Ako sa „vyvliecť" zo svadby s priateľom?

4. dec 2023

ahojte,
prosim nehovote mi, ze ""uprimny rozhovor ", to nepomaha. Ja sa proste nechcem vydavat tento rok 2024, mozno neskor alebo vobec. Moj priatel cudzinec to nechape !!!! je ako vymlety, nerozumie, ze ja si ho brat nechcem, pre rozne dovody, je inej farby pleti aj narodnosti, a ja si to nemozem dovolit, kvoli viacerym veciam. Rodina je proti a pod. Zili sme spolu v zahraniči, lenze ! ja som uz nedostala pracovne viza v danej krajine a teda som bola nutena sa po 2 rokoch zbalit a odist odtial / nie je to EU/, ja ho sice milujem,ale vydavat sa nemienim, sme spolu 2,5 roka. On ma tlaci do svadby, a v jeho krajine nemozeme zit nahromade, lebo mi uz nedaju pracovne viza a ani ziadne ine. a studentka uz davno nie som.

Takze jedina cesta je, ak tam teraz pridem od noveho roka znova za nim, ze sa musime zosobasit, aby sme vlastne mohli zit spolu. na sk ho nemienim dotrepat, tu by si pracu nenasiel, pretoze on ma dobru pracu tam a plus nehovori dobre ani anglicky, a slovensky vobec, takze to je bezpredmetne riesit. On ma doslova nuti do svadby a manzelstva, pricom on ma vo svojej krajine dlhy, ktore su uz dost vysoke, a ja teda si ho nemienim brat. Hoci sa mame radi, bojim sa svadby s nim, tiez som si nie je ista, ci sa len nechce zenit preto, aby ma potom nahanal aby sme zili na sk, a aby som ja pracovala iba. Chcem si ho viac oceknut, proste, zili sme spolu zatail iba dva roky. Uz neviem ake vyhovorky mam pouzit na to, aby som oddialila svadbu s nim, kedze uprimne som sa snazila mu to povedat a on neberie moje slova vazne, tvrdi iba jedno stale " vybav si papiere a vrat sa ku mne uz s papiermi na svadbu", a ja skutocne neviem co mam robit. Rodina moja ho odmieta a nechce ho vidiet. / su menej znasanlivi k cudzincom a pod, plus on nema peniaze, ma dlhy a pod/nechcu o nom ani len pocut a pohrozili mi ze ak sa vydam zanho tak nic mi nikdy nedaju a nezdedim po nich nic ani rodicovsky dom, nic. Spravaju sa priserne vlastne vsetci ku mne, snubenec ma nuti do svadby, stale tlacky svadba, a rodina ma nuti,aby som zila na sk a tlacky do toho,aby som ho nechala.
Ja s nim zit chcem len tak nadivoko, a nechcem sa vydavat, on o tom nechce ani pocut, a chce sa zenit. takze co mam robit ? ako to proste oddialit ? ALebo co vymysliet ? Ja ho lubim, ale nie natolko,aby som si ho zavesila na krk na cely zivot. beriem to ako to ide v zivote a necitim sa este na vydaj, mam iba 29 rokov. casu dost..
a nie som si nim tiez ista. A ani jeho citmi, enchavam to volne plynut v zivote ci budeme spolu alebo nie, svadba je velky zavazok. A nie, uprimne a slusne normalne sa s nim porozrpavat o tom neda. melie si svoje.
takze doma byt uz nechcem a je chybou ze som sem po dvoch rokoch dosla. velka chyba. nechcem byt tlacena do nicoho co nechcem,ale nikto mi nerozumie zda sa. Co mam vymysliet, a ako oddialit svadbu ? ked uz teraz mi volal,aby som si vybavla papiere a po novom roku za nim priletela, ze on zajedna halu :( doma o tom ani len entusia....ja mu nemozem povedat ze rodicia moji ho nechcu ani vidiet, stratim ho, nepochopi to, on je ina natura a mentalita uplne. azijska....

moonlight1210
4. dec 2023

Nevyhovaraj sa - rozid sa s nim.
Easy as that.

pkgirl30
4. dec 2023

toto nie je láska, neľúbiš ho ...nadivoko môžeš žiť s kýmkoľvek..... má dlhy, tlačí ťa do svadby.... zbav sa ho a daj do poriadku svoj život

pralinka25
4. dec 2023

zena bez od neho. viem ze to nechces pocut ale rodicia to s tebou myslia dobre, nie preto ze je cudzinec. to co pises by mi vadilo aj na slovakovi.

solange7
4. dec 2023

Tak to ani nahodou. Vrat sa domov do reality.

siska53
4. dec 2023

Nebrat si ho, rozist sa s nim. Aj keby bol Slovak a mal by dlhy, mala by som s tym ja osobne problem..

januska12323
4. dec 2023

Tak sa s ním konečne rozíď, zablokuj a môže oblbovať ďalšiu blbú Európanku. Ako ti má rozumieť keď sa nevieš poriadne vyjadriť ani v rodnom jazyku. Nechcem svadbu a už vôbec nie teba, čau.

viestta
4. dec 2023

Precitala som to cele 2x a vobec nechapem preco vobec este chces pokracovat vo vztahu, ktory pre teba nema perspektivu? Tak mu oznam, ze neprides, svadba nebude, nech si hlada inu nevestu.

kikulienkadd
4. dec 2023

Žena utekaj!

zmrzlinka2021
4. dec 2023

Neľúbiš ho a nevyhovaraj sa na vek. Máš 29, si v strednom veku a po dvoch rokoch už by si mala vedieť, čo ďalej. Normálne sa s ním rozid a daj šancu žene, ktorej za to bude stáť. Určite sa nevydávajú, manželstvo je vážny záväzok na celý zivot

modraslamka
4. dec 2023

a preco sa s nim teda nerozides? ostan na svk a koniec. Dovidenia.

sense
4. dec 2023

Lubit ho nelubis, mam skor pocit ze len nechces byt sama.
Nestracaj s niekym tajym cas.....

lienka.7
4. dec 2023

@autorka a nechce sa on svadbou s tebou náhodou dostať do EU, hm?
Stopkou by boli už len tie dlhy, plus aj to ze tvoja rodina ho neakceptuje. Asi vedia prečo.
Nechapem, či si tak zúfalá alebo prečo sa ho vlastne stále držíš? Načo za ním chodiť? Proste bye bye .

katkaseiner
4. dec 2023

pises ze po anglicky riadne nevie...ako sa vlastne bavite? Ak je mimo EU, to je jediny dovod preco si ta chce vziat. Manzelstvo pre neho znamena vstupenku do Europy.
A inak co presne robi kee tak dobre zarobi a ma obrovske dlhy?

janinah
4. dec 2023

Ozaj si v svojom veku nevieš rady? Videorozhovor a zbohom,nik normálny ti neporadí nič iné.

sickynickyobsadene
4. dec 2023

Po dvoch rokoch si ho ešte musíš čeknuť 🤣🤣🤣

madeincssr
4. dec 2023

Dievča zlaté, z tohoto čo najskôr (hneď) vycúvaj, ak si nechceš skaziť život.

lindous
4. dec 2023

Ja ti ten úprimný rozhovor poradím, ale sama so sebou ho maj, prečo ste teda vlastne spolu, keď si ho "nechceš zavesiť na krk", nemáš pocit, že teda len strácaš čas? nedúfaš niekde podvedome, že stretneš niekoho iného, niekoho lepšieho?.... lebo po 2 rokoch v tomto veku, už má zväčša človek v týchto veciach jasno... a toto nie sú výčitky, neber to negatívne, ja sa ti vôbec nečudujem... to ako tlačí je obrovský výkričník a je rozumné, že sa zamýšľaš aj nad úprimnosťou jeho citov... ale teda, aj ak sú úprimné a tú svadbu chce z čírej lásky, očividne máte iné predstavy o spoločnej budúcnosti a veľký priestor na kompromis tam nie je, takže ja to bohužiaľ tiež vidím proste na rozchod

mamina7070
4. dec 2023

uprimne mne prides vymleta ty a nie tvoj priatel

si pre neho len blbka ktora mu zabezpeci viza alebo obzivu ked ta poponuka vo svojej krajine
a tvoji rodicia velmi dobre rozmyslaju ze ti chcu zamedzit pristup k majetku

lenicka999
4. dec 2023

Ostaň doma a už tam nechoď. Napíš mu že je koniec a hotovo, že sa na to necítiš. S zablokuj si ho. Inú možnosť nevidím keď nepočúva čo hovoríš.

jaond19
4. dec 2023

Nelúbis ho, len ti je s nim obcas fajn. On nelúbi teba, potrebuje ta stiahnut dolu. Co by ti pomohlo otvorit oci? Este ťa tá tvoja iná mentalita mimochodom neztĺkla za to ze odporujes?

kikusahoj
4. dec 2023

Hm...ma dobru robotu a obrovske dlhy. Az ma dobru robotu/dobre platenu,nechapem tie dlhy. Ja by som si nebrala chlapa s dlhmi aj keby to bol Slovak. Nedivim sa rodicom,maju uz daco prezite a chcu pre teba len to lepsie. Daj si poradit,nebud hlupa...radsej zíd z kratsej cesty,nenic si zivot...drzim palce,aby si sa rozhodla spravne🙂

chrumka333
4. dec 2023

Zaujímalo by ma prečo ste spolu,lebo toto láska asi nebude (podľa toho ako sa o ňom vyjadrujes)

maryetta
4. dec 2023

Neviem aky dovod by musel byt aby som sa vydavat musela. Vydaj ma byt slobodne, dobrovolne rozhodnutie.
Toto teda nie ☹
Ale tak asi proste by som sa otocila a proste nie je nie. Nechapem aky iny ma on dovod tak tlacit? Nemozete zit ani niekde na “neutralnej” pode? Ani tu ani tam kde ty potrebujes viza?
Proste svadba nie je len sranda alebo party.

katka2602
4. dec 2023

Napíš mu The End a hotovo. Zablokuj ho, ak by ťa otravoval. Ale toto čo píšeš nie je vôbec o láske.

morgane1975
4. dec 2023

Utekaj dievca utekaj co ti sily stacia !!!!!!

autor
4. dec 2023

Nie .nechápete..ja chcem žiť s ním. Len sa nechcem vydávať. Kvôli tým dlhom. Nadivoko ja môžem žiť s hocikým. A on dôvody nechápe a potom sa hada. Ja nechcem hádky rozchazat sa nechceme ani jeden..ja v jeho krajine viac bývať nemôžem s ním kvôli tomu že mi viac neudelili prác.viza a pod. Takže je to bezpredmetné. Môžem ho navštíviť ako turistka a to na mesiac Max potom musím odísť domov. A ja takto žiť neviem a ani on.a ani nechceme. Nechceme byť od seba. Ľúbime sa. Jediná cesta na spoločný život je svadba. Ale ja sa nechcem proste za takýchto okolností vydať. A On nechape dôvodom ničomu. ide bezhlavo za tým, že ine nám už z toho nevychadza. A inak to nejde. Ma pravdu. Ak chceme spolu ziit. Musím sa vydať. Ale ked mne veľmi do svadby nie je
Teraz má tlačí že po novvom roku mám mat papiere už nachysstaane a vo februári najneskôr svadba.musii byť. Ja som úplne. Zúfalá. Nechcem ho sklamať. Chcem byť s ním. Bývat s ním. Ale svadba z týchto dôvodov je zlá vec. Nechce sa mi do toho.vobeec ale že. Teraz zarába. Dobre. Ale predtým si narobil dlhý, sú okolo 15 tisíc eur teraz. Ale aj tak. Nie je to veľa.ale aj tak.

autor
4. dec 2023

Jaa ho zatiaall nechcem opustiť ale....ale ani sa vydať

autor
4. dec 2023

@maryetta no žiaľbohu. Nie je neutrálna pôda kde môžeme bývať spolu.ziial.

cimage
4. dec 2023

A ako si predstavujes vas vztah? Ty do jeho krajiny nemozes, lebo nemas viza. On na Slovensko nepride, lebo ma dobru pracu. Za 2 roky si ho nespoznala a nedoverujes mu. Je to cele zle. K svadbe sa nevyjadrujem, nikto ta nemoze nutit vydat sa a ak na to tlaci, tak je to velmi podozrive. Hlavne ked ma dlhy, na to si davaj pozor. Ako ti radia vyssie, tento vztah nema vyznam a cim skor to ukoncis, tym lepsie pre vas oboch.

azzflo
4. dec 2023

Ako si to ale teda predstavujes? V jeho krajine nemozete byvat, na Slovensku ho nechces, neutralna poda tiez nie je. To, ze sa nechces vydavat je v pohode, ale ako ti tu uz baby pisali, poznas ho 2 roky a keby to bol clovek, s ktorym by si chcela stravit zivot, tak po 2 rokoch to uz davno vies. To neznamena hrnut sa do svadby, ale nemala by si pochybnosti, chcela by si ho pri sebe aj keby s tym rodina nesuhlasila, verila by si, ze aj on urobi vsetko pre to, aby ste sa mali dobre (ci uz napriklad by sa ucil jazyk, nasiel pracu atd.). Toto vyzera byt u vas uplne naopak. Aj mne to pripada tak, ze vnutri citis, ze to nie je ono, ale zaroven sa ho nechces vzdat, z nejakeho strachu, ze uz nic lepsie nenajdes.