Zvláštne správanie sesternice

16. dec 2021

Zaujíma ma aj pohlad iných ako by riešili takuto sitáciu.Absolútne sa nedá na moju sesternicu spolahnúť napriklad mi niečo slúbi a nedodrži to.Teraz najbližšie to bola situácia s dušičkami mali sme isť na cintorin slubila že pôjdeme spolu autom a potom sa na to vybodla.Ano išli sme tam nakoniec ale až po týždňoch dohadovania sa.No proste vela krát mi dačo naslubovala a nedodržala to alebo tesne pred tým ako sme mali niekam isť povedala že nemôže.Už mi to pripadalo ako keby sa v tom vyživala a robila to náročky.Ale ked sa jedná o návštevu k nám na kávu to pride vždycky teda vždy sa pred tým ozve na fb to ano .Najviac ma ale mrzi že mi ani len nezablahoželala na meniny ani narodeniny ani len dodatočne a to sa nestalo prvý krát urobila to aj minulý rok.Na vianoce sa potom zase ozvala akoby sa ani nechumelilo.Neviem čo mám spraviť či prerušiť kontakt uplne lebo ked sa zase ozve na vianoce na fb či jej vôbec aj odpisať.Proste ako jej dať najavo že sa za jej správanie hnevám.Mne to pride že sa ozve len ak jej vyhovuje

777januska777
16. dec 2021

Toto sú podľa mňa také zbytočne problémy, ktoré si sama v sebe vytvaraš. No tak tvoja sesternica nedodrzuje sľuby, No a co? Áno môže to byť nepríjemné a dosť to komplikovať rôzne situácie, ale tak jej to máš normálne povedať a nie sa zduvat. Zduvaju sa tak 12 - 15 ročne deti, ktoré ešte nevedia, že veci si treba vysvetliť. A to blahoželanie, no ja neblahozelam skoro nikomu, lebo si vážne nepamätám, kedy majú narodeniny a meniny. Aj svoje narodeniny mam zapísané v kalendári, lebo by som aj na tie zabudla. 😀

autor
16. dec 2021

@777januska777 No áno ale zaujímavé že predtým na to nikdy nezabudla myslim tie narodeniny a meniny a odrazu posledné 2 roky áno a potom sa ozve akoby nič? ja jej toto nikdy nerobim a ked sa na niečom dohodneme tak to aj na termin splnim.Mimochodom sesternica má 43 rokov ja 33 takže nie sme žiadne malé deti

gladys_07
16. dec 2021

Tipnem si ze nemas muza a deti zatial…?

777januska777
16. dec 2021

No možno to mala zapísané v telefóne a aktualizovala si ho alebo kúpila nový a už to nemá zapísané alebo stratila blok kde mala zapísané údaje o narodeninách alebo jej to doteraz vždy niekto pripomínal. Je veľmi veľa možností prečo na to zabudla. Takéto veci nedrží každý v hlave. No áno, ale ona je už raz taka, ze nesplní, ze pre ňu sľub je len taka veta, ale nie skutočný sľub. Je veľa takých ludi, ktorý niečo povedia a nakoniec to nedodržia. Ludi treba brať takých aki sú a nesnažit sa ich meniť. Lebo veci, ktore ona robí tebe nijako neskodia (možno trošku komplikujú zivot), ale neskodia ti. Nemáš dôvod sa na ňu urážať, môžeš jej povedať, že ťa niečo hneva a porozprávať sa o tom. Lenze to neznamená, ze to pomôže, ona je taka a to treba akceptovať.

elizabet173
16. dec 2021

ideš z extrému do extrému, na jednej strane sa s ňou stále dohaduješ na niečom, aj keď ti už viac krát ukázala, že je nespoľahlivá, na druhej strane s ňou chceš prerušiť kontakt. Týždne dohadovania? To fakt? Sorry, ale príde mi to ako deti v družine. Veď sa to dá aj tak, že budete mať kontakt iba písomný, nič s ňou neplánuj, ak príde na kávu, preberte počasie, vypite kávu a finito. Prečo hneď prerušovať kontakty?

zuzikak
16. dec 2021

joj neries kraviny a nebud uzkoprsa. Prosim ta ved nezi facebookom a jej sluby tiez neber vazne. Ak zabudne na tvoj sviatok, tak co sa stane ? Neries ani ty jej. Ste dohodnute, ze sa stretnete a nepride ? No a ? Pocitaj vzdy s druhou alternativou a nebudes sklamana. Nemusis sa dohadovat s nou ze musite spolu na cintorin napriklad. Dohodni sa a ked nedodrzi termin, tak chod sama. Potom jej povedz, ze ja uz som bola, ked si nemohla. Nemusis na nej visiet. Naco prerusovat kontakty ? Netreba hned za sebou palit mosty. Len si proste zarad zivot bez nej a bude sa ti lahsie dychat. Akcepuj jej neochodtu ist vzdy s tebou a najdi si niekoho ineho na spolocne chvile. Zbytocne sa trapis, ked ona to ma u prdele....

autor
16. dec 2021

@gladys_07 chlapa mám ale deti nie.Sesternica tak isto

autor
16. dec 2021

@zuzikak no my sa stretávame tak raz za mesiac určite na sebe nevisime.A aj to takto nespolahlivo.Jasné že ju beriem takú aká je ale človeka to naštve

tncka
16. dec 2021

A co tak sa na nu vykaslat? Bude ti hybat clovek ktory je nespolahlivy a vyuziva ta?

autor
16. dec 2021

@tncka no a toto by mi práve bolo luto lebo ved sme rodina.Ja si aj vela krát poviem že sa na ňu vyprdnem a nebudem s ňou komunikovať vôbec ale vždy mi to nejak nedá

tncka
16. dec 2021

Rodina nerodina,ta ti prva s prepacenim oserie paty,mysli na to 🙂

janetinka27
17. dec 2021

aj podla mna to trosku viac prezivas ako je nutne. tak nedodrzala dusicky, mohla si ist s niekym inym. ak je nespolahliva, tak sa na nu nespoliehaj a zariad sa vzdy bez nej. ked chce dojst na kavu, tak jej mozes aj ty odmietnut, ak sa nechces stretnut. ale ak sa stretavate raz za mesiac, naco si kazit vztah zbytocnymi ocakavaniami? tvoj bezny zivot teda vobec nie je prepojeny s jej zivotom a tak to aj ber. nic s nou neplanuj a ak ano, tak to ber aj ty viac easy

danica2711
17. dec 2021

ako jej máš dať najavo, že ti to vadí? Prečo vymýšľať nejaké špeciálne spôsoby, ako dať najavo svoje pocity, keď najlepšie je povedať to rovno?

autor
17. dec 2021

@danica2711 ja som jej to povedala aj rovno že mi to vadi a nič.To ja s tým nemám problém.Ale ona je proste taký nespolahlivý typ a s tým ja nič nenarobim.Len som chcela počuť aj iné rady ako by to kto riešil

autor
17. dec 2021

@janetinka27 Keby len dušičky ale tá nedodrži skoro nikdy nič😀 a najlepšie je že niekedy to navrhne aj sama podme tam a tam.Ale ak sa jedná k nám prisť na kávu tak to nikdy nepresunie tomu akože nechápem.Alebo je hnilá niekam chodiť ja neviem

janetinka27
17. dec 2021

mozno pomoze, ak ta bude niekam volat, povedz nejdem, aj tak to na poslednu chvilu zrusis ako vzdy, neda sa na teba spolahnut. nemusis jej to povedat v zlom, staci normalne. neviem, ty ju poznas lepsie

luknin
17. dec 2021

Chápem ťa, aj mne by to vadilo, keby som sa na niekoho nemohla spoľahnúť. U mňa platí, čo je dohodnuté, to presne platí a keď niekto z nás náhodu nemôže, tak sa ozvem a zruším to...a nie aby som ja čakala do neviemkedy... Bohužiaľ veľa ľudí je v tejto dobe nespoľahlivých, možno to ani nie je dobou, neviem. So seternicou určite neprerušuj kontakt, porozprávaj sa s ňou, možno to pomôže. A ak nie, tak už by som sa neriešila, zvykla si na to, že už to nie je tá osoba, čo bývala. Viem je to ťažké, aj ja som to zažila s kamarátkou...mrzí to človeka.