár cezpoľným hosťom rezervovali s tým, že zaplatiť si ho musia sami…ostatní mali zaplatenú dopravu, zvyšok boli domáci. Nevidím dôvod platiť hosťom ubytko. Bola som uz na svadbách kde som si ubytko platila sama, kde nám zaplatili mladomanželia, ale najčastejšie sa sama dopravim domov ….

ivik4
19. aug 2024

@sfinks beriem to rovnako, ked ich raz pozvem dalej od ich domova, neocakavam ze si budu ubytovanie platit oni, ale automaticky ja predsa 🙂

gelifil
19. aug 2024

no, predtym sa zvykol objednat autobus, kt. ich priviezol, aj odviezol

really8
19. aug 2024

@michaela4242 zaplatili sme im ubytovanie. Pri vybere miesta svadby sme brali do uvahy aby sa tam dalo nocovat.

michaela4242
autor
19. aug 2024

@andaluzia12 no práve, uvažujem aj ekonomicky ale aj, aby to bolo pre ních komfortné, nechcem, aby sa naši hostia cítili nepríjemne ale z druhej strany 190 eur za izbu na 1 noc je dosť veľa a pozerala som ubytko aj inde ale nič som nenašla.

ptvw
19. aug 2024

Boli sme na svadbe v Brne (cz a svk mladomanzelia), rodina plus zvyšok osadenstva boli od Košíc po prahu a aj jeden par z GB, kto nahlásil po opytani, ze chce prespať tak mladomanželia zaplatili ubytko s ranajkami, priamo tam kde bola hostina boli aj izby, príchod a odchod už bol vo vlastnej réžii 🙂

michaela4242
autor
19. aug 2024

@ivik4 rozumiem tvojmu postoju, je to boj - ekonomika vs. komfort, ubytko 190e/izba na noc ale zasa komfortné prę nich vs. zjednanie transportu (lacnejšia varianta pre nás ale môže byť nekomfortná pre nich)

michaela4242
autor
19. aug 2024

@ptvw fuha, ale to je už troška iná dialka, tu sa bavíme o hodinovej ceste. 🙂

ptvw
19. aug 2024

@michaela4242 tak ak je to hodka to by ozaj mohli zvládnuť rozvoz hlavne ti mladší zdraví 🙂 a izbu ozaj len v nutnom prípade 🙂

hortenziaj
19. aug 2024

@michaela4242 odvez ich domov... Daj čas že o 4tej odchádza bus, kto bude chcieť skôr, neskôr pôjde sam.

mk1111111111
19. aug 2024

Ved zajednaj niekoho s osobnym autom, ten ich porozvaza. 40km je nic.

gejb
19. aug 2024

@michaela4242 na hodinovú cestu by som riešila rozvoz.

mk1111111111
19. aug 2024

@hortenziaj bus je zbytocny, jednni sa budu bavit dlhsie, ini pojdu skor. Auto je ok a aj mimo odvozov bude po ruke, ak by nieco bolo treba

evinqua
19. aug 2024

@michaela4242 u nás polovica svadobcanov sla 2hod cesty spoločne autobusom ktorý ich priviezol z bodu A kam sa všetci dopravili po svojej linke do bodu B - na miesto svadby a potom o 3 šli naspäť. Počas svadbh boli k dispozícii dve izby pre deti, ktoré potrebovali spat a jedna pre vodiča autobusu. Najskôr sme zvažovali ze budu vsetci spat, aj sme mali k dispozícii izby pre nich /okolo 30 osôb, ale väčšina nechcela spat tak sme to riešili takto

gejb
19. aug 2024

@evinqua aká vekova kategória nechcela ostať spat? Ja som myslela ze ľudia uvítajú keď sa nemusia presúvať v noci

betulinka1
19. aug 2024

@michaela4242 stretla som sa s tym, ze platili ubytko, a aj neplatili ubytko iba povedali, kde sa da ubytovať a za aku cenu. Odvoz to mas take, ze musis riesit aj dovoz. Lebo pridu autom a niekto ich odvezie a auto co? Moj muz by svoje auto nedal nikomu cudziemu soferovat, cize proste sa dohodnu, kto z rodiny nepije. Moj nazor je taky, ze pride mi pozvánka a je na mne ako si to zariadim a uz vobec neočakávam, ze mi zaplatia ubytko mladomanželia alebo budu riesit moj dovoz-odvoz.

jamidea
19. aug 2024

@michaela4242 ubytko sme platili my. Rozvoz robil moj brat s kamosom, 2 autami, postupne povozil ludi do hotela.

petamich
19. aug 2024

Bola som na velmi vela svadbach a casto aj s ubytovanim, nikdy sme si ubytovanie neplatili sami. Jedine, ak to bolo pekne miesto a chceli sme zostat dlhsie, tak jednu noc nam zaplatili oni a jednu noc my sami.

A tak isto som zazila, ze bola prenajata dodavka a vozila ludi kyvadlovo ale kedze 40 km je dost na jedno auto (to ked ide tam, zavezie a pride, tak aj 1.5 hodiny prejde), tak sa dohodlo, ze cca. kedy pojde, aby si to ludia uvedomili a naplanovali odchod.

deninka233
19. aug 2024

My sme to tak mali, hostia z jedného, druhého konca republiky, my bývame v strede, zajednali sme celý penzión a svadba bola od piatka poobedia do nedele rána/doobedia. Všetko sme platili my (ubytko, strava počas tých dní, svadobná hostina) dostali sme síce finančné svadobné dary / obálky ale samozrejme to nepokrylo náklady. Ale bol to super prístup, všetci vyspinkaní, spokojní, aj sa tam poskupinkovali a išli sa spolu napr. kúpať, pozrieť pamiatky do mesta, atď. Proste taká trojdňová zábava so svadbou 🤩

anna_anicka83
19. aug 2024

@michaela4242 My sme pred 13 rokmi zajednali lacné ubytko na internáte (cca 9 km od miesta oslavy). Rodine sme platili, kamaráti si platili sami (ale vtedy cena vychádzala 5 Eur na osobu). Z toho intráku sme mali k dispozícii bus na obrad a potom na hostinu. Čiže ľudia tam prišli, zložili sa, autá nechali tam a autobus ich odviezol na obrad a potom na hostinu. Ponúkli sme aj možnosť, kto by chcel ubytko v penzióne, kde bola hostina. Ale to neriešil nikto. V tom penzióne sme mali izbu pre malé detičky na spánok, ak sa rodičia ešte rozhodli ostať. Hostí nám vozil jeden kamoš na aute. Hostia o ňom vedeli, takže keď chcel niekto domov/na izbu išlo sa za ním a on ich odviezol.

casavina
19. aug 2024
anna_anicka83
19. aug 2024

@michaela4242 A inak švagor mal presne z hostiny na ubytko nejakých 35 km a mali taký minibus, ktorý chodil asi každé 2 hodiny. Mali to aj vypísané, kedy odchádza. Nikto nemal problém. A áno tie ubytovania sú drahé, preto aj my sme zvolili lacnejšie a mimo hostiny, lebo ubytovať ľudí v tej lokalite a penzióne by nás vyšlo asi ako celá svadba. Teda menej nás stál bus a dobrý kamoš zadarmo, bus nám doviezol ľudí na obrad a hostinu a kamoš rozvážal podľa potreby zas z hostiny.

nenne27
19. aug 2024

My sme ponukli a zaplatili ubytko aj ranajky a to bola iba štyridsiatka moja muza...

pralinka86
19. aug 2024

Platili sme my, bolo to rovno tam, kde aj hostina