Zostali by ste doma po dohode s manželom?

11. jún 2022

Zostali by ste doma po dohode s manželom? Alebo potrebujete k životu chodiť do práce, mať kariéru atď..?

dijka143
11. jún 2022

ahoj ja chodim do prace aj ked moj manzel stym nesuhlasi

sense
11. jún 2022

Ja by som nemohla byť len ženou v domacnosti. Ak to ale nejakú ženu napĺňa a s chlapom to ma po riešené aj co sa budúcnosti a dôchodku týka tak je to v pohode.
Moje dieťa už nie je najmenšie a robím na čiastočný úväzok, pre mňa fajn balans

elizabet173
11. jún 2022

Ano, potrebujem aj chodit do prace, mat pocit sebarealizacie, neprist do bodu, ze deti odrastu a mne ostane kmitanie s prachovkou a okolo sporaku

vler
11. jún 2022

Len z fin. hladiska, je lepsie mat aspon nejaky vlastny prijem. Napr. keby nahodou v buducnosti manzelovi "preplo", aby si sa sa Ty si neocitla bez penazi, prac. kontaktov a financne zavisla na nom

amelia89
11. jún 2022

Ja som na materskej a teda aj keby sme mali miliardy na ucte ja by som neostala doma. Ja mam pocit ze narodenim dietata som vlasne uplne zmizla z existencie a len sa venujem ostatnym a naplnam ich potreby (zvelicujem) ale proste ja sa tesim naspat do prace. Nejde o peniaze ale o ten pocit ze pracujem hlavou, zarabam si svoje peniaze, som v kontakte s kolegami,rano sa upravim,vidim aj nieco ine ako 4 steny nasho bytu a vsetky okolne parky 🤣 A hlavne zdokonalujem sa ja a makam na sebe a nie som odkazana na nikoho.

vroni
11. jún 2022

Nezostala. Teší ma chodiť do práce a napĺňa ma to.

viestta
11. jún 2022

Nie neostala. Mňa by byť ženou v domácnosti nenaplnalo aj keď ako zamestnaná matka viem, že ťahám dva uvazky. Ja by som sa z toho scvokla. Stačila materská a rodičak aby som si toto vyskúšala a zistia, že tade cesta nevedie.

ivasteva
11. jún 2022

Ide najmä o to aby si mala v živote pocit užitočnosti ,mentálneho rozvoja... Väčšinou tento pocit máš, keď sa vzdelávaš pracovne a robíš svojou prácou službu druhým, môže ísť aj o nejaký druh dobrovoľníctva, nemusíš mať kariéru a veľa peňazí, dá sa žiť pekne ak skromne. 🙂Myslím,že vacsinu žien by "len" domácnosť po čase nenaplňala. Skúste zvoliť strednú cestu, aby si nebola úplne na mužovi finančne závislá a mala aj zadné dvierka,keby sa mu nebodaj niečo prihodilo (dlhodobá PN alebo nebodaj úmrtie) Podla mňa z praktického hľadiska nieje dobre prísť o pracovné návyky, nespoliehala by som sa teda výlučne na príjem z mužovej strany. A v poslednom rade nebudeš dobrým príkladom pre svoje deti, keď nebudeš mať svoje povolanie, možno ich to odradí nejako sa snažiť keď budú vidieť ,že sa dá žiť aj bez práce (skúsenosť v rodine). Je aj dokázané ,že predpokladom vyššieho vzdelania u deti je vzor u rodiča. Skús si to premietnuť z každej strany, nieje to ľahké rozhodnutie, neriaď sa len tým ,čo by sa hodilo chlapovi, určite by pre neho bolo ľahšie (zapájanie do povinnosti okolo detí a domácnosti),čiže jasne že z jeho strany kvôli jeho práci by bol najradšej, aby si bola doma. Ale je to správne voči tebe? Ver mi,že budeš skvelá matka aj keď budeš pracovať. 🙂

marca12
11. jún 2022

Na chvilu by som aj chcela,ale dlhodobo by som sa citila nepotrebna. Ak nepotrebujes sebarealizaciu a staci manzelov prijem,tak preco nie

sissy27
11. jún 2022

Nezostala. Mňa starostlivosť o domácnosť nenapĺňa, je to len nutné zlo. A ďalšia vec - ak teda sa uberáte s manželom týmto smerom, beriete do úvahy aj fakt, že raz budeš na dôchodku a ten tvoj bude minimálny? Alebo že sa môže manželovi niečo stať alebo ťa opustí a ty zostaneš zo dňa na deň bez príjmu, bez úspor a problémom zamestnať sa?
Keď by manžel trval na tom, aby som ostala doma, tak požadujem byt na moje meno vyňatý z bsm a bez akejkoľvek ťarchy a plus mesačne na môj účet nejakú sumu ako šetrenie. Teda zaplatí komplet výdavky na život, moje odvody na dôchodok, nebude ma obmedzovať v tom čo si môžem alebo nemôžem kúpiť a plus sporenie na môj účet, ku ktorému nebude mať prístup. A nebude ma obmedzovať ani v iných aktivitách, nebudem doma nonstop zavretá, budem chcieť napr jazykový kurz, cvičiť a pod. nech neosprostiem a mám aj ja nejaký program medzi dospelými ľuďmi.

ibrunova
11. jún 2022

Niektorí manželia to chcú, aby nebodaj nemuseli ísť po dieťa do škôlky, ak je náhodou žena v robote. Je dovré, ak má aj žena niečo v ruke, lebo čokoľvek sa môže stať a žene neostane nič.

zuzanockamt
11. jún 2022

Nie, nikdy by som nechcela ostať závislá od niekoho finančných prostriedkov. Je dobré mať svoje a vystačiť si s tým. Som rada, že zatiaľ mi to takto funguje.
Mňa domácnosť, varenie atď vôbec nebaví. Robím to, lebo je to potrebné, ale neznášam to.

zuzahajdulka
11. jún 2022

Mne by sa to hrozne pacilo. Ale predstavujem si to tak, ze Hausfrau nie je len o vareni, upratovani a robeni uloh s detmi. Musi mat dostatocny priestor na sebarealizaciu v zmysle svojich zaujmov, konickov, kludne nieco kreativne, spolocensky osozne, cokolvek, len nemusi mat stresy z toho, ci splna podmienky na kazdomesacny plat. A zaruku dostatocneho vlastneho majetku, aby sa nemusela bat o dochodkovy vek. Fakt nepotrebujem trcat osem hodin denne na tom istom pracovisku, s tym istym kolektivom, ktory mi ani nemusi sediet, aby som mala pocit sebarealizacie. Pozri sa na manzelky bohatych muzov skor v zahranici - pracovat nemusia, ale mnohe su aktivne od rana do vecera niecim co ich naplna, bavi, vidia toho zmysel a doma su v mensinovom case. Pre mna ideal.

janewithane
11. jún 2022

Teoreticky ..ak by som mala nejaké projekty ako napr stavba domu, prerabky, záhrada, deti, dobrovoľníctvo, ak by sme veľa cestovali, čiže by som plánovala rôzne výlety .. veľkou nevýhodou však je, čo ak sa manželovi niečo stane takže treba mať toto dobre premyslené

A tiež je otázne ako dlho by mi to vyhovovalo. A určite by som do toho nešla ak by to znamenalo ze manžel musí pracovať veľa hodín a mal malo volna

marsmykkok
11. jún 2022

Ja mám aj koníčky časovo náročnejšie, takže z tohto pohľadu áno, ak by som nebola len zatvorená doma viem si to predstaviť, že by som vedela žiť plnohodnotný život aj bez kariéry. Ale druhá strana mince-čo ak raz sa rozídeme, to by som nechcela ostať s holým zadkom bez šance zamestnať sa. Teda ak áno, musela by som mať čas na svoje koníčku, realizáciu a zároveň sa nejako vzdelávať, mať nejakú firmu/činnosť čo mi nezaberie veľa času aby nebol problém keby sa niečo stane vo vzťahu.

benit
11. jún 2022

U nas to bolo tiez tak na co tam chodis? Za tie prachy by si mohla byt doma a starst sa o deti, dom. No urcite, robit sluzku cely zivot. Casom som aj platovo isla hore, moja praca ma bavi. Som rada ze mam napln. Deti uz odchadzaju z domu , co by som robila cely den? Neviem si predstavit teraz zacinat s pracovnou karierou.

autor
11. jún 2022

Ja som introvert. V práci som často musela znášať nepríjemné kolegyne a vtedy som si hovorila, keby som tak mohla zostať doma než s takýmito pracovať. Potom som zostala pár mesiacov PN, ale doma som sa nudila. Ja rada niečo robím, mám rada aktivitu, nie nečinnosť. Nie som s tým úplne stotožnená byť doma, možno aspoň čiastočný úväzok. Sama neviem.

dskjhfdlkdjhl
11. jún 2022

Nezostala by som, aj ked by som kludne, co sa tyka financii, mohla. Mna moja praca bavi, je to vylozene moj konicek, takze pre mna je to relax. Mam aj ine konicky, ktore by som mohla robit, keby som ostala doma, ale tak planujem fungovat az na dochodku.

lilly16
11. jún 2022

Mňa by nebavilo byť doma stále..chcem sa aj v práci realizovať nie len domácnosť

syslik81
11. jún 2022

urcite do prace ... dohoda je pekna ale istotu ze budete stale spolu nemas... on bude mat karieru a ty ostanes stara sam a bez penazi a akejkolvek praxe ... nehovoriac o mizernom dochodku

janewithane
11. jún 2022

Tak možno hľadaj nejaké nápady na svoj menší biznis kde by si mohla veľa času tráviť sama..

kris_tin257
11. jún 2022

Ani omylom, malého som dala do škôlky keď mal 2 roky prvé dva mesiace som ešte bola doma a potom šup do práce, po psychickej stránke pre mňa veľmi dobre, mávala som migrény často ako som prišla do práce migrény zmizli cítim sa o dosť lepšie. Neviem byť zatvorená doma a riešiť len plienky a ihriská ubíja ma to

tululu
11. jún 2022

Ja som s detmi doma dlhsie,pretoze zdravotne okolnosti to vyzadovali,aj ked teda planovala som to inak....Popritom robim z domu flexibilne,ako sa da,cize profesne sa snazim drzat nad vodou,jednak kvoli sebe,jednak kvoli tomu,aby som nebola totalne vykolajena,ked budem moct robit na full.ALE poviem ti,ze za tie roky doma som pochopila,ze viest domacnost nie je LEN byt zenou v domacnosti.,ako sa to dnes vseobecne oznacuje.To je akoby som povedala,ze upratovacka len upratuje.No blbost.Ak to robi dobre,tak je to PANI upratovacka.A ak sa zena stara o deti a domacnost,tak nema mat preco pocit menejcennosti.Ak ju to nenaplna,je cas sa zamysliet,ci ju to nenaplna preto,ze spolocnost je tak nastavena alebo preto,ze ju to naozaj nenaplna a posunut sa dalej,vratit sa do prace,cokolvek,ale byt k sebe uprimny.

pinkgirl
11. jún 2022

Ja som druhú rodičovskú skôr ukončila, nebola som spokojná byť len doma. Sebarealizácia, kontakt s ľuďmi s "dospelými problémami" je pre ženu tiež dôležitý. Netočí sa celý svet okolo plienok, varešky a kočíka.

janickacrazy
11. jún 2022

Tak pokiaľ sú deti malé, tak sa to dá. Ale keď už idú do školy/škôlky, tak už by som sa nudila len doma.

loliki
11. jún 2022

A v akej oblasti pracuješ? Ako introvert, akú prácu by si najradšej robila, keby si si mohla teraz vybrať? Lebo ľudia sú všade a nemáš všade len introvertov. Je dosť nepríjemné, keď práca alebo kolegovia nezapasujú.

zuzubb007
11. jún 2022

Po pravde ak po materskej by som ostala doma, a dieta chodilo do skolky, ako vazne by mi preplo byt len doma tak mesiac by som to vydrzala a dost, byt zavisla na muzovi, a aby mi rozkazoval ci mam ci nemam robit to teda nie, ja som samostatna nikdo by mi teda nerozkazoval:D

1gabriela13
11. jún 2022

Nie neostala.

elizabet173
11. jún 2022

@zuzubb007 preco by ti mal muz rozkazovat?

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz