Zvláštny vzťah, neviem sa v ňom zorientovať

anita6666
4. feb 2019

Dievcata,prosim sukromne,rozpisovat sa nechcem...mam zvlastny vztah a neviem sa v nom nejako zorientovat...na jednej strane vsetko fajn na druhej par veci,ktore ma zneistuju...resp.neviem k istym veciam zaujat stanovisko...budem rada,ak zareaguju zrele zeny...prosim ip,budrm rada,ak mi nietko pomoze vymotat sa a objektivne posudit situaciu

simdob
4. feb 2019

neviem či nájdeš objektívne posúdenie, pretože to by človek musel vedieť fakt mnoho čo je v tom vzťahu, len ti poviem jedno, aj mňa vo vzťahu niektoré veci akoby zneisťovali, no potom som prišla na to, že úplne zbytočne sa nimi trápim, prestala som ich riešiť, vypustila som to z hlavy a žije sa mi lepšie

sissy27
4. feb 2019

@anita6666 nuž ak nie si v tom vzťahu šťastná, tak to asi nebude to pravé orechové... ale ak chceš, tak napíš IP 😉 len vopred upozorňujem, že zvyknem veci pomenovať pravými menami a narovinu 😃

anita6666
autor
4. feb 2019

@sissy27 nejde o stastie/nestastie...skor dilema co je laska a ako to zistit v cerstvom vztahu...nejake indicie,skusenosti inych zien,inak napisem sukromne...ale vo vseobecnosti mozme diskutovat aj tu

sissy27
4. feb 2019

@anita6666 kľudne napíš, ako ti lepšie vyhovuje 🙂

elenita
4. feb 2019

@anita6666 Ja si myslim, ze vo vseobecnosti to kludne mozeme rozoberat aj tu 😉

anita6666
autor
4. feb 2019

@elenita tak tvoj nazor...kedy by si mala pocit,ze muz s ktorym si par mesiacov ta lubi?ze to mysli naozaj...nejake skusenosti? Indicie?

elenita
4. feb 2019

@anita6666 Je to velmi individualne ... ale podla mojich skusenosti ... vsimaj si skutky, nie kvetnate recicky 😉 Lubi Ta - ked Ti pomoze, prejavuje pozornost, starostlivost, mysli na Teba ... kazdy prejavuje lasku inak - niekto tym, ze Ti doma nieco opravi, iny Ti zas kupi v obchode cokoladu, ktoru vie, ze mas rada, uvari Ti caj, ked si chora ... zaujima sa, ako Ti dopadla skuska/pohovor/vysetrenie u lekara ... neponizuje Ta, nedepta, nezivi v Tebe pochybnosti .... ale kazdy vztah je iny, kazdy clovek je iny, kazdy si nesie ine vzory v sebe, inak preziva emocie ...

montemotherone
4. feb 2019

@anita6666 čo je láska? Chcela by si odpoveď na otázku, ktorú ľudstvo rieši od začiatku existencie 🙂 Pre mňa bolo kľúčové, keď som si uvedomila, že chlap, je tiež len človek. Taký ako ty. Neistý, omylný, vystrašený, aj keď sa tvári sebaisto. Láska je o vašej komunikácii, o tom, ako a či vôbec dokážete zdieľať intímne veci... Nie je to o ružiach a romantickej večeri. Je to o raňajkách do postele po 20-tich rokoch, o tom, že ťa chce držať za ruku aj po takom dlhom čase... Teraz je to o tom, či si takúto dôveru chcete spolu budovať, či ste pripravení na negatívne stránky toho druhého, či ste odoslaní pre takýto vzťah robiť obaja kompromisy. Ak sa stretnú dvaja, ktorí to naozaj CHCÚ, prekonajú všetko. Ak sa stretnú dvaja, ktorí majú nejaké predstavy o partnerovi a snažia sa nájsť takého, ktorý do nich jednoducho zapadne, zničí ich prvý menší problém.
Takže otázne je, či tvoj pocit nespokojnosti vyplýva z nenaplnenia tvojich predstáv, alebo z pocitu, že sa vo vzťahu snažíš viac a ten druhý nemá záujem. Prvé sa zvládnuť dá, druhé tiež ale podľa mojej skúsenosti je to neskôr bolestivé a ťažko sa s tou obeťou potom po rokoch vyrovnáva (aj keď vzťah je vypiplaný úplne do korienkov a závidí ti ho celý svet, ale len ty vidíš, koľko životnej energie si mu obetovala)

dominika6
4. feb 2019

@anita6666 láska je,
ked máte spoločnú víziu o budúcnosti...
ked je nie JA,TY ale MY..
ked sa urobia kompromisy z obidvoch strán,nie len z jednej
ked navzájom nezištne urobíte krásne gesto bez očakávaní
ked navzájom nečakáte iba to hmotné,ale hlavne nehmotné
ked navzájom nečakáte iba frázy ale čakáte skutky..

ale tento stav vzťahu len príde a nejaký ten čas to trvá..je to práca dvoch a nie je samozrejmosť..

0silvia0
4. feb 2019

@anita6666 bolo by fajn napísať tých pár vecí, ktoré ťa zneisťujú. Takto to bude debata vo všeobecnej rovine.

romiada
4. feb 2019

@anita6666 podla mna to ci to myslí s Tebou vážne resp. Ta lubi moze to v aspoň v začiatkoch naznačovať nasledovné:
- predstaví Ta kamarátom, rodičom
- ked si chorá , postará sa
- dá (aspon) v začiatkoch prednosť Tebe pred kamarátmi
- nezatajuje sa, nevyhovára sa na veľa práce
- zapája Ťa do svojho života (koníčky, voľný čas...) a rád je súčasťou Tvojho

A ako Ti tu niekto napísal, zrelý chlap ktorý skutočne ľúbi má menej kvetnatých rečí a viac hovoria zaňho činy.
V pokročilejšom vzťahu je to niekedy ťažie identifikovať a zostávať vo viere , že Ťa ten druhý ľúbi, hlavne keď vyššie popísané už máte za sebou, nastúpi rutina, nejaké krízy a viete aj o nedostatkoch toho druhého.

moonlight1210
4. feb 2019

@anita6666 nala by si sa jednoducho spytat. To bude najjednoduchsie, ako sledovat pravdepodobne naznaky a stracat cas ich pitvanim a dedukovanim.

whistler
4. feb 2019

Niesom síce žena, ale skúsim ti to povedať z tej chlapskej strany.

Každý vzťah sa musí niekam hýbať. Ak sa nehýbe, tak poväčšinou je to len nejaká náhrada vzťahu.
Je normálne, ak chlap s tebou najprv chodí len tak, potom ťa predstaví kamarátom, rodine, začnete spolu bývať, neskôr zásnuby, svadba, deti. Takto nejako nám to nalinkovala spoločnosť a aj príroda.

Poviem ti to tak, že chlap vie či ťa ľúbi hneď. A buď to vie v merku kostí na 100% alebo to nebude nikdy vedieť. Všetko medzi tým je nejaká šedá zóna, že - ani ťa moc nechce, nevie či si tá pravá a je s tebou len kvôli tomu že to prináša rôzne výhody. Áno, sú síce prípady že sa z toho vykľulo po x rokoch chodenia akési manželstvo založené na dlhoročnom spolunažívaní, ale možno to nie je to čo očakávaš.

A naopak, rovnako by si aj ty mala vedieť vo svojom vnútri či ti tento vzťah dáva to čo od neho očakávaš. Pritom tvoje očakávania môžu byť iné ako kohokoľvek tu na fóre. Čiže buĎ ty sama nevieš čo máš očakávať, alebo vlastne cítiš že to čo očakávaš nedostávaš. Je len na tebe v akom rozpoložení si a či chceš alebo môžeš hľadať niečo iné.

evinea
13. feb 2019

@whistler prave toto niekedy potrebujeme! Pohlad zo strany chlapa. Mne coraz viac prekvapuje to ako jednoducho vy uvazujete, ze proste bud ano alebo nie. Ze vy nemate nic take ze trosku, mozno, neviem a podobne myslienkove pochody 🙂

minttu
13. feb 2019

@anita6666 Objektivne a vseobecne, ak uz teraz vnimas vztah ako zvlastny a nevies sa v nom zorientovat, velku nadej by som mu nedavala.

berry13
21. feb 2019

@elenita presne tak, prava laska nie je o reciach, ale o spravani sa, mysli na teba, vie, co mas rada, respektuje ta, vazi si ta, nikdy sa neponizi, prave naopak, citis sa pri nom vzdy vynimocne, nech ma akykolvek den, neprenasa to na teba, vzdy je tu pte teba a nikdy ho nicim nezatazujes....