Zo správania priateľa a otca môjho dieťaťa zúfalá

Ahojte
Mám na vás otázku a prosím nedajte mi hneď ban a ani nič podobné a dúfam že si nebudete myslieť že som nejaká hysterka a zúfalka.
Mám priateľa, sme spolu sedem mesiacov. Pred týždňom som sa dozvedela že s ním budem mať bábätko. Neľutujem že čakám s ním naše dieťa ale ľutujem to že som hlúpa a nechám sa vodiď za nos. Od kamarátov alebo od ľudí ktorý ma nemusia sa dozvedám, že má okrem mňa ďalšiu. On ma stále prehovára, že to je klamstvo, ja jednoducho neviem čomu mám veriť. Som nastávajúca mamička tak hádam by ma nemal naťahovať keď už mi urobil bábo? Dnes sa s ním chcem porozprávať a dosť vážne! Chcem vedieť na čom som?! Buď ho pošlem do pekla alebo neviem. Určite si bábo nechám a áno vie o tom, že bude otcom. Len jeho rodičia aj tak trvajú na testoch DNA po pôrode, či je to dieťa potomok ich syna (priateľa). Jasná vec že ja s tým nesúhlasím. Prečo keď viem že som bola len s ním? Ja som mu verná a on ma poza chrbát vodí za nos? Ja viem nebudem ani prvá a ani posledná čo bude na bábo sama. Poradíte mi čo mám spraviť?! Ďakujem.

hsjdudhdbd
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 na babetko byt sama mama je velmi tazke. Ale ak mate dobrych rodicov a poskytnu vam strechu nad hlavou tak sa to zvlada omnoho lahsie.
Jeho rodicia chcu testy DNA? Tak toto by ma do spiku kosti urazilo v ziadnom pripade by som nesla a este ja by som bola ta ktora by mala navrch a vobec sa snimi nekontaktovala. To ako keby ti rovno povedali ze si pobehlica. A partner ….. zena vzdy citi ze sa nieco deje poznam to sama …. Ak teraz chodi za druhymi dietatom sa to bijako nezmeni to mi verb

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
micinka158cisusa96
autor
9. nov 2022

@elizabet173 Keď som mu to povedala, bol šťastný a mal radosť v sebe ale neviem či sa iba predo mnou nepretvaroval hm?! Určite dnes ho konfrontujem a nech je pravda akákoľvek dieťatko bude mať aspoň svoju mamu a nejako to hádam zvládnem a časom ak si niekoho nájdem tak dúfam že ma príjme aj s tým že mám bábo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
micinka158cisusa96
autor
9. nov 2022

@elizabet173 áno bavili sme sa o tom ale neviem či sa to stihne do pôrodu všetko spraviť. Prerába dom ale či sa to aj stihne aby som sa stihla nasťahovať dovtedy tak to je vo hviezdach :(

veronikaszabova
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 no asi ste mali mat taketo veci vykomunikovane pred tym, ako ste spolu zacali spavat na plno.... Lebo sama uznaj - si s nim pol roka a uz cakas dieta. Ty mlada, on mlady. Bez zazemia. Ziadna vyhra toto.

mirko84
9. nov 2022

Nuz, co sa tyka vernosti, ak sa to dozvedas z viacerych zdrojov, je malo pravdepodobne ze sa tito ludia spikli aby si spravili z teba takyto kruty zart - takze asi tam nejaka druha slecna bude.
Neviem ci spolu uz byvate, ale asi nie. To by si mala predsa len trosku vacssi prehlad o jeho pohyboch. A ak spolu nebyvate, tak mat sex bez primeranej ochrany (lebo z prispevku vyzera ze diera nebolo planovane) je prinajmensom nezodpovedne.
Slobodne mamicky to hold maju tazke ale treba si dobre rozmysliet, ci chces vytvorit rodinu s takymto “charakterom” - tym som chcel povedat ze ak mas podporu vlastnych rodicov, mozno ti bude lepsie samej

veronikaszabova
9. nov 2022

@mirko84 oni mali sex na plno bez akejkolvek ochrany - povedal jej, ze v pripade tehotenstva sa o nu postara.

amiaja
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 nelutujes ze cakas dieta s nim? No mala by si.. mas chumaja co sa dost pravdepodobne vlaci aj s inou, nebyvate spolu, jeho rodicia chcu testy DNA... Cele zle toto. Ty mas kolko rokov? Tipujem ze viac ako 20 nemas podla vyjadrovania.
Dufam ze mas aspon dobrych rodicov ktori ti pomozu.

jaskolka
9. nov 2022

No co chceš počuť... Tvoj príbeh tu sledujeme viaceré už dlhšie, každá sme ti písali, že nebude to také ružové, ako si si predstavovala.
To, ze s nim čakáš dieťa, automaticky neznamená, že "ta nebude naťahovať" a kľudne môže mať inú, aj iné.
Povedal ti, že sa v prípade tehotenstva postará. Tak ok, nech sa stará, ale zrejme to nebude tak, ako by si to chcela ty, že budete spolu žiť, bývať a podobne. Len to bude zrejme platiť a to bude všetko.

heleninamama
9. nov 2022

@amiaja Pozri si jej predošlé témy, aby si bola v obraze.

micinka158cisusa96
autor
9. nov 2022

@heleninamama Musíte sa do mňa ešte viac obúvať? Hm? Akoby ja za to môžem že ten môj asi potrebuje niečo iné ako som ja?! Ja som mu akože načo? No a o jeho rodičoch ani nehovorím. No ako sa tvária že majú radi a ešte chcú testy DNA po pôrode?! Akože prečo?! To mi neveria? Ja ako som s ním začala tak iba s ním spávam a ani na druhého nepomyslím a to som si mohla predtým vyberať. Ách ...

veronikaszabova
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 zbytocne sa tu ocapujes ako male decko. Za vsetko si mozes sama.

doriiis
9. nov 2022

To je tá smskova? Preboha🤦

heleninamama
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 Si fakt taká sprostá? Jeho rodičia Ťa nemajú radi a nechcú Ťa do rodiny. Zrejme sa im zdáš pod úroveň ich syna, veď žiadať tie testy, to je priam urážka - nechápeš to? Neveria že Ti decko urobil ich syn, preto chcú dôkaz. Potom možno akceptujú pravdu, on bude platiť alimenty, ale Ty budeš vždy za chuderu, ktorú omylom oplodnil.
A ak on s testami súhlasí - neverí Ti tiež. Zrejme Tebou pohŕda, decko nechcel a ak má naň platiť, potrebuje mať istotu. Tu sa o láske nedá hovoriť.
Ak potrebuješ alimenty - nechaj ho tie testy vykonať a nech mu určia výživné. Ak sa o dieťa dokážeš postarať sama, nedaj ho ani do rodného listu a zabudni.
Ja, na Tvojom mieste by som tie alimenty žiadala a celá tá rodina by mi bola ukradnutá.

doriiis
9. nov 2022

@autor.....samozrejme,že má aj inú.Preboha,čo si si myslela,keď ta ignoroval aj celé dni,neodpisoval,odmietal sa stretnúť? Že robí čo?
To len ty si si o ňom vyfantazirovala pekné veci a hlúpa si s ním ešte otehotnela.Zial,za situáciu v ktorej si a budeš si môžeš len a len sama

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
9. nov 2022

@elizabet173 ...práveže som sa veľmi krotila,aby som to napísala diplomaticky slušne

lenkakravcova
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 A prečo si vlastne v skupine "snažilky", keď tvrdiť, že si len tak otehotnela?
Alebo si sa snažila sama poza jeho chrbát?

micinka158cisusa96
autor
9. nov 2022

@lenkakravcova Ja som sa tam nepridala. Ja som tiež netušila že som tehotná. Mala som normálne menzes ale nezdali sa mi tie kŕče ktoré som mala aj mimo ms. Nie nesnažili sme sa. Ja by som brala aj antiku, ale mám niečo so srdcom tak mi to nechce nik predpísať. Nezdala sa mi tá únava a tak. Aj teraz som PN momentálne lebo mi nie je dobre v práci. Pracujem v kuchyni a tam mi nerobilo dobre. Čakám kým sa uvoľní miesto kde nebudem musieť byť na PN. Dosť často odpadávam a zaspávam aj počas cesty autobusom do roboty a z nej. Inak môžem počas PN ísť vybrať do lekárne lieky pre seba?

lenkakravcova
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 akú antiku si brala? Brala si ju pravidelne? A ako ze ju berieš keď ti ju nikto nechce predpísať?

Po lieky si môžeš ísť. Ale len po ne, max do potravín. Ak nemáš vychádzky.

doriiis
9. nov 2022

@lenkakravcova ...nebrala ju.Pise,že by ju bola brala,keby jej ju niekto predpisal

lenkakravcova
9. nov 2022

@doriiis aha.. Nevšimla som si to "by" vo vete.
@micinka158cisusa96 už chápem ako si to myslela.. Ale aj tak nerozumiem prečo ste aspoň kondómy nepoužívali. Však sa nepoznáte dosť dlho na to, aby ste tak riskovali. Co už no. Už to nevrátiš.

lenkakravcova
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 inak keď máš také problémy so srdcom, že nemôžeš HAK, tak o to viac si si mala dávať pozor inak.. Lebo to je dosť kontraindikácia k tehotenstvu. Ženy, ktoré majú kardio problémy, častokrát majú odporúčania nemať deti, aby nezomreli pri pôrode. 😶

simona20201309
9. nov 2022

@heleninamama ty si uvedomujes ze píšeš tehotnej žene??? Keď už nemáš ani kúsok slušnosti tak aspoň kvôli tomu bábätku, ktoré nosí pod srdcom.
Naozaj som dlho nečítala taky necitlivy príspevok...

@micinka158cisusa96 pozri, podľa všetkého bude pochádzať z lepšej rodiny, tým pádom aspoň bude platiť. Chod na testy a potom mu tie papiere obuchaj o hlavu!!! Nešetrí ho, nech pekne platí. Už co bude s vaším vzťahom, to sa uvidí časom. Hlavne nech ste s bábätkom zdrave, nič viac nie je teraz dôležitejšie.

heleninamama
9. nov 2022

@simona20201309 V čom som necitlivá? Zakladá tu novú tému skoro denne a stále nechápe. Plus, zabávala nás tu svojimi predošlými príspevkami celé roky. Neplánované dieťa z nej lepšiu ani múdrejšiu ženu na počkanie nespraví. Proste, dostala sa do problémov svojou vinou a musí to riešiť. Netreba ju ofukovať, musí sa vzchopiť a zabojovať. Praktické rady dostane, ale hýbať sa musí sama.
Ja zas nemám rada tieto sladké reči o bábätkách. Musí riešiť alimenty, bývanie, starostlivosť o dieťa, prácu... Ako slobodnú matku ju čaká zložité obdobie a podľa toho, ako reagovala doteraz, bude to mať ťažké.

liljana
9. nov 2022

Ste spolu iba 7 mesiacov. Kto nechce dieta, ten sa vie proti nemu chranit. Asi si myslela, ze si ho dietatom priputas a teraz si zistila, ze to takto nefunguje. Hodte rec, chod na testy, poziadas o normalne alimenty, dieta je dar, vychovas ho aj sama. Rodicia pomozu, pojdes skor do prace. Nasilu ho k sebe nepriputas.
A ak si niekoho najdes na buduce, najskor ho dlhsie spoznaj, zi s nim, kym s nim budes mat dalsie deti. Kolko mas vlastne rokov, s nickom micinka cicusa? 17?

veronikaszabova
9. nov 2022

@heleninamama simona evidentne o nej nevie nic. Inak by potom pisala

micinka158cisusa96
autor
9. nov 2022

Všetci sa teraz obúvajte do mňa že som hlúpa naivná fakt teraz takú podporu od vás potrebujem fakt tlieskam ... :(

veronikaszabova
9. nov 2022

@micinka158cisusa96 a nie si naivna? Dievca, co si cakala, ked si s nim spavala bez ochrany?? Ze neotehotnies?