Ako ste oslávili synove 18. narodeniny?

17. aug 2024

Ahojte.

Prvorodený syn bude mať v januári 18 rokov, ako a kde ste oslavovali, čo všetko ste chystali a aký dar ste mu dali. Pozývali ste aj jeho kamarátov, alebo ste robili 2 oslavy, raz kamoši a druhá oslava rodina?

Ďakujem za inšpirácie.

pribinak
17. aug 2024

Tak syn má 14 a už dlhšie robíme 2 oslavy, 1 my rodina a 2 s kamošmi
S kamošmi niekam idu na pizzu a do jumparwny, alwbo laser

Doma sme my, svagrovci a decka.

ninusa221
17. aug 2024

Ocino mal 50 tku takže spoločne oslava cca 45 ľudí rodina kamaráti ale brat nechcel kamarátov na tej oslave. Dostal od rodičov iba odkaz že keď urobi vodičak kúpia mu auto.

Ja som oslavovala doma tiež som nemala kamošky ( snimi som išla na diskotéku) u nás bola len rodina a od našich som dostala pandoru plus od ostatných peniaze a prívesky na pandoru.

pralinka25
17. aug 2024

tak deti este nemaju 18 ale ked som ich mala ja posledne co by som chcela aby mi rodicia organizovali oslavu. oslavila som s kamosmi a rodina mi zagratulovala.

krtko1313
17. aug 2024

Nás to len čaká, tak ideme na predĺžený vikend do Talianska. Tam to oslávime s dobrým jedlom a pitím. Potom prechádzky, návšteva pamätihodností. S rodinou oslava v reštauracií. Cca 20 ľudí.

januska12323
17. aug 2024

18 ročný si snáď oslavu vie zorganizovať sám. V tom veku už žiadne rodinné oslavy nie sú žiadané, stačiť keď mu pogratulujete, dáte dar podľa uváženia a pošlete za kamošmi.

sajmi
17. aug 2024

Ja som mala na 18ku v podstate dve oslavy - jedna oslava s rodinou a druhá s kamarátmi. Ale oslava s kamarátmi nebola organizovaná mojou rodinou, toto som si vyriešila ja s kamošmi (myslím, že sme išli na chatu alebo niečo také).

lindous
17. aug 2024

Ja som mala tiež 2, rodinné posedenie v reštike, spoločný obed a mohli sme si doniesť tortu, dostala som kvety a peniaze... a s kamošmi sme boli večer v meste, to som si riešila sama... najlepšie bude, keď si povie sám ako si to predstavuje 🙂

cimage
17. aug 2024

Doma som oslavila s rodinou a vonku s kamosmi, ziadna speci oslava. Sedeli sme v krcme ako kazdy vikend, len s rozdielom, ze mi zagratulovali, dali sme si panaka a to bolo vsetko.

terka402
17. aug 2024

@ninusa221 Sorry,ale pri tom odkaze rodičov mi padla sánka🤔 Ja som syna za vodičák odmenila obedom v reštaurácii😋

nelca84
17. aug 2024

Kedze mesiac pred 18-tkou spravil vodicak a chceli sme, aby jazdil, tak na 18 dostal starsie auto. Bolo to prekvapenie. Stari rodicia mu zagratulovali a svokra mu upiekla oblubenu tortu. S kamaratmi si to riesil po vlastnej osi, nic sme mu nechystali.

terka402
17. aug 2024

Aj môj syn bude mať v januári 18🤗 Nepraje si žiadnu oslavu. Max,že pôjde s chalanmi na pizzu len tak posedieť. Darček by som chcela nejaký malý, osobný,pamätný a tiež neviem,čo. Možno nám tu niekto poradí. Inak mi povedal,že on dá sám sebe navýtuženejší,najočakávanejší a najlepší darček: pôjde v ten deň 1.x darovať krv🩸Hádam sa mu to splní🙏🏻😇❤️

ninusa221
17. aug 2024

@terka402 tak keď mu v 18 nekúpia auto rodičia tak kto iný. Načo si ho ma robiť keď nebude mať na čom šoférovať. Potom si ten vodičak decko robí úplne zbytočne 😀.

evia13
17. aug 2024

@ninusa221 ja som si robila vodičák hneď po strednej škole a to ani moji rodičia nemali auto, reku, že raz sa mi zíde. O dva roky som šla do UK za prácou, tam som si s kamošom z výplaty kúpila staré auto, na ktorom sme jazdili do práce. Takže niekto si môže urobiť vodičák len tak ako ja, s tým, že možno sa niekedy zíde.

terka402
17. aug 2024

@ninusa221
Tak tento tvoj koment ma prekvapil ešte viac🙂
Áno viem,že veľa rodičov rieši 18-tky staršími autami. Ak chceš napíš, aký darček ešte dostal bráško, možno ma inšpiruješ niečim👍🏻

guudy
17. aug 2024

Nase dieta dostalo na 18ku vylet do Las Vegas a vstupenku na hackersku konferenciu, ktora tam je kazdy rok ;). Dieta vystudovalo computer science, pocitacovu bezpecnost ma ako konicek ;)
Oslavu s kamaratmi sme neriesili…

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cimage
17. aug 2024

@ninusa221 ja poznam viac ludi co si robili vodicak a auto v rodine ani nemali. A vsetci z nich teraz maju vlastne auto a jazdia. Nemali ho v 18tke, alebo v 20tke, lebo rodicia nemali na to, aby kupili dietatu auto. Museli si na neho zarobit sami, takze nie je zbytocne si vodicak urobit v 18tke. Tak isto v praci mozu vyzadovat.

pomoni
17. aug 2024

Syn mal vlani, doma rodinna oslava, s kamosmi si riesil sam. Dostal 1/2 na vodicak, a kupony priania, ktore si “vyberal” postupne /kupon na pizzu, mekac, do kina, na koncert, a pod., bolo ich tematicky 18/.

evatko
17. aug 2024

Zaujímavé...
Ako paušálne polovica hejtuje oslavu s rodinou. Mnohí z tých ani nemajú deti, ktoré už mali alebo v blízkej dobe budú mať 18.
Náš syn mal oslavu s rodinou, veľkú milú oslavu, spojenú so sestrou, ktorá tiež niečo oslavovala. Nemal jedinú námietku, teda okrem toho, že nechcel, aby sme si robili výdavky.

ninusa221
17. aug 2024

@cimage no ja zas poznám ľudí ktorý nesoferuju lebo nieje na čom. Možno keď si v 18 urobíš a v 19-20 už pracuješ tak ok ale ak ide dieťa na vysku tak zacat jazdiť po cca po 7 rokov polovica kamosiek chodí autobusmi alebo si museli zaplatiť kondične jázdy

ninusa221
17. aug 2024

@terka402 nedostal nič rodičia nám kupujú to čo potrebujeme. U nás nikto nesoferuje len ocino ktorí robí v zahraničí mamina sa boji ja mať vodický nemôžem tak preto aj to auto aby sme sa mohli hybat a ísť kam chceme. Našim nerobi problém kúpiť auto za pár tisíc. Môžu si to dovoliť.

animus
18. aug 2024

@ninusa221 robila som si vodičák až po vysokej škole, za vlastné peniaze. Moji rodičia nato tiež mali ale teda v živote ma učili, že mi nebudú pečené holuby padať do huby a učili ma vážiť si veci. Drvivá väčšina týchto 18 ročných deciek, čo dostanú auto od rodičov a všeobecne, čo majú všetko lebo veď rodičia nato majú, skončia niekde omotany okolo stromu alebo sa v živote nevedia bez rodičov pohnúť. (Česť výnimkám ktorých je ako šafranu)

nelca84
18. aug 2024

@animus zas neprehanaj, uz v mojej dobe (mam 40) robili vsetci okolo mna vodicaky hned na 18-tku, vratane mna. Bez vodicaku sa uz dnes nepohnes, najma ak nebyvas vo vacsom meste, kde casto chodi mhd.
Ja to nevnimam ako rozmar, ale ako nevyhnutnu zrucnost. Na VS si tuto potrebu mozno az tak nepocitovala, ale keby si sla po strednej hned pracovat, tak by si to mozno videla inak.

luccija
18. aug 2024

@januska12323 prečo by neboli rodinné oslavy žiadané?babky, krstná boli na každej oslave my to máme radi a dcéra tiez.Kedy inokedy sa má rodina stretnúť?Tiež plánujeme dve oslavy.
Darček bude výlet do Ríma a vodičák.

nikaeli
18. aug 2024

Dcéra bude mať 18 na jar a už teraz sa ma pýtala, koho všetkého pozveme - ona by - na rozdiel od vašich názorov - chcela mať veľkú oslavu s rodinou v reštike. Súhlasím s @luccija 😉 rodina je dôležitá a nevidím nič trápne na oslave dospelosti s najbližšími. Moja už na vodičák chodí, darček domyslíme...

terka402
18. aug 2024

@luccija Ten výlet kúpite len pre ňu (ako jednu osobu)? Možno blbá otázka,ale zatiaľ som takýto darček nekupovala. Dik.

luccija
18. aug 2024

@terka402 nie, pôjdeme spolu.Vsetko po vlastnej osi ubytovanie, pôjdeme autom a chceme pozrieť aj okolie.Ale veľa CK robí takéto výlety aj so sprievodcom či kúpiš si zvlášť letenku a nájdeš ubytovanie.Len chcem ísť, keď bude chladnejšie jeseň, alebo jar

ina2405
19. aug 2024

Upiekla som mu tortu a išli sme na pizzu.

gabikaa96
19. aug 2024

Ja mám ešte deti malé,ale môj brat mal pred dvoma rokmi 18 my sme išli zablahoželať doobeda a večer mal oslavu s kamošmi.