Zmena názorov verzus manipulácia

majka_m95
3. jún 2022

Ahojte. Píšem lebo už potrebujem názory iných ľudí, lebo ja už fakt neviem objektívne usúdiť, kto má ustúpiť…

S priateľom sa hadame 4 mesiace v kuse - každý deň, každý druhy, niekedy hádka trvá celý deň, niekedy dva - štyri. Nepretržite. Myslím to naozaj vážne že bez prestávky. A plánujeme bábo, o to viac som z toho zdeptana.

Hada sa on somnou o to, že mením názory. Raz poviem tak, potom hentak. Ak nie kvôli tomu, tak kvôli kolegovi (sme len kamoši a nič nehrotime, nechodíme nikam spolu, len sa proste bavíme - sadli sme si)

Začalo to tak 4 mesiace dozadu, kedy má 2 krát surovo oklamal vo veci týkajúcej sa dôvery. Ja som žila 3 dni v klamstve (vedela som pravdu ale nepovedala som mu že viem) a proste posledný deň zo mňa vyšlo, že nechcem sa teraz snažiť o dieťa. Žila som ale v klamstve, dusila v sebe že viem pravdu a čakala, kedy sa prizná.

Potom ohľadom kolegu.. povedala som ešte keď som išla z pohovoru, že sa s ním baviť nebudem - nebol mi sympatický. Avšak čím viac som ho vnímala tak sa mi zmenil názor a začali sme sa baviť. Ja som mu vždy keď som došla z práce hovorila že sme sa bavili, o čom a tak.. po dvoch týždňoch po mojom nástupe mi povedal že si neželá už o ňom viac počúvať že to počúva nonstop a že nebude počúvať o nejakom inom chlapovi. Prestala som, avšak… my sa stále bavíme a raz sme si ráno volali (po sexe) lebo som potrebovala kľúče od kancelárie a on bol ožratý a musela som to proste hneď riešiť lebo som sa bála že zaspí a nebudem tie kľúče mať - medzi tým som sa ho aj opýtala čo robil a kde bol) Dostala som a dostavam za to dodnes vynadane že čo mám čo volať s niekým po sexe..resp. s iným chlapom. Potom som mala v práci tichšie obdobie a s nikým som sa nebavila - povedala som to priateľovi a pár dní dozadu mal priateľ môj telefón v rukách a videl, že sme si volali (lebo som chcela od kolegu aby mi niečo kúpil po ceste do práce) a dostala som neskutočnú ziarlivostnu scénu s vyhrážkami, že on si ho počkáš pred prácou a že ho klamem a zavadzam že sa unebavime...My si s kolegom nepíšeme, nechodíme spolu nikam, proste nulový kontakt mimo práce.

Pár týždňov dozadu sa stalo, že som bola s mamou na dovolenke a priateľ bol zúfalý bezomna, doslova. Keď som došla domov , sľúbila som mu že už tak skoro neodídem a už vôbec nie bez neho. Avšak… dva týždne na to sme sa hádali 4 dní (kvôli tomu, že som mala len dva vzťahy a zvyšných pár vzťah nebol čiže podľa priateľa som si hľadala chlapov len na sex) mňa to urážalo, to všetko čo dokázal povedať na moju adresu ma sklamalo a išla som proste k mame. Na to mi povedal - vidíš zas menia názor, povedala si že tak skoro nikam nepôjdeš.

Mala som depresivnejsie obdobie, chýbala mi moja záľuba - turistika. Povedala som priateľovi že sa necítim zle, v práci veľa, doma sa hádame, pribrala som, že sa chcem viac venovať svojim zaujímom. Na to dostanem odpoveď že chcem uberať z nášho času. Všetka energia z môjho problému sa preniesla na nás. Povedala som mu že fajn,budem si robiť veci len keď bude v robote. Pár dní dozadu sme si naplánovali s babami 3 dnovu túru - a už tu bol problém že som povedala že budem robiť tieto veci len keď on bude v robote, že klamem, zavadzam a že prečo nejdem s ním.. no nejdem s ním preto lebo on to nerobí a vždy hovorí o tom s nechuťou a ja ho do ničoho nútiť nechcem.

Dostala som celodennú scénu za to, že som si zahrala online automaty - spontánna zábava v kancelárii, chalani to tam stále hrajú tak som si raz klikla a na to dostanem od priateľa vynadane lebo - povedala si že ty to nikdy robiť nebudeš.

Ide ale o to, že keď zmením názor pri ňom, robíme spolu niečo nové, robím s ním veci ktoré som povedala že toto ne toto robiť nebudem tak je to v poriadku.. ale keď je to mimo neho, je to problém.

Ja mu nerobím scény za nič. Milujem ho jak je a nech si robí čo chce, plne mu dôverujem, ale neskutočne ma to vyčerpáva a hlavne preto, lebo si myslí že som zlá, že sa mi nedá dôverovať a podobne..

dadis
3. jún 2022

@majka_m95 Tomuto vravis vztah? Ukonci to a bude ti dobre. Vobec nie ste zreli na dieta.

ddaassuullaa
3. jún 2022

Dievca, utekaj od neho, kym.este nemas zavazok. Bude to.len horsie

selest
3. jún 2022

Hlavne sa este nepokusajte o dieta..

siska53
3. jún 2022

@majka_m95 uf, tazko sa to cita. Dobre, ze nemate deti!! Rozidte sa, kym sa to da lahko. Toto nevnimam ako vztah, ale ako trapenie.

pribinak
3. jún 2022

Dievča zlate, maj rozum a utekaj preč.

Toto nie je vzťah, toto je celé zle a o bábätko sa ani nepokúšaj.

gleep1
3. jún 2022

To že meníš názory a postoje je úplne v poriadku.
Skús nevraviet take ako “nikdy” “navždy” ale názory pokojne men,bola by si hlúpa keby si na základe nových informácií a väčších znalosti čohokoľvek názor nezmenila. Len hlupak si stojí za starým len z princípu aby nemenil názor. Ber to tak že v danej dobe ked zmeníš názor máš iné informácie než si mala v minulosti a vychádzaš z iných, nových komolexnejsich informácií.

Ten tvoj muž je čisté pako, odíď od neho, možno to nebude lahke lebo zvyk, ale uľaví sa ti.
Pre boha živého ta prosím, nerobte si dieťa.
Najdes lepšieho

luccija
3. jún 2022

@majka_m95 načo mu hovoríš veľa veci?že sa nebudeš rozprávať s kolegom a potom zistíš, že je fajn a ste kamoši, že Ti má kúpi jesť, keď prídeš z práce hovoríš o kolegovi nacoo?to je tvoja vec...v čom Ta 2x oklamal?podľa mňa si vôbec nerozumiete ako dlho ste spolu?

majka_m95
autor
3. jún 2022

@luccija neviem ja som otvorená nemám tajnosti.. mne nenapadlo že by niekto mohol žiarliť na kolegu o 5 rokov mladšieho a s dieťaťom na ceste.. sme spolu 9 mesiacov...

luccija
3. jún 2022

@majka_m95 v čom Ta oklamal?

majka_m95
autor
3. jún 2022

@luccija išlo o jednu slečnu, jeho kamošku zo školy.. nonstop mu písala, aj v noci. Ja som neziarlila, iba som sa ho stále pýtala, kto to je a o čom si píšu, že mennevadi že má kamošky, len je to trochu blbé že teda sú si blízky a ja o nej nič neviem... neskôr mi jeho bývalá s ktorou má dieťa napísala, že čaká ďalšie dieťa so slnečnou zo školy (nečaká, len jeho bývalá je proste zákerná...). Chvíľku potom som si všimla že slečna má fotku z jeho bytu v ktorom býval a on že to není z jeho bytu (až keď sme našli s kamoškou na jeho fotke ktorú mi posielal a jej tú istú utierku povedal že je to ona) a mne sa zrútil svet že kvôli takejto blbosti ma oklamal. No a druhý krát.. fu.. v podstate o tej istej osobe s tým predmetom že s ním čaká dieťa ale tam to bolo zapletené skrz iné osoby.. hral na mňa že sa niečo nestalo nepovedalo nenapísalo a zatiahol do svojej obhajoby (klamstva) aj iné osoby.. ja som to vedela už od začiatku ale čakala som, kam až s tým chce zájsť..

selest
3. jún 2022

Neviem kolko mate rokov ale podla mna kasli na neho, najdes x lepsich chlapov toto je trapenie a este takto trapne klame atd..

evita_g
3. jún 2022

píšeš, že ťa "surovo oklamal vo veci týkajúcej sa dôvery" a potom dodávaš, že mu "plne dôveruješ"
skús si to celé po sebe prečítať a zamysli sa, či toto je to, čo chceš zažívať po zvyšok života.

podmostom
3. jún 2022

@majka_m95 no mňa dostalo ze bol bez teba par dni zúfalý. Si myslíš že toto je normálne? A ty mu na to ešte povieš že bez neho už nikam nepojdes. Tak on je psycho a ty mu vlastne ešte aj dáš za pravdu. Necháš teda sebou manipulovať, začínaš sa snažiť robiť všetko tak, aby on bol spokojný. Tvoj psycho partner si ale vždy nájde zámienku, ze niečo nerobis správne. Nehľadaj chybu v sebe, choď si za svojim. A ze mu vadí ze si mala aj nejaké nezáväzné vzťahy v minulosti a háda sa kvôli tomu s tebou? Ďalší dôkaz ze neni úplne OK. Už asi keď nevie co na teba vytiahnuť, ide do minulosti. To tento ta bude buzerovat vždy. Ozaj a jeho bývalé vzťahy ako? Tie ženy tiež museli mať na neho riadne nervy. Sakra dobre si rozmysli, ci chceš s týmto človekom byť. Inak v takýchto prípadoch sa zvyknú takýto manipulatori úplne odviazať, keď už majú pocit, že už im ich obeť nemá kam ujsť. Teda po svadbe, deťoch by sa to zrejme ešte zhoršilo.

majka_m95
autor
3. jún 2022

@podmostom mal vtedy covid a bol v nemocnici..ako na jednej strane chápem, na druhej..neviem.. povedať to len tak vramci lásky fajn, ale ja som na tej dovolenke musela byť doslova stále na telefóne a to som bola s mamou.. a keď som si dala fotku na internet -" tak ty si to užívaš a ja som v nemocnici..a že cítiš všetko tak ako ja.."..

majka_m95
autor
3. jún 2022

@podmostom čo sa týka bývalých vzťahov.. ma jedno dieťa z predošlého vzťahu a bol dva krát zasnúbený.. a vlastne sme zasnúbený aj my..

podmostom
3. jún 2022

@majka_m95 teraz ešte čítam, že mal nejakú slečnu co si s nou po nociach písal u seba v byte. No čo tam asi tak robili? A tá bývalá nemusí byť zákerná, veď sa jej spýtaj prečo je bývalá. Ten tvoj je proste psychopat, neviem ako inak to nazvať.. Máj oči otvorené, udržiavaj kontakty, nechaj si poradiť aj od svojich blízkych, kamarátov, nech ta tento tvoj nezmanipuluje úplne.

gladys_07
3. jún 2022

Manipulator, utekaj

Chce ta odstrihnut od kamosiek,od rodiny, vsetko je tvoja vina, citove vydieranie….len to dieta si s nim preboha nerob!!!

zdenkastanka
3. jún 2022

Tomuto vravíš vztah?a nonstop sa hádať? Toto by ma nebavilo... ze sa nesmies bavit s kolegom?volat s niekym po sexe???wtf?ved si mu neopisovala detaily aktu ale riesila si co si potrebovala ... 🙈 No urcite by som si s nim nezakladala rodinu , praveze by som utekala od neho , rychlo a daleko🏃‍♀️🏃‍♀️

elizabet173
3. jún 2022

@majka_m95 čítala som len pár prvých viet, sorry, ale si takto normálna, alebo je to len téma na rozprúdenie diskusie? V kuse sa hádate, priateľ ťa klame a plánujete dieťa? Skutočne sa nedokážeš poučiť na chybách iných, potrebuješ si nutne nebiť svoju hubu? Skutočne neverím, že toto je pravdivé, že jedna dospelá svojprávna žena dokáže plánovať dieťa s mužom nepoužiteľným pre partnerstvo.

adka176
3. jún 2022

Joooooooooj...... katastrofa

tykat
3. jún 2022

@majka_m95 ...to ho ma "pozlateneho" ci preco si s nim? Lebo jedine cim ta moze este pritahovat je sex.

podmostom
3. jún 2022

@majka_m95 a určite sa s nimi rozišiel lebo on bol síce úžasný, ale ony bolo na nič.. Prosím ťa, čo máš na ňom rada. Ak už veľmi chceš byť s ním, aspoň počkaj pred tým ako si ho vezmeš kým sa tá tvoja zamilovanosť trosku otupi, aby si sa na neho dokázala pozrieť trochu reálne, potom snáď už sama zistíš ze toto nie je normálne. A inak chodievas von s nejakými kamoškami, mate spoločných kamošov s ktorými trávite čas?

amelie2017
3. jún 2022

Ste spolu 9 mesiacov, uz 4 mesiace sa hadate a este pred tymito hadkami ste sa pokusali o dieta. Netreba ani komentovat. O par rokov si tu precitame pribeh dalsej tyranej zeny s 3 detmi, ktora nim nema a preto nema kam odist.

majka_m95
autor
3. jún 2022

@podmostom on nemá záujem tráviť čas s mojimi kamoškami... Že to môže byť radšej so svojou dcérou miesto počúvania ženských reči.. Aj keď tu je mama tak zväčša niečo má.. On kamošou s ktorými trávi čas nemá.. je buď v práci, s dcérou alebo doma..

Tak pokiaľ viem jeho vzťah z ktorého má dieťa skončil kvôli bývalej, lebo mu robila neustále naschvál, rypala do neho, klamala, podozrievala a že proste bola psychopatka. Popravde tomuto celkom verím, dokázala si vymyslieť že s niekým iným čaká dieťa aby nás rozdelila a že mu to už raz urobila len vtedy si vymyslela niečo iné..

zmrzlinka2021
3. jún 2022

@majka_m95 si s niekým deväť mesiacov a plánuješ s ním dieťa, ani nie manželstvo? To fakt chces skončiť zle?

deedol
3. jún 2022

uz by som s nim nebola. takto vztah nema vyzerat nie ze po 9 mesiacoch, ale ani po 50 rokoch. a nechapem, ako sa mozete v situacii, ze ste spolu 9 mesiacov a z toho 4 sa hadate, pokusat o dieta. o niecom vypoveda aj fakt, ze bol uz tolkokrat zasnubeny. to vzdy bola divna ta baba a on je uzasny? pochybujem. ako som napisala vyssie, davno by som sa s nim rozisla. (a to sa mozes este pripravit na vyhrazky a vyfukavanie, ked ani na dovolenku s mamou nemozes ist bez citoveho vydierania.) zelam vela stastia a dobre rozhodnutie 🙂

gleep1
3. jún 2022

@majka_m95 psychopat spravil z bývalej psychopatku 😂
Aké typické.
Mizno ta len chcela zachrániť a nenašla lepší spôsob než to klamstvo lebo keby ti hocico povedala, neverila by si.
Ten tvoj je psycho, nebud hlúpa a utekaj

aduska2273
3. jún 2022

@majka_m95 utekaj od neho a cim skor.Presne ako pisu vsetky baby.Chod za mamou,ta ti vzdy pomoze.Tento vztah ta znici uplne...vlastna skusenost.Majetnicky a ziarlivy chlap a ver mi nezostane to len pri kazdodennych hadkach.

fiafia
3. jún 2022

@majka_m95 sa necháš takto buzerovat? Čo si o sebe mysli? Toto mu dovolíš a za chvíľu ti bude riadiť cely život. Nedajbože skončíš na materskej a budeš vo väzení

puklica13
3. jún 2022

@majka_m95 to nie je muz, to je narcisticky manipulator..ked si chces znicit zivot,zostan s nim..nech ti uplne zoberie radost zo zivota..fakt by ma zaujimalo co na nom milujes ked sa vkuse hadate