Zničená dôvera

10. aug 2023

Ahojte, nechcem vystupovať pod svojim menom tak preto anonymne..
Strašne nedôverujem partnerovi, je pravda, že ma sklamal...klamal mi a keď som na to prišla stále to popieral, nakoniec to priznal a povedal, že klamal lebo chcel mať doma kľud (sebec)...teraz ide o to, že ja mu vôbec neverím nič, aj keď sa snaží...trápim sa a necítim sa vo vzťahu vôbec šťastná, som skôr stále nervózna a smutná (v hlave si predstavujem, že mi opäť klame a že ktovie čo a kde robí)...možno je aj manipulátor ja už neviem čo si o ňom myslieť...potrebujem si nejak pomôcť, lebo zničím seba a aj deti...na záver nemám zatiaľ odvahu odísť :(

majah212
10. aug 2023

Terapeut, psychológ na začiatok by ti mohol pomôcť ☀️

joesvk
10. aug 2023

Tvoje šťastie nemá závisieť na partnerovi. Na jeho správaní voči tebe, na jeho nálade.Je to ťažké, ale dá sa to naučiť. A hlavne prijať to,že sa ti to stalo a brať to skôr ako niečo, čo ťa v živote niečo naučí a nakoniec aj posilní.
Ty a deti ste na prvom mieste ,furt si to opakuj,keď počas dňa niečo riešiš.
Rozmaznávaj sa.Zaži niečo pekné aj mimo vzťahu s ním. Napr.výlet len ty a deti.
Podla mňa odpustiť sa dá, ale už sa nedá obnoviť pôvodná dôvera.

kika147
10. aug 2023

Som na tom rovnako …

pralinka25
10. aug 2023

nemusis odist hned natvrdo. mozes "odchadzat" postupne az sa nakoniec odstrihnes uplne. ucit sa zit bez neho hoci na zaciatku popri nom.

autor
10. aug 2023

@joesvk presne sa potrebujem dostať do takéhoto štádia...a nie ja riešim čo bolo prečo to urobil...alebo čo bude čo ak to znova urobí...

zmrzlinka2021
10. aug 2023

Ak nemas odvahu odist, prijmi svoj trpky a smutny osud. Deti casom odidu a oslobodia sa od vas a snad nebudu vstupovat do manzelstva s obdobnými podivínami.

Ak svojmu manzelovi nedoverujes a nechces s nim zit, dajj ziadost na rozvod.

autor
10. aug 2023

@zmrzlinka2021 po pravde neviem čo chcem...neviem či chcem byť s ním či ho mám rada..som úplne zmätená

zmrzlinka2021
10. aug 2023

V com ti klamal?

zooeynka
10. aug 2023

Si financne sebestacna? Tu by som zacala - ak nie, tak zacni byt(alebo trp dalej) a ak ano tam je uz viac moznosti na riesenie.

autor
10. aug 2023

@zooeynka v podstate by som bola...
@zmrzlinka2021 išiel niekde a že sám a nakoniec bol s kamarátkou (ona je vydatá) neviem ako ju inak nazvať...

joesvk
10. aug 2023

Autorka, úplne ho vypusť z hlavy.
Rieš teraz sama seba bez neho . Skús sa nastaviť tak,že nič horšie sa ti nemôže stať ako to,že sa rozídete.
Ak je tam začínajúca nevera a ak to bude pre nich silnejšie, tak aj tak sa to postupne stane.
Nebuď však kvôli tomu furt vstrehu.Ak mu tá druhá stojí za to,aby riskoval váš vzťah, potom ten chlap nestojí za bezcenné noci.

kvetinka75
10. aug 2023

buď rada že je to len partner a nie manžel a nemáte deti. Rozchod je v tomto prípade oveľa ľahší. Ak ti klamal raz, vraj pre pokoj, tak bude aj druhý, tretíkrát a vždy, keď nebude chcieť mať doma problémy - vysvetľlovať prečo bol tak kde bol a s kým bol.

mandzula
10. aug 2023

@autor mas s tou jeho kamaratkou nejaky problem? Je to niekto, na koho ziarlis? Bola jeho kamaratkou predtym, ako ste sa dali dokopy? Preco ste tam nesli spolu? Zaujimalo by ma, ake to malo pozadie.

zmrzlinka2021
10. aug 2023

@kvetinka75
Ved pise o detoch. A tiez partner znamena aj manzel

kvetinka75
10. aug 2023

@zmrzlinka2021 aha tie deti som nejako prehliadla.
No tak toto potom ťažko. On bude klamať ďalej a neviem buď autorka odíde alebo sa zmieri so situáciou ale pochybujem, že sa ten partner/manžel zmení. Raz klamal, prejde mu to, oklame aj druhýkrát

joesvk
10. aug 2023

@mandzula Načo sa v vŕtať v týchto podrobnostiach?
Klamal v jednej veci, už mu neverí ani druhé.

mandzula
10. aug 2023

@joesvk vzdy je zaujimave vediet, co je za tym konkretnym spravanim. Ak by mu dajme tomu robila scenky, ze sa nema stretavat s kamaratkou, ktora tu bola davno pred nou a je to fakt len kamaratka, je to na zamyslenie minimalne pre autorku do buducnosti.

katarinka89
10. aug 2023

Rozchod a potom smer psychológ, nech ta dá ma poriadok

autor
10. aug 2023

@joesvk toto chcem dosiahnuť...ja si aj poviem, že mne je to už jedno, že by sme sa rozišli...že aj tak tomu nezabránim...presne si to vystihla, že som v strehu..na jednej strane si uvedomujem, že mi to nepomáha nič sa nemení na druhej strane tomu neviem zabrániť...ako keby som sa chcela pripraviť, že sa niečo dozviem...

autor
10. aug 2023

@mandzula
@kvetinka75 tá kamarátka nebola predomnou...a ano robila by som mu scény, nechcem aby sa s ńou stretával..dôvod?asi len žiarlim..ako píšem vyššie bojím sa, že by s ňou niečo mal.. to by mi asi ani nevadilo skôr to klamanie mi vadí...

mandzula
10. aug 2023

@autor Čo by ti nevadilo?

kvetinka75
10. aug 2023

autorka -ja ťa úplne chápem. Odkiaľ sa poznajú?

autor
10. aug 2023

@kvetinka75 z nejakej súťaže..majú rovnaké aktivity..už keď je čas a počasie idem aj ja s ním na aktivitu buď ako divák alebo spolu na bicykli...ale samozrejme ja nemám kondičku...na druhej strane ona ho pochválila - jednoducho pohladila mu ego čo mu lichotilo...
@mandzula keby mi povedal, že ma podvádza alebo že nechce byť somnou...zbalila by som sa a bolo by...

mandzula
10. aug 2023

@autor zda sa mi, ze si uz aj tak nastavena poslat ho k vode.

kvetinka75
10. aug 2023

ona je slobodná bez partnera? Takéto kamarátstva nikdy neskočia dobre. Vždy sa niekto na niekoho namotá

autor
10. aug 2023

@mandzula po pravde na jednej strane by mi odlahlo aby som to nemusela stále riešiť a nemuslea byť v strehu...na druhej strany nechcem to ukonči ak sa nič nedeje...asi ho mám ešte aj tak rada
@kvetinka75 vydatá...tiež som tohto názoru on však povie, že je natoľko inteligentný, že si vie dať na to pozor a bu´d to stopnúť alebo teda mna poslať preč..

autor
10. aug 2023

ono je to aj moja sprostosť že ja si v hlave vytvorím neviem aký príbeh a uverím tomu, potom sa na neho hnevám...

kvetinka75
10. aug 2023

autorka - tak potom ešte počkaj. Ja mám tiež ,,kamarátov,, ktorých som spoznala pri športových aktivitách už počas manželstva. Sem-tam sme pokecali, išli aj na kávu, nebudeme sa predsa rozprávať na chodníku. Ale nebolo to často. To väčšinou vtedy, keď som s niečím začínala a potrebovala som viac informácii. Potom sme nejaké drobnosti riešili pri športe, alebo telefonicky. Časom to nejako ustalo.

mandzula
10. aug 2023

@autor je storka s kamaratkou vo vasom vztahu prva alebo ziarlis na vsetko, co sa okolo neho mihne?

autor
10. aug 2023

@mandzula úplne na začiatku vzťahu niekomu vypisoval to som aj odišla..dali sme sa ale dokopy potom bol dlhodobo kľud a teraz ...teraz už žiarlim na všetko