Zradil aj pomohol - aký postoj zaujať?

6. nov 2022

Ahojte, aký postoj mať k človeku, ktorý vám ublížil v zásadnej veci (úplne zlomil dôveru a ponížil vás ako ženu) ale zároveň vám posunul inzerát na prácu vašich snov, ktorú ste si sama nemali možnosť všimnúť /dohľadať? Vďaka nemu sa cítim zahanbene a ponížene pre to, čo mi urobil, ale zároveň som mu vďačná, keďže vďaka nemu budem mať ešte raz taký plat ako mám teraz. Ten inzerát tam bol fakt len pár hodín a mne ho neukázalo nikde na fb. Poslal mi ho. Hnevám sa na neho a mám ťažké srdce, ale vzápätí prejavujem vďaku a cítim, že som mu dlžná. Kontakt sme ukončili, no neviem, kam si ho zaradiť. Za koho ho považovať. Nikdy som nemala také rozpoltené emócie.

autor
6. nov 2022

Mrzí ma jeho strata, predsa sme si dobre rozumeli, a hnevá ma, že sme to nijak neuzavreli. Posledne mi už neodpísal. Je tomu už pár týždňov. Neviem si to v sebe upratať

syslik81
6. nov 2022

tazko povedat ked okolo vsetkeho tocis ale nic nepovies ..ak mu nedokazes odpustit hold podakuj a uzi si novu pracu ak sa stretnete pozdravite sa mozete prehodit par neutralnych viet a hotovo ... kopa ludi tak je .. ak ti chyba ako kamarat a viez odpustit a hlavne zabudnut tak to sprav .. zivot je kratky aby sme sa stale hnevali a treba vediet aj odpustit ved iste aj ty si spravila xy zlych veci a rozhodnuti kt si uz olutovala

miadi
6. nov 2022

A ako ta ponizil ? Ci Len z toho nerobis big deal ako stym ze ti “pomohol.” Lebo inzerat na dobry job ti moze hocikto poslat no ty Musis zaujat zamestnavatela a tu poziciu si zasluzit. Zas az tak moc pre teba neurobil. Ked uz neodpisuje nestrkaj sa. Nechaj tak.

panelacikova
6. nov 2022

ak tú prácu dostaneš, dodatočne sa mu poďakuje za posunutie inzerátu. ak sklamal tvoju dôveru natoľko, že nie je možné mu viac veriť, už to nejatri, nechaj to plávať, preruš kontakty.

zojazoja
6. nov 2022

Ostať na neutrálnej úrovni. Velmi pekne poďakovať. Necaka snáď mladý pán dary ci ďakovné listy, poďakovanie bude stačiť. A ste si kvit.

lindous
6. nov 2022

Tiež som za neutrálny postoj, nemusíš ho mať zaradeného, svet nie je čiernobiely, ľudia nie sú len dobrí alebo zlí, nemusíme ich milovať alebo nenávdieť, nie všetko sa zmestí do škatuľky... nevidím dôvod v sebe živiť negatívne emócie voči nikomu, ale ani sa nemusíš cítiť zaviazaná za to, že ti preposlal inzerát...

jaskolka
6. nov 2022

Preposlal ti jeden inzerát, nevybavil ti nič extra zvláštne, myslím, že to trochu zvelicujes, čo urobil.
Keď ta zároveň ponizil a zradil dôveru, tak možno to chcel práce tým trochu odčiniť, poďakuj mu pripadne,ak chceš, to úplne stačí
Nijaký extra kontakt by som už ale neudržiavala ani sa tým zvlášť nezaoberala

tykat
6. nov 2022

Ak to ze ta "ponizil ako zenu" neznamena ze ta znasilnil tak by som sa mu uz neozyvala.
Posunuty inzerat by som ako pomoc vobec nebrala do uvahy.

drzaopica
6. nov 2022

Nezvelicuj poslal Ti inzerat a ty ho velebis a citis sa vinna ako Ti chcel pomoct a ty si to ukoncila.Typicka zena

elam1234
6. nov 2022

Niektorí chlapi sú fajn ako kamaráti , ale na h... ako partneri, ber to takto. Takých ešte bude ...

elam1234
6. nov 2022

Ináč sa pripájam k väčšine , videl inzerát , spomenul si na teba, poslal 🤷 nič extra nespravil , toto by spravila aj podpriemerná známa

savanna
6. nov 2022

Neviem, preco jemu davas zasluhu na tom, ze ty mas teraz novy super job. Ok, posunul ti inzerat, spravil to dobrovolne a stalo ho to jeden klik myskou. Ty si asi na ten inzerat zareagovala, presla si pohovorom, job mas vdaka vlastnym schopnostiam a vdacna mozes by akurat tak sama sebe. Nikomu nic nedlzis. Uznaj si svoju vlastnu zasluhu. Uz by som mu viac nepisala, nechaj ho tak a tes sa na novu pracu a novy zivot bez neho.

mandzula
7. nov 2022

Mozno len chcel zaplatat dieru na svojom ciernom svedomi.