Aké prezývky k menám Agátka, Margarétka a Alžbetka?

crapula
1. máj 2012

oslovujem hlavne maminky, ktore maju deti s menom - agatka, margaretka alebo alzbetka a cyprian. pacia sa nam tieto mena, no najviac nas odradza ako by sme ich my aj okolie prezyvali. napriklad ako by ste skratili meno agatka?

katren
1. máj 2012

a treba ich nejako skracovat????ved ked take meno das, tak asi chces tak volat drobceka....nie?

kuratko
1. máj 2012

ja som nad Margaretou rozmyslala a hovorila by som jej "Megi" 🙂

kleyta49
1. máj 2012

Mam stryka Cypriana, volame ho Cypro, Cyprik 😉

ivana.natasha
1. máj 2012

agi, možno ale, ťažko tieto mená skracovať 🙂

skaredekacatko
1. máj 2012

ja poznám jednu margaretku volajú ju megi agatka by mohla byť agi

betty26
1. máj 2012

Alžbetka - Betka, Beba, Betty

katarinkalm
1. máj 2012

Poznám - Alžbetku - voláme ju Betka a Margarétu - voláme ju Grétka

bobocka
1. máj 2012

margaretka je pre mna mala gretka.to je strasne milunke 🙂 alzbetka je betka.ostatne sa ani nejak extra zdrobnit nedaju,teda neviem z nich velmi nic mile vytvorit,ale mozno niekto iny bude vediet 🙂
ale zas mne sa paci ked sa mena vyslovuju tak ako sa maju,teda ked je krasne meno,tak naco ho kazit kadejakymi zdrobneninami 😉

steggy
1. máj 2012

My máme Alžbetku a voláme ju Alžbetka, keď svoje meno ešte nevedela vysloviť volala sa sama Sisi. Inak všetci sú nadšený, keď ju voláme celým menom. ...takže by som dieťatko volala celým menom, lebo sú všetky krásne.

bianca
1. máj 2012

nasu Alzbetku volame Betka alebo celym krasnym menom Alzbetka.A kamosku Agatku volame vsetci Agi

lienockaa
1. máj 2012

A ved to neskracujte a hotovo..😉dcerka ma rovesnicku alzbetku a volame ju alzbetka,mne sa to velmi paci..pozname aj dve agatky,ktore su agatky,tiez im neskracuju..a margaretka je gretka..cypriana nepozname,tak neviem..ja svojim detom tiez neskracujem mena a poznam x ludi,ktori tiez nechcu skratky..😉

lejlla
1. máj 2012

Mame Alzbetku a volame ju Betka,Betinka,Ažka...ale najcastejsie Alzbetka

lenok
1. máj 2012

moja svokra je Alzbeta, celym krstnym menom ju vola aj moj mm, ALzbetka ju volaju moji rodicia, jej mama ju volala Bozenka 😲 😀 😀 😀 😀
Kamosku Agatu volaju vsetci celym menom -Agata, Agatka, moja mala je Alexandra a celym menom ju vola aj moj muz. Na ihriskach, v parkoch a kde je vela ludi, tym vzbudzuje pocudovanie, ale mne to uz pride uplne normalne, aj ked ja ju volam Sasenka, Saska, Sasulik 🙂

lubina
1. máj 2012

nechapem naco si maminy vymyslaju krasnemena, ked potom aj tak chcu nejaku prezyvku pre svoje dietatko 😒 . MY mame dve dcerky a volame ich celymi menami. Na ine ani nereaguju a kazdemu povedia, ze ako sa vola ak ich skusa volat nejakou zdrobnelinkou alebo prezyvkou. Jedna je Anna-Elise a druha Frederika 🙂

lussy23
1. máj 2012

Agátku by som volala Agi. Alžbetka môže byť Betka, Betty, Margaréta - Grétka alebo Meggy. Ale najkrajšie tie mená znejú tak, ako ste ich napísali, netreba nič skracovať🙂 A čo sa týky okolia, to si zvyčajne vymyslí vlastné prezývky.

evitka82
1. máj 2012

My máme Margarétku a volamej ju Margarétka a aj ju tak volať budeme.Myslela som ze ju budem volat Gretka ale dakosi sa mi to nehodi...ako si ju ty budes volat tak budu aj ostatní. 🙂 inak jej vravíme ďubka a lapažďúrka 😀 a ked neposlucha tak planiga planá 😀 😀

emita
1. máj 2012

Ja mám kámošku Agi, mala som spolužiačku Bety a tiež mám tetu Margarétu, ktorú všetci volajú Reta (keď bola malá bola Retka 🙂)

cherryl
1. máj 2012

krasne mena ale naco tie skratky niektore su take nepekne 😨 my tiez mena nezdrobnujeme a okolie ucime tiez na cele mena zatial som s tym problem nemala ,vymyslis skomoleninu a budes ju tak volat ty ,babka a posledna bude ucitelka v skolke lebov skole ju budu uz volat uz nie tak hatapata detsky a v 14 ti aj sama povie aby si ju volala normalne 😅

siusinocka
1. máj 2012

jedna kamoška ma agátku a volá ju Agi, ako už boo vyššie písané a sestra ma Margarétku a volá ju megy...

janka_pn
1. máj 2012

agy, megy, bety 🙂
a cyprian? 😕 asi janko?? neviem 😅 alebo cypo 😅 , to sa skratit asi ani neda 😉

kdezee
1. máj 2012

no rodicia sice kludne mozu hovorit svojim detom celym menom...ale ked dieta pride do kolektivu ku rovesnikom tak je normalne ze vznikaju prezivky 😝 ...ja mam kamosku Agatu a volali sme ju Aga...Margaretu sme volali Gretka alebo Megi, Alzbetu sme volali Betka alebo Beba a Cypriana som nepoznala 🙂

fabula
1. máj 2012

agatka, margaretka alebo alzbetka ako mas napisane , to su pekne mena 😉 .. ale ten cyprian , asi keby mam 18 rokov a smeju sa mi chalani ,Ti podakujem 😠 to je meno ako pre trpaslika...

diiid
1. máj 2012

Skus vyslovit Alzbeta v anglictine. Vela mladych pracuje v zahranici alebo v zah. firmach a v budusnosti to bude viac, tak si aj predstav ako by sa predstavoval/a. alebo Cyprian. (Sajpran?)

Alzebeta - Betka, Beti, Alba
Margareta- Magy, Marga, Greta,
Agata - Agi, Aga
Cyprian - Cypro, Cyprus, Cypo, Cyp