Zlý pocit

annieh1236
4. sep 2016

Ahojte tak idem sa vam zdôveriť..s priateľom čakáme bábo ..bývame spolu len že odkedy som prišla k nemu mám pocit že krátko predtým kedy sa to narodí odíjdem stade ..termín mám v októbri .. Jeho mama sa správa inač keď som len sňou doma a inač keď je doma priateľ .. Keď sním hovori omne tak vtom zmysle že nič nerobím a nevládzem ..pričom to tak nie je .. Priateľ zase že sa pretvarujem že mi je zle keď treba upratať pritom sam dobre vie že to nieje tak .. Už neviem čo ďalej :( poradte

annieh1236
autor
4. sep 2016

A keď chcem isť k naším na 1 deň tak hneď sa rozzúri a vraví že utekam stade a tak isto to je len ked chcem ist aspon na hodinku dve

cerez
4. sep 2016

To nebude fungovať. Priateľ ti nemôže predsa brániť návšteve vlastných rodičov.

alaguema
4. sep 2016

@annieh1236 ...áno. A predpokladám, že sa poznáte krátko, nemáte vlastné bývanie a ty nepracuješ, takže si finančne závislá na mužovi, ktorý voči tebe nemá žiadne legálne záväzky. Poradím ti - počkaj, kým porodíš, hľadaj si medzitým spôsob, ako si popri starostlivosti o dieťa privyrobiť, skúste obaja dozrieť, zabezpečiť si vlastné, samostatné bývanie (bez priateľovej mamy) a potom sa uvidí. Celé to malo byť najprv a až potom dieťa, ale tak keď už je to ako je, tak to musí ísť naopak.

annieh1236
autor
4. sep 2016

@cerez či že na tom nie je nič zle že chcem isť aspiň na jeden deň keď už tu mám všetkeho plne zuby?

xevulax
4. sep 2016

si slobodna zena mozes si chodit kde chces a kedy chces. To ze on byva stale s mamickou je ok a ty ked ides k svojim rodicom na navstevu nerespektuje? Dalsia vec je,ze bybste mali riesit samostatne byvanie a bie byvanie s jeho.mamickou. Ja byt na tvojom mieste by som.mu dobre odsekla ze ano utekam odtial,lebo je neschopny zabezpecit vam samostatne byvanie. Podla mna to tam aj tak dlho nevydrzis. ked sa narodi male svokra sa vude starat uz do vsetkeho ked uz teraz je takato. Samozrejme to plati v pripade ze svojra nemusi po vas sustavne upratovat a robit vam full servis

annieh1236
autor
4. sep 2016

@alaguema mame vlastne byvanie len on si ju zobral k sebe

xevulax
4. sep 2016

fuuu tak toto je este horsie ked ste vo vlastnom a ona je u vas. Nemas sancu uniknut. A ona uz neodide- nikdy (iba ak do vecnych lovist- berte s nadhladom)

alaguema
4. sep 2016

@annieh1236 ON si ju zobral k sebe??? Takže teba sa na názor nepýtal. Byt je iba jeho, alebo váš spoločný?

annieh1236
autor
4. sep 2016

@xevulax mame vlastne byvanie .. Svokra po nas neupratuje ..to skôr ja po nej

annieh1236
autor
4. sep 2016

@alaguema byt je napisany na neho len

cerez
4. sep 2016

Samozrejme, že na tom nie je nič zlé. Ak teraz svokra nemá pochopenie a ani priateľ, čo bude potom po narodení. Budú prebdenné noci, únava, prvé mesiace je o nastavení režimu. Ak už teraz nemáš oporu vo svokre a pochopení priateľa, budú stále na teba aj potom prudiť. Aj keby si bola jeho manželka, nemôže ti zakazovať navštevovať rodičov.

alaguema
4. sep 2016

@annieh1236 hm..tak to potom nie je vaše bývanie, ale jeho byt a on sa ani nechová, ako keby to bola vaša spoločná domácnosť. Prizve si tam koho chce, bez toho, aby sa opýtal, či ti to vyhovuje. Tým dáva jasne najavo, kto je tam pánom a tiež tým, ako sa chová (máš upratovať a nevyhovárať sa?). Čo sa tu dá radiť. Ja by som k rodičom šla kedy by som chcela a možno by som tam aj za takýchto okolností ostala, ak rodičia nemajú nič proti. Toto je veľmi zlý začiatok, chalan by si mal uvedomiť, že takto sa nespráva budúci otec a partner. Zakazovať by mi mohol kľudne...ale ja by som to už nepočula, ako by som za sebou plesla dverami na tom jeho byte s mamičkou nasáčkovanou vo vnútri 🙂

janinah
4. sep 2016

Ďalšia ,čo dopadla ako dopadla.....nič nemáš,ste nezrelí obaja,nezladení,hlavne,že o chvíľu budete rodičmi.. aby sa jedna svojprávna žena na nete radila,či si môže dovoliť ísť k rodičom na jeden deň?!.....o takej staromodnosti ako je požiadanie tehotnej priateľky o ruku,aby sa aspoň trochu posilnilo jej postavenie pred pani svokrou /hovorte si čo chcete,ale svokra sa inak správa k neveste ako k frajerke/ ani nevravím...a že by sa tým mala vyjadriť láska medzi mužom a ženou a snaha starať sa jeden o druhého a deti....no,čo už teraz,rob čo sa dá,poraď sa so svojou mamou a ak bude treba,tak odíď k rodičom aj s dieťaťom,lebo toto po narodení dieťaťa bude len horšie ☹

hettinka
4. sep 2016

no, ja by som mu navrhla, že bud odchádzam, alebo sa normálne zosobášime (aby si bola krytá aj právne a mala nárok aj na byt v prípade rozchodu) a budeme bývať sami.
Takéto problémy vnikajú hlavne, preto že mladé ženy sa nasťahujú k frajerovi a žijú len tak "na hromádke". A svokra si možno myslí, že ho nejakým spôsobom využívaš a asi sa jej to nepozdáva ... a preto hľadá chyby.

Ak je byt písaný na neho NIE JE to vaše SPOLOČNÉ bývanie, je to jeho bývanie a ty si tam len hosť, nič viac... bohužiaľ, právne je to tak. Aj ľudsky...
A ak je písaný len na neho, ty niečo platíš? Prispievaš na prípadné splátky hypo, elektrinu, kúrenie? Alebo iba na to, čo zješ?

alaguema
4. sep 2016

@hettinka svadbou nezíska nárok na byt, ktorý on nadobudol pred manželstvom.

hettinka
4. sep 2016

@alaguema ale keby v ňom istý čas bývala, vložila do neho aj svoje peniaze, čas a energiu a mala tam trvalý pobyt, istý podiel by získala ... čisto hypoteticky, možno sa nerozídu nikdy... Keď sa človek sobáši, zvyčajne nerozmýľa hneď nad rozchodom.

Ale takto nebude nikdy nič jej a hocikedy ju môže poslať preč bez nároku na čokoľvek. Maximálne jej dovolí zobrať si šaty zo skrine... ak by ju pustil vôbec do svojho bytu...

xevulax
4. sep 2016

Jaj dievca,ty si teda dopadla. doma kreten, svokra proti tebe a co chvila pride dieta. to bude este len skuska tvojej trpezLivosti a nervov. Urcite sa o tomto porozpravaj s rodicmu aby si mala aspon v niekom.oporu pripadne nejake zadne dvierka keby si mala chut a potrebu odist. Ten somar ta nepodrzi,mamicka bude top stale a co povie mamicka len to bude dobre. Tak ci tak byvanie by malo byt vase nie len jeho. Ja by som v tomto bola neoblomna. Ak mozte mat spolocne dieta mozte mat aj spolocny byt (byvanie). O svadbe asi ani nejdem pisat. (To uz je kazdeho osobna vec ci privedie dieta na svet do nemanzelskeho zvazku- ja osobne by som do toho nesla). Bohuzial ty si zo vsetkych zucastnenych na tom najhorsie. takze isto rozhovor s rodicmi a tak isto aj rozhovor s partnerom. V kazdom vztahu plati komunikovat komunikovat komunikovat

gublerka
4. sep 2016

@annieh1236 veď ste v 35 tt Pane Bože, to už ani to nevidia? na nevládanie a žeby vám bolo zle máte nárok, ak vám aj nieje. Nielen v tak vysokom štádiu tehotenstva by mal partner či ostatní pomôcť a nie správať ako sa správajú ... 😖 😢 😢

pribinak
4. sep 2016

Toto nie je zly pocit, ale zle rozhodnutie dievca zlate!!!

Do bytu kde by mal partner mamičku by som neisla, ani keby bola cesta zlatými tehlickami vydláždená

janinah
4. sep 2016

@pribinak to vieš,my už máme čo to odžité a vieme,že radšej sami mladí v stane pod čerešňou ako so svokrou v jej vile 😉
mne je ľúto takých dievčatiek,čo tak dopadnú ,ale najprv by som ich mamy vypráskala po holej...čo to tie dievky nepoučia,nevychovajú,neporozprávajú o živote,o chlapoch....

sardinka336
4. sep 2016

@annieh1236 byt je jeho a ty nie si jeho manzelka takze nemáš narok ani na ,,prd makovy,, ak si tam niečo investovala, tak ak nemáš bločky tak tvoje nie je nič. Z tvojho nič nehovoriaceho odstavca ani nie je čo radit. Spoluzitie so svokrou pod jednou strechou byva naročne. Chapem ze pred porodom asi nebudeš denne leštiť klučky, ale tazko sudit ako to u vas vlastne je.

@hettinka trvalým pobytom ziadne prava na majetok partnera nevznikaju, všetko by mala vediet zdokladovat.

janinah
4. sep 2016

@annieh1236 ešte ma zaujíma,tvoji rodičia boli u vás na návšteve? porozprávať sa všetci aj tvoj partner a svokra o tom ako čo bud edalej?

pribinak
4. sep 2016

@janinah ja to nechapem, kde maju tie baby rozum, proste co si myslia? Akoze ja mam sice syna, ale ked raz nejaku frajerku bude mat, tak rozhodne nebudú bývať u nas, hold, je to náročne pre obe strany, aj pre svokrovcov aj pre mladých

hettinka
4. sep 2016

@annieh1236 "A keď chcem isť k naším na 1 deň tak hneď sa rozzúri a vraví že utekam stade a tak isto to je len ked chcem ist aspon na hodinku dve" ... či že na tom nie je nič zle že chcem isť aspiň na jeden deň keď už tu mám všetkeho plne zuby?"

No lebo to tak je, že utekáš, keďže máš všetkého plné zuby. Partner sa možno bojí, čo doma porozprávaš ,,, a prečo chceš ísť sama, prečo nejdeš aj s ním? Veď ste skoro rodina, aj keď spolu (zatiaľ) iba žijete, ale ak ste partneri a máte spolu dieťa, mali by ste veci robiť spolu. Možno nie vždy a všetko, ale aspoň veľkú časť ... a návšteva rodičov k tomu určite patrí.
Celé mi to pripadá ako poriadne naštrbené rodinné vzťahy a to, čo prežívaš, je len dôsledok niečoho, čo sa udialo... a do toho tie hormony...

hettinka
4. sep 2016

@pribinak aj ja dúfam, že mi tu nedopracú deti svojich partnerov len tak bez svadby ... asi som stará konzerva, ale veci su jednoduchšie, ak sa mladí najskor vezmú a až potom riešia spoločné nadobúdanie majetku, nejaké byty a deti ...
Ja sa osobne aj teším, že sa raz odsťahujú a budeme mať s manželom svoj kľud. Aj keď mi budú chýýýbáááť a budem im isto pomáhať, koľko budú chcieť oni sami.

pribinak
4. sep 2016

@hettinka ja práveže preferujem opačný model, nech najskor spolu sami bývajú, hospodária a potom ked do klapec nech si kúpia byty, domy a chaty a nech maju aj 12 synov a 13 dcér, ALE VO VLASTNOM

hettinka
4. sep 2016

@pribinak áno, veď tak som to myslela ... pekne postupne
hoi, ja som s manželom nikdy pred svadbou nebývala, len sme boli na pár spoločných dovolenkách a funguje nám to v manželstve už 16 rokov ... práveže vidím, že viac problémov si narobia ľudia, čo len tak spolu bývajú "bez záväzkov" a asi to partnerstvo tak aj berú, menej vážne, keďže sú "len" frajeri a nie manželia

alaguema
4. sep 2016

@hettinka na byt nárok nebude mať ani po svadbe, pretože on ho nadobudol pred (prípadným) sobášom. Mala by nárok na tú časť ich spoločných financií (ako manželka), ktorú investovali do zveľaďovania. A to by mala aj ako frajerka, keby mala od všetkého faktúry, ktoré by doložila ako dôkaz, koľko do bytu investovala. Trvalý pobyt s tým nemá nič spoločné, nevzniká ním vôbec žiadny nárok na nehnuteľnosť. A aj keby to bolo ako hovoríš, vydávať sa kvôli bytu, mi príde ako pekná vypočítavosť.

pribinak
4. sep 2016

@hettinka ked sa stretnú "dve inteligentne bytosti" tak im ani svätena voda nepomoze, proste idu z problému do problému
Dnes take moderne urobiť si dieta a az pozom zacat rozmyslat

moni244
4. sep 2016

Ach jaj, dalsia rovnaka tema, to je nejaka nova moda?