Zomiera mi mama

michaltat
21. mar 2022

Zomiera mi mama ma už metastázy mozgu ma len pár týždňov. Zvládli ste to bez psychológa toto obdobie

simsalabim
21. mar 2022

@michaltat ano, s pomocou manzela a deti. Je to velmi tazke. Aj po 15 rokoch to velmi boli. Sucitim s tebou.

katikaba
21. mar 2022

@michaltat mne zomrela pred mesiacom,ja si myslím,že človek sa s tým musí vyrovnať hlavne sám,mne pomáha byť čo najmenej doma a hlavne zamestnať hlavu

medina20
21. mar 2022

Mne zomrela tiez pred dvomi rokmi na tuto zakernu chorobu. Ci ma clovek 20 alebo viac rokov ,musi mat vela sil a zmierit sa s tym! Je to tazke velmi ale nic ine ti nezostava! Moja ked zomrela ,bola som smutna,este dodnes som ,ale povedala som si,ze jej je tam lepsie a nemusi sa trapit! Posledne roky mala roky plne stresu,len chemoterapie a zit kazdy den s pocitom kedy to moze prist..😑😑

martinkatinka
21. mar 2022

Mne mama zomrela pre 1,5 rokom, zvladla som to bez psychologa, starala som sa o nu posledne mesiace. Ale stale to mam pred ocami a smutok nikdy nezmizne.

mogaa
21. mar 2022

@michaltat drž sa🙏 bude to veľmi ťažké a náročné obdobie....mne mama zomrela takto pred rokom, stále to bolí, stále si poplačem....mne trochu pomohli myšlienky že už je jej dobre, nič ju nebolí a netrápi....pre nás čo tu zostávame je to ťažké, pre duše ktoré odídu, tým je už dobre....ak si veriaci/veriaca vieš sa len modliť aby odišla v pokoji....po smrti chodiť na cintorín a zapalovať sviečky, dávať slúžiť zádušné/gregoriánske omše.....ja som cítila keď mama odišla, vtedy som pocítila neskutočný kľud, takže viem že odišla v pokoji....bolí to aj tak, ale smrti sa už nebojím...

mogaa
21. mar 2022

@michaltat ono úprimne, s touto diagnózou je smrť veľakrát vykúpením...ak by mala tvoja mama bolesti, treba navštíviť algeziologickú ambulanciu a dať jej napísať morfiové náplaste, lebo bolesti bývajú veľmi silné a bežné lieky nezaberajú...stačí správa od onkológa a už budú vedieť čo napísať....

pribinak
21. mar 2022

Tebe a rodine želám veľa síl. Tvojej mamine rýchlo koniec, aby sa zbytočne dlho netrápila a mala rýchly a čo nejmenej bolestivý odchod

Nám zomrela necelé 2 roky dozadu svokra na onko dgn., v nemocnici dostávala silne infúzie, ani nás nepoznala, ale bola kludna, vyzeralo to tak že ju nič neboli

barborab1411
21. mar 2022

Ak je pre Teba bolesť a trápenie z tejto extrémne ťažkej situácie ťažko zvládnuteľné, kľudne psychológa vyhľadaj, nie je to žiadna hanba.

dadula_15
21. mar 2022

Každý sme iný, ja tiež by som potrebovala pomoc psychológa v takejto situácii ako sa poznám a nič na tom nie je. Takže kľudne ak cítiš, že to sama, s rodinou nezvládaš, tak vyhľadaj pomoc. Prajem ti veľa síl!

zdenkastanka
21. mar 2022

Aj ja som si tym zial presla... metaztazy od hlavy po paty,bolesti ukrutne,neskutocne... k liecbe sa ani nevydrujem... mamina sa stazovala na bolesti kosti a vsade ju odbili ze je to ortopedicke.a davno jej to žralo uz kosti😭😭to su mi doktori... pritom pri jej druhu rakoviny su metaztazy v prvom rade v kostiach.to vam vypluje aj gugel... ale nie... mala agresívny nador cize aj tak by boj zrejme prehrala.no keby sa na tie metaztazy prislo vcas... mohla ti byt dlhsie s nami.pomohli mi hlavne deti a aj samozrejme manzel.a to som bola tehotna aj.

zdenkastanka
21. mar 2022

Je mi velmi luto tvojej maminky... moja mala len 57 rokov😭

janickacrazy
21. mar 2022

@michaltat Mne nedávno zomrel otec a zvládla som to len vďaka uzasnemu manželovi, kamarátkam a meditácie mi tiež veľmi pomohli. Ale ak máš pocit, že potrebuješ odbornú pomoc, tak vyhľadaj psychológa.

dilino
21. mar 2022

Aj mňe zomrela mamina minuleho roku takže to už bude 7 mesiacov.Mala len 59 rokov.Dostala ťažký inarkt na srdce.Už ked sa nič neda robiť lepšie bude tak.Je mi to ľúto mama je len jedna nikdy už ina nebude ale ak si to vezmeš má sa trapiť v ťažkých bolestiach a TY sa pozerať na to a nevieš jej pomôcť tak radšej už aby netrpela.Koľko má mama rokov.Mama je mama ale ked by ti zomrelo jedine dieťa s vlastnej krvi ako mňe preživala by si to ešte tažšie.Ak máš pocit že to nezvladneš kľudne navštiv psychologa nieje to žiadna hanba.Drž sa prajem ti veľa síl aby si zvladla to naročne obdobie ktore preživáš teraz.

janakas
21. mar 2022

@michaltat Áno, zvládneš...máme v sebe ako ľudia tú silu, vnútornú duševnú výbavu aj keď to bude ťažké...priam miestami neznesiteľné. Nech bude mať tvoja mama akékoľvek stavy, nálady, bolesti buď s ňou do poslednej chvíle, vždy keď sa to bude len trochu dať... Pred rokom mi nečakane zomrela mama (54 r.) na rakovinu lynfatických uzlín, paradoxne jeden z menej agresívnych tipov rakoviny..avšak neskoro zdiagnostikovaná...prehadzovali si ju počas korony 3 nemocnice a až v 4. Rusveltovej v BB nám povedali o čo ide a že už len do paliativnej liečby....Mama mala 8 deti, ja som najstaršia, najmladší brat akurát končil strednú...Netrvalo to ani 3 mesiace a už jej tu nebolo...ty ako človek si musíš uvedomiť, že napriek tvojim vnútorným bezútešným stavom, sú tu ľudia dookola v rodine, ktorí potrebujú ešte väčšiu útechu, lebo sú napr. sami, alebo nemajú rodinu priateľa, manžela deti...žili s mamou, sú na ňu možno viac naviazaní atď....už len preto budú potrebovať oporu aj od teba. Mne osobne pomáhala viera...aj keď to nebolo o nič menej bolestivejšie s ňou. Brat mi volával s plačom a pýtal sa, čo budeme robiť? Čo budem robiť? bez nej...nemala som inú odpoveď, silu povedať nič iné ako len ...budeme žiť ďalej...pôjdeme životom ďalej a prosím ťa ...vzchop sa kvôli trom najmladším bratom...