Zmenšovanie zásnubného prsteňa

domi2101
26. dec 2018

Ahojte baby chcem sa spytat ci mate niektora skusenost so zmensovanim zasnubneho prstena? Hlavne by som chcela vediet kolko to asi tak trva, ak ho chcem max o 1-2 cisla. Kupovany bol v zlatnictve Panaks. Je to klasicky zasnubak s kamienkom hore . Dakujem vam za rady 🙂

sofi639
26. dec 2018

@domi2101 ja som si davala zvacsovat, trvalo to asi tyzden. A platili sme asi 7€ myslim

158polica158
26. dec 2018

Ja som si dala zmenšiť prsten trvalo to 4 dni ale zmenšili mi ho víac tak som si musela dat zväčšiť to trvalo 3 tyzdne museli to davala nejakému co robi s diamantmi pretože mam na prsteni vela kamienkov tak ze aby časom nevypadli.

domi2101
autor
26. dec 2018

@158polica158 aj je to vidiet ze bol zmensovany resp. zvacsovany?

158polica158
26. dec 2018

@domi2101 nie, vobec neni vidno, perfektne je spravený. Jedine co tam neni uz ten punc, pretože to prave cez to zmenšovali o dost čísel..

tyrkysova_kobyla
26. dec 2018

@domi2101 moj trval tiez par dni, bolo to zadarmo, v ramci bezplatneho servisu, ktory zarucili pri kupe.
Nic nie je vidno, oni to vedia pekne roztavit a potom ztavit spat.

titla
26. dec 2018

Moj bol zmensovany a o dost, ja mam male prsty. Vobec to nevidno a trvalo to myslim 2 dni.

maryskas
26. dec 2018

moj je tiez z panaksu a prva uprava je zadarmo 🙂

domi2101
autor
26. dec 2018

@maryskas a kolko to trvalo? 🙂 lebo budu mat teraz dva dni otvorene a potom az 7.1. tak rozmyslam ci ho tam dat hned zajtra alebo az potom

tyrkysova_kobyla
26. dec 2018

@domi2101 BTW, mysli na to, na ktorom prste ho chces nosit aj po svadbe a podla neho si nechaj velkost 😉

158polica158
26. dec 2018

@domi2101 mne to spravili v BA v zlatníctve kde aj bol kupovaný trvalo to 3 dni max. zmenšovanie

domi2101
autor
26. dec 2018

@tyrkysova_kobyla na oboch mi je volny práveže a bojim sa ze ho stratím...nieje to nic katastrofálne ale radsej ho dam zmensit 😊

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyrkysova_kobyla
27. dec 2018

@domi2101 jasne, ak ti nie je dobry, tak urcite daj 😉 len napriklad mne na lavom prstenniku plaval a na pravom som ho ledva dala cez klb, tak som ho nechala tak a nosila rovno na pravom 😀

sima1415
27. dec 2018

Mne zmenšili na počkanie za 2 hodiny a o pár týždňov som si dala nanovo vyraziť punc čo im dali deň roboty a všetko zadarmo

mircalla
27. dec 2018

Ja to bezna vec, ktoru robia v opravar sperkov ci v niektorych zlatnictvach. Jedine, co sa neda zmensit je chirurgicka ocel, zlato a striebro v pohode. Kamienky nie su po celom obvode, nemal by byt problem

laska201
27. dec 2018

Tiez som si dala zmensovat obrucku sice neviem kolko to trvalo a stalo ale toto urobia v kazdom zlatnictve.

maryskas
28. dec 2018

@domi2101 kedze som mala diamanty, tak sa musel pouzit iny sposob a myslim ze okolo 5 dni

laskamojajeidna
14. mar 2019

No ja som dávala zväčšiť a trvalo to cca týždeň

livka_
15. mar 2019

Baby skuste mi napisat nazor. Davala som zmensovat prsten po babke.. hore mal 4 velke kamene.. dost tazky..zlatnik este mi povedal ze to je poctive stare viackaratove zlato..ze uz sa tolkokaratove zlate prstene standardne nepredavaju..ok dalej. Prsten mi vratil zmenseny.. no v casti kde ho zmensil je stenseny.. a vaha tych 4 kamienkov je uz taka, ze mi staca cely prsten dovnutra. Pred zmensenim a po zmenseni som si ho prevazovat nenechavala-koho by to napadlo vsakze. Je mozne ze zlatnik si odskrabal z hrubky obrucky nejake gramy pre seba? Ja som myslela ze sa zmensuju prstene cvaknutim na dvoch miestach, vybranim par mm zlata a zatavenim. Povodne co si pamatam mal tu obrucku hrubsiu, snad preto aby vyvazene stal na prste. Proste je mozny taky scenar od zlatnika cakat aky som spomenula?

michaelagburova
9. okt 2019

@sofi639 dobrý deň kde ste si to dávali robiť normálne v zlatníctve?

evickaaaa123546
8. dec 2020

Ahojte baby, chcem sa len spýtať, kde si môžem dať zmenšiť prstienok v bratislave a okolí, google mi poradil len zlatníctvo v Zvloene. dakujeeeeem

tyrkysova_kobyla
9. dec 2020

@evickaaaa123546 v hocijakom zlatnictve sa treba opytat

betula1997
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betula1997
19. okt 2023

@158polica158 prosím ťa a dávala si si ho zväčšovať aj tam, kde sa vyrábal alebo bol kúpený? Ja mám jeden veľkých kameň a okolo neho menšie kamienky a už som bola v jednom zlatnictve a tam mi povedali, že by to nerobili, lebo môžu kamienky po čase vypadnúť a treba ho poslať tam odkiaľ sme ho kupovali. Lenže nedá sa už vymeniť, len zväčšiť/zmenšiť a musíme ho posielať mimo SR. Tak sa snažíme to tu poriesiť.