Ako dlho trvá sobáš?

natalia2000
28. mar 2023

Ahojte chcem sa opýtať chceme sa z priateľom zobrať v rímskom katolíckom kostole . Koľko trvá sobaš ? Keď chceme len my dvaja a svedkovia?

matullienka
28. mar 2023

@natalia2000 záleží či s omšou alebo bez ak bez tak 20 minút

ana82
28. mar 2023

@natalia2000 a odporúčam s omšou nech máte Božie požehnanie❤ to bude možno o 5 min dlhšie keďže tam budete len vy

glorikarebeka
29. mar 2023

@ana82 len vieš si predstaviť ako tá omša bude vyzerať keď sa nebude mať ani kto "modliť"

kotricka
29. mar 2023

ak to ma byt takto minimalisticka svadba myslim si, ze max do tych 20 minut by ste mali mat po obrade. nema to preco ani farar nejak natahovat

ana82
29. mar 2023

@glorikarebeka áno viem, mám v rodine kňaza 🙂 nemusia mať strach on to tomu prispôsobí

rusalinka
29. mar 2023

@natalia2000 Tak ako píšu baby, ak len obrad, bez omše, recitovaný, nič nespievané - do 20 minút ste hotoví.
Ak s omšou, tak v prípade takého malého množstva ľudí ste do pol hodiny vybavení - bez hudby... jedine ak by mal kňaz potrebu dať vám polhodinovú kázeň 😉

nelinka888
29. mar 2023

Podľa toho, kde sa dvaja berú. Ak na úrade, potom to trvá ozaj len chvíľku, bez omše je to krátko, s omšou mi to prišlo ako večnosť :D Niektorí farári zase majú potrebu neskutočne dlho všetko obkecávať, iní nie sú až tak výreční, čiže to záleží aj od toho :D