Zlý vplyv bývalého partnera na dieťa

ek90
26. máj 2019

Dobry den.
Chcela by som sa opytat,ci niekto nemal podobny problem ako ja a ako to riesil. S partnerom nie som uz 4 roky a mame spolu 6 rocnu dceru. Pred vyse pol rokom som si nasla partnera,s ktorym moja dcera nemala zatial ziadny problem. Byvaly partner mi pocas 4 rokov stale zneprijemnoval zivot nadavkami cez sms,email. Pred dcerou vzdy hral divadielko. Malu si pravidelne nebraval,robi v zahranici a vzdy ked dojde domov,nakupi jej kopec hraciek a zas divadielko...ku tomu prida,ze jeho maminka (akoze ja) uz nelubim a preto nie sme spolu. Teraz sa dozvedel ze mam partnera a dcera bola u neho na jednu noc. Stihol jej povedat,ze sa mu to nepaci,ze ku nam niekto chofi,zevraj sa jej rozplakal(ako mi dcera povedala),ze on sa zmenil uz ,ale ze si najde inu zenu v zahranici teda. Predtym jej este taral,ze ked bude mat inu zenu,tak uz dcera ku nemu nebude moct chodit. Dcera mi hned zacala vraviet,ze terajsieho partmera nema rada a chce aby sme s jej tatinom spolu byvali a boli. Ze ten partner je pre nu uplne cudzi a tak....vidit,ze sa na neho akoby hnevala. Neviem co mam robit. Psychologicku zariadit...alebo ja jej mam dohovarat.to som urobila...ale tazko to je,ked on jej vysvetluje a potom zas ja. Ma z toho gulas. Poradite mi?

sta0
26. máj 2019

@ek90 ahoj, určite Ti odporúčam dobrú psychologičku pre dcérku. Tá poradí aj Tebe, ako máš tieto veci dcérke vysvetľovať. Ja mám niečo obdobné s expartnerom, keď sme sa rozchádzali, tak vlastne on ma donútil povedať to slovo "koniec" a následne zahral také divadlo, že možno aj oskara by zaňho dostal, so 6 ročným synom sa 3x prišiel rozlúčiť, 3x odišiel a 3x sa vrátil v ten večer, hodil sa mu k nohám a plakal, že mama sa tak rozhodla, on musí odísť a už navždy odchádza...syn mal z toho riadny guláš, ja som mala chuť môjho ex dobre prefackať, ale pred malým som nemohla nič. Tak som mu len pri najbližšej príležitosti povedala, že ešte raz to spraví, tak pôjdem za jeho rodičmi a poviem im všetko, čo o ňom viem...a on netuší čo všetko ja viem, rodičov sa veľmi bojí, takže musela som to spraviť takýmito vyhrážkami, inak by mi úplne psychicky zlikvidoval syna. Syn sa od rozchodu začal zajakávať, teraz už bol chvíľku kľud, ale zase bol u otca a potom 2 dni nevedel jednu vetu povedať súvislú. Tiež riešime psychologičku. Dcérke treba veľa veľa vysvetľovať, problém je, že Ty nikdy nemôžeš na jej otca povedať nič zlé, ani ho v jej očiach nijako zhodiť, musíš si kúsnuť do jazyka a skúsiť jej to vysvetliť ináč. U nás napr. pomohlo, keď syn veľmi chcel, aby sme sa k sebe vrátili, že som mu ukázala papier (mediačnú dohodu), že na tom papieri je potvrdené, že sme sa rozišli a odteraz budeme žiť každý zvlášť, že ho obaja veľmi ľúbime, ale nemôžeme žiť spolu, pretože by sme sa zase iba hádali a on tie hádky neznášal. Toto mi aj psychologička povedala, že na deti zaberá papier, najlepšie zo súdu, ak tam vidia štátny znak (viem že v škôlke ho už preberali), tak vedia že to je dôležitý papier a že rodičia už nemôžu byť spolu.

ek90
autor
26. máj 2019

@sta0 dakujem krasne. Zajtra budem volat psychologicke a uvidim ako to pojde dalej. My sme neboli zobrati,no zverena je do mojej opatery sudom,tak skusim ten papier.

sta0
26. máj 2019

@ek90 ani my sme neboli zobratí, tiež je syn zverený do opatery ku mne a dala som si to potvrdiť na súd, ten nás ešte len čaká v júni :(
Treba len veľmi veľa a trpezlivo dieťaťku vysvetľovať všetko, iné Ti v tomto prípade nepomôže. Ja som si "pomohla" trochu tou vyhrážkou, že som vedela že sa svojich rodičov bojí ako čert kríža, ale tiež to nie je na dlho...
Držím palce, keď budeš chcieť, môžeme aj popísať cez IP ;)

bubalea
27. máj 2019

Podľa mňa by bolo najlepšie, ak by si to prenechala na odborníka, lebo by to mohlo dopadnúť ešte tak, že malá ťa bude upodozrievať teď len z toho, že ty chceš zle

ek90
autor
27. máj 2019

@bubalea dakujem za radu

mimiqa
28. máj 2019

@ek90 jeminenko..ex nakopat do riti..ale chuda dieta....ach

mechurik
28. máj 2019

Poradim ti.nebud s nikym teraz lebo dceru nikdy nebude mat rad ako vlastnu.daj cas novym znamostiam a uzivaj si dceru.

lussinda2
28. máj 2019

@mechurik preco by ju nemal mat rad ako svoju? Co ked on nikdy nebude moct mat deti? To ho ma teraz odkopnut a po case si najst niekoho? Ten dalsi uz ju mat rad bude, ci ako to je myslene. Ozaj dobra rada, palec hore

lussinda2
28. máj 2019

@ek90 ja som mala nieco podobne, mala mala 2,5 roka ked som odisla od jej otca. Skusal dlho, po dobrom, po zlom. Najhorsie to zacalo byt, ked som si nasla partnera. Mala 4 roky. Zacal jej davat rozumy, trvalo to tak nenapadne do jej 8. Skusal vsemozne, no nepomohlo. Sceny boli, v jej malej hlavicke sa to motalo. Dohovor k nemu bol, nepomohlo. Riesila som aj s ex svokrou, to uz potom troska zabralo, ale ziadna vyhra. Ak je zverena tebe asi by som to riesila sudnou cestou. Stretavanie za vylucne tvojej pritomnosti a sudu vysvetlila preco. Ine ma nenapada, vela sil prajem

lujza123
29. máj 2019

@ek90 aj ja mam takú skúsenosť s mojim ex. Je to už 9 rokov co sme sa rozišli a teda boli časy keď to bola čistá psychiatria.
Mala chodí k otcovi pravidelne a keď už to prestalo byť únosné tak som sa šla požalovať mojej aj jeho mame nech mu dohovoria (navzájom sa všetci poznáme a stále sa spolu bavíme).
Aj jemu som písala sms, hrala na city nech s tým prestane lebo jediný komu tým ubližuje je jeho dcéra, ale tak čokoľvek povedané odo mňa totálna ignoracia.... Pomohlo to len trochu a aspoň obmedzil vulgarizmy.

Malej som vysvetlila že tatino to tak nemysli, že si robí srandu, že ma má stále rád atď... O ňom sa doma nerozprávame, nekomentujeme, neohovarame. Pred malou o ňom iba v dobrom.

Mal také obdobie keď malej o mne hovoril ze som žumpa. My sme si doma v sukromi s mojou polovickou robili z toho srandu a volali ho septik, ale nechtiac to započula dcérka a chuda male sa koli tomu rozplakala. Tak ma to zamrzelo že si dávam naozaj pozor na jazyk a naozaj nehovorím o ňom nič. Nemusím jej robiť haluze ešte aj ja

lujza123
29. máj 2019

@ek90 a vieš čo? Časom keď tvoja dcérka zostarne pochopí veľa vecí s tvojmu ex nepomôžu už ani tašky plne hraciek aby mu vedela odpustiť.

Moja ma takmer 10 a už veľa vecí chápe a vie pomenovať. K otcovi stále chodí ale už len na predĺžené víkendy, dlhšie tam byt nechce. Vadí jej to aký je, to ze nás stále neguje. Vadí jej ze keď mu povie nejaký vtip na ktorom sa smeje ale len dovtedy kým nepovie že to počula u nás, to už on povie ze je to trápne. Vadí jej ze keď chce navariť nejaký recept od nás z domu tak jej otec povie ze to je humus.... Proste milión malých detailov ktoré si on už ani neuvedomuje.... Jednoducho sa jej zhnusil sám svojim správaním a neustalym ohováranie mňa.
To co mi o ňom mala povedala tak som ostala v nemom úžase, normálne psychologický rozbor osobnosti. Je síce len 4 tacka na ZS ale súvislosti už chápe. Myslím ze keď raz bude dospelá tak mu to dá ešte len vyžrať.

denissi
30. máj 2019

@lujza123 ahoj, presne toto je aj môj prípad....ex je totálne rozdvojená osobnosť s psychopatickými prejavmi..... vieš si prestaviť takúto kombináciu? dcery mam 10 ročnú a 7 ročnú tá staršia už tiež nechce k nemu chodiť , má už svoj rozum a vadí jej ako sa správa ( nadáva na mna pred detmi, dokonca aj svokra )pritom sme sa rozviedli kvoli jeho neverám, klamstvám, alkoholu atd. Je to ťažké, rozvedení budeme 5 rokom no stále su viac menej problémy. Mám druhého partnera, deti ho majú rady, vychádzame si všetci spolu super, no myslím ze práve toto je kameň úrazu u môjho "bývalého".Ked ho deti čo i len pred ním spomenú má blbé pripomienky , vypytuje sa ich na všetko -kde sme boli, s kým, na akú oslavu , komu ...... tiež ma ide rozhodiť z toho no myslím, že on sa nezmení , to by musel zmeniť svoju inteligenciu😅😂

ek90
autor
31. máj 2019

Dakujem vam baby za rady a priklady z vasho zivota. Clovek aspon vie,ze nie je jediny aj ked nikomu to neprajem. Zacala som to riesit tak,ako sa patri-musela som ist aj na policiu a hladam pomoc aj u socialnych pracovnicok.Po 4 rokoch ziadnej zmeny,musim to dat teraz,aby sme mali pokoj. A vam prajem v zivote vela lasky,aby vase deti a deti vasich deti sa uz s takymito problemami nemuseli potykat.Aby toto vsetko co s nami teraz prezivaju a prezivaju si vo svojich vnutrach pretransformovali na to lepsie a naucili sa,ze nemusia byt iba niekym hnane do kuta cely zivot. Lebo iba o tom to je. Dakujem vam,moc ste mi pomohli

cacianka
31. máj 2019

Slusne ale tvrdo stroho mu len povedz ze blbymi recami trapi dieťa a seba zhadzuje a robi blbca.nedaj sa a ries tak ako sa da.neukazuj strach poníženie.to by bol motor pre neho.si silna a vela zvladnes.👍🍀