Zomrela mi mamka

tulup
30. aug 2024

Viem, je tu takýchto tém už viac ...no začnem znova takú istú..pred týždňom mi zomrela moja milovaná mama...je to čerstvé, neskutočne bolestivé...potrebujem sa asi len vyrozprávať alebo zdieľať bolesť (aj keď mám na to kolo seba veľa priateľov a skvelého partnera), no napriek tomu asi hľadám niekoho, kto to skutočne vie precítiť tak isto...že to už zažil alebo práve tiež tým prechádza...idem sa zblázniť...je to pre mňa neskutočne ..boli to 🖤 čo Vám pomohlo..resp...po akom čase ste sa ako tak dostali do "normálu" ?...mám malú dcérku a snažím sa byť silná...ale každá myšlienka putuje k mame...

marhulka13
30. aug 2024

@tulup úprimne sústrasť.... no nič zázračné ti neporadím, ale chce to len čas. Dopraj si smútiť, plakať, no zároveň hľadieť dopredu a byť tu pre tých, kt.ta potrebujú

5violets
30. aug 2024

Nie, naozaj nemusis byt silna, kvoli nikomu, ani kvoli dcere. Kedy vlastne mozeme byt slabi, ak nie ani vtedy, ak nam navzdy odide najblizsia bytost? Je to uplne v poriadku, ze kazda myslienka putuje k mame, rob presne to, co Ti telo/ mysel/ srdce pozaduje. Neboj sa hovorit, ak nieco potrebujes (ticho, klud, podat servitku, osoplit niekomu rameno). Vsetko je v poriadku, ak to tak citis. Naozaj, uplne vsetko... Bud sama pre seba na prvom mieste, aj s pocitmi. Prijmes to, no treba na to naozaj cas a k sebe laskavost

tulup
autor
30. aug 2024

@marhulka13 ďakujem

tulup
autor
30. aug 2024

@5violets ďakujem

twinflame
30. aug 2024

@tulup sucitim s tebou, presla som si stratou mamy. Moj pocit bolesti bol taky, akoby mi gulometom niekto vystrelil ranu so srdca, citila som sa ako bez ruk a bez noh. Bola to taka silna dusevna bolest, az to prerastlo do fyzickej bolesti. Museli sme sa postarat o jej pracu, ktora po nej ostala. Museli sme najst jej nastupcu, mala specificke povolanie v tomto smere. Trvalo to pol roka a tym sa moje smutenie zmiernovalo a zaroven aj odsuvalo a skutocne to na mna dolahlo neskor. Netreba sa silit ani sa nikam ponahlat, treba tu bolest prezit, odplakat si to, inak sa to spracovanie bolesti len odsuva. Skutocne tomu vie porozumiet len ten, kto to prezil. Az po jej odchode som si zacala viac vsimat ako sa na nu podobam. Napr. ruky mam jej. Hocikedy sa na ne len tak zadivam a vidim pred sebou jej ruky.

bublinka1426
30. aug 2024

@tulup

CAS.

uprimnu sustrast prajem

larisalarisa
30. aug 2024

Mne sa to stalo už skoro pred dvomi rokmi. Nič nepomôže, len časom to ako tak prebolí. Ale už to nebude ako predtým. Je mi to veľmi ľúto.

alickapusinka
30. aug 2024

Aj aj s tebou súcitim.Uprimnu sustrasť. Ja som o tu svoju mamu prišla pred 3 rokmi.Bolesť je vždy silna je to mama nám najbližši človek.Hovori sa že mama TI ubliži len raz vtedy ak navždy odide aj aj to tak citim.Ono ak zomrie náhle je to o to väčši šok.Ale ak bola chorá že ležala ver pre nu to bolo vykupenie.Mal som dcérku jedinu milovanu a ta mi zomrela.To som TI chcela napísať že ak mala trpieť na posteli tak ver že lepšie tak ako by mala trpieť v ťažkých bolestiach a mukách.A ty sko dcéra by si sa na to pozerala a nevedela by si jej pomocť. Drž sa.

ina2405
30. aug 2024

@tulup úprimnú sústrasť ❤️‍🩹

zuzanita1609
30. aug 2024

Kazdý niekoho stratil, stratí . Na toto je najlepší liek iba čas. Je to pravda istá. Úprimnú sústrasť Tebe a celej rodine 🖤❤️.

andreatytler
30. aug 2024

@tulup Uprimnu sustrast.😢

janinah
30. aug 2024

Pomôže ti čas, ale ta strata bude citelna vždy a hocikedy si spomenieš,budeš mat slzy v očiach a len ty budeš vedieť prečo.Mne ako veriacej pomohli nejaké knihy k téme a nádej,že sa stretneme.Z liekov odporúčam persen forte,ten ti pomôže,mam odskúšané.

bubihomama
30. aug 2024

Úprimnú sústrasť. Viem čo teraz cítiš, je to hrozne ťažké. Mne môj otec odišiel pred 4 mesiacmi, je to stále ťažké. Zmieriť sa s tým že tu už nie je, všade ho vidím keď sme s malým u mami. Pre mňa to bol šok, deň predtým som bola s ním v nemocnici, dúfali sme že všetko bude v poriadku aj keď nie na 100% ale na to najhoršie nás nikto nepripravil, na druhý deň mi volala mama - odišiel. Musela som vybaviť pohreb, všetko okolo toho, mama sa nám zrútila. Možno na začiatku som si ani neuvedomila nezvratnost toho všetkého lebo som stále dúfala že to.je len sen. Nechaj to všetko vyjsť, keď treba tak si poplac. Aj mne hovorili všetci ,,musíš byť silná kvôli malému synovi", nie nemusím, bol to môj rodič a ja ho ľúbim a aj budem. Veľa sa so synom rozprávame o dedovi a pozeráme si videá, niekedy ma pohladka a povie že v nebicku na nás dáva pozor, inokedy povie že kedy príde už naspäť. Veľakrát si poplacem večer keď všetci spia, pozerám si videá/ fotky a premýšľam ale už nie nad tým čo by bolo ,,ak" ale čo všetko ma naučil, dlhé rozhovory s ním ktoré sme mali, stále je to také ťažké lebo 36 rokov tu bol pri mne a zrazu ho mám iba v spomienkach, je to ako keby ti niekto vytrhol zo srdca. Veľa síl Ti prajem 🖤

natalka30
30. aug 2024

@tulup uprimne chapem ako sa cítiš mne mama zomrela den pred vianocami ale uz to bude 9rokov a bola som 14 dni po porode dcéra ma dost zamestnávala ale vzdy ked som mala potrebu som sla na cintorin boli to týždenne navstevy a po 6 rokoch sa to ustalilo ale stale co sa tyka jej narodenin menin vianoc je to také ťažké treba dat svoje pocity von vzdy ked to budes citit

marcellka32
30. aug 2024

Moja mama žije, ale veľmi sa bojím toho dňa, času...napadne mi to občas, že to asi neprezijem...
Úprimnú sústrasť

tinkatomas
30. aug 2024

O pár dní bude presne rok odvtedy, čo som pochovala mamu....nikdy som neverila, že to prebolí. Ja som si svoje odplakala pred jej smrťou - bola chorá a vedela som, že príde koniec. Bola som na ňu veľmi naviazaná,
ale dokázala som sa z tej bolesti dostať aj vďaka môjmu manželovi a deťom. Ako veriacu ma utešuje nádej, že už netrpí a raz sa raz stretneme. Veľa síl ❤️.

tinkatomas
30. aug 2024

@marcellka32 to som si aj ja myslela...a dala som to s Božou pomocou.

janicast
30. aug 2024

@tulup mne zomrela 4.2. Telefonát do práce, našli ju...srdiečko...šok,prežila som šok..poplač si večer v perinách,nepomôže nič..bolí to stále,ale my musíme fungovať ďalej

viera321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alickapusinka
30. aug 2024

koľko mala mama rokov

edurko77
30. aug 2024

@tulup Mne odišla pred piatimi rokmi.Odtrhlo mi to kus srdca.Neviem byť už tak veselá,stále neviem pozerať video,alebo fotky s mamou,plač a bolesť sa zmiernili časom,no otázka prečo....nie.Bola dobrý človek.

iwet25
30. aug 2024

@tulup úprimnú sústrasť. Prajem ti velmi veľa síl. Podľa mňa sa s týmto človek nevyrovná iba ta bolesť sa casom trochu zmierni a nauci sa s tým žiť. Mojej mame diagnostikovali pred 2mesiacmi rakovinu lymf uzlin. Mne sa tou správou zrútil svet, veľmi veľa som
plakala každý deň, mám pocit ze mi vytrhli kus srdca. A ze už nič nie je také ako bolo predtým. Bojím sa o ňu a bojím sa co bude. Vidím ze ma strach z liečby a celkovo je negatívne naladená ze to nezvladne a ze už dlho nebude žiť. Vo mne je taká beznádej ze sa idem zblázniť. Moja mama mala 17r keď jej zomrela mama na rakovinu a doteraz vždy plače keď mi nej rozpráva.

adkoalauri
30. aug 2024

Prijmi moju úprimnú sústrasť :( prešla som si tým pred tromi rokmi, stále to bolí, dodnes si poplačem ak to tak cítim.Na cintorín chodím pravidelne. Len vďaka rodine som sa dala ako-tak dokopy, ale už nikdy nič nebude také ako to bolo predtým. Čas trošku pomôže...

ptvw
30. aug 2024

@tulup mužovi tak odišli obaja rodicia a jeho maminy sestra, za rok aj pol vsetci 3, bolo to hrozne, teraz to bude rok o pár dni od smrti jeho maminky, tazke je to stále, tiež mame malého chlapčeka tak aj vďaka nemu a práci to zvláda ako tak, ale ťažké chvíľky sa občas zjavia , úprimnú sústrasť prijmi prosím za nás a vela sil

betulinka1
30. aug 2024

@tulup uprimnu sustrast. Prve tyzdne su tazke, prve Vianoce bez nej su tazke. Ona ostane v tvojom srdci stale a je to uplne normalne, ze si na nu spomenies. Moja mamina tu nie je 9 rokov a ja mam stale pocit ako keby iba isla na pracovnu cestu. A ked vidim ako rastie jej vytúžený vnuk o ktorom snivala a pílila mi usi od mojej 30tky a ktoreho si uzila iba 11 mesiacov, tak ma to pichne pri srdci. Ale stale si poviem, ze ona ho vidi a ochraňuje ho. Co som sa naplakala pri pesničke od Kaliho Púšťam ta. Akurat v tom case ju zacali davat v rádiu. Ale zivot ide dalej a dalej a ludia prichadzaju do nasich životov, tak ako aj odchádzajú.

tulup
autor
30. aug 2024
ahhola
30. aug 2024

@tulup 62...to je velmi, velmi skoro... a okolnosti, choroba, nahla smrt, uraz, nehoda...? Su dva dni v zivote cloveka, ktore uzatvoria kruh, ked matka porodi dieta a ked dietatu zomrie matka... Ale niet spravodlivosti na svete... ✝️

nmld
30. aug 2024

@tulup uprimnu sustrast....mne minuly pondelok...

smutok20
30. aug 2024

Úprimnú sústrasť 😔Nikdy to neprejde, len sa to zmierni. Moja odišla pred 8 mesiacmi, nečakane, bez varovania, ani som sa nestihla rozlúčiť. Pocity sú do dnes rôzne - hnev, frustrácia, obviňovanie, smútok, ľútosť…je to ako na hojdačke. Život ide ďalej, ale už nikdy nebude taký aký bol…prajem veľa síl.

veronika2016
30. aug 2024

@tulup Ahoj Tulup. Uprimnu sustrast 😔 Je to velmi tazke. Pre mna, pre TEBA. Mne zomrela maminka nahle pred pol rokom. Nemala som moznost sa rozlucit, nic. Ale aj tak vedela, ze ju lubim. Kazdy den sme spolu telefonovali. Bola moja najlepsia priatelka, moja butlava vrba, moje vsetko. Napriek tomu, ze mam vlastnu rodinu, tak az potom som asi tak nejako dospela -aj ked nechcene, vobec sa mi to takto nepaci ☹ Musime byt ale silne; nasi blizki nas potrebuju. Drz sa, aj ked viem, ze je to tazke…