Ako by ste riešili svadobné oznámenia v našom prípade?

20. máj 2023

Ahojte ako by ste riešili svadobné oznámenia v našom prípade? Berieme sa v septembri a ešte nemáme iste či bude svadba v kostole alebo na úrade (zložitá situacia)
Mame napísať iba obec v ktorej svadba bude a potom im len povedať keď budeme vedieť kde to presne bude?

patinqaa
20. máj 2023

Este mate cas na oznamenia. My sme ich rozdavali s pozyvanim 3tyzdne pred svadbou. Ale samozrejme kazdy ucastnik uz vedel ze bude pozvany.
Urobte to tak aj vy. Ustne im povies co a ako. A ked budete vediet ci kostol ci urad das spravit oznamenie

17alexis
20. máj 2023

Ak máte svadbu v septembri, tak je ešte možno aj skoro na oznámenia. Nás bežne volajú na svadbu ľudia tak mesiac pred. My sme mali svadbu v júni a pozývali sme v apríli. Ak ani potom nebudete vedieť, tak iba mesto by som napísala.

lenuska9999
20. máj 2023

A na čo ich chcete posielať už teraz ? Ved si najprv vyriešte ten kostol alebo úrad a potom pošlite normálne oznamenia s miestom a časom.... Ved mate ešte čas. My sme posielali oznamenia až cca 2 mesiace pred svadbou a poznám kopec ludi, ktorý to takto robia.

janetinka27
20. máj 2023

Vytlacte ich az ked budete vediet viac

bolarazjedna
20. máj 2023

Úplne stačí rozdať pozvánky a oznámenia 1-2 mesiace pred termínom. Pozvanými hosťom zavolajte, povedzte kedy bude svadba a kde, aby s tým vedeli počítať a oznamenia dajte tlačiť, keď už všetky údaje budú.

andrejka1974
20. máj 2023

Keď budete sami vedieť presný dátum a miesto tak im to oznamite do septembra času dost

kamatopo
20. máj 2023

Určite s miestom a hodinou. Lebo potom budú všetci vyvolávat a bude vás to len stresovať. My sme dávali oznámenia mesiac pred. Pravdaže už všetci vedeli že to bude

vilma7
21. máj 2023

Dala by som oznámenie, keby som vedela kde. Snáď to nebudete vedieť týždeň pred!

jaskolka
21. máj 2023

A ako chceš dávať oznámenie, keď sami neviete, kde to bude?
Inak len na okraj, ak by ste napokon sa rozhodli pre kostol, tak pozor na to, aby ste stihli aj tie náuky predtým (ak hovoríme o katolíckom). Bežne totiž aspoň 3 mesiace predtyn už treba mať termín,prave kvôli náukam. Takže na vašom mieste už seriózne si sadnem a rozhodnem sa, kde bude sobáš.

autor
21. máj 2023

@jaskolka my máme termín aj v kostole aj a urade, vedia o nasej situacii, ako hovorím je to zložitá situacia. A áno na náuky už chodíme..rieši sa anulacia z predošlého vzťahu, that's the point

autor
21. máj 2023

Vieme v akej obci to bude, vieme kedy a kde bude hostina akurát ani nevieme ešte kedy budeme vedieť, či bude ten sobáš v kostole alebo na urade

zeldia
21. máj 2023

Poslala by som oznámenie v auguste

autor
21. máj 2023

Radi by sme to mali v kostole, ale ak sa anulacia nedoriesi do daného termínu budeme sa musieť ak tak najprv zobrať civilne

autor
21. máj 2023

@zeldia no asi najneskôr vtedy...

lucinka12356
21. máj 2023

A ro ako riešite amulaciu? Teda aký dôvod ste dali?