Zmiešané city

veroncici
11. jan 2022

Ahojte poraďte mi. Potrebujem sa zdôveriť.
S priateľom sme spolu tri roky. Požiadal ma o ruku a kúpili sme si spolu byt na hypo. Všetko pred tým bolo krásne super . V minulosti spravil pár prešľapov, ktoré som myslela že mu neodpustím , ale odpustila som. Minule tiež čosi spravil a odkedy sa to stalo neviem sa cez to preniesť . Mám pocit akokeby moje citY voči nemu ochladli. Dosť týmto mojim negatívnym myšlienkam napomáha aj to, že som prišla o prácu a som doma. Mám pocit že som unavená zo vzťahu, z toho že som stále doma. Neviem zrazu čo chcem, či sa chcem za neho vydať, či chcem mat s ním deti ( teraz ani neplánujem nakoľko je naša finančná situácia dosť na rit). A odkedy spolu bývame všímam si, že sa ani naše názory moc nezhodujú, príklad - ja chcem zvieratká a on veľmi nie. Je dosť vyberavy čo sa jedla týka alebo v oblasti financií nevie ušetriť ani euro. Prosím poraďte mi, čo ďalej s tým, či si niektorá z vás tým prešla. Ja nechcem cely život prežiť s niekym , kto mi nerozumie a bude mi stále do niečoho hučať. A zas sa bojím, že kebyže ten vzťah nechám tak, že ma bude okolie nenávidieť, že som mala aj byt a všetko som nechala tak…Prijmem aj kritiku kľudne napíšte čo si myslite.

vler
11. jan 2022

@veroncici ani na sekundu by som sa nezamyslala tym co si o mne mysli okolie

apolka77
11. jan 2022

@veroncici na okolie sa vykašli. Ty žiješ svoj život a máš právo byť šťastná. Ak cítiš že toto nechceš radšej vycuvaj teraz, skôr ako sa prihodí bábätko.

bosorka2302
11. jan 2022

nikdy by ma nenapadlo riesit co si pomyslia ini . Ci sa chystas na nahrobku mat napisane: " Moj zivot sa pacil kazdemu okrem mna " ?

vler
11. jan 2022

clovek je viac citlivy ked preziva zasadnu negat. zmenu ako strata prace. Pockaj; do svadby sa predsa nemusite hrnut ani deti mat hned. Daj tomu este cas; ale je dobre ze si vsimas aj tie negativa a nemas ruzove okuliare

cyberk
11. jan 2022

vidis to moc cerne.. spomen si na vsetky pozitiva, co skvele spravil pre teba, ako ste sa dobre mali 🙂
podla mna sa len nudis teraz, kedze mas kopu volneho casu a tym padom az moc premyslas a nachadzas chyby tam kde nie su
ziadny vztah nie je dokonaly ani partner, je na tebe ci tuto krizu vyriesite alebo vztah zahodis.. skuste ked tak partnersku terapiu 🙂 nevzdavaj to hned...

veroncici
autor
11. jan 2022

@bosorka2302 moja rodina ho má dosť rada aj otec mi každý deň vraví ako je na mna pyšný že som sa osamostatnila a teraz si nedokážem predstaviť že sa vrátim späť domov a bude sklamaný

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bosorka2302
11. jan 2022

@veroncici ved tak skus najprv hodit rec s parnerom, co ti vadi a pod. Mozno si to ani on sam neuvedomuje. Neviem co za veci robil ked ti ochladli city. Mozno este skusit manzelsku poradnu u psychologa teda parovu terapiu, alebo skusit sama nejako aby sa city vratili, spolocne vylety, kino a pod ak bude chciet aj partner mozno sa city vratia a bolo to len docasne citove ochladenie
ak to nepojde tak vzdy je plan b rozchod

petravelasova
11. jan 2022

Skus ešte počkať kým sa zamestnas..uvidíš ako sa to bude potom vyvyjat..ale určite sa nehrň do svadby ani do bábätka..musíš to cítiť vnútorné a nie si ho brať preto ze hi pozná tvoja rodina a majú ho radi..je to tvoj život,ty sa musíš rozhodnúť a najlepšie podľa toho ako to cítiš..ja keby sa mam pozerať na to ze môj otec "miloval"mojho ex tak som doteraz s dvoma deťmi pri nom a trpím ako svina😏😏a namiesto toho som šťastná ako blcha,pretože som sa riadila sebou a nič iné ma nezaujímalo

veroncici
autor
11. jan 2022

@petravelasova ďakujem ❤️

marca12
11. jan 2022

@veroncici Castokrat,ked pridu prve problemy,nastupia pochybnosti,tak ludia ujdu zo vztahu. Toto je pre vas skuska. Mnohokrat sa stane nieco,cim ta partner znepokoji,ak s teda nebavime o zavaznych pokleskoch. Ze ti nedovoli zviera,nie je take strasne. Ze neusetri,to uz je horsie,ale mozes ho to naucit. Otazne je,ci mate rovnaky pohlad na zivot,ci sa nanho mozes spolahnut. Nekonaj neuvazene rozhodnutia v case,ked si na tom zle. Strata prace je tazke obdobie. Mozno svoju frustrciu vnasas do vztahu

veroncici
autor
11. jan 2022

@marca12 áno áno aj ja si to myslím že je to z časti mnou že mám ťažké obdobie a všetko vnímam negatívne , dám tomu čas 😇ďakujem

monicka144
12. jan 2022

Mňa by zaujímalo, teda neviem či som to prehliadla, keď si písala o tých prešľapoch, že tento posledný bol aký? Keď si napísala že si voči nemu ochladla, lebo mám pocit že tých prešľapov ktoré mu odpúšťaš asi nie je málo.

nikoll29
12. jan 2022

Podla mna sa tie jeho preslapy na tebe podpisali az natolko, ze to uz moc zvratit na zad nepojde. Vsetko co si napisala smeruje len k rozchodu, no ak tomu hces dat este cas daj, je to tvoj zivot a tvoje rozhodnutia

janette2021
12. jan 2022

@veroncici bola som na tom podobne. Teraz po 10 rokoch už viem, že som s nim ostala a vydala sa zaňho, lebo sme mali spolocnu prácu, a pretoze som sa bala co povie okolie. .. A ešte par nesprávnych dôvodov. Raz som dostala otázku: Co cítiš? A ja som po rokoch zistila, že neviem odpovedať co cítim ja sama, ale riešim, čo cítia ľudia okolo mňa, a rozhodujem sa celý život tak, aby som neublížila ostatným, alebo aby som sa nemusela hanbiť pred ostatnými, rodinou..
Je super, ze si kladies tieto otázky, zastav sa a rozmýšľaj, čo cítiš ty osobne, čo ťa robí šťastnou a co ta vyčerpáva, čo miluješ na priateľovi, dôverujes mu, ci s nim chces zostarnut... Hľadaj svoju hodnotu v sebe, nie v tom, čo si myslí tvoje okolie.
A ešte, rozprávaj o tom s niekym, komu dôverujes a kto ťa dobre pozná (priateľka, mama), niekedy taky pohľad blízkej osoby pomôže.

janette2021
12. jan 2022

@veroncici a myslím, ze keď sa porozprávaš s otcom, zistíš, že tvoje šťastie je preňho dôležitejšie ako hrdosť že si sa osamostatnila. Otec ktorý ľúbi svoju dcéru, je na ňu pyšný stále, neboj sa ze ho sklames 🙂

veroncici
autor
12. jan 2022

@monicka144 to je na dlho nechcem to tu všetko písať ale proste klamal mi vo veľa veciach , urobil si zoznamku na ktorú som mu prišla len vďaka tomu že som sa dostala do mobilu a mna už nebaví byt patraci agent aby som sa dostala k pravde, potom si pozeral ženy na sociálnych sieťach , čo mi moc dobre nerobilo lebo mi to znižovalo sebavedomie, on nechce aby som sa malovala že som krajšia bez mejkapu(aby náhodou sa namna nejaký muž nepozrel) a on upravené umelé baby si pozerá na nete.. a pod nebudem to tu všetko rozpytvavat

laska86
12. jan 2022

@veroncici a co bol ten preslap?neponahlaj nemas co stratit..a byt este nemas kym nieje hypo splatena takze tak..dnes je zla doba ludia si prestavaju vazit jeden druheho..

laska86
12. jan 2022

@veroncici to fakt su skoro vsetci chlapi taky zavisly na internetovych umelych.picach?aj moj to robi a tiez mi to vadi..ked mu poviem nech zrusi fb a instagram mozem zabudnut...ach jo..no chlapi..tazko ti poradit ty musis vedet co citis..😢

veroncici
autor
12. jan 2022

@laska86 píšem ti súkromnú správu ak chceš vedieť

mariinak
13. jan 2022

@veroncici Ak nie si spokojná v takom vzťahu,rozchod je najlepšie riešenie. Vždy hovorím,ak nechcem s niekým byť, tak s ním nebudem. Všetko raz prebolí a všetko prejde. Tiež mi skrachoval vzťah, ale rozchod bolo najlepšie rozhodnutie,teraz to už viem. Nemáš sa čoho báť, zvládneš všetko. Človek má strach zo začiatku a z nových vecí, to je úplne v poriadku a prirodzené a hlavne sa vykašli na okolie,ži podľa seba,podľa toho čo ne pre Teba správne a nie pre okolie.

pupavocka101
13. jan 2022

zalezi ako to citis, ja keby som si nebola ista muzom, ze nemam v sebe tu istotu, ze chcem s nim zit, mat dieta, tak by som asi v takom vztahu nejako neostavala

matqa411211
13. jan 2022

A preco si mu vlastne povedala áno ak si nie si ista?

veroncici
autor
13. jan 2022

@matqa411211 lebo keď mi spravil tie veci v minulosti tak som mu to odpustila a takmer nato všetko zabudla žili sme si pekne a naozaj aj pekne má požiadal o ruku že som tomu neverila že by to bol schopný urobiť , vtedy som si bola istá že predomnou klaci muž s ktorým chcem byt, lenže ja som potom prišla o prácu on urobil ďalšiu somarinu a mne sa spätne vynorili zas tie nočné mory z minulosti