Zrušenie svadby

streem
12. aug 2022

S partnerom sme spolu 5 rokov . Mám syna s prvého manželstva a teraz mame spolu 2 ročnú dcérku . Cca za mesiac mame mat svadbu . Partner je teraz pracovne preč . Vznikla hádka ( často sa hádame pre blbosti ) svadbu sme plánovali spolu . Už je všetko vybavené . Počas hádky partner povedal že chce zrušiť svadbu . Že môžeme ostať spolu , ale nie ako manželia . A teraz neviem ako ďalej . Nemám kam ísť . Rodičov už nemám . Ostať už pre mna stratilo význam . Čakám na operáciu . Financie na nájom nemám . Vlastne okrem deti nemám už nič . Neviem ako stoho von . Najradšej by som utiekla ale kam ?

beata_k
12. aug 2022

@streem Ved sa casto hadate. Jedna hadka hore, dole. Hod to za hlavu. Neboj, on si ta vezme.

deti95060810
12. aug 2022

však ti povedal že môžete byť spolu ....
inak tiež by som asi uvažovala o svadbe - či má vôbec zmysel...

janickacrazy
12. aug 2022

@streem veď nechaj vychladnúť emócie, keď sa vráti, tak si to snáď nejak vysvetlite, nie? Skúste sa porozprávať, ale v kľude, rozmysli si, čo mu chces povedať. Možno to tak nemyslel, človek v hádke občas povie niečo, čo nemyslí úplne vážne.

andrea78
12. aug 2022

@streem nic nerob, ziadne zavery teraz, cakaj kym pride domov. Ziadne blbosti, unahlene rozhodnutia, vyroky, ciny na truc. Potom sa o tom porozpravate, s vychladnutymi hlavami. Uvidis, ako sa to vobec vykristalizuje.

tykat
12. aug 2022

@streem …ked chce zrušiť svadbu tak nech ju zruší, ty nerob nic, počkaj ci sa to neutrasie a pomaly si rob plány a rezervu na to ked nejaká hádka bude naozaj posledná.

isis234
13. aug 2022

Je pracovne preč. Príde domov, kde si myslí že bude konečne kľud, ľudia, ktorých ľúbi. Tak prečo sa hádať? Nájsť spoločné riešenie, v kľude. Ak ho ľúbiš, vyčkaj kým príde. Sama píšeš, že nemáš kam ísť. Vži sa do jeho situácie, až potom konaj. Láska je silnejšia ko zlo. Hádka= zloba

tykat
13. aug 2022

@streem ...a kvoli comu ste sa pohadali? Ci nie prave kvoli svadbe.

mikadooo
13. aug 2022

@streem ja by som nechala naňho. Ak on chce zrušiť svadbu, nech ON ruší a vysvetľuje... Ja by som sa do toho nemontovala 😁. Len nech mi oznámi, či teda môžem si na danú sobotu naplánovať niečo iné alebo čo.

kitycat
13. aug 2022

A preco si tento vyrok neriesila, ked to povedal, ale nad tym premyslas kym je prec?

gertrudaosem
13. aug 2022

@streem ak chce zrušiť svadbu, tak čo už. Každopádne ak nemás kam ísť, však ostan. Postupne sa daj dokopy, svoje veci si daj dokopy, a keď budeš mať silu, presvedčenie a financie tak odídeš. Nepíšeš aký máte inak vzťah, v iných veciach ste ako na tom? Možno sa veci časom utrasu, ako píšu aj iné baby, ale keď môžeš ostať tak ostan už aj keby ako bolo. Ja viem že je to blbé, a už akoby nemáš zmysel tohto vzťahu, úplne ti rozumiem. A preto ťa to asi núti odísť. Ja som niečo podobné zažila, ale sme spolu, aj keď sa mi veľa veci zrútilo a presne ten nejaký zmysel, motivácia, čo ťa napĺňa vo vzťahu. No my sme už 46 + 51. Ja som tiež veľa krát taká zbrkla, tiež mi kadečo bolo povedané .. no určite netreba reagovať s horúcou hlavou a hlavne ak "môžeš" ostať tak ostan a hlavne sa ty daj dokopy a zistí, čo chces a hlavne sa na to priprav 😉❤️. Nebudeš navždy na RD. Držím palce ❤️❤️❤️

gertrudaosem
13. aug 2022

@mikadooo presne ak rusi on svadbu nech ju rusi so všetkým čo k tomu patrí 👍 super nápad.

streem
autor
13. aug 2022

@tykat úplnej blbosti

streem
autor
13. aug 2022

@kitycat to povedal do telefónu keď sme volali … riešiť budem keď príde

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@streem Mas dve deticky, bez vlastneho byvania a zijes u sucasneho priatela.
Urcite neries veci v emociach. Ty tahas za kratsi koniec.
Pravdepdobne si to priatel premyslel a nechce sa vrhat do zavazkov. Ano je to zranujuce, ale co je pre teba teraz lepsie? Ist byvat niekde sama do podnajmu, alebo mat aspon "dačo", kym deti nebudu vacsie, samostatnejsie?

stanulienkat
13. aug 2022

Nech zruši svadbu, myslím, že vo vašom vzťahu ani nie je uz veľmi podstatná. Píšeš, ze bez svadby nemáš ďalej čo riešiť , ani nemáš kam ísť. A keby ste sa vzali myslíš, že ten vzťah bude kvalitnejší? Nie nebude, bude taký isty. Nech svadbu zruši, ty sa na to neupinaj a pomaly si rieš veci do budúcna. Naozaj by som sa snažila ísť do práce a šetriť na svoju budúcnosť. Máš dve deti a nič iné, tak popracuj na svojej financnej nezavislosti.

streem
autor
13. aug 2022

@tykat nie, kvôli úplným blbostiam ,že som nepoliála papriky lebo som a deťmi došla neskôr večer domov . A už to išlo 🤷🏼‍♀️

streem
autor
13. aug 2022

@beata_k nejde mi vôbec o to či vezme alebo nie . Len som ostala zaskočená že prečo ? A skôr sklamaná z jeho chovania . A čo teraz ďalej . Žiť s človekom ktorý má nechce v manželstve ale môžem byt snim , čo mne príde neprípustne . Ak ostanem ako ďalej ? Tváriť sa že som Ok ? To nedám . Pre mna to ponižujúce

stanulienkat
13. aug 2022

@streem Prepáč ale otázky typu, že či máš zostať s človekom, ktorý nechce manželstvo, že je to pre teba ponižujúce a neprípustné??? Ale ty si to sama zobrala opačnym koncom. Pre teba bolo prípustne, že máš dieťa s človekom, s ktorým nie si zobrata?

isis234
13. aug 2022

@streem jemu vadia hádky.. che mať doma kľud, teplúčko, pokoj...

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@streem ale ako pise @stanulienkat - teaz je to neskoro riesit. Ked si chcela byt oficialne zena, nie iba akoze "zena", tak treba to riesit este pred rozhodnutim sa mat dieta.

Ty teraz nemas na vyber. On chce zadne vratka a pre teba je lepsie hrat tu rolu "papier na lasku nepotrebujeme" ako zivorit niekde v prenajme.

isis234
13. aug 2022

@streem ak máte záhradu, treba sa o ňu i starať,,, viem, čo to je.... všetko sa dá vyriešiť

streem
autor
13. aug 2022

@isis234 starám každý deň . Len jeden večer som proste sa zdržala a povedala si že polejem ráno 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@isis234 ona nema zahradu - on ma zahradu a ona je tam ako lacna pracovna sila

streem
autor
13. aug 2022

@stanulienkat bohužiaľ ,je to tak ako píšeš . Len čo teraz …. Neviem vôbec ako sa k tejto situácii postavit

streem
autor
13. aug 2022

@zmrzlinka2021 áno aj tak sa to dá povedať

stanulienkat
13. aug 2022

@streem nemusíš sa k takejto situácii stavať nijako, hádky bývajú v každom vzťahu. Ak máte dobrý život spolu, je vam spolu dobre, tak svadbu nerieš. Ono to príde raz aj samé.

isis234
13. aug 2022

@zmrzlinka2021
@streem kočenky, skúste sa vžiť do jeho situácie...... aspoň na chvílu..... ak je tam dobrovolne, tak niet o čom.... Zrejme je trošku iná doba... Nielen práva, ale ja povinnosti

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@streem
ako sa hovori - neši horucou ihlou
Ukludni sa. Komunikuj s priatelom slusne, spravaj sa k nemu slusne, s uctou. Vies, ze nechce s tebou spajat velmi zivot, lebo chce mat otvorene dvere na rychlejsie ukoncenie vztahu. Pravdepdobne, a prosim neber to v zlom, nevnima ta na cely zivot. Normalne to funguje tak, ze dvaja spolu chodia a chodia a zrazu zistuju, ze "tady cesta nevede" a po 2-3 rokoch sa slusne rozidu. Zial, dnes je take "in" robit si dieta este s priatelom, idealne do roka/dvoch od zaciatku chodenia a teda ked pride tato faza, tak chlap s ako takym charakterom aspon dotycnu neopusti a postara sa co moze, ale proste casom aj ta zena citi, ze to nie je ono. Za normalnych okolnosti by sa uz davno rozisli, kedze maju dieta, chlap nechce byt taky chnup a postara sa - a ano, aspon toto je prejav slusnosti voci tej zene.
Nateraz to neries, nemas ine moznosti. Skus viacej komunikovat s priatelom o vasom vztahu, o vasich ocakavaniac, o tom, co by vam obom mohlo pomoct

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@isis234
Prepac, ale ake "prava" myslis, lebo asi celkom nerozumiem.
On ma dom, zahradu a priatelku, ktora sa mu stara o domacnost, zahradu, dieta a pravdaze asi ocakava, ze bude chodit aj do prace a nosit domov peniaze. Hocikedy, realne hocikedy, kebyze on ukonci vztah, ona si vezme svoje caky paky a odchadza.
Praveze v jej pozicii nema extra prava a on ma nad nou znacnu moc

simca06022011
13. aug 2022

Neries, ked príde vydiskutujte, ako to myslel. nechce svadbu ok, daj sa do poriadku a posli ho kade ľahšie neskôr. Manzelku nechce ale slúžka a opatrovatelka mu prídu vhod.