Ako oslavujete narodeniny a meniny v rodine?

13. nov 2023

Ahojte, prosím, ako sau vás v rodine oslavuje? Vám, deťom alebo iným príbuzným? Pozývate aj priateľov? Dávate darčeky? U nás sa to v rodine oslavuje minimálne - my s manželom nějaký prípitok, niekedy si ani nespomenieme, deťom, keď boli malí, tak torta a určite nejaké darčeky. Príbuzných ani priateľov nepozývame, ani my nechodíme nikdy na oslavy. Svokre sa to nepáčilo, ale nenaliehala, vychodíme dobre.

snehulak77
13. nov 2023

Nijako. Jediny výnimočný deň pre nás s manželom je deň výročia. Synovi budeme robiť dní prekvapenia podľa toho, čo ho bude baviť a kedy sa bude hodiť mu darček dať (napr bicykel na jar, korčule na leto a pod). Tam neriešime konkrétny dátum.

bejbypd
13. nov 2023

No tak ja som podla tohto divná, ale svoje narodeniny milujem ,rodicia vždy zabezpečili aby to bol výnimočný deň pre mňa lebo som sa im narodila..to isté robím pre svoje deti ,je to iba ich deň majú výzdobu oslavu darčeky.. takisto meniny v menšej miere ale majú..nerozumiem ľuďom,ktorí toto nepovažujú za výnimočné dní..nech sa na mňa nikto nehnevá, nič viac si v živote nevážim ako narodenie svojich detí a musia vedieť ako vynimocne to je ..
Takže áno, oslavujeme ,akurát teraz vo štvrtok bude mať stredný syn narodeniny,výzdoba objednaná, všetko nachystané neviem sa dočkať

lindous
13. nov 2023

Spájame oslavy ľudí, ktorí majú narodeniny a meniny pri sebe do väčších rodinných stretnutí, či už grilovačka, guláš párty atď a zagratulujú si všetci navzájom 😄 väčšie oslavy aj s priateľmi a širšou rodinou sú na významné jubileá

viestta
13. nov 2023

Nerobime ziadne velkolepe oslavy, jedine dieta ma "svoj den", kedy dostane darcek, na narodeniny tortu. My ostatni si pogratulujeme a kazdy dostane nejaku drobnost. V lete spravime zopar grilovaciek kde sa gratuluje vsetkym, ktori mali v blizkej minulosti nejaky sviatok, aj to len blizka rodina.

konikkon
13. nov 2023

Prídu rodičia, súrodenci s rodinami, dáme si nejaké občerstvenie. Keď majú sviatok deti, tak robíme honosnejsie oslavy s balonovou výzdobou, tortou, od každého dostanú darčeky. Vždy nás je okolo 10 - 15 aj s deťmi. Rozvetvenu rodinu ani priateľov nepozyvame na takéto oslavy.

mamelka
13. nov 2023

Keď majú dievčatá narodeniny,tak ich vždy čaká torta odo mňa. Už 13rokov im pečiem torty, aj keď napríklad Mária je 19.10 a Amália 23.10 každá má vždy svoju tortu. Povedia akú chcú, Melánia mala raz požiadavku strúhaný tvarohový koláč,tak som ten piekla pomaly vo forme, tej torte sa najviac potešila. A samozrejme darčeky, gratulujeme, teraz manžel prišiel extra kvôli Amalii a Márii aby sme spolu oslávili. Keď majú meniny,tak bez torty a darček
Naši gratuluju formou whatsapp, svokrovci volajú, naši tu boli myslím v auguste a zagratulovali všetkým na 1x ...

rebrambora
13. nov 2023

Nijako. Meniny su pre mna prezitok a narodeniny si maximalne extra zavolame.
Jediny pre koho mam stale nejake prekvapko je muz a deti.

zuzitko74
13. nov 2023

@bejbypd To je v poriadku, že tebe sa to takto páči, ale na svete je veľa ľudí, ktorí nemajú radi oslavy a pokaziť si narodeniny niečím, čo neznášajú, by asi nebolo pre nich to pravé orechové.

saxana000
13. nov 2023

Samozrejme pre.oslavenca.sa nachysta oslava pohostenie darceky je to vynimocny den.pridu rodicia svokrovci surodenci..sme spolu ako rodina.

tiezjedna
13. nov 2023

u nás sa oslavuje často a vo veľkom (sme skoro všetci letní, takže grilovačky) a aj my chodíme na oslavy rodine/kamarátom. Naše oslavy bežia na dvakrát väčšinou (rodina z ďaleka, takže dojdú naraz, je nás moc 😀). Potom pozývame kamarátov. Robíme tak oslavy deťom👍

vevapeto
13. nov 2023

Svoje narodky nerada oslavujem, nerada príjmam darčeky a nemám rada gratulácie. Nikdy ako dieťa som nemala oslavu a nie som na to zvyknutá. Ale svojim dcéram robím vždy oslavu, tortu, darčeky, široká rodina. Moj muž sa vždy potesi darčeku čo si sám vyberie, on oslavu ani nemusí mat🤣

3009
13. nov 2023

My sme už s mužom dôchodcovia ale vždy robíme oslavu pre najbližšiu rodinu aj meniny aj narodeniny. Navarím niečo dobré, napečiem. Tak isto oslavujeme aj sviatky mojich vnúčat a 2 detí a zaťa.

denithestrange1993
13. nov 2023

Normalne asi 😄 darcek,ked je to nejake vyznamne jubileum tak vacsi dar,pripitok alebo trochu alkoholu na chut,nehrotime to ale zas to ani neignorujeme. Oslavujeme s nasimi rodicmi,surodencami

danielahamar
13. nov 2023

Ja som s tým sekla pred 3rokmi,mozno aj viac, keď som zistila, že my nikde nechodíme, ale všetky oslavy sú u nás. Najprv to bolo 8x do roka, potom 3x a teraz len my. Proste stačilo. Ja si nepotrpim na oslavu, ani muž. Jedine keď tak riešime deti

buba183
13. nov 2023

Na narodeniny sa stretávame Rodina na obed. Záleží od ročného obdobia. Bud grilovania, guláš alebo obed doma. Samozrejme aj darčeky

autor
13. nov 2023

@snehulak77 Ďakujem všetkým, myslím, že správny je spôsob, s ktorým je rodina spokojná
@bejbypd
@lindous
@viestta
@konikkon
@mamelka
@rebrambora
@zuzitko74
@saxana000
@tiezjedna
@vevapeto
@3009
@denithestrange1993
@danielahamar
@buba183