Ako by ste sa zachovali, keby ste dostali viditeľne používaný darček?

2. dec 2023

Mala som narodeniny a dostala som biziteriu - nahrdelnik a naramok. Ked som si to sla vecer skusat, vsimla som si, ze oba kusy maju akoby zoxidovane zapinanie - bolo vidiet,ze to ma co to za sebou a jeden kus sa normalne rozpadol.
Vien,ze clovek ma byt za dary vdacny, ale mne samej prislo smutno z toho, ze danej osobe nestojim ani za normalny darcek ( vztah mame blizsi, peniazr na to urvite ma).
Povedali by ste tomu dotycnemu nieco na to? Mne by bolo trapne niekomu cosi take dat...

januska12323
2. dec 2023

Nič by som nepovedala a darček vrátila pri najbližšej príležitosti.

autor
2. dec 2023

@januska12323 a s akymi slovami??

janinah
2. dec 2023

Vrátila by som,že prosím ťa, daj to opraviť tam,kde si to kúpila.A počkala by som si na reakciu.

januska12323
2. dec 2023

Že keď jej nestojím za niečo nové nech mi radšej nič nedáva a používa to sama ďalej.

harrisson
2. dec 2023

Nie je na tom nič až tak zle. Veci predsa treba recyklovať. Určite mu darček nevracaj

autor
2. dec 2023

@harrisson ale mne to pride neuctive voci osobe dat jej cosi pouzite na sviatok... a je to ona, nie on.

autor
2. dec 2023

@januska12323 to je dobra odpoved. Uz sa len nakopnut k tymto slovam.

autor
2. dec 2023

@janinah no,to by som si pozrela ten vyraz.

lukbe
2. dec 2023

Skúsila by som to povedať,že to treba reklamovať,že sa to hneď rozpadlo a rýchlo to je zoxidovane. Uvidíš,ako sa zatvari a co nato povie a asi bude vec jasna. Možno povie,ze už nemá blocek, tak jej to vráť,že nech tam ide skúsiť bez blocka.

viestta
2. dec 2023

Kvoli nejakej bizuterii chces popudit svokru? Vsak ked sa to neda nosit, tak to vyhod. Ked je to sperk a nie bizuteria, tak to daj opravit, sperky sa bezne "posuvaju" v rodine.

lorin29
2. dec 2023

Ja som takto kamarátke kúpila drahu sviečku na narodeniny a na sviatok mi to dala ako dar 🤦🏻‍♀️nevedela som ci sa smiat alebo plakať 🙂

daniela2202
2. dec 2023

Aj to sa deje, preto neznášam žiadne dary 👉, v práci sme mali takú kolegyňu, čo sa rada zbavovala všetkého zbytočného ... zaďakovali sme a išlo to do koša 😂👎

limoncino
2. dec 2023

@daniela2202 tiež som mala takú kolegyňu, čo dostala a nepáčilo sa jej, potom dávala ona ako darček. Až kým nezabudla čo od koho má a darovala to presne tej, od ktorej to dostala 😂

choco6
2. dec 2023

Dostala som sošku a viem ze dotyčná osoba ju mala doma na poličke. A nepovedala.som ani jedno slovo pretože aktuálne viem ze ma finančné aj rodinne problémy a bola som rada ze si vôbec na mňa spomenuli. Takže mne na darcekoch nezáleží, poďakujem a keď sa mi nepáči odložím, vyhodím. Nikdy nevieš v akej situácii sa daný človek nachádza a to ze "určite peniaze ma" nemusí byť pravda vôbec, veľa ľudí ma neskutočne dlhy, len pred druhými sa tvaria ako jr všetko ok.
Inak ak niečo chcem si kúpim sama 🫣 aj manzel.so mnou konzultuje co by sa mi páčilo.

sablinka
2. dec 2023

Neriešila by som.

larisa
2. dec 2023

Neriesila by som. A podakovala by som.Keď je to iba bizuteria odlozila by som a nenosila ked sa mi to nepáči. Po nejakom čase rok dva tri roky by som vyhodila.

autor
2. dec 2023

@viestta ale kde, to nie je svokra ale najlepsia kamoska. Svokra si vzdy da zalezat na daroch.

autor
2. dec 2023

@choco6 ale prosim ta, nema ani hypoteku, lebo ma zdedeny byt. Auto nema. Ale mne nejde o to,se ma na mna minat svoju vyplatu ale o tu uctu. Ved mne by stacila cokolada. Tie pomery som napisala,aby tu podaktore nepisali,ze nema z coho dat...

autor
2. dec 2023

@larisa mne sa to prave paci, len mi prislo luto,ze sa to rozpadlo a vlastnr to ma aj dost rokov.

zobaka
2. dec 2023

ja som raz dala kamaratke darcek, ona na to ocividne zabudla a dala mi to asi o pol roka, podla darcekov, ktore dava,vidno, ze len dava do kolobehu co dostala, ja som typ, ktory si dava zalezat na darcekoch, cize si len pomyslim svoje a uz sa zacnem od takeho cloveka prirodzene izolovat, je mi to nechutne

daniela2202
2. dec 2023

@limoncino 😁👍

thereisabear
2. dec 2023

Ja by som nič nehovorila, ale s darčekom pre ňu by som sa do budúcna veľmi netrápila.

moonlight1210
2. dec 2023

Kup si na manumi nahradne dieliky a pospajaj to dokopy, ked sa ti to paci.
Vymen aj zapinanie a normalne to nos dalej. Skoda toho, ked inak by si to rada nosila. Nahradne dieliky na bizuteriu ta odtial vyjdu dokopy mozno 5€.

Ja som tam pokupila spajacie dieliky, ozdobne dieliky, rozpustila stare koralky a ponavliekala si nove nahrdelniky a naramky. Este sa ma pytali, kde som to kupila.

babababka
2. dec 2023

Moje deti dostali na Vianoce od starých rodičov:načatú čokoládu a otlčené,nefungujúce autíčko.A ja načatú vegetu.Už je to viac ako 33 rokov.Až neskôr som pochopila,že to nebola moja hanba,ale ich.Odpustila som im,už sú na druhom svete.

hortenziaj
2. dec 2023

Mne by to bolo jedno, bud daruj niekde alebo daj daj záložné a máš pokoj, a aj peniažky.

madeincssr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
2. dec 2023

neznášam takéto darčeky, len aby boli....mňa to uráža.
ani ja nedarujem použité veci...

nin12345
2. dec 2023

@janinah presne! Ja by som toto urobila.. povedala by som ze pri prvom pouziti sa ti to rozpadlo a ze nech to tam ide reklamovat

petamich
2. dec 2023

ja by som to asi ani neriesila 🤷‍♀️ a ked uz, tak by som ju poprosila, ze ci to moze reklamovat, ze ma to mrzi ale hned sa mi to pokazilo

aaao
2. dec 2023

Ja od svagrinej dostavam veci po zaruke 🤦‍♀️🤦‍♀️ ci uz pre mna alebo pre syna 🤷‍♀️🤷‍♀️
To uz automaticky ked nieco donesu pozrem zaruku a drb to do kosa 🤷‍♀️🤷‍♀️