Zomrel mi strýko na Covid-19

simonka1161
1. feb 2021

baby zomrel strýko na covid
ukážu ho v trupárny?

pribinak
1. feb 2021

V truparny ???? To čo je?

terezka1947
1. feb 2021

Covid zomrelych neukazu nikomu,su v speci vreciach,pochovavaju v uzavretych truhlach.

elizabet173
1. feb 2021

@pribinak tiez som si to isla hladat, naslo mi v marnici. Ale to by bolo asi to posledne, co by ma trapilo, ked by mi zomrel niekto blizky

malinoismum
1. feb 2021

Že “truparny” ..... 🙈 a téma no comment, neverím že je to real...

tykat
1. feb 2021

@pribinak ...pozn: u nas sa bezne pouzivalo "trupáreň" tj. v "trupárni". Márnica vôbec.

pribinak
1. feb 2021

@tykat 1x pocujem niečo take

elizabet173
1. feb 2021

@tykat aj ja som to pocula prvy krat v zivote

tykat
1. feb 2021

@pribinak
@elizabet173
Ja som z vychodu, mama to pouzivala "bezne" resp.ked sa hovorilo o takychto veciach, aj v rodine ked sa o tom rozpravali.

sivana09
1. feb 2021

verim, ze na vychode bezne slovo, ale teda urcite ked uz, tak v truparni.. trup je po rusky mrtvola...

kataina
1. feb 2021

ja som z vychodu, ale až take bežne slovo som ešte nepočula 🙂

ankare
1. feb 2021

Pred týždňom sme pochovali manzelovho starkeho,zomrel.na kovid. Pred pohrebom bol otvorený pre najbližších v truhle, na obrade bol zatvorený.
Drž sa!

denkatn
2. feb 2021

podla predpisov, ak je v case umrtia covid pozitivny, este je infekcny. bohuzial niektori lekari neuvadzaju tuto diagnozu covid, uvedu hlavnu a pohrebne sluzby sa hnevaju. nas tato mal rakovinu, ale dostal v nemocnici covid a nemal to v papieroch, ale my sme pohrebnej sluzbne povedali, ze nemal dolieceny ten covid a oni sa hnevali na lekarov, ze nepresne pisu a ze sa dalsi nakazia, lebo po umrti neviekolko to nie je presne preskumane je este clovek infekcny, takze by ho nemali prezliekat ani vystavovat podla predpisov. viem ze je to drsne, aj moj tato tak isiel do zeme, srdce mi to nemoze prijat, ale hlavou to chapem

ankare
2. feb 2021

A dodám ešte,že nám dali aj možnosť,aby ostal počas celého obradu otvorený.

denkatn
2. feb 2021

@ankare mozno sa to ta pohrebna sluzba skratka nedozvedela ze mal covid, inac by dodrzali predpisy a predpisy su ze nemoze byt v kontakte s ludmi ak mal covid

janickacrazy
2. feb 2021

@denkatn no minule dávali v telke nejakú rodinu, čo mali pozitívneho na covid a chceli aby bola truhla otvorená, tak že im to nauctovali tuším 600 eur navyše zato, vraj to telo je infekčné len pár hodín po smrti, potom už nie

denkatn
2. feb 2021

600 Eur za to ze sa v miestnosti moze niekto nakazit? no neviem, my sme nasho otca tiez nevideli, bohuzial bol v kapsule dostojne povedane, ale rizkovat ze sa niekto z ucastnikov nakazi. je to vsetko o peniazoch? vyskumy este nie su aby sa vedelo dokedy sa udrzi ten virus v mrtvom tele...

kayyaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kayyaa
2. feb 2021

@denkatn tyzden po smrti ( bezne sa pochovava tyzden po smrti ) clovek uz isto nie je infekcny a normalne by mohol byt obleceny, truhla otvorena...minuly tyzden kamarat pochovaval babku (covid) a nornalne bola oblecena, truhla otvorena...

kataina
2. feb 2021

prečo chcu ludia vidieť vystaveneho nebožtika? Ja ked zomriem, neželam si aby sa na mna pozerali (identifikovať to ano a dosť) nechcem byť vystavena na obrade. Chcem byť v zatvorenej truhle. A takto som si myslela,že by to chcel aj môj otec, ktorého sme tiež nie dávno pochovali. Nemal covid a nevystavovali sme ho

hapkova
2. feb 2021

@kayyaa ano taku skusenost mam aj ja. Normalen su ti ludia nachystani, ako bezny clovek, ktory zomrel inak. Ked nechcete vidiet nevystavuje sa. Je to v ramci dohody medzi pohrebnou sluzbou

denkatn
2. feb 2021

@kataina trocha je to tazke v tom, ze v tejto pandemickej dobe sa stava, ze vidis svojho blizkeho naposledy pri vchadzani do nemocnice, ako aj nam sa stalo, potom uz boli navstevy zakazane, a na pohrebe sme ho tiez nevideli, takze vlastne sa rozlucit s tou myslienkou ze zomrel je tazke, ked to nevidis na vlastne oci. ale ja patrim k tym, ktori nebudu ohrozovat zdravie druhych a urcite by som nedavala peniaze za to, aby sa porusili opatrenia a aby som riskovala, ze sa niekto nakazi kto vojde do tej miestnosti , ved tam upratuju ludia, nosia kytice a dieta tadial moze po pohrebe prejst. Ved vieme ze ten virus sa drzi vselikde, tak naozaj treba zakryt, aby neusiel... takze ze ludia vystavuju telo, ked vedia ze bol covid pozitivny alebo ide z covid oddelenie, a pohrebnejs sluzbe to neoznamia, (lekar nekomunikuje s pohrebnou sluzbou len pribuznyi) to sa mi zda hazard vociu zdraviu inych a velmi nezodpovedne.

kataina
2. feb 2021

@denkatn nam (= manželka a deti nebožtika) pred pohrebom ukazali otca v truhle, na rozlučku bez dalších svedkov a potom sme dali zavrieť truhlu a tak vystaviť na obrade

janickacrazy
2. feb 2021

@kataina mne to tiež príde zvláštne, ja si chcem pamätať človeka takého, aký bol živý, pozerať sa na mŕtveho mne vždy príde hrozné, aj keď u nás je taký zvyk

vroni
2. feb 2021

Nám oznamili, že covid pozitívni musia byť v zatvorenej truhle, aj pre najbližšiu rodinu, ani teoreticky sa nedalo žiadať o čosi ine. Našťastie. Vystavovanie mŕtvych považujem za absolútnu zvratenost.

simonka1161
autor
2. feb 2021

@ankare Ano a na 10 minút 100€ sa platí

ankare
2. feb 2021

@denkatn pohrebná služba to určite vedela.

andula77
2. feb 2021

@kataina posledný krát dať zbohom, pohladiť..

andula77
2. feb 2021

@kataina myslím všeobecne, nie ak bol neboztik pozitívny... Minulý rok mu zomrel brat, chcela sim ho vidieť, aj keď taký pohľad bolí, ale viem že aj moja mama ho musela vidieť, posledný krát nech je akýkoľvek.... Proste rozlúčiť sa...

esti58
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
3. feb 2021

@esti58 Ja vôbec nerozumiem, čo si napísala...