Zničila som si život

carinocka
28. nov 2020

Ahojte mamičky..presne takto pred rokom ma opustil priateľ s ktorým som bola 8r mame spolu 4r synčeka..dosť skoro som sa po tomto rozchode zaľúbila a verila som že budem KONEČNE šťastná a maky bude mat aj druhého dobrého otca,ale stalo sa to že momentálne som v 7m čakám dievcatko a chlap s ktorým ho čakám je gembler prehral 1600€ všetko čo bolo na výbavu..totálne som sa zrútila..opäť som na AD....všetkého sa len bojim..sťahujem sa k mamine ta mi so všetkým pomáha inak by som to nedala ani starostlivosť o malého..prosím maminky máte podobnú skúsenosť? Ako ste alebo sa s tým vyrovnávali ? Za každú odpoveď ďakujem

mondolina
28. nov 2020

Buď vďačná za mamu, čo iné napísať.

sense
28. nov 2020

Dakuj mame za pomoc, a žiadaj o výživné na dieťa, a snaž sa hneď nezalubit opäť a hlavne hneď neotehotniet...

nevludna
28. nov 2020

Drzim palce,aby si to zvladla ale po porode pouzivaj uz ochranu

mon29
28. nov 2020

Ja ani neviem ako sa a k tomu vyjadrit, ak nechcem byt sprosta..
Vies, ono je to tak..kazdy sme strojcom vlastneho stastia.. neverim ze neda sa vidiet ze potencionalny partner neni vhodny adept na darcu spermii, ani zodpovedny partner. Mozno ta opustil otec, alebo si v nom nemala vzor, mozno bol tiez podobny tvojich vyberov.. v tom pripade by som navstivila psyvhologa a zahojila bolestky aby si neskoncila so 4 detmi a vsetky s inymi muzmi.. pretoze ty si ta ktora vybera otca svojich deti.

sasa1310
28. nov 2020

to je tak, keď si robíte hneď deti s niekým, koho nepoznáte. Pre mňa tak nepochopiteľné, keď už jedno dieťa máš, s ktorým žiješ sama. Toto mne rozum neberie. Nemáš kde bývať s jedným dieťaťom, nie, treba urobiť hneď druhé.
Kurnik ja keby som bola slobodná matka po blbom vzťahu, tak si ju radšej zašijem, alebo používam aj 3 ochrany, len aby som neotehotnela s niekým, s kým som si neni na 200 % istá.

oli18
28. nov 2020

Inak to ani nemohlo dopadnut. Hned po rozchode s prvym sa zalubit a dat oplodnit od druheho. Je to mozne, ze to nie je naposledy a zalubis sa do dalsich.... Rokov mas dost na to, aby si bola zodpovedna a aspon chranila sa proti pocatiu.

heleninamama
28. nov 2020

Už hlavne nehľadaj žiadnych chlapov. Najmä nie dobrých druhých a tretích otcov pre svoje deti... Starať sa máš Ty!
Nič v zlom, ale o opustené a psychicky labilné ženy bez vlastného bývania, s deťmi a navyše na AD, sa naozaj normálni chlapi nezaujímajú, len kadejaké indivíduá ako sú gambleri, alkoholici, násilníci...
A držím palce Tvojej matke, aby to s naivnou (nechcem povedať inak) dcérou a dvomi malými deťmi zvládla.

syslik81
28. nov 2020

podobne story su tu kazdy den .. ty narozdiel od vatsiny aspon mas kam ist ... vzchop sa bud rada za deti a posnaz sa aby im nic nechybalo .. a mame kup poriadnu kyticu za to ze ti pomaha

mondolina
28. nov 2020

@carinocka
Presne pred rokom si bola zrútená tiež.
Chlap je pre teba šťastie? Bolo treba sa hrať na ďalšiu rodinu?
Keď som sa rozvádzala môj syn mal 4 roky a zvládli sme to my dvaja sami. Len treba chcieť.
A to sa nebudem ani vyjadrovať, že aké motanice má v hlave tvoj syn.

0silvia0
28. nov 2020

@carinocka mne je luto tvojej mamy, ked sa pozviechas po porodoch a zacnes pracovat a starat sa sama o seba, verim, ze jej vsetku starostlivost vratis.

ladyvi
28. nov 2020

Pamatam si ta. Prispievala som ti do tvojho zufaleho prispevku pred rokom. Mala som pocit,akoby to bolo vcera, a ty si uz stihla 7mesiac tehu. No nic, mas dalsiu sancu, tvoja mama este zije, a je zjavne pri sile, ked ti dokaze pomoct a prichylit ta. Raz ale tu nebude, a moze to byt o den, 10rokov, aj neskor. Ale ty budes musiet byt pilierom pre tvoje deti. Na roky. A spoliehat sa na seba. Tak sa pozbieraj. Nemozes sa furt dakomu zavesit na krk, ani starym a ani svojim detom. Tiez maju pravo na vlastny zivot.

leuchtturm
28. nov 2020

Co sa stalo, stalo sa. Zniceny zivot nemas, co chvila budes mat dve deti, ktore ta budu milovat. Mozes ist prechodne byvat ku svojej mame, vyuzi ten cas na budovanie si vlastneho zivota. Ked sa budes zozierat minulostou, nic nedosiahnes. Treba pozerat dopredu.

alexk12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
28. nov 2020

@alexk12
V 7 mesiaci?

alexk12
28. nov 2020

@mondolina jaj už sa nedá tak nič som to nedocitala

elementissa
28. nov 2020

No nič nezvyčajné, myslím, že si tu nájdeš kopu kamošiek, ktoré sú rovnako rozumné a zodpovedné. O rok budeš opäť písať, že už čakáš tretie dieťa s tretím mužom a ten ťa bije. A potom o ďalší rok budeš čakať 4 dieťa so štvrtým mužom a ten bude piť. A potom prídeš plakať, že neexistujú už normálni muži a nikto ťa so 4 deťmi nechce. Alebo 🤔🤔🤔🤔 sa môžeš dat teraz dokopy, riadne sa vyplastikovat, vybotoxovat, umelé vlasy, mihalnice, pery, obočie, zamakať na dokonalej sexi postave a možno sa sám dvorný opelovac Boris chytí, bude mať s tebou 3 dieťa a ty budeš zahojena do konca života 😁😁😁
Neviem, ako by som to už inak riešila. Slobodná matka s dvomi deťmi... Hej, tiež by som to brala tak, že som si pokazila život. Takže rýchlo si nájdi milionára, ktorému porodis dieťa, aby ťa vydrziaval a nemuseli tvoje deti biedu triet. Neviem, ako to iné slobodne matky robia... Ale tak každý má nejaký vlastný štýl 🤣 niektoré chodia po zobrani, niektoré sa dajú na prostitúciu, iné robia v 4 robotach, aby účty poplatili a deti vychovava ulica... Jeden scenár lepší ako druhý. Neviem ako poradiť. Musíš si iba nájsť boháča, ktorému k šťastiu bude chýbať iba nejaká domáca putka a benevolentne prehliadne, že už má dve deti..
Veľa kompletných rodín, kde matka aj otec zarábajú sa dnes nechcú veľmi hrnut do druhého dieťaťa, lebo žijeme vo veľmi nákladnom svete a nestačí len rodiť deti ako myši, nežijeme v 15 storočí, že treba mať 7 deti, aby sa aspoň jedno dožilo dospelosti. Nároky na výchovu dnes sú zabezpečiť dieťa po emocionálnej, osobnostnej aj materiálnej stránke, tak aby nám nevyrastala generácia takýchto stratených prípadov, zabezpečiť im kvalitné vzdelanie, možnosť rozvíjať svoje talenty... A mnoho rodín strednej vrstvy vie toto zabezpečiť pre jedno dieťa ale pre dve nie, lebo nestačí len porobiť si deti, ale aj im dat aspoň základný životný štandard (nehovorím, že musia byť každý rok na dovolenke v Karibiku, iba mat co jest- a nie iba nejake uplne odpady za pár centov, ale normálnu kvalitnu stravu, co si obliect, mat z čoho zaplatiť škôlku (lebo spoliehať sa na to, že mi dieťa zoberu do štátnej je ako neplatit hypotéku a spoliehať sa na to, že si to nikto nevšimne, miest je veľmi málo, nie sú učitelia) , krúžky, môcť im zaplatil školské výlety a nežobrat od rodiny, to je pre mňa štandard, každý má iný štandard a to je v poriadku). No ty už dve deti máš, muža ani jedného, nepíšeš ako si na tom s prácou... Svoje problémy riešiš tak, že sa zavesíš mame na krk. Držím palce, nech sa ti darí. Tvoje deti za to nemôžu, tak snáď ich aspoň poriadne vychováš, nie na vzor ich otcov. Ak si v niečom dobrá, začni podnikať, to ti vynesie viac ako zamestnanie

sasa1310
28. nov 2020

@elementissa 😀 Bohužiaľ realita dnešného sveta.

A otehotnieť vo vzťahu, ktorý trval najviac 4 mesiace (ak správne rátam) je veľmi nezodpovedné, detinské a tak naivné. Ja len ľutujem tú jej mamu. Mať dcéru, ktorá nič iné nevie len vyplakávať a porodiť deti aj to každé inému. Teraz bude živiť dcéru a jej dve deti.

@carinocka kde si nechala rozum? Bolo vôbec nejaké obdobie v živote, kedy si sa sama starala o syna a sama ho živila? Asi nie. Ja by som sa hanbila ako pes, keby som sa vrátila do detskej izbičky s dvomi deťmi bez ničoho. Odporúčam už teraz hľadať jasle, aby si sa čím skôr mohla vrátiť do práce a konečne zobrala zodpovednosť do vlastných rúk za seba a tvoje deti. Aspoň nebudeš mať čas hladať ďalšieho potencionálneho otca.

kristina2015
28. nov 2020

Tak s prepacenim ,vy jej tu dávate a to je v 7 mesiaci sa zobuďte . A k téme . Buď rada za oporu kt sa ti dostalo a nič nie je také horúce ako vyzerá . Bude lepšie

evora
28. nov 2020

A hlavne by som na mieste autorky aspon uzamkla instagramovy profil...všetky fotky tam sú vycapene, kazdy si moze pozriet syna, priateľa ktorý je gambler aj ju samotnú...súkromie si treba trochu chrániť 🙂

sasa1310
28. nov 2020

@evora tak ale povedala by si podľa tých fotiek na IG, že sa suší u mamičky v detskej izbe ? 😀

kristina2015
28. nov 2020

@sasa1310 🤦

carinocka
autor
28. nov 2020

@sasa1310 bývam u Maminy...nemám nič..vôbec..Instagram neni realita...sú to len fotky...a už aj staršie..

0martina0
28. nov 2020

veru zničila,a to nemaš 15

kristina2015
28. nov 2020

Čo je pre teba zničený život ,pre mňa keď si mám reálne predstaviť má napadá iba ak väzenie na 40 rokov,či doživotie . Nevidieť deti vyrastať ,nesadnúť si s nimi k stromčeku ,či iné. Deti podrastu ,pomoc oporu máte ,pracovať musí približne 85 percent obyvateľstva - zdravého ,zadarmo holuby nepadajú do úst ,či deti sú či nie sú,pracovať musí každý . Tak ja to až tak zničene nevidím . 🤷 Majetky si do hrobu nikto nevezme tak čo🤷 Pod zem ideme rovnako každý jeden raz a iba s prekríženými rukami 🤷s max s ruzencom v ruke 🤷

sasa1310
28. nov 2020

@carinocka ja viem, že nie je realita. No zavarila si si. Uvedomiť si treba, že ty si zodpovedná za svoje deti. Nie tvoja mama. Odporúčam ti, vybozkávať mamine ruky a nohy (ako sa vraví), za to, čo pre teba a tvoje deti robí alebo bude robiť.
Snáď jej to raz vrátiš

elizabet173
28. nov 2020

@carinocka čo sa stalo, už nezmeníš. Zbytočne budeš nad tým plakať. Je na čase sa konečne postaviť na vlastné nohy a na najbližších pár rokov dať na prvé miesto svoje deti a nezháňať im otca, ani sebe partnera. A keď aj, v žiadnom prípade s ním neotehotnieť. Nie je to zničený život, len značne sťažený, ale kým máš mamu, ktorá ti pomáha, máš dve zdravé ruky, tak sa postupne pozviechaš. Veľa šťastia prajem.

mpg
28. nov 2020

Toto je teraz dosť rozšírené, rozvedená žena, koho prvého stretne a ten je k nej milý, sa zaľúbi a vôbec nič si nepreverí aj keď už má jednu skúsenosť, že vzťahy nie sú jednoduché. A bez zaváhania ide do tehotenstva. To je nezodpovednosť, vlastné chyby.
Je dobre, že mama môže pomôcť, ale aj pre ňu to bude dosť zaťažujúce, keď bude mať tri osoby navyše.

elizabet173
28. nov 2020

@mpg ja to tiež nie som schopná pochopiť. Je mi jasné, že žena po rozchode s partnerom, manželom, to je jedno je zranená, je jej smutno už len pri pohľade na páriky držiace sa za ruky, na foto rodín na facebooku, že jej chýba pohladenie, objatie, ale prečo ide hneď do dieťaťa? Myslia si, že si muža tým poistia? Že zlyhala antikoncepcia tomu odmietam uveriť, potom by tie tisíce zodpovedných žien museli byť dočasne neplodné.

xeonela
28. nov 2020

@mpg Kazdy robime chyby, niekedy davame prednost citom pred rozumom, to je normalne, tiez som si tym presla.

moniquer
28. nov 2020

A ako sa k tomu postavil priateľ? Nechal ťa len tak odísť? Vysvetlil ti, prečo tak konal? Bolo to jeho prvé zlyhanie, či už mal sklony k hrám aj počas vzťahu? Čo jeho rodina? Akosi mi to všetko neberie, hmmm...
@carinocka