Zmiznutie vecí z balkona - čo mám robiť?

29. mar 2020

Byvame v novom byte asi pol roka. Najprv mi z balkona zmizla taka velka zahradna vrtulka a vcera som zistila ze mi chyba kvetinac. Obe veci boli na samom kraji, pri stene so susedným balkonom. Balkón zatial zaskleny nemame. Nemohli vypadnut von, ta vrtulka bola zapichnuta v tej konstrukcii zabradlia a vsetky kvetinace su zas "utopené" v tom zabradli. Balkony su v nasej bytovke riesene tak ako na obrazku. Vedla nas byva starsi manzelsky pár.
Co by ste robili na mojom mieste? Nemam dokaz ze to boli oni, ale tie veci tam chybaju a nemali ako vypadnut.

evaachesa
29. mar 2020

A na ktorom poschodi byvate?

autor
29. mar 2020

@evaachesa na druhom

ysseba
29. mar 2020

Tak keď to nevypadlo, nebývate na samom prízemí a máte hentak riešené balkóny ako na obrázku, tak to máš jasné, čo sa s tými vecami udialo 😀 Nuž... ja by som im nastražila pascu... Zas by som tam dala nejaký pekný kvetináč. A do neho odkaz, napríklad "nech padne na užitok susedia" alebo niečo v tom zmysle 😀

yasmeena
29. mar 2020

pises,ze su to starsi ludia-myslis ze by riskovali vypadnutie kvoli vrtulke a kvetinacu?sice su aj taki a nielen starsi,ale je to podla teba realne,ze by to vedeli odtial vziat oni?

katty2012
29. mar 2020

daj tam nieco, co uputa, zapni kameru a cakaj...ked zoberie niekto teraz, zobral aj vtedy...

ysseba
29. mar 2020

A ešte máš ponaučenie - nič nenechávať pred dverami, jedine teda smeti - ale tie by asi nevysypali 😝
@yasmeena Ale keď píše autorka, že veci boli na samom kraji pri stene so susedmi, tak to sa ani veľmi nakláňať nemusia podľa tej fotky.

leuchtturm
29. mar 2020

Nedavala by som viac veci na samy kraj, aby im nenarastli nohy 🙂

lintu
29. mar 2020

Zostáva ti len nedávať si veci na spoločnú stenu so susedom. Obviniť ho teraz určite z ničoho nemôžeš.

autor
29. mar 2020

No praveze, minule tam tetka lepila taku pasku, lebo ze im preteka voda medzi zasklenim a zabradlim a v pohode dociahla az ku nasemu kraju, tam ked sa clovek nakloni trosku viac tak neni problem, skusala som to, ze ako daleko by som dociahla ja k nim. Akoze neslo o hodnotne veci, hej, pri tej vrtulke som ai myslela ze mi asi sibe, ale tie kvetinace mam nove, nachystane na sadenie kvetov a to mi hned udrelo do oci, ze jeden chyba. Dala som k tomu kraju znova dalsi, som zvedava ci sa ulakomia aj nan, ale potom im uz asi pojdem urobit riadne hambu. Len ma to serie, ze tetka asi videla, ze nova mlada rodina, nastahovana, tak si asi dovoli.

autor
29. mar 2020

@ysseba oni byvaju vedla vo vchode

mala_hobitka
29. mar 2020

Možno trochu tvrdé riešenie ale keď to naozaj vyzerá na susedov tak možno by pomohlo nejaké miesto kde by sa vecí dotkli potrieť niečím čo ich zafarbí alebo čo štípe aj cez pokožku (napríklad chilli paprička - štípe ale neškodí). Ak im to uškodí ťažko sa môžu potom sťažovať ale poučia sa. Veď čo je komu do toho čím potieraš svoje veci na svojom balkóne 😉

zirafienka
29. mar 2020

Určite to nahnevá, ale sa čudujem susedom, robiť si takúto hanbu

ysseba
29. mar 2020

Ešteže tak 😀 Ale ja by som tam nešla povedať jej niečo. Myslíš, že by ti povedala pravdu? jasné, že nie. Tvrdila by ti, že ona nič nezobrala, že nemá dôvod. Tvoje slovo proti jej. Ale lístoček s odkazom alebo to čo tu zaznelo - natrieť to nejakou pastou alebo niečo tak to hej, to by mohlo byť zaujímavé. Alebo jednoducho nedávaj nič do "jej dosahu" a máš vybavené 🙂

hradnapani
29. mar 2020

kludne sa mohlo stat, ze im ta vrtula vadila- Ludia su divni, a starsim vadi uz vela veci (svojim sposobom uz za to ani nemozu, proste hlava nefunguje uz ako ma). Napriklad mojej svokre suseda vypila strom pri branicke (uplne nadrzovku pocas poobednajsej siesty), lebo jej vraj branil vo vyhlade (pricom jej branil, len ak sa velmi vyklonila z okna). Dovod si vzdy najdu takyto ludia. Ale radsej ich mat za susedov z boku (balkon si proste ochranis) ako mat pod alebo nad sebou, to by im vadilo vsetko.

hipuska
29. mar 2020

Ja nie som z bytovky ale to sa nedá zo zeme? Že cez prvé poschodie?

lula313
29. mar 2020

Tak môžu mat aj psychickú poruchu. My sme mali vedľa dedkovho hrobu “suseda”, ktorý nám stále kradol kvety a dekoracie a presúval ich na hrob svojej ženy. Rodičia sa s ním snažili porozprávať, ale on si vôbec neuvedomoval, že tie veci nekúpil on a nie sú jeho. Veci sa prestali “presúvať” až vtedy, keď na náhrobnom kameni pribudlo jeho meno..

pieksamaki
29. mar 2020

@lula313
Je to tak...niektori nemusia to byt iba stari ludi...existuje kleptomania....takze treba overit este raz...sledovat.

amelia000
30. mar 2020

Existuje take poplasne na baze magnetu na dvere a okna aby sj vedela kedy sa otvoria...riadne to huci. nalep jednu cast na kvetinac a druhu cast polozis do tej istej vysky aby sa dotykali. Ak suseda kvetinac zoberie a zacne to hucat siroko daleko a neda ten kvetinac naspat spravne tak to stale bude pipat.

macekovam
30. mar 2020

ja mam takyto napad.. co keby si ten kvetinač natrela tak zvrchu tym lepidlom na mysi...

macekovam
30. mar 2020

alebo pod kvetinac nalepit taky spinac co ked ona rodvihne napr. kvetinac zacne vrestat... to bude aj sranda...sa zlakne aj z okna vypadne...

leuchtturm
30. mar 2020

alebo nainstalovat kameru.

nistika
30. mar 2020

jeden z tvojich susedov pravdepodobne trpí kleptomániou, načo by inak kradli také hlúposti a ešte aj v ich veku riskovali medzisusedské vzťahy...nejakú pascu by som nastražila ale potom sa veľmi empaticky so susedov porozprávala....treba si uvedomiť, že ona sama sa za to asi nesmierne hanbí a nerobí to preto, že by ju to bavilo, ale niečo ju núti. keď to praskne, skús jej vyjadriť porozumenie a podporu, ale veci nech ti samozrejme vráti.

evaachesa
30. mar 2020

Skus dat k ich balkonu dalsi kvetinac a natri ho niecim mastnym, co im zabrani ho dvihnut a ty tam budes mat odtlacky ako dokaz 😂 a potom im ho chod otrepat o hlavu 😂 alebo najlepsie nejaky bordel ze sa nebude dat tak rychlo dostat z ruk 😏

judar
30. mar 2020

Ja by som dala kameru a keby bolo vidiet ze natahuje paprcky tak im zavolat na navstevu policajtov...bo co z mizne z tvojho arealu kde spada aj balkon je uz kradez a tam vyhovorka ze napr kvetinac ukradla cajka nepomoze

michal388
30. mar 2020

Dajte si zasklit balkon a mate to aj koli poistovni. tiez vykradaju prizemne byty a maju na to system ako otvoria tie plastove dvere za par sekund. nam zasklievali balkon od Oknoprojekt,, www.zatepleniebalkonov.sk www.zaskleniebalkonov.sk

whatever1
31. mar 2020

Nemohli to urobiť neake detská napr vnúčatá na navsteve u susedov? Nejde mi do hlavy aby toto spravil dospely vyzrety clovek, ved je jasne ze bude hlavný podozrivý. Jedine ak by trpel kleptomaniou. Ešte ma napadlo ci nebol niekto u vás napr na kolaudacke/oslave, alkohol robí divy.. . Alebo možno ma tvoj chlap ma milenku a ta ti chcela nasadiť chrobáka do hlavy... Ak ani jedna z týchto možností tak ma ešte napadli mimozemstania🤣

autor
31. mar 2020

Jedine co som videla, tak k nim chodi dospely syn. Ja som doma na materskej, teraz k nam navstevy nechodia, aj keď boli, tak urcite nic neodniesli. Ja viem ze je to cele divne, ved fak jediny podozrivy su oni, ved to si musia aj sami uvedomit. Kazdy deň ked sme so synom von, pozeram na tie nase spojene balkony, fakt nie je problem aby sa k nam viac natiahli a ten kvetinac zobrali.
Ta vrtulka im vadit nemohla, netocila sa, kedze bola zapichnuta v tej konstrukcii a ta jej bránila tocit sa.
Uz som vsetko z tej strany dala prec, jasne ze nema zmysel sa s nimi hadat ked nemam dokazy, aj ked je to viac nez jasne ze to zobrali oni.