Zliepane rodiny

30. nov 2022

Ahojte čo poviete na zliepane rodiny? Je podľa vás šanca na založenie druhéj rodiny aj s cudzími deťmi? Myslíte že to bude klapať? Priateľ má 2 detí ja 1 a už teraz som sa dopočula že jeho dcéra povedala jej máme (jeho ex) že nemá rada jej priateľa... Mám divné pocity z toho či ísť do toho 😂🙈

irusa
30. nov 2022

No nejak som sa stratila...🤔

nicegirl369
30. nov 2022

Je to tazsie, ako ist do “normalneho vztahu” bez deti. Ale ty pises, ze tiez mas 1dieta, cize tiez mas z pohladu potencionalneho partnera do buducna tento “hendikep”. Partnerove deti predpokladam, ze ziju so svojou mamou a teda vas by navstevovali asi kazdy druhy vikend. Nuz treba sa o tom rozpravat s tvojim priatelom, o moznych scenaroch, ako budete fungovat. Budes sa musiet snazit mat rada aj jeho deti, nebude ti moct byt luto, ked im z vasho rozpoctu kupi pizzu, darcek atd. Potom je tam vyzivne, ktore bude platit a to tiez pojde z vasho rozpoctu. Je tam toho viac. Ak sa ti s tym nechce zapodievat a “komplikovat”si zivot, chod z kratsej cesty.

h2
30. nov 2022

To, že dcéra tvojho priateľa nemá rada priateľa jej mamy, ešte neznamená, že nebude mať rada aj teba. Aj tvoje dieťa môže mať zase rado tvojho priateľa. Nevidím dôvod, aby vám to neklapalo, ak sa budete všetci snažiť.

autor
30. nov 2022

@nicegirl369 Priateľ výživné platí deti ho návštevuju a aj prespávajú atď...No mám taký neviem či mylný pocit že to nevyjde neviem bojím sa toho ako to dopadne

zuzinka888
30. nov 2022

Myslis take- moje-tvoje-nase??. Zalezi ake vztahy su medzi rodicmi takych rodin. Ak rodicia medzi sebou bojuju a deti maju ako zbran proti druhemu tak to fungovat nebude. Ak sa toleruju a akceptuju da sa. No skor to bude aj medzi detmi fungovat ak byvaju spolu. Nie tak ze npr. Dve deti su" doma" a to tretie pride na navstevu cez vikend. Samozrejme ze bude votrelec- ktory na seba puta pozornost rodicov.

lb1984
9. dec 2022

Uff tak toto by som asi nedala. Dúfam že to nebudem musieť nikdy riešiť lebo štandardné takmer vždy je dieťa priorita pre chlapa vo všetkom mimo pravidelnej starostlivosti. Cest výnimkám správnych chlapov 🤗