Aké spoločenské šaty si mám kúpiť, keď chcem aj dojčiť?

maria117
4. sep 2015

Ahojte, koncom mesiaca sa vydava manzelova sesternica, dalsi mesiac zas moj bratranec. Plus este nas caka krst nasej princeznej. Chcelo by to nejake pekne saty (asi kratke -teda po kolena), v ktorych by som nemala problem s dojcenim - bud nejaky vacsi vystrih al zapinanie vpredu? Pripadne len nejaky top a sukna? Nejake napady,kde hladat? A ktora ste boli v podobnej situacii,ako ste to riesili - co ste mali oblecene? Dakujem

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelamol
4. sep 2015

Pozri si tu na modrom koníkovi bazár s tehotenským oblečením - ale predajcov s novými vecami. Mnohé tehotenské šaty sú vhodné aj na dojčenie. Nie sú to síce úplne najsviatočnejšie večerné róby, ale podľa mňa sa dá vybrať niečo pekné a viac-menej slávnostné.

katarinamarkova
4. sep 2015

@maria117 hocijake saty s vacsim vystrihom 🙂 vytiahnes a dojcis

eeffka
4. sep 2015

@maria117 podla mna su tie linky "malo spolocenske", na svadbu sa patri byt trosku slavnostnejsia

ja som ako kojaca matka absolutne neriesila nejake specialne saty, ktore som mala aj tak mali vystrihy hlboke, som vybrala a mala...
spolocenskych siat s velkym V vystrihom je nepreberne mnozzstvo

hanka_april
4. sep 2015

poadla mna tento typ siat:
http://www.bonprixshop.eu/style/zavinovacie-sat...
a ak ich doplnis vyraznymi sperkami a peknym licenim, budu v pohode aj na svadbu 😎

nelamol
4. sep 2015

@maria117 Podľa mňa sú vhodné oboje, na ktoré si poslala link. Osobne sa mi viac páčia tie fuchsiové. Na rozdiel od eeffka si nemyslím, že sú málo spoločenské. Ja nosím zásadne len oblečenie, ktoré je prispôsobené na dojčenie, lebo mi je nepríjemné vytasiť niekde prsník natvrdo. V oblečení na dojčenie sa to dá diskrétne. Ale v prvom rade vychádzaj z toho, že ty sa musíš v tých šatách cítiť pohodlne a dobre, v dôsledku toho v nich aj budeš vyzerať dobre a nikto nebude riešiť, či sú vhodné alebo nie. Ak to niekto predsa len bude riešiť, môže ti byť ukradnutý 🙂

ivanka.7
4. sep 2015

Ja mam sice male prsia, ale oblecenie na dojcenie absolutne nedavam, sa mi to tam nijako rozumne nezmesti, aby dieta dobre chytilo prsnik 😀 takze ja nosim saty s vacsim vystrihom. Alebo na gombiky... ked sme boli na svadbe pred dvomi rokmi, tak som mala take bez ramienok, to som len stiahla horny lem a v pohode nadojcila (dokonca diskretne), teraz som si nechala usit pekne retro saty v style 50tych rokov, ale vpredu su na zapinanie, takze rozopnem kolko mi bude treba a tak nadojcim (kedze nas tiez cakaju dve svadby).

maria117
autor
4. sep 2015

@eeffka ja som konzervativnejsi typ,takze nemam doma ziadne s velkym vystrihom ☹ vzdy som hladala nieco s mensim...takze musim nejake kupit. Netvrdim,ze musia byt vyslovene takto upravene,len iba cez net tazko odhadnut velkost vystrihu a celkovo velkost siat...tak som myslela,ze nieco elastickejsie je vacsia sanca,ze sadne (saty cez net som este nekupovala,vzdy radsej vyskusam, len teraz mam problem sa niekam dostat a i ked,tak nie je az tolko casu hladat a vymyslat...) Ale vdaka za nazor, uvidim,co sa mi podari najst 🙂

@esterba vdaka za dobry typ na klucove slovo do googla 🙂
@hanka_april myslis,ze su dostatocne slavnostne? Al si myslela nieco take podobne? Uz som pozrela viacero zavinovacich,ale popri nich mi aj tie moje linky pridu dostatocne pekne a cenovo prijatelne 🙂

Nad tymi satami rozmyslam uz od jari,len som nevedela odhadnut ako sa mi zmeni postava po porode,ani ake to bude a ci vobec na tie svadby pojdeme...

hanka_april
4. sep 2015

@maria117 akoze videla som na svadbach uz vselico, nie je to zase nejaka vyznamne blizka rodina, ale poznam zase aj saty z Bnprixu a bude to podla mna taka trickovina, takze skor som myslela saty, podobneho typu 🙂

maria117
autor
4. sep 2015

@nelamol vdaka 🙂 tie futchiove sa mi viac paci farba i rukavy, na tych druhych zas strich,to riasenie vpredu... rozmyslam,ze mozno i oboje,aby som mala nahradne v pripade nejakej nehody a tiez ich este mozem vyuzit -svokra budemat okruhle narodeniny, k babke pojdeme na odpust na dedinu,to je uz dokopy pat akcii a vsetko do novembra...len aby sadli a vyzerali ako na obrazku 🙂

@ivanka.7 no mne sa dost zvacsili prsia,takze netrufam bez ramienok. Uvazovala som nad gombikmi,len pred porodom mi to prislo neprakticke (nocne kosele som take nechcela,potom som to v porodnici olutovala) a teraz uz sit nestiham davat sit,takze jedine ak by sa mi este postastilo nieco take najst -som uvazovala i nad nejakym takym topom,ak by som nasla,tak suknu uz dokombinujem z tych,co mam. Uzite si svadby a ak budes chciet,mozes sa i pochvalit fotkou v novych satach 😉

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria117
autor
5. sep 2015

@esterba jeej, vdaka, tie cervee su nadherne, len podla ich tabulky velkosti potrebujem XXL, ktore nemaju v ponuke ☹ (som vysoka, mam siroke boky a teraz uz i velke prsia, takze problem... )

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikuliak
6. sep 2015

@maria117
Podla mna su super obe co si poslala v linku (modre sa mi pacia o kusok viac 🙂). Aj na svadbu uplne v pohode.

macik166
6. sep 2015

podľa mňa tie fuchsiové....krásne, a ak ich chceš vziať aj na krst svojej dcéry-niet, čo riešiť

maria117
autor
11. sep 2015

@hanka_april mala si pravdu,je to trickovina, ale tie fuchsiove su pouzitelne 🙂 no kupila som este v tehotenskom obchode cierne koktejlky s vacsim vystrihom,ale tiez podobneho materialu...

Vdaka za vsetky rady, tak nieco uz len obleciem 🙂 nie je to az take uplne svadobne,ale aspon potom este vynosim i len tak do mesta,aj ked prakticky asi len na poradne s malou 🙂

leria
18. sep 2015

neviem ci je to este aktualne, no na happymum.sk majú krásne saty, sú síce drahsie, no kvalitné a dajú využiť aj mimo kojenia🙂

lludmilla
4. okt 2015

ahojte kočky, rada by som vám odporučila nový blog pre ženy, nájdete v ňom mnoho rád ohľadom šiat, módnych noviniek, kráse, vizáže. Skúste nakuknúť snáď vám pomôže www.jazena.sk 🙂

monika_brun
26. júl 2017

Caute baby, myslim, ze mam riesenie. Nedavno som nasla eshop kde mi dokonca usili saty podla mojich mier a su urcene na kojenie. Nic podobne som na Slovensku este nenasla. Skuste www.beautymutti.sk 🙂