Zvláštny vzťah so sestrou

3. okt 2022

Ani neviem co ocakavam,mozno len nestranny pohlad od nezainteresovaneho cloveka...
So starsou sestrou sme nemali nikdy dobry vztah,vzdy ma od seba odhanala, vzdy bola tazka povaha s ktorou sa zle vychadzalo.nic som jej nikdy nespravila,no napriek tomu ma vzdy vinila zo svojich neuspechov

autor
3. okt 2022

Pokracovanie: ked spoznala na strednej frajera,vsetkych odkopla,zila len pre neho,mna este viac odsunula.nemohla som sa s nim ani rozpravat.na ich svadbe som bola ako 5 koleso,ani len za druzicku ma nechcela..nikdy sme neboli spu na kave,nikdy ma k sebe nezavolala ani deti mi nedovolila navstivit..a stale si ju mama zastava doteraz...
Ja som ju dala na mojej svadbe za svedka,ofucana bola celu svadbu,prva isla domov..napriek tomu mi mama urobila divadlo,ze preco som ju dala sediet tam kde sedela..o mma sa na jej svadbe nik nestaral..saty neboli somnou skusat ani msma ani sestra,ja som musela ist snou povinne...
Neviem z coho prameni takato nenavist,stale tvrdi ako jej vsetci ublizuju,aleneviem koho ma na mysli.jej idylicke manzelstvo sa rozpadlo,deti trpia,s muzom su na noze...
Moja otazka znie,ma este vyznam snazit sa mat ako taky vztah?mama ma stale nuti,vraj to ma tazke a ze ja mam inu povahu...

deti95060810
3. okt 2022

už by som sa na to vykašľala... pchať sa donekonečna niekomu do zadku - nie je moja parketa.

domca1408
3. okt 2022

tvoja sestra má viditeľne problémy sama so sebou a mamička ju v tom svojím hýčkaním a utešovaním aké je ona chudiatko len podporuje a nepomáha jej tým. pretože tvoja sestra vdaka tomu nadobudla reálne dojem, že ona je tá ktorej je ukrivdené od celého sveta. takže vaša matka to dosť pokazila a nerob to aj ty. vôbec sa jej nemáš prečo pchať do zadku.....vie, že má sestru a ked ju odstrkuje jej problém. určite máš kamošky, máš svoju rodinu...mame by si mala oznámiť, že sestrička tvoje číslo má a ked ťa bude chcieť vidieť môže zavolať.

stanulienkat
3. okt 2022

tu ti povedia, ze surodenec je najviac 🙄

autor
3. okt 2022

@deti95060810 ja mam stale pocit,ze sa v mladosti muselo stat nieco (o com ja neviem),z coho od nej prameni takato nenavist,a aj preto ju mama tak podporuje.otec,ten je skor na moju stranu prikloneny,ale ak aj zacnem pred rodicmi daco na takuto temu,tak to zahovoria.uz som sa ich x krat pytala,ci nema daku diagnozu,lebo fakt ona dokaze z beznej debaty spravit taky cirkus a dramu a otocit to proti cloveku,ze by jeden neveril..ona sa obcas ozve,vyzaluje,ale v opacnom garde to uz neplati.ked to poviem mame,ze co je vo veci,tak mi len povie ze ja som ta silnejsia a ona potrebuje moju podporu..
Kazda mame svoju rodinu,aj to uz mala reci,ohovorila mojho muza,dom..pritom my sme stastni,nic nam nechyba,ale stale je nieco kvoli comu su rozbroje. Nechcem ju odstrihnut,lebo jej deti mam velmi rada a je mi ich luto..ale velmi mi chyba to sesterske puto,a drzat to kvoli rodicom a dakej iluzii..stoji ma to vela namahy

jennky13
3. okt 2022

rodina je dolezita, ale nevyberas si ju. Ak sa tvoja sestra tvari ako majster sveta, tak nech tym majstrom je a ty si zi svoj zivot. Mama sa o nu asi boji, ze zostane sama , ale nenechaj sa od mamy manipulovat do niecoho, co sama vidis ze je zle.
Nebojuj proti svojej sestre umyselne, ale ani sa jej nepodriaduj. Si dospela zena, tak nech sa aj ona tak k tebe sprava. To, ze manipuluje s mamou je problem mamy, ty so sebou zametat nedovol.

miadi
3. okt 2022

Mama ta nemoze k nicomu nutit si dospela. Nemusis sa so sestrou nasilu stretavat. Zi si svoj zivot . Ked tak zober jej deti niekde von nemusi ist aj ona. Na kavu nechodite tak co.

domca1408
3. okt 2022

tak myslím si, že na nejaké vážnejšie krivdy by si si určite pamätala (prebratie frajera, nejaký úraz ktorý by si ty spôsobila) proste na to aby sa takto chovala by v tom vážne muselo byť niečo vážne čo by si si isto pamätala. A tá vydieračská fráza "ty si silnejšia a ona potrebuje pomoc" ako to je strašne pokrytecká veta...ktorou na jednej strane ťa mama ako keby ocení, že ty si tá silnejšia ale zároveň aj tak nadalej držíme stranu sestre a ty máš tiež. je to taká barlička ked už praskajú nervy aby sa to nadalej tutlalo a šlo všetko po starom.

elizabet173
3. okt 2022

dávno by som sa na to vykašľala, aký význam malo volať ju za svedka na tvojmu svadbu, keď sa ona k tebe správala tak, ako sa správala? Nepotrebuješ ju pre svoj život, ničím ti ho neobohacuje. Ani kvôli rodičom by som sa nemienila premáhať, keby mala mama nejaké reči, tak by som sa jej spýtala, či necíti ona svoj podiel viny na tom, že máme vzťahy také ako máme. Keďže ju celé roky uprednostňovala, nech sa teraz zmieri s tým, že sme ako dve cudzie ženy, lebo z mojej strany už nebude žiadna snaha. Jedine, že by podnet vyšiel zo strany sestry, ale to je veľmi málo pravdepodobné. Vtedy by som bola ochotná svoje rozhodnutie zmeniť, ale len ak by to bolo rozhodnutie úprimné, inak nie

autor
3. okt 2022

@domca1408 skor som mala na mysli,ze musi byt nieco vazne,o com mi nepovedali,co sa tyka rodiny ...lebo uz ked sme boli deti sa tak spravala,reci ze:teba maju radsej,tebe vsetko odpustia,ty si ta lepsia...

elizabet173
3. okt 2022

záleží na tom, aká je príčina? Myslím, že vôbec, poznám súrodencov, kde jeden je adoptovaný, druhý vlastný, vekový rozdiel veľký a vzťah úžasný. Alebo chcem, alebo nechcem.

surama
3. okt 2022

Uplne akoby si o mojej svagrinej pisala..doslova. Neverila som, ze este dalsi taky clovek existuje. Odstrihni sa od nej cim skor a budes mat svaty pokoj. Taki ludia hraju rodicom na city, vedia robit smutne oci a chcu byt polutovani, ake su chudatka. Tvoja sestra na teba ziarli...to je cele. Neznesie, ze sa mas lepsie..chcela by mat to, co ty, ale nema a chapes, ak by ste sa stretavali, navstevovali, tak by mala vkuse na ociach, ze sa mas lepsie.

autor
3. okt 2022

@elizabet173 ja mam pocit,ze zalezi,ze z toho vsetkeho prameni jej spravanie,jej povaha,jej reakcie, ze ma z toho mozno psych.problemy,ktore za tie roky nik neriesil..lebo naozaj,ona ma velmi tazku povahu a malokto s nou dokaze vyjst. Mozno keby viem,ze sa nieco vazne stalo,tak by som to dokazala pochopit 🤷‍♀️ tazko povedat

viestta
3. okt 2022

V detstve to moa byt úplne obyčajná žiarlivosť na mladšieho súrodenca. Ale to, že z toho nevyrastla nie je tvoja chyba. Ak ju k svojmu životu nepotrebuješ, tak sa s ňou stretáva len v nevyhnutných prípadoch. Čím menej sa budete stretávať, tým menej bude príležitosti aby ti niečo vyčítala. A mama? Síce sa snaží aby jej deti vychádzali, ale robí to zle. Mame treba tiež dat najavo, že toto nie a bodka.

elizabet173
3. okt 2022

Možno, ale ak ona nechce na vašom vzťahu nič meniť, ty sama s tým neurobíš nič

januska12323
3. okt 2022

Mne to znie, že súrodenca nechcela, dlho bola jedináčik (?) a keď si prišla ty celý svet sa jej zrútil. Túto nenávisť k tebe živí odvtedy celý život a keď sa niečo stane môžeš za to ty lebo keby tu nie si všetko by bolo iné. Plus ťažká povaha možno choroba a zlá sestra je na svete. Rieš s ňou len veci, ktoré musíš. Kamošky asi nikdy nebudete.

cacianka
3. okt 2022

Už by moja sestra nebola...
Rozumieš ?

autor
3. okt 2022

@januska12323 praveze velky vekovy rozdiel medzi nami nieje,a rodicia vo svojich zaciatkoch vela toho nemali,obaja z chudobnejsich pomerov,zili v jednoizbaku,takze rozmaznavana ako jedinacik isto nebola.az po mojom narodeni dostali byt,prestahovali sa,zacalo sa im lepsie darit.. neviem kvoli comu ziarli,obe sme mali vsetko rovnako,skor jej sa viac vychadzalo v ustrety 😏

viestta
3. okt 2022

Vieš, niektorí ľudia su takí a aj keď sa rozlejes nabkolomaz, tak nič nezmeníš. Jedno je isté, v jej svete nie si jediná, ktorú obviňuje zo svojich neúspechov a zlyhaní. Každý iný je vinný, len ona je obeť, jej každý ublizuje.
Nechaj ju tak, ona šťastná nebude. Nikdy a bez príčiny ale zo zásady.

kandelabra
3. okt 2022

vôbec sa jej nemuselo nič stať, kľudne stačí, ak sestra bola od mala urevaná, na všetko sa sťažovala a veľa si vyžadovala, rodičia sa trošku nechali zmanipulovať, a ty si to lepšie, menej problémové dieťa, ktoré ľahšie poslúchlo. Plus mínus drobné odklony, rodinu si poznáš a vieš či to tak približne bolo. Často sa stáva, že k tomu lepšiemu dieťaťu v rodine sa rodičia správajú horšie, lebo však to druhé potrebuje viacej (pozornosť, peniaze,...) Aj vzťahy má naprávať ten poddajnejší, ale od toho, kto ich pokazí sa to nejako nevyžaduje, lebo má problémy, komplikovanú povahu,... Proste sa vždy nájde nejaká výhovorka.
Rodičmi sa nenechaj do ničoho dotlačiť, sestre povedz na rovinu čo si myslíš. Uvidíš aká bude reakcia, ak by aj bola negatívna a vzťahy by sa úplne pokazili, aspoň nebudeš mať pocit, že celý život kvôli sestre zatínaš zuby a snažíš sa a aj tak je to nanič.

minilla
3. okt 2022

Draha, sama si si odpovedala…” pritom my sme stastni,nic nam nechyba,”. Odtial prameni ta ziarlivost.

babydesire
3. okt 2022

Surodenecka ziarlivost,,bezna...
Tiez som roky ziarlila na sestru - mala vzdy vsetko a nemusela sa ani extra snazit, pricom ja som si prechadzala neuspechmi v skole, v praci, v laske... citila som nespravodlivost,,je tazke, pozerat sa na niekoho koho mas rada cely zivot ako sa mu do lona sypu "aj tvoje" sny... dnes ked su moje najvacsie tuzby naplnene (deti,laska,vlastna domacnost) uz neziarlim..kazda mame svoje zivoty, svoje strasti aj radosti. Na nasej svadbe bola taka krasna, velmi jej to pristalo a bola som dojata ked chytila kyticu..to prekvapilo asi vsetkych,,ten den som ju objala a ospravedlnila sa...Ja som si svoju chybu, zlyhanie uvedomovala, neraz som jej ublizila, viem ze ju to trapilo a aj mna..a vzdy ma to bude mrziet... ale niekedy si nevieme pomoct ..mat surodenca to je celozivotny boj lasky a zavisti...je to vyrovnany vztah (surodenec vs surodenec) iny taky vztah v blizkej rodine nieje ( rodic vs dieta, stary rodic vs vnuca) ...vyzera to, ze tvoja sestra si neuvedomuje ze zranuje, a vasa mama ju vtom podporuje...rozhovor do duse ale bez hadok a obvinovania by mohol mat ucinok aby sa aspon zamyslela,, ludia si neradi pred sebou odkryvaju temne stranky vlastnej duse, lebo sa toho boja.

ahhola
4. okt 2022

Vytlč to z mamky a neustup, dokedy ti to nepovie... Pre pokoj v duši raz a navzdy🙏

zafir01
4. okt 2022

U nás je toto presne opačne ja a mladšia sestra.. Chvíľami, vlastne takmer celé tvoje príspevky som aká pocit, že píšeš o nás. Akurát ja som staršia a vždy " musím" mať pochopenie pre mladšiu.. Ona je citlivsia, uplakanejsia, ja som vraj silná.
Keď boli časy a vtierala som sa na návštevy, z 10 telefonátov odomna, na 9 z nich mi bolo povedané, že nemá čas. A vlastne od mladá sa medzi nami prehlbovala priepasť.
Keď povie 10 viet, 9 z nich sú nejake vymyslene klamstvá. Jej muž nám kedysi povedal, že sa somnou nonstop porovnáva.
Teraz, keď obcas príde z jej strany iniciatíva, už sa mi nechce reagovať. Mame rozdielne životy.. Úplne iné životné hodnoty. U nich je to práca jej muža a zbieranie peňazí a majetku. (vidí zo tak celá rodina)
Ú nás je to skôr o zážitkoch, dobrodružstvách, rodine. Vzájomnej pomoci.
Teraz keď bolo treba ocovi pomôcť nachystať drevo, oni si len pre seba... Ani ich nezaujíma, vi nás otec po porážke nená problémy.. A tak keď treba, pomáhame otcovi my s mužom. Väčšina rodiny ich predomnou ohovára, prečo sú takí a onaki.... Ale ja už som toho mala dosť, tak najradšej sa odpútať od toho, čo má ťažilo....
A hoci ide o sestru.. Je mi teraz úplne ľahko. Mam totižto fajn dlhoročné kamošky, úžasné sesternice, švagrine sú tiež v pohode, a rozumieme si aspoň my