Aké meno k Lívii?

lenkava77
13. okt 2015

Ahojte, syn má úplne bežné meno, ale dvojičkám by som chcela niečo romantické. Páči sa mi Lívia a k tomu napr. Nela, Nikola, Karin alebo Silvia? Alebo Lenka ako ja?

beatrice1607
13. okt 2015

@lenkava77 Ake je to romanticke meno?? 😀

iukas
13. okt 2015

@lenkava77 len som si precitala nazov temy a hned som si povedala, ze Lenka by pasovalo a teraz, ked citam, ze aj ty si Lenka, tak sa uz smejem🙂 a este by som si vybrala Karinku, Nikola znie strasne tvrdo, a Nelky su dnes na kazdom rohu...

gvenda
13. okt 2015

Ahoj, ja mám dcérku Líviu a ešte pri "plánovaní" som mala vybraté, že keby to boli náhodou dvojičky, tak budú Lívia a Alica. Teraz by som brala asi aj Líviu a Ninu. 🙂

eeffka
13. okt 2015

@lenkava77 ja by som dala Livia a Silvia, je to take zvukomalebne
ja som tak davala dceram Sabínka a Malvínka, ked uz po nich hulakam nech to ma uroven 😀

eliska07
13. okt 2015

Mne by sa k Lívii hodilo aj Sofia alebo Amélia, niečo, čo končí na "ia" alebo má rovnako v mene "v" alebo sa začína na "L". 🙂
Príjemné vyberanie 🙂

kamajka
13. okt 2015

Livia a Karin sa mi paci... celkom dobra kombinacia. Lenku by som nedavala ak si ty Lenka, budu dievky starsie a budu spekulovat, preco sa jedna vola po tebe, moze jedna z nich nadobudnut presvedcenie, ze ked ta druha ma meno po mame, tak je oblubenejsia..ale to je len moj subjektivny nazor, inak Livka a Lenka by spolu boli pekne mena pre dvojicky...

0silvia0
13. okt 2015

@lenkava77 Lívia a Lenka 🙂

iukas
13. okt 2015

@eeffka jeej, Sabinka a Malvinka, ake mile, ako z rozpravky🙂

eliska07
13. okt 2015

Ja osobne by som kombináciu Lívia a Lenka nedávala - len preto, že Lívia je pekné, ale z môjho pohľadu "tvrdé" meno, pretože keď jej chceš povedať zdrobnene, musíš použiť Livka, Livi... proste niečo.
Lenka naopak je akoby "zdrobnenina" od začiatku, resp. už v základnom tvare.

Každé meno je samo osebe pekné, ale spolu mi nepasujú. To je ale len môj subjektívny názor.

fomarik
13. okt 2015

Aj ja mám Líviu ❤. Častokrát myslím na to,ako by sa volala jej sestrička. Takže buď Júlia- Julka, Lýdia- Lydka, Slavka ale páči sa mi aj moje meno Lucia, Lucka.

iwanna
13. okt 2015

Mne by sa hodilo Livia, Maria

dismonika
13. okt 2015

Ahoj, ja mám Líviu a Natáliu - je medzi nimi 12 mesačný rozdiel... No uvažovali sme aj nad Lívia a Linda, Lívia a Laura, Lívia a Lea 🙂

katrin21
13. okt 2015

tie dve mena sa podla mna vobec nemusia k sebe hodit. zivotom pojdu kazda za seba, nikto sa ich nebude pytat,ako sa vola sestra.. Takze si vyber meno, ktore sa ti paaci a nie ktore sa k sebe hodia podla mna.. 🙂

janickacrazy
13. okt 2015

Lívia a Silvia a možeš na nich volať Livi a Silvi, podte už domooov 😀

horana
13. okt 2015

Mne sa paci Livia a Julia 😉

daniela.ho
13. okt 2015

@lenkava77 sestra ma Liviu a Lenku 🙂 sestra je tiež Lenka 🙂

katka1981
13. okt 2015

Livia + Olivia 🙂 Livia + Lucia, Livia + Julia (znama ma Riu a Miu)

akvi
13. okt 2015

To je krasne vyberanie mien 🙂 Mne sa paci Livia a Silvia.. 🙂
Poznam rodinu, kde maju dvojicky Kamilka a Margaretka 🙂

anega79
13. okt 2015

Kamatka ma Liviu a Lujzu, mne sa z tych mien co si dala paci najviac asi Silvia. Lenku by som nedavala, ak ty uz mas to meno. Mne sa paci aj kombinacia Livia a Olivia /Livi a Oli/

hanka_april
13. okt 2015

Lucia

libka1
13. okt 2015

Mna pri tejto teme napadla kocka z MK co mala v profile 3 synov a volali sa Leo, Neo a Teo ...
Suhlasim s Katrin21, nie je dovod aby sa tie mena hodili k sebe, hlavne nech sadnu babam a aby im priniesli stastie do zivota 😉

sardinka335
13. okt 2015

Lívia a Silvia - pre dvojičky baby pekna kombinácia. 🙂

sardinka335
13. okt 2015

@katka1981 Ria - vložky
Mia - náš kocur....ale proti gustu žiaden dišputát... 🙂 🙂 hlavne ze sa pači rodičom (ako uprimne) ale tato kombinácia za mna ze ,smrrrrt,,

iukas
13. okt 2015

@sardinka335 mame taku knizku o macickach, ktore sa volaju Mia a Ria..

sardinka335
13. okt 2015

@iukas samozrejme nemyslím to v zlom, každý človek ma nejake asociácie ak sa povie nejake meno a ja mam tieto čo už - diagnoza. 🙂 🙂

bejbulik33
13. okt 2015

Ahoj, ja som Lenka a mám sestru Líviu🙂 ale nie sme dvojky. Podľa mňa, pekne ladia dokopy🙂

jonki
13. okt 2015

tie sa mi nezda dolezite aby tie mena sedeli k sebe...ale ekd som citala tvoju otazku, prve co ma napadlo Livia a Lujza i ked meno Lujza vobec nepatri medzi mojich favoritov....vlastne ani neviem preco ma napadlo prave to 🙂

limoncino
13. okt 2015

Hľadáš meno, či píšeš báseň? Nikdy som nechápala zmysel toho, aby sa mená k sebevhodili, či rymovali.

mawka
13. okt 2015

mne sa hlavne paci, ked sa mena nezdrobnuju. len u nas je to akesi tradicne. mam husacinu, ked pocujem Laurinka alebo nedajboze Lavrika, vrrr, cista alergia. alebo Mareček... ale do vyvrtky ma dostavaju uplne oslovenia ze Vaneska, Miuška, Riuška, Jessička, Lilinka... Ja neviem, ja si na to asi nezvyknem 😅

Romanticke meno je u mna Sofia, Hana, Veronika, Lujza...

ale byt na tvojom mieste, tak vyberam mena celosvetovo pouzitelne. dnes su otvorene hranice, babizne sa ti vydaju niekedy mozno do zahranicia a aby to ich meno sedelo medzinarodne ku vsetkemu. ja som takto pragmaticky rozmyslala pri vyberani mien a nelutujem, pretoze moje deti kamkolvek sa pohnu, mena maju medzinarodne pouzitelne 🙂

@sardinka335 😀 umrela som. ale ano. treba mysliet aj do bbuducnosti, pretoze decka si vedia robit prdel zo vsetkeho, tak aby zase neboli traumy. je to proste tak. Nedavno som zachytila meno ze Marfália... dufam, ze doma nemaju uz Nastenku. kks. iny level.... 😀

eliska07
13. okt 2015

@limoncino nemusia sa mená "rýmovať" ale dať napr. Jaroslav a Nathan sú podľa mňa dve úplne odveci zvolené mená... podľa mňa to autorka tejto diskusie aj tak myslela, že niečo čo je ku sebe rovnako primerané 🙂