Aké meno pre dieťatko?

monca2332
10. jún 2016

AHOJTE chcem sa spytat ake meno date dietatku lebo mi sa nevieme rozhodnut ake by sme dali ale este nevieme ci budeme mat chlapceka alebo dievcatko.Mame uz 6 rocneho chlapceka ktory ma meno Timotej a meno mu vibral manzel ale teraz nevieme ake by sme dali tak mi prosim vas porate s menami.Dakujem 🙂

nell77
10. jún 2016

Mame starsieho ten je Alan,je jediny v skole,volame ho Ali,
a druhy je Tomi..
Drzim palce ...

jana_eyre
10. jún 2016

tak to je tazka otazka, ved vy sa poznate najlepsie ake mena sa vam pacia a dolezite je aj ake mate priezvisko..

ja som meno pre nase posledne tretie dieta vyberala tak, ze som si na tejto stranke
https://www.rodokmen.com/povod-mien
dala zobrazit len mena na E /lebo moje prve dve deti maju mena na E a velmi sa mi mena na to pismeno pacia/ a vypisala som si vsetky, ktore sa mi pacili..

potom som ich dala precitat muzovi a on rozhodol, ktore sa mu paci najviac.. my sme nikdy teda nemali nejaku strasne velku dilemu, viedli sme len par rozhovorov vzdy ohladom mien a vedeli sme sa zhodnut dost rychlo..

keby som nemala meno na E, tak sa mi velmi paci chlapcenske meno Felix, alebo dievcenske Alica, Gretka.. a urcite je ich velmi vela co by sa mi este pacili, ale teraz si nespomeniem..

ale ja inklinujem k nezvycajnym menam vzdy sa mi take pacili, pridu mi aj lahsie zapamatatelne.. prvy syn je Edgar, druha Elma a treti bude Elias bez diakritiky..

sardinka335
10. jún 2016

@monca2332 Tak musíte mat aspon nejaku ,,základnú šajnu,, či sa vam pačia skor slovenské mená alebo aj take ,,zahraničné,, ako Jesica, Nicolas...neviem...či máte rýdzo slovenské priezvisko aby to nebolo ako päsť na oko meno s priezviskom. Proste je viac atributov, ktoré človek pri vybere mena zohladnuje a to je velmi prevelmi individuálne. Dnes je uz knižiek o menách detí na mraky, je tam aj pekne popísané, čo ktoré meno vyjadruje a znamená. Za mna osobne - mne sa nepáčia mená ako Mia...ako pre mačku, sory, moj nazor nemusi nikto suhlasit, ani mena ako Kevin - to ma napadne ciganska osada. Sofia, Max, Samo, Ema, Sara ...s tým sa snad roztrhlo vrece. Takže vyber mena je naozaj velmi subjektívny, čo sa pači jednemu tak druhému nelahodí.

lintu
10. jún 2016

keď sa neviete vy rozhodnúť, spýtajte sa malého, ako by sa mu mal volať jeho braček alebo sestrička...no a babkovci by sa asi tiež veľmi potešili, keby mali možnosť rozhodovať o takom niečom 😝

n0mi
10. jún 2016

Babatku by ste mali vybrat v prvom rade meno Vy. Ja neviem ako vam pomoze tato diskusia kde kazdy napise ake meno dal alebo dava
dietatku. Proste stranok mien je milion takisto aj diskusii na modrom koniku. Lebo neviem si predstavit ze dam meno po niekom kto mi tu co poradi. Potom v navale osialu meno date a co ked sa vam nebude pacit alebo dietatu? Ked ste nenasli meno dajte si pauzu a pozrite neskor. To meno kludne vie prist za vami aj samo a budete pri nom citit ze je to prave pre vasho potomka. A fakt je to velmi subjektivna volba davat meno. Ale robte ako myslite. Good luck.

14nunu10
11. jún 2016

Táto téma tu už je ...pocitaj,ja som do nej tiež zavítala a sú tam naozaj originálne mená + aj dátumy kedy majú meninky ..určite vyberiete to najkrajšie 😉

bajana
11. jún 2016

prelistovať kalendár je ťažšie ako založiť diskusiu na MK? .... ženy veď sa zobuďte, nenechajte svoj život riadiť internetom

emarekova
11. jún 2016

@monca2332 to z vas by mala moja mamca radost,ta chcela vnuka Timoteja 🙂 ja mam Nadezdu a Emu. Keby som mala este,tak by som sa rozhodovala medzi Vandou,Zarou a Timeou alebo Oliver,Oskar,Nathan. Vela stastia,ale hlavne aby sa to vam pacilo,nemozu za vas rozhodovat ini.

y0l0
11. jún 2016

Bonifác

timikaj1
11. jún 2016

My sme tiež veľmi dlho vyberali meno pre druhú dcérku, pri prvej sme sa zhodli hneď...Niekde som čítala, že meno dieťatku má vyberať v prvom rade mama, že si treba predstaviť ako voláš dieťatko v bežných situáciách napr. keď zakričíš naňho pri odchode z ihriska a pod...Mne to pomohlo veľmi, takto som vyselektovala meno, hodí sa aj k priezvisku aj k menu staršej dcérky a nie sú na rovnaké písmeno🙂...Manžel síce stotožnený s tým menom nebol, ale už nám veľa ľudí povedalo, ako sa im hodia mená, tak som spokojná🙂

mima4
11. jún 2016

@monca2332
no škoda, ze nepises, medzi akymi menami sa rozhodujete.

skuste brat do uvahy aj to ako to zneje s vasim priezviskom.

Podla mna je fajn, ked meno dobre zneje aj v zahranici....a ja moc nemusim tie konciace - "- slava", "míra" a podobne také typicky slovanské mená

mne sa dievčenské páčia Anna, Gréta, Sophie, Nina, Grecia

lalinka323
11. jún 2016

My mame Timona a Klaudiu

moni244
11. jún 2016

@monca2332 vau, toto uz je fakt sila, ked rodicia nevedia vybrat meno a musia sa radit s cudzimi ludmi. Novodoba generacia zblbnutych ludi internetom, kedy bez porady s celym plenom cudzich ludi neurobia ani krok

sisaka
11. jún 2016

Treba vybrať meno, ktore sa bude aspoň trochu hodiť k priezvisku. Ak zahraničné tak radšej take, aby ho ľudia vedeli na Slovensku správne vysloviť a nekomolili ho a najlepšie take, aby si jazyk na ňom nelámali cudzinci, pre prípad, ze sa raz dieta rozhodne žiť v zahraničí. Osobne by som hneď zamietla prvých 20-30 najpopulárnejších mien ale na druhej strane by som to nehnala ani do total exotiky.
Dcéra ma anglické meno, ktore bolo pred 18 rokmi na Sk ojedinele, tu kde žijem je bežne, ale nie je top populárne, takze veľa dievčat ho nema. Syn ma tiež anglické meno, ktore som na Slovensku este nepočula, tu sa používa, ale tiež nie je top populárne, ale je ľahko zapamatatelne a vyslovitelne. Obe mena pristanú aj malým deťom aj starým ľudom a hodia sa k priezvisku.

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
11. jún 2016

@monca2332 tak to naozaj musite mat vy predstavu..doat zalezi os priezviska,ja som podla toho vyberala mena nasim.detom.resp. Pri malom.som bola nerozhodna,tak konecne slovo mal drahy. Pri malej nebolo o com,tam som.si do toho nenechala kecat.

Kebyze mame dalsie,neviem Felix,Florian.. Dievca Margareta,Anna,Kristina,Melania..

N u vas..ak chcete na rovnake pismeno - Tomas,Tatiana...

monca2332
autor
11. jún 2016

Uz sme sa rozhodli dievcatko bude Natalka alebo Kristinka a chlapcek Tomas alebo Tobias 🙂

alchemilkazltozelena
11. jún 2016

@monca2332 my mame Vikinku a druhe bude byd Danko alebo Vivien..mena mame uz davno vybrate 🙂

tina1988
11. jún 2016

@monca2332 ... my mame doma Tobiasa, je to prekrasne meno 🙂 volame ho Tobi, Tobik, a je jediny na ihrisku s takym menom 🙂

drimonna
29. mar 2019

Ella

drimonna
29. mar 2019

Čo je nakoniec?