Ako riešite darčeky?

21. dec 2022

Ako riešite štedrý večer ked ho trávite so svokrovcami alebo rodičmi. Ze oni prídu ku vám na večeru.. na druhý deň idete zas vy ku ním aby si deti rozbalil darčeky u nich alebo oni tie darčeky donesú ku vam v ten štedrý večer?
Lebo mávame toho 25teho dosť frmol..ideme najskôr rano ku svokrovcom ale tam je toho neskutočne veľa, takže rozbaľovanie trvá hodiny. Potom rýchlo deti uložiť na spánok obedny a zas poobede ideme k mojim rodičom a tam sa stretneme aj s ostatnýnou rodinou.

Temto rok ale svokrovci hudu tráviť štedrý večer u nás mmno predpokladám ze tolko vela darov nedonesu a budu chcieť aby sme prišli na druhý deň este my ku ním..mate to tak aj vy??

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
21. dec 2022

ved ked pridu ku vam na druhy den by som povedala ze nie ze idete este k vasim .. naco pojdete zas k nim ... mozete tam ist na dalsi den

autor
21. dec 2022

@syslik81 tak si to predstavujem,ale ja ich poznám.. budu chcieť aby sme tradicne prišli rano 25teho. .. lebo nás u nich čakajú darčeky

petamich
21. dec 2022

ideme svokrovcom a rozbalujeme si darceky tam aj tie nase aj tie ich, ked boli svokrovci tu, priniesli darceky so sebou, nevidim dovod, aby sme tam dalsi den sli opat pre darceky 🤷‍♀️

zojazoja
21. dec 2022

24teho doma. 25teho u jedných rodičov od obeda,26teho u druhých rodicov od obeda.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
21. dec 2022

ti co pridu ku nam na veceru, donesu darceky sem, na co by sme sa terigali este aj tam. na navstevu sa pojde k inym... ja neznasem tieto trajdacky hore dole :D

autor
21. dec 2022

@petamich pretože toho maju vždy naozaj kvantá.. odchádzame odtiaľ s plným autom

syslik81
21. dec 2022

tak im predtym nez pridu posli sms a oznam nech nic nezabudnu lebo 25 k nim nejdete kedze uz mate ine plaany

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
21. dec 2022

tiez to tak vnimam, ze tie sviatky pokoja az take pokojne nie su, ked vlastne letime k jednym rodicom, druhym rodicom, ...podla mna im to navrhnite, ze by ste to tento rok chceli takto 🙂

simca06022011
21. dec 2022

no mimo sviatkov by mozno bolo vhodne, aby manzel hodil rec o mnozstve kupovanych darov... 🙂 mozno ked to budu musiet priniest, tak sa uvedomia, ze je toho prilis. MOji rodicia su ale u seba doma taky, to najlepsie by bolo, keby bolo tolko darov, ze ani stromcek nevidno. Lebo ved bohaty jezisko musi byt :D do dnes to prehanaju, ale nam teda nenosia, lebo ja som strasne ufrflany clovek :D

alex49
21. dec 2022

spravte si svoje vianoce, nie ako chcú svokrovci, aj keby si chcela byť celý týždeň doma, nič ich do toho nie je.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. dec 2022

@simca06022011 o tom.sme sa bavili.. vzfy povedia ze budu skromní.. nikdy to nedodržia ale.vzdy vždy somnou súhlasia ze ano,treba deti viesť ku skromnosti a že načo toľko haraburd 😀

simca06022011
21. dec 2022

no moje nervy, tak ked sa b ude rozbalovat tak spomen, ci toto je pre cely detsky domov alebo ako to s tou skromnostou myslia :DDD Alebo neries, co uz.. :D niektori si proste nevedia pomoct.

evica17
21. dec 2022

Neviem, ja by som osobne skrz deti aby sa aj zahrali, a aby toho nebolo veľa na nich dala,že jeden deň svokrovci,druhý deň rodičia. Už ako tebe vyhovuje,že kedy kto. Ale takéto naháňačky,že rýchlo rano tam,na obed domov a poobede zase inde by som nechcela. Je síce pravda že 26 máte potom už voľný deň ale načo, veď tie deti len rýchlo rozbaliť veci a naložiť do auta a nič z toho nemajú. A aj by som im povedala nech prinesú darčeky k vám, keď už tam budú, ale to mohli už aj predtým,keď sa chodia pozerať na vás ako rozbalujete

gladys_07
21. dec 2022

Ale ked budu u vas na stedry den tak detom by akoze nic nedali?

matkav21
21. dec 2022

urcite by som ich poprosila nech donesu dary so sebou alebo potom vydrzia na druhy sviatok vianocny...nenechajte sa kvoli nim takto nahlit, ved si sviatky vobec neuzijete. My jeden sviatok vianocny travime u jednej rodiny a druhy u druhej a sme tam aj skoro cely den. Ved si to chceme s nimi uzit a mat pohodu. Take nahananie by ma ozaj nebavilo a este s takymi kopami darcekov, ze sa potom doma nezmestis 😯

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavomira236
21. dec 2022

Ja našťastie nechodím nikde maximálne na hodinku k máme mojej chlap rodičov nemá takze oddych deti dostanú doma syn jeden darček a knihu dcérka 3 darčeky lacnejšie..ak prídu na večeru nech berú aj darčeky ale plnému autu darčekov a hodinám rozbaľovanie nerozumiem načo je to dobre

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vmiri
21. dec 2022

Tak my chodievame na 3 návštevy po vianociach keďže sú svokrovci rozvedení ale teda nikdy sme to nehrotili všetko na jeden deň, jednak by to bolo veľa pre mňa na nervy a aj kvôli deťom a presunu. Postupne do Silvestra obeháme všetkých keďže polovička ešte medzitým robí 24ku. Takže skoro dva dni zabité. Nikto sa nehnevá lebo vedia že chceme toho viac obehať a nedá sa to všetko jeden deň.

jaroe
21. dec 2022

Tak ten zhon 25.teho jednoducho zruš. Normálne im vysvetli, že si chcete Vianoce v kľude užiť doma a nerobiť turné po rodine. Popros svokrovcov, nech prinesú darčeky zo sebou, hádam ich nemajú za kamión. My trávime štedrý večer s oboma u nás, nevidím dôvod sa potom znova trepať na návštevu. Kamoška si nedávno povzdychla, že jedna vec bola na tom lockdowne dobrá, že sa nemusela nikam baliť a lietať celé sviatky po navstevach. A to pri všetkej úcte a dobrým vzťahom v rodine. Ďakujem pekne za také sviatky, keď sa človek teší do práce a na všedný deň. Keď som bola malá, mali sme v celej rodine zásadu, že aspoň 25.ho sa sedí doma. A niekedy aj 26. Vzťahy boli blízke, stretávali sme sa bežne dva víkendy v mesiaci, niekedy aj častejšie, ale na Vianoce sme to nesilili a každý oddychoval doma pri telke, v úzkom kruhu rodiny. Takže ja ťa úplne chápem. Mne by toto tiež vadilo.

anjelicek26
21. dec 2022

Mne prijde moc, ze "chodia 24ho pozerat, ako deti rozbaluju darceky"... uplne zbytocne, kedze sa vidite s rovnakym scenarom dalsi den... pekne si uzite ten den ako rodina, 25ho k jednej a 26ho trebars k muzovej rodine, toto za tie nervy nestoji...btw. idealne pre takto "radi kupujeme vela darcekov" je spravit zoznam, kde spises 10 veci, ktore deti dostanu - a kazdy sa tam dopise, kto co kupi, aby to deti nemali prehnane. Neznasam z duse zahadzovanie darcekami, ved to deti uz ani nebavi potom rozbalovat.

viky7
21. dec 2022

svokra byva hned vedla, tak bud sme mali veceru u nej alebo prisla ku nam, ale darceky neprenasame, po vecer rozbalime kde sme, a potom prebehneme pod vedlajsi stromcek .... a na dalsi den sme isli ku mojej mame a tam boli darceky od nej ... tento rok pojdeme na veceru ku mame, tam budu darceky od nej, na dalsi den ked prideme domov budeme rozbalovat doma a potom nasledne u svokry .... mne sa napr. paci ze si dieta najde darceky u toho, kto ho obdaroval .... dcera si pamata dlho, ze kde nieco dostala .... ale teda zhon nemame .... a ani rozbalovanie netrva dlho...

evica17
21. dec 2022

Urob to tieto Vianoce tak,že u nich keď začne rozbalovat a nájde nejakú hračku,tak už n budete pokračovať v rozbaľovani ale sa s ňou zahrajte. Prípadne oblečenie vyskúšate a že ani nerozbali veľa darčekov ,či svokra nepochopí že aha,stačí jeden alebo pár darčekov a tie deti sa zahrajú,poteší a nie milión čo len rozbalia a sibnu na kôpku a zas ďalší rozbaliť

kristinka92
21. dec 2022

mne praveze z hľadiska logistiky príde normalnejsie- keďže prídu ku vam aj na večeru toho 24. - aby rovno doniesli darčeky a deti si to môžu vklude rozbaliť. tým pádom 25 budete mat volnejsie, môžu sa s tým aj pohrať doobeda. a hlavne - nemusíte trepať tie hračky zase k sebe od nich, rovno už budú u vás.

animus
21. dec 2022

Osobne by som takto nedokázala fungovať. Na štedrý deň sme sami a hotovo. 25 moja rodina, 26 manželova rodina pričom darčeky si medzi sebou nedávame, darčeky dostávajú len deti a to jedno dieťa = jeden darček. Svorka má tendenciu spraviť si aj tak po svojom, tak jej vždy povieme že ostatné môže zaniesť a rozdať chudobným. Žiadny stres a takto to mám rada.

mamelka
21. dec 2022

Poprosit až dovezú darčeky so sebou, ved uz 24 budete spolu.
U nas deti majú darček len doma,teda 1x a dosť. Žiadne teta,ujo,babky,dedkovia... som za to aj vďačná. A Vianoce sme my piati spolu
Toto co píšeš je naozaj stres,zhon