Ako by ste reagovali, keby dostanete k narodeninám používaný darček?

6. jan 2022

Baby ako by ste reagovali keby vám dá kamarátka k narodeninám používanú kozmetiku-nie len odskúšanu ale normálne 3/4mimute..bohatá ,kamarátka.necakam dar (aby bolo jasné)ale v tomto prípade si myslím že je lepšie dať len čokoládu a bola to lacná kozmetika z drogérie ,žiadny 200e krém na tvár že ešte aj 1/4 čo zostala by mala nejaku hodnotu 🤷 trošku sa ma to dotklo alebo som len nevďačná ?

dadulamamula
6. jan 2022

Nie, niesi nevdačná, buď budeš otvorená a povieš jej úprimne, že ty si z toho míňala? Alebo to jednoucho používať nebudeš.

aeruginosa
6. jan 2022

Nie si nevdacna, naozaj to od kamaratky bolo nevhodne.

dzulli1980
6. jan 2022

Urobila by som jej presne to isté a k sviatku jej darovala používanú vec.

autor
6. jan 2022

@aeruginosa
@dadulamamula baby to bolo normálne na oslave ..nepoužívam to ,mám háklivu pleť neviem ako dlho to mala otvorené , ale normálne tam z celeho balenia bolo iba trošičku

zuzikak
6. jan 2022

uplne normalne by som sa jej spytala, ze co tym myslela, ze mi da pouzity krem ako darcek ? Ak by chcela aby som krem vyskusala, nech sa ma najprv spyta. A ak nemala na iny darcek, kamosky mozte byt aj bez toho aby ste sa darcekovali. Normalne otvorene treba komunikovat. NIe vracat a robit to iste - naco tie naschvaly. Ak bude chciet, bude jej stacit vysvetlenie tvojho postoja k takymto veciam. Kludnej jej mozes povedat nech sa na teba nehneva ale urazilo ta to. Nech ti radsej nedava nic.

zuzikak
6. jan 2022

@dzulli1980 takto sa kamaratky nespravaju, ze si robia naschvaly. Ak sa jej nieco nepaci, ma to rovno povedat a nie cakat pol roka na jej sviatok aby jej to "vratila". Je to detinske a trapne.

zuzikak
6. jan 2022

@dadulamamula presne tak. Hned by som sa spytala, ze preco je z toho minute. A rovno na oslave, pretoze toto je nevhodne a je to jej hamba. Suhlasim s tebou. Autorka nema dovod citit sa trapne a nevdacne.

elizabet173
6. jan 2022

vrátila by som jej to s tým, že sorry, asi si sa pomýlila a dala si mi už načatý krém.

zuzikak
6. jan 2022

@elizabet173 aj to je riesenie

autor
6. jan 2022

@zuzikak oni majú peňazí veľa len ako to povedať ,je lakoma asi trošku , všetko obracia na peniaze , a všade za všetkým ich vidí ,ok beriem ju takú ale toto je moc podľa mňa ,úplne by mi stačila Orion čokoláda za 0,80 centov keď chcela už niečo dať , absolútne nie som náročná na darčeky od nikoho ani od vlastnej rodiny nieto ešte od kamosiek ale dochytany ,vypatlany krém kde je na 3pouzia z celého balenia (ak nepreháňam),normálna veľkosť čo mi aj povedala že mi želá všetko najlepšie a nech dopouzivam ..

petamich
6. jan 2022

ak ste kamaratky mali by ste vediet spolu komunikovat a ja by som jej to povedala presne ako ty nam, ze si ziadny darcek necakala a toto ta zaskocilo, ze to bolo nevhodne a vratila by som jej to - akceptujes to raz, bude to robit stale

malinka158
6. jan 2022

Mna by to urazilo, normalne by som snou pokecala. Ak ste velmi dobre kamosky, rozumiete si, stretavate sa casto, tak by som snou o tom pokecala. Ak ste kamosky neznamena to ze si musite davat aj drahe darceky k narodeninam ale zase nie pouzivane veci. Ja mam kamosky, od jednej som dostala kvietok orchideu, od druhej krasny fotoalbum. Ziadne drahe dary ale velmi ma potesili.

autor
6. jan 2022

Môj muž sa smeje ako kôň na Tom , že hlavne že tu sa chváli na akú dovolenku idú aku 300e zimnú bundu si kúpila a toto spraví

zuzubb007
6. jan 2022

Fuha tak toto je uz ozaj vela, ze pouzivany hned by letel do kosa, ako toto moze vobec niekomu napadnut normalne ludia bezmozgy, ale kazdopadne ak ste dobre kamosky tak jej to vrat, vsak je to len jej hanba

merlinja
6. jan 2022

Sa jej spýtaj, či majú finančné problémy. Či nepotrebuje pomôcť. Keď sa ohradí, tak jej povieš, že si si myslela/ nebola istá, keď gTi použitý darček dala, že na budúce nemusí... ak finančné neovládajú...

chvostik1
6. jan 2022

Nema kamoska deti? Ze sa s tym niektore hralo a jednoducho si to nevsimla? Alebo sa nemohlo stat, ze ti kupila taku istu kozmetiku ako pouziva ona sama a nechtiac ti dala prave tu svoju? Ja by som sa jej opytala. Co ak to je naozaj nedorizumenie...

elizabet173
6. jan 2022

inak, potrebuješ takúto kamarátku?

autor
6. jan 2022

@chvostik1 ona mi povedala že to mám dopouzivat že ona to už nechce,že mám to minúť

sima338
6. jan 2022

Ježiš to je hrot...normálne, bez hnevu by som jej povedala, že nepotrebuješ skúšať po niekom kozmetiku, že máš svoju vlastnú, overenú. Nabudúce si poprosím čokoládu. To by som jej povedala. Bez hnevu, výčitiek, len tak jemne sarkasticky.

mamina0078
6. jan 2022

Ja by som ho neprijala

elizabet173
6. jan 2022

to myslíš vážne? Že ho máš minúť? Vrátila by som jej ho hneď vtedy a povedala jej, že nie som žiadna socka, aby som musela používať načatý krém. Pýtam sa druhý krát, či ti je treba takáto kamarátka.

wilkova
6. jan 2022

Ja ťa úplne chápem, ale že úplne, pretože mám roky kamarátku /fakt roky rokúce sa poznáme/ a ona málokedy niekomu kúpi novú, prípadne drahšiu vec. Jedine mužovi a deťom a veľmi blízkej rodine /mame, atď./. Vždy zásadne doma v komore zozbiera, čo oni podostávali, zabalí do celofánu a daruje ďalej. Môj muž už od nej dostal na narodeniny čokoládu pol roka po záruke. Ak už musí kúpiť, tak to najlacnejšie, čo existuje. Ja jej už normálne vždy píšem, keď majú prísť, že nemusí nič nosiť. Aj na tú čokoládu som jej písala, že bola po záruke...a odpoveď? "Keď nie je plesnivá, nič jej nebude."
😨😨😨
A len pre vysvetlenie, to je človek fakt žijúci si nad pomery bežného Slováka, dať za dovolenku 20 tisíc je pre ňu bežné /a nie, naozaj jej nezávidím/. Len ma neskutočne udivuje tá lakomosť 🙄 Bola som svedkom, ako jej vlastný muž povedal, že to preháňa a pôjde do pekla ☹ To sú takí ľudia, šetria každý cent...

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
6. jan 2022

Normalne sa opytaj, ze ci si v obchode nevsimla, ale ze je to prazdne, ze teda nech si na to dava pozor, ze je to neprijemne.

andrea78
6. jan 2022

Najskor som myslela, ci nahodou nema rovnaky, kupila AJ pre teba , sa nahodou nepomylila a nevzala ten pouzivany, proste omyl. No uz si dopisala, takze je to vedome a zamerne, ze ho mas dopouzivat ( v podstate uz prazdny)...no nemam slov, to co je za trubu? Ked bude mat narodky ona, zanes jej rozjedenu bombonieru s dvomi bonbonmi, nech doje, ze uz ju nechces😁 ( for, na toto sa neda ani reagovat).
Najprv som myslela, ze by som to presla bez povsimnutia, jej sprostost, primitivita a vizitka, ale nie. Krem by som jej vratila a povedala, ze ma zaskocila darom a ze som si to rozmyslela, ze darcek prijat nemozem a nebudete si na sviatky darceky davat, ze vidim, ze je to zataz, aj financna, aj narocne nieco vymysliet, ze zablahozenie a nase kamaratstvo bohato staci, ze viem, ake je uprimne a to je pre mna najviac😆.

evaachesa
6. jan 2022

Ó môj bože 😱😅 tak s touto kamoškou musí byť veľmi veselo😅 Mala by si jej to raz a poriadne vrátiť nech sa spamätá. Daj jej do polovice vypalenú sviečku, že tebe sa už nepáči, nech kľudne dopoužíva 😀

sara07
6. jan 2022

úprimne normálne by som jej to vrátila s tým že bud teda dá len čokoladu alebo nič, ako osobne by ma to vytočilo , zvlášt ešte ked je prachata to ako ta ma za chuderku čo jej má byt hocčo dobré

evaachesa
6. jan 2022

@zara1357 @martinkatinka dala jej ho vedome s tým, že ho má dopoužívať lebo ona už ho nechce 🤭

elizabet173
6. jan 2022

@zuzikak inak mne sa niečo podobné takmer prihodilo. Išli sme na návštevu, bolo to tak narýchlo, nepôjdem tam len tak, tak som dala do darčekovej tašky fľašu vína, dezert a išla som tam pridať ešte kávu. Ani neviem, čo ma to napadlo, pozrieť, či nie je načatá. Kávu u nás pijem len ja a občas návšteva. Načatú mám samozrejme len jednu, aj keď ich mám kúpených viac. Doteraz nechápem, prečo boli načaté dve, bolo z nej odobraté len trošku, takže to z vonku nebolo vidieť. No trapas by bol a ja by som to ani nezistila, lebo pochybujem, že by teta otvárala hneď tú kávu. Keď som začala čítať túto tému, myslela som, že ide o niečo podobné, ale ide o drzosť a úbohosť. ☹

0silvia0
6. jan 2022

Mna by sa to tiez dotklo a kamoske by som povedala, ze kremy pouzivane inou osobou kvoli citlivej pleti nepouzivam. Ci jej to vratim alebo mozem vyhodit. Mne by sa to vazne bridilo...