Zoznámenie sa so svokrovcami

2. nov 2022

Dnes som sa bola zoznámiť oficiálne s partnerovymi rodičmi. Partner mal 10 rocny vzťah, má 8 ročného syna, s ex priateľkou vychádza dobre. Rodičia zlatí, milí, vysmiatu, všetko ok. Až na takú drobnosť, ktorá mi asi mala lichotiť, ale teda uznajte. Pochválila som kavu, lebo ja som maniak na kávu a "svokra" spustila..."Naozaj ti chuti? Joj, Sonička vôbec kávu u nás nepila, len špecifický jeden druh"... Potom som si vypýtala recept na omáčku k cestovinám, lebo mi fakt že chutila "Sonička nevarila, len tie polotovary"....potom ešte párkrát Sonička a čerešnička na torte bola, keď som pri odchode vravela, že ďakujem za pozvanie, za večeru, za kávu ..viete taká tá formulka a fakt som čakala, čo povedia a teta...."Ja ti neviem, či niekedy urobila Soňa taký dojem...."....akože mám dost..ja viem, asi som dojem nchala lepsi, ale asi to budem počúvať celý život, keď ostaneme spolu, že? Zvyknem si? :D
P.s.: So sonou ja vychádzam dobre. Pokecáme, nemáme žiaden problém.

petamich
2. nov 2022

podla mna nadejna svokra ti chcela zalichotit (opakovane) a asi si nezvolila uplne najlepsi sposob 🙂 ked uz budete realne fungovat a spoznate sa, tak to podla mna az takto robit nebude, z casu na cas jej to mozno ujde ale nebude to taketo ale mozno som len naivna

kate211
2. nov 2022

A kolko mate rokov? Ste samostatni? Inak nechapem, preco musite taketo primitvne dojmy zanechavat. Prist k svokre a chvalit kavu, obed, zakusok a pomaly aj pyzamo... No neviem. Ty si tam prisla uz s cielom zanechat lepsi dojem ako Sonicka? Iny sposob by nebol?

autor
2. nov 2022

@kate211 odpoveď som sa síce nedocitala. Ale vďaka za názor na moju úprimnosť ;) ver, že ja nie som typ človeka, ktorý musí stoj čo stoj zanechať dobrý dojem. Dojem som urobila na frajera, jeho rodičia ma buď musia prijať, alebo si zvyknú. Ale zase, ak mi je niekde dobre a chuti mi, nemám problém pochváliť. Rovnako, ako dať aj kritiku. A teda, áno, sme samostatní a máme 30+ (síce neviem, načo je táto otázka dobrá) 🤷

autor
2. nov 2022

@petamich vďaka. Také niečo som chcela a potrebovala čítať (počuť) 😅

kate211
2. nov 2022

No mne prave prislo, ze stoj co stoj si chcela urobit lepsi dojem ako Sonicka, svokra to vycitila, tak jej hlasky suvisia s tym, co si chcela pocut. To je vlastne aj odpoved na tvoju otazku. Iny dovod, preco by svokra stale spominala Sonicku ma nenapada. Jedine, ze by mali zle vztahy, ale tvrdis, ze vsetci vychadzate skvele.

autor
2. nov 2022

@kate211 ja so sonou vychádzam dobre, priateľ tiež, čo sa týka jeho rodičov akceptujú ju ako matku ich vnuka, ale nie sú v kontakte. Takže nikde som nenapísala, že tam to funguje. ;)

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
2. nov 2022

Tak Hlavne ze si s priatelom rozumiete a ze aj Sonicka je ok hoci nevari a nema rada kavu 🤣Mne to pride ze pani buduca svokra len nahlas rozmysla Alebo ze zdiela priliz vela nepodstatnych info. By som si z toho nic nerobila. 10r je dost doba Asi bola zvyknuta uz na Sonicku . Nebrala by som to tragicky nic hrozne nepovedala . Nabuduce jej povedz ze samozrejme nie si ako Sonicka. ☺️Ale Mne sa zda ze si sa jej vlastne pacila 😉viac ako Sonička.

roja01
2. nov 2022

No je to o zvyku. Povedz partnerovi, nech poziada mamku nech nespomina Sonicku, ze uz je to neaktualne tema.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wonder13
3. nov 2022

Pane Bože...mne príde normálne a v poriadku pochváliť, aj ja zvyknem hocikde v reštike, u kamosky, u mamy/ svokry pochváliť zaclonu, koláčik, hocičo... Nie je to liskanie sa.
Autorka, zatiaľ to bola 1.navsteva nerobila by som z toho nejake závery. Podla mňa aj svokra bola v napätí a skrz toho takto reagovala, a možno sa potešila, že niekto ocenil jej omáčku no. Isto aj ona chcela urobiť dobrý dojem na teba, keď tak všetko pekne pripravila. Nehodí sa rozprávať o ex-ke, ale zas 10rokov sa nedá vymazať a je súčasťou rodiny aj Sonička, ako matka vnuka. Snáď uz nabudúce nebude mať za potrebu vnášať do debaty aj ju. Napriek tomu, majte pekne vzťahy, držím palce 🙂

lasoli
3. nov 2022

ved si urobila dobry dojem,tak naco to rozoberas?Priatel tie tak spomina byvalku?Ak nie tak co ta to trapi.No dojem by si mala hlavne urobit na priatelovho syna,lebo to je najsolezitejsie.

julie19
3. nov 2022

To sú “svokry” čo ti poviem 😅🤷‍♀️… ona to tak určite nemyslela však vždy to povedala tak že ty si lepšia ako ona … len to nemusela až takto … ale to nezmeníš … vieš ako, bola zvyknutá na synovu bývalú veď to boli roky 🤷‍♀️… mňa moja svokra koľkokrát ešte aj teraz osloví “Didka” ako mal môj muž kedysi dávno svoj prvý vážny dlhotrvajúci vzťah, aj keď my už sme manželia a mame aj deti aj tak sem tam svokre alebo niekomu z jeho rodiny ujde oslovenie menom bývalej priateľky … raz to niekto zaklincoval tým že …”ježiš, prepáč keď vy sa tak na seba podobáte 🙈🙄” skoro mi odpálilo dekel ale tak čo no, môj muž ma asi proste vyhradený vkus na nižšie modrooké tmavovlásky 🤣🤣

deti95060810
3. nov 2022

to ešte pekne svokra nazvala exku že Sonička... poznám také čo by spustili celú plejádu nadávok...
takže asi kultivovaní ľudia sú tvoji budúci svokrovci...😉

amiaja
3. nov 2022

Ja ta chapem, tiez by ma otravovalo pocuvat cely vecer o Sonicke😅 povedz frajerovi nech mamicke vysvetli ze Sonicka je minulost nech ju nespomina x krat za vecer.. a vypusti to z hlavy

zafir01
3. nov 2022

Nerozumiem tým komentom, že si sa snažila za každú cenu.... Tieto formulky používame s mužom bežne, keď sme pozvaní ma návštevu. Keď mi niečo chuti, opýtam sa na recept, keď sa nám paci interiér domu, pochválime vkus..... A nie edy je tej chvály viac, uznavam, ale proste to tak vypáli prirodzene a s daným človekom si sadneme.

Co sa týka svokry.... Skúsila som sa do nej vžiť, tiež mam synov, hoci malých ešte . Ci chce, alebo nechce, podvedome ta bude porovnávať so Sonou. Pravdepodobne, hoci mohla byť dobry človek, si bytostne so svokrou nesadla úplne. Varenie polotovarov... A pod, mnohé svokry nemajú radi 😂🙈
Ibaže to bolo len prvé stretnutie. Možno je svokra náročnejšia. Ale to vám s partnerom môže byť suma fuk.... A možno je len naozaj rada, že v tebe vidí perspektívnu nevestu, a dobru ženu pre svojho syna. Uvidíš časom, či to sj z jej strany nebola len nejaká faloš....
Ty si nemusíš nič vyčítať, chovaj sa k nej ako doteraz, ako k matke, ktora vychovala muža, ktireho ľúbiš, a ostatne sa vždy ukáže časom.

birika
3. nov 2022

za mna je to na dobrej ceste 🙂 pani si musi zvyknut 🙂

katkami123
3. nov 2022

Na tvojom mieste by som sa skôr obávala toho, aby si za pol roka nebola celá Zasoničkovaná a Sonička pri svokrininych myšlienkach nevyliezala u nich aj zo záchodu. Predsa len, prvá návšteva a už 3x spomenúť exku, snáď si časom zvykne na teba a prestane s tým. Horsi variant bude, ak vás bude neustále porovnávať a nahlas… tam by bolo potom dobre jej vysvetlit časom, ze svoje myšlienky nemusí vždy nahlas hovoriť. Lebo časom raz Sonička mohla urobiť niečo lepšie ako ty a už to pôjde…

A co sa týka pochvaly, príde mi to úplne normálne, aj v reštaurácii neraz pochválim cez čašníka kuchára, keď sme na návšteve a niečo mi chutí…. Možno to tu je pre niektorých nevídaný ukaz a snaha zapáčiť sa. Zas bola to len prvá návšteva. Počkaj ako bude za rok, to zas budú iné vzťahy.

autor
3. nov 2022

@julie19 😂🤦tak v takom prípade by som ju aj ja nazvala Martuska😂😂😂

sonicka96
3. nov 2022

Tak milé dámy, očividne je to o výchove. Niektorí dospelí bolo vychovaný slušne že za všetko čo im chutí, čo sa im páči majú pekne poďakovať. Niektorí dospelí sú zase vychovaný tak že nevedia oceniť snahu druhých. Autorka je typ prvý 🙂 takže myslím si že to nebudeš počúvať celú dobu, svokra si zvykne a možno časom aj priateľ povie že aby ju už nespomínala 🙂 mne ako budúcej svokre (snáď) by sa takýto prístup nevesty páčil🙂 ❤️

autor
3. nov 2022

@zafir01 ďakujem, lebo ono to naozaj bolo tak, že ja som dosť ukecana, a teda keď sa mi niečo páči a chuti mi, tak pochválim, naopak, ak nie, tak tiež poviem, že to nie je môj štýl,alebo že som zvyknuta na iné chute. Za mňa chvalenie nasilu je, ked poviem..aké krásne závesy, ale v duchu si myslím, že bože, ty máš teda vkus 🤦😂

autor
3. nov 2022

@sonicka96 ahoj Sonička :D ale nie, vďaka ;)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
3. nov 2022

myslim ze skor chcela zvyraznit tvoje prednosti oproti Sonicke a dat jasne najavo ze schvaluje synov vyber

vroni
3. nov 2022

No, ja som bola u bývalej svokry za "Sonicku". Moja nastupkyna ma za to intenzívne nenávidela a moja svokra nechápala, čo jej vadí 🤣🤣🤣 (svokra mi volavala)

sonicka96
3. nov 2022

Blbá zhoda náhod 🤣🤣🫣

nnnuuunnn
3. nov 2022

Tak keby to bolo naopak, že Sonička bola lepšia, to by som nerozdychala, ale toto by mňa osobne zakaždým pohladilo na srdci a zasmiala by som sa tomu 😀

kamatopo
3. nov 2022

Mňa zas svokra z času na čas aj oslovila menom ex🤣🤣🤣

animus
3. nov 2022

😂😂 ako fakt nechápem niektoré ženy 😂keby nadávala na svokru bolo by zle, keď sa snažila byť len zdvorilá a pochválila obed je zle že sa vtiera 😂 tu nech spravíš akokoľvek nikdy to nebude dobré... Ale k veci. Myslím si že svokra bola len možno nervózna z prvej návštevy. Ja som s manželom už 12 rokov z toho 4 manželia a stále je nervózna keď sa stretneme lebo sa bojí že bude tá "zlá" svokra. Asi myslela že keď ťa pochváli budete mať lepší vzťah 😃 chápem že ti to nebolo príjemné ale snaž sa nato nemyslieť, možno s tým prestane možno nie ale predpokladám že to nebolo myslené v zlom.