Ako dávate darčeky pod stromček, aby si to deti nevšimli?

8. nov 2021

Ahojte chcela by som vedieť ako doma dávate darčeky pod stromček tak aby si to deti nevšimli?
Ďakujem.

hederamonstera
8. nov 2021

My este deti nemame ale nasi nas vzdy poslali sa umyt do kupelne po vianocnej veceri a vtedy to tam dali 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_prestastna
8. nov 2021

Idem so psom , smeti, pozret do schranky moj syn ma5r lahko ho vytiahnem z domu a muz to rychlo nauklada pod stromcek potom vyjde za nami von

abby11
8. nov 2021

Ide s prskavkami ukázať Ježiškovi cestu.

sense
8. nov 2021

Sme šli po večeri na prechádzku a som si akože zabudla sal al niečo...

cimage
8. nov 2021

my sme raz dali rano darceky pod stromcek a syn chodil cely den okolo neho a nevsimol si :D. Vzdy sa da deti nejak odlakat, bud do kupelne, salne, von. Darceky treba mat nachystane a len to tam supnut, otazka pol minuty. U nas vzdy otec isiel pred vecerou otvorit okno jeziskovi a vtedy to dam naukladal, kym sme my cakali pri stole na veceru. Vobec ma nenapadlo,ze to tam dava on.

lenka2710
8. nov 2021

Muž zoberie deti do detskej čakať Ježiška, ja zatiaľ spratavam zo stola a medzitým to tam dám, vždy ich mam na balkóne, cez zimu tam nik nechodi, potom idem za nimi do izby

tanickalab
8. nov 2021

U nás sa chodí čakať do okna alebo na balkón na Ježiška s prskavkami. Si pamätám, že keď sme boli malí, tak sme sa do kúpeľne zatvárali aby mohol prísť.

sazumak
8. nov 2021

Naše hrajú na klavír, tak vždy po večeri chodíme zahrať Ježiškovi a manžel to tam zatiaľ nanosí 🙂 Kým nehrali, tak sme v izbe maľovali obrázky a spievali pri tom koledy 🙂

ladybug138
8. nov 2021

My sme to ako deti mali tak, ze sme sa isli pred vecerou osprchovat, aby sme sa nemuseli potom este sprchovat a vtedy tam s nami bol jedne rodic a druhy to tam dal 🙂 ale napriklad teraz byvame v takom byte, ze do kuchyne ideme cez obyvacku, takze neviem ako to budeme robit neskor..asi sa s dcerou zatvorime do kuchyne a manzel to tam rychlo nahadze 😂 zatial je mala, tak to nevnima

1mina
8. nov 2021

My sme to spravili na styl ako mal.muz v detstve - ze hrozne dlho veril na jeziska lebo to rodicia tak presvedcivo hrali ze su vsetci v izbe 😂 takze po veceri zoberiem dcerku do kupelne si poriadne rucky a umyt zuby - lebo aby sme boli upraveny ked pride jezisko...darceky mame v gauci, muznich zatial nahadze pod stromcek a z kupelne mame spalnu skor ako obyvacku tak rovno do spalne uz aj s tatom cakat na jeziska...tam sa vsetcia zavrieme a otvorime ventilacku - starka byva vedla v dome a jej napisem sms za par minut a ona zazvoni zvoncom a to nam.akoze zvoni jezisko ze uz nechal darceky a mozeme ist pozriet 🥰

1mina
8. nov 2021

@ladybug138 inak dala by som si pozor potom na vek 😀 my sme prvy krat zorganizovali schovavanie sa podla scenaru minuly rok ked.mala.2 a pol roka, a tento rok ma 3 prec a presne si pameta mi o tom.hovori co sme robili ako ske cakali a tak...niekedy vytahuje veci aj z mensieho veku pod 2 roky takze sa divim aku pamet maju deti 😀

simca06022011
8. nov 2021

no jeden rok som nedokazala darceky nahadzat naraz... ale postupne okolo 14tej-15tej sa isla dcera hrat a vzdy ked dobehla dole nejaky darcok bol pod stromcekom, potom aj strazila ako sa tam objavuju. Ale nepodarilo sa jej to vidiet, do vecere boli vsetky tam.
Alebo zvycajne sa ideme prejst, a my zvykneme ist dvomi dverami von, ja som isla s malou a psom dopredu a oco to vyhadzal pod strom,a lebo naopak... nikdy nechodime spolu von naraz, b ud ja este doplnam umyvacku, odkladam daco a potom utekam za nimi, alebo daco robi chlap :D cize nic podozrive.
Rodicia to robili ked sme sa chystali na veceru, sprcha obliekanie...

luckamjar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
8. nov 2021

No dáme ich v noci z 24 na 24 . Ráno 24 vstanuuuu a hurá hračky.... Dávame nárokom ráno aby sa snimi pohrali. Lebo keď sme dávali večer okolo 8 chceli sa hrať a nie spať. Bol narušený režim dňa.

evkamotka
8. nov 2021

Muza s detmi poslem do pivnice po mineralku

bubinko1506
8. nov 2021

U nas po veceri ide muz do obyvacky "zobrat vino". Ja s malymi sme v kuchyni a divame sa z loggie von, ci uz ide Jezisko. Muz zazvoni so zvoncekom, zasvieti stromcek, zhasne svetlo a otvori dvere na obyvacke. A darceky su tam😉

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka0123
8. nov 2021

My sa ideme prejsť ku krízu. Poďakovať Jeziskovi. Mat pritom prskavky a pozerať na oblohu je čarovne.

renka30
8. nov 2021

Deti idu von zapalit s muzom prskavky a zatial ostatni dame darceky pod stromcek. Potom zazvonime zvoncekom cez okno

jana_eyre_2
8. nov 2021

Nás ako deti vždy poslali do izby, nikdy ma nenapadlo že čo to asi rodičia robia.. ja som ale mala o viac rokov starších súrodencov takže ti má bavili..

Doma to robím tak - keď doveceriame, tak deti pošlem s tatom do zadnej izby hore pozerať do okna či ho niekde neuvidia.. ja zatiaľ "umývam riad".. darčeky mám v krabiciach v dolnej izbe a rýchlo ich porozkladam.. idem hore a chvíľu s nimi pozerám von oknom.. po minulé roky bol u nás na Vianoce môj otec, on bol na invalidnom vozíku, takže hore ísť nemohol.. takže jeho úloha bola zavolať na deti že už tu bol.. bohužiaľ tento rok nám bude chýbať... 😔

ankare
8. nov 2021

Ideme do detskej izby vyzerať Ježiška z balkóna.

zafir01
8. nov 2021

Síce 10 ročný už 2 roky vie, ako je to s darčekmi. Mame ešte 3 ročného. A aj tak mame tradíciu, že po večeri ideme na záhradu a tam zápalu jeme dlhé prsjavky a fotíme sa s nimi... Muž s deťmi idú popredu a ja vždy akože idem na wc , a rýchlo darčeky popresuvam k stromčeku. Ten vyraz deti bol vždy úžasný. To, ako veria v to tajomné a zázračné. Hoci ich nenechávame v klamstvách. Bolo vždy pekne prvevroky vidieť, ako veria v ten rozprávkový svet

ladybug138
8. nov 2021

@1mina fakt?? No dobre vediet, tiez bude mat dva a pol 🤦😂😂 som si myslela, ze este to nebude chapat, tak uz to radsej premyslime

142230919213
8. nov 2021

My vypúšťame lampiony šťastia pred domom, ale keď ja sakra stále zabudnem kde som ich akože položila a tak ma všetci čakajú von 😅 samozrejme ich mám nachystané, ale darčeky mi samé pod stromček nenaskáču😅

jana_eyre_2
8. nov 2021

@vanda323 inak toto dávanie v noci a nájdu si rano.sa mi strašne páči.. minulý rok sme to prvý krát vyskúšali, ale nie darčeky od nás, ale keďže sme sa nemohli vidieť s rodinou, tak si našli darček od babky a širšej rodiny ráno 25.. malo to úžasné čaro, hoci jasne že by bolo krajšie keby tam bola celá rodina, takto sme sa spojili len cez WhatsApp.. len mi je už blbé zrušiť teraz naše zvyky a nahradiť ich keď už sú takí veľki..

monkabohdalova
9. nov 2021

u nás bývala taká tradícia, že vždy sme sa napapali a potom sme s maminou išli pozerať z balkona či už chodí Ježiško a oco išiel pozerať z opačnej strany domu, za ten čas to tam naukladal a potom za nami prišiel :D potom sme išli spoločne ku stromčeku 🙂

mariska1989
9. nov 2021

No u nás to funguje tak že keď sa najeme ja akože idem umyť riad po večeri a manžel s deťmi dať drobnosti psovi a mačkám pred tým aj ovečkam a koze ja šikovno poukladala darčeky pod stromček a šla za nimi poprípade čakala akože na nich na chodbe možno neuveriteľne dcéra verí že chodí 🙈 už má teraz 10 tak čakám že zas s tým príde že v škole hovorili že to rodičia, my stále hovoríme že oni tomu neveria preto to kupujú rodičia že oni keď veria tak donesie ježiško s tým že musíme posielať peniaze Ježiškovi na darčeky keďže je veľa detí a Ježiško nemá toľko peňazí že majú si dať zoznam a on z toho niečo vyberie a donesie

graft
9. nov 2021

My este pred stedrou vecerou vzdy s muzom na seba zmurkneme- ja vezmem deti do kupelne este ucesat, umyt sa, upravit pred vecerou, muz zatial darceky pouklada pod stromcek.
PS: Krasne Vianoce prajem vam vsetkym...🙂

markaterka
9. nov 2021

U nás sa vždy dávali darčeky v noci z 23. na 24. Aj stromček sme vždy v túto noc stavali, a hneď dali aj darčeky. Takže mali dvojité prekvapenie ak stromček aj darčeky.