Ako prebiehali vaše zásnuby?

jankanelka
31. mar 2012

Zdravim vsetky mamicky (a oteckov)
chcem sa spytat, ako prebiehali u vas zasnuby? Co ste prichystali, ake jedlo, ako to prebiehalo? Netyka sa to mna (ja som take nieco nezazila), ale mojho brata - buducu nedelu budu u nas prebiehat jeho zasnuby. Viete nam dat nejake tipy? Zucastnuju sa len rodicia a surodenci ci aj niekto dalsi?
Vdaka za vase spomienky alebo navrhy 🙂

latvia
31. mar 2012

@jankanelka mas vela tem o zasnubach na www.mojasvadba.sk , skus sa opytat tam 🙂

4ocka
31. mar 2012

😀 nase zasnuuby? Mm doma mi dal krabicu z raffaela/ daaavno zjedenaaa/ a tam noviny dokrcene...a pod nimi krabicka...a ked som.ju chytila,klakol v kuchyni na koleno,a ziadal ma krasne o ruku. Snubny mam v tvare srdiecka 😀 mama bola prosti,otca s bratom mam.mimo sr..takze zasnuby sme mali pri pizzi jeden druhemu v naruci a s bruuuuuskooo. :-P

nela82
31. mar 2012

@jankanelka zajtra mame vyrocie 😀 10. vyrocie zasnub 😀 Bola Velka Noc-polievany pondelok a vsetci dosli k nam-s kyticou kvetou pre maminu a mal aj pre mna samozrejme 🙂 Hned vonku pred dverami si ziadal dovolenie od mojej mami,ci smie si ma zobrat 😀 A tym,ze bolo 1 aprila-sme sa na tom vsetci dobre zabavali 😀
No,vtip to nebol 🙂

bobocka
31. mar 2012

no moj drahy ma poziadal o ruku trosku po polnoci 21.12. na namesti pri vianocnom stromceku 🙂 klakol do snehu a poziadal ma o ruku 🙂 velmi sa bal,no potom sa strasne tesil ked som suhlasila.prstienok navrhol sam a dal zlatnikovi robit(je to nas znamy a aj obrucky sme si navrhli sami 🙂 ). rodicom sme to len oznamili,draheho rodicia to vedeli uz dopredu,pochvalil sa im s prstienkom 😉 ziadne oslavy zasnub ale neboli,po pravde nas to ani nenapadlo 😅 brali sme sa dva a pol roka po zasnubach 🙂 svadba bola malicka,bez rodiny v londyne(v tom case sme zili v uk) s priatelmi,teda jeden clen rodiny tam bol-svagor ako svedok 🙂 nemenila by som ,bolo to super 🙂

cigaretka5
31. mar 2012

no my sme ziadne zasnuby nemali, ak neratam SMS od manzela zo SC v duchu- kolega povedal ze ak o teba nechcem prist mali by sme sa vziat 😀 , vezmes si ma? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

exupery
1. apr 2012

Zasnuby?Povedala som muzovi,ze uz mi konecne chod kupit ten prsten!,nech vidia,ze som tvoja,nie?A bolo to...ziadne oficiality sme nepotrebovali,ved je to o nas dvoch,nie?

magimi
1. apr 2012

no, manzel ma poziadal o ruku na mieste, kde sme boli iba my dvaja...ziadny svedkovia a tak to bolo najromantickejsie. Ale asi o pol roka sme absolvovali take zasnuby v kostole. Existuje taky obrad pozehnania snubencov, kde sa aj posvati snubny prsten. Boli pri tom len nasi rodicia, bez srodencov a po obrade sme boli v pizzerii na obed. 🙂

maryennn1
1. apr 2012

...vyliezla som z vane v župane a s turbanom na hlave, môj drahý si kľakol a s trasúcim hlasom ma požiadal, ja som sa rozrevala, vrhla sa mu okolo krku a zabudla odpovedať, ale myslím, že nám to bolo obom jasné 😀 , v máji budeme mať prvé výročie 🙂 od rodičov ma potom požiadal, keď sme ich pozvali na obed, ale žiadne oficiality to neboli, lebo naši sa už poznali (síce naši tatkovia nie a boli teda riadne v strese, no mamky sa už poznali, tak to brali športovo 😀)

viki2912
1. apr 2012

moj muz sa hodil na postel,otvoril puzdro,v nom bol prsten,a povedal,ze ci si ho vezmem....sme sa zasmiali,ze jasne....

janka_89
1. apr 2012

moj ma poziadal tento januar v mojej "detskej" izbe, klakol si a opytal sa ma. v obyvacke sedeli rodicia a surodenci lebo sme mali taku mensiu party, ked sme sa obaja spamatali, sme im to oznamili a bolo 🙂 cize sme rovno aj oslavovali nase zasnuby 🙂

cimage
1. apr 2012

Ja som zasnubny prsten dostala v Prahe na Petrine, ale najlepsie na tom je to,ze svadbu sme uz mali zajednanu a aj saty uz som mala doma 🙂 doteraz sa smejem, ze to mal uz poistene a vedel ze poviem ano

lucka1987
1. apr 2012

zasnuby ? no takto
presne na nase vyrocie 1 rok chodenia sa ma mm spytal medzi recou ci chcem od neho aj prstienok a ja v domneni ze ide len o taky obycajny darcek.. ze netreba, lebo ja moc prsienky nenosim, ze podme radsej niekam na noc.... a o par tyzdnov vysvitlo ze tym prstienkom mm myslel zasnubny 😀
a tak akosi po vzajomnom objasneni situacie som dostala prstienok v plysovej papucy k inym darcekom na Vianoce... dosla som s nim domov, ukazala rodine otec si s mm pripil ze ked uz bude teda zat a to bolo vsetko... mm mama uz vedela ze co sa chysta takze to uz bola davno hotova vec a nemalo vyznam robit nejake oslavy a po pravde ani sme na to nemali chut.. a presne o rok na to sme mali svadbu a presne o dva roky na to sa nam narodil sny 🙂

didiana333
1. apr 2012

Noooo...u nás to velká romantika nebola,ale o to viac ma to potešilo.... 😀 S mojimi staršími synmi bol kupiť prsten,ja som o ničom nevedela...už sme čakali drobca,asi v piatom mes.som bola...a ked som prišla z roboty,utekala som na wecko zase vracať,ako vždy.... 😀 😀 😀 potom som si sadla do kuchyne a prišiel za mnou s takým puzdrom na prsten v tvare ruže a podával mi ho,či si ho vezmem.... 😀 chalani nakukovali cez devre,že čo odpoviem.... 😀 😀 😀 No a ked ma chce aj taku uvracanu,(ked som bola tehu,tak každýýý den som objímala misu) tak som suhlasila.... 😀 😀 😀 termín neriešime ešte stále,sme iba zasnubení...času dosť.... 😉

mariake
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamcelisvet
16. jún 2016

Dobry den vie mi niekto z vás z vašich skusenosti poradit ako najlepšie požiadat partnerku o ruku za každu radu vopred velmi pekne vam všetkym dakujem

julma
16. jún 2016

Milujem hory, manzel ma poziadal na vrchole velkeho rozsutca, boli sme tam sami...nezalezi kto vsetko je okolo, ale co si poviete a ako to prezijete

mamcelisvet
16. jún 2016

julma
dakujem za radu

emarekova
16. jún 2016

u nas ziadne len v sukromi. boli sme dohodnuti,ze na moju 18-ku sa zasnubime,narodeniny mam vo februari a prekvapil ma vecer v posteli par dni pred vianocami. o mesiac mame siedme vyrocie sobasa.

jlp
16. jún 2016

U nas zo prebehlo tak, ze rano sme sa zobudili. Ja v 6.mesiaci s prvym synom. Otocila som sa k nemu zo slovami:" Kedy na mienis poziadat o ruku?" ... Pretrel si oci a z nocneho stolika vytiahol uz pol roka kupeny prstienok. Opytal sa ma:" Na ktoru ruku ho chces? ... Naciahla som lavu ... Dali sme si pusu a isli sme sa naranajkovat a do prace

jlp
16. jún 2016

Rodicom sme to len oznamili

enys231
25. okt 2016

Ahojte. Vaše zásnuby boli krásne 🙂 ja so svojím priateľom chodím už 7. rok a asi sa už aj v našom vzťahu (konečne!) schyľuje k zásnubám - teda aspoň si tak myslím. Chcela by som sa preto opýtať (keďže na to už čakám dlho), ako mu nenapadne naznačiť, ako by sa mi to páčilo? Viem, že je na mužovi, ako to spraví, ale predsa, ide aj o môj deň, a chcela by som, aby to bolo pekné. Ďakujem

cecilia68
25. okt 2016

Myslím, že autorka sa pýtala na jedlo, aj že kto má byť prítomný a nie ako vás drahý požiadal 😀

luciamic
25. okt 2016

Moje zasnuby - 0 bodov. Uz ani prsten nemam just. Je mi to luto ale zaroven mam aspon nejaky pocit zadostucinenia. V manzelstve som ale stastna a manzel perfektny, takze ma odpustene. Aby ste ma chapali...Jemu to nie ze nevyslo, on nemal zaujem o nejaku romantiku a aj to tak prezentuje. Dokonca to bolo horsie ako zle, lebo to bolo nielen nepodarene ale pre mna az ponizujuce. Az mi to take zrkadlo nastavilo aj prefackalo ze aka som bola naivna a detska. Co uz 🙂 len ho obcas podpichnem ze kedy ma mieni poziadat o ruku 🙂 kebyze mozem prehovorit k mojej mladsej ja, povedala by som, nech nema ocakavania, nech nenastoji na nejakych romantickych ritualoch a usetri si sklamanie...lebo clovek nemoze mat vsetko a aby to nakoniec nedopadlo tak, ze sice budem mat jedno, ale potom nebudem mat to, co by som bola byvala chcela este viac.

gir
25. okt 2016

Môj ma zobral rovno do zlatníctva, že si mám vybrať prsteň ... 🙂