Zlé vzťahy s partnerovou rodinou

tanulik16
25. júl 2016

NASE ZLE VZTAHY S JEHO RODINOU ZACALI TESNE PRED svadbou.Vycitanie aku sme mali malu svadbu atd.Po narodeni syna svokra mi zacala diktovat latkove plienky.Podotykam byva 200 km od nas.Nenechala som to tak a ked som bola u nej na par dni tak som ich tam prala stale - prestala.Peklo zacalo ked sme skoncili z manzelom vysoku skolu .Vysmechy jeho rodicov a sestry co sme to vlastne vystudovali.Svokra neustale ked sme tam aj z jeho sestrou mu vycitaju vsetko ze kvoli nemu je mama chora, stupol jej cukor kvoli nemu,ze nase deti lej pistia poznamky tipu neter krajsie rozpravala sikovnejsia bola.atd. Minuly tyzden bol manzel u rodicov plakal tam ze ho ponizuju.To som sa neudrzala a napisala jeho sestre na fb ze ci sa nehanbi obvinovat brata za vsetko .Len hladat chyby na nom,ze nech si to vyskusa jej muz ako by sa staral o deti male.No toto som pisat nemala.Svokra mi volala ako odisiel moj muz domov ze co si to dovolujem ze jej dcere nesiaham ani po clenky.Ze sa neviem postarat o deti a ze si nepraje aby som tam chodila.Zacala som plakat a rozmyslat ci ja som chyba.Viete my sme z manzelom na vsetko sami ohladne deti nikdy sa mna neopytala ako sa mas.Snazila som sa byt mila no ja dalej nevladzem.

rheuska
25. júl 2016

Takže tvojasvokra

miushik765
25. júl 2016

@tanulik16 Mám niečo podobné. So svokrou sa nemôžme lebo sa jej nevtieram a neskáčem ako ona píska a to sa jej nepáči. Ale vieš čo? Už to neriešim som typ človeka čo je zvyknuty hovoriť vlastný názor a riadiť sa vlastným rozumom. Si dospelá žena, máš deti tak sa nad tym ani nepozastavuj. Z jej strany je to očividne len podrývanie a potrebuje si kopnúť asi je sama zakomplexovaná. Na tvojom mieste by som sa nikomu neprispôsobovala a ak povedala že si nepraje aby si tam chodila rešpektovala by som to. Ja by som v blizkosti takého človeka ani nechcela byť. Vy sa s mužom určite zaobidete aj bez nich. Ja by som sa na to vykašlala. Máš rodinu tak si uživaj čas s nimi ich k tomu nepotrebujete hlavne ak z ich strany žiadny zaujem a iba ťa ponižujú. Taký ludia nestoja za žiadne slzy ani hnev. To je môj názor

rheuska
25. júl 2016

Takže tvojasvokra svokra býva 200 km od Vás a ty máš s ňou problém. Nerozumiem. Však prestaňte za ňou chodiť. Píšeš, že ste na všetko sami. No načo tam potom chodíte? Pre dávku zhadzovania a nepríjemných poznámok? Načo? A druhá vec načo ty riešiš manželov problém. Nech si ho rieši sám. Či už so sestrou, alebo matkou. To je jeho vec. No a ty sa pekne postav pred zrkadlo. Pozri sa poriadne na seba, nadýchni sa a povedz si, že si zaslúžiš aby s tebou bolo zaobchádzane s úctou. Ak to niekto iný nevidí, jeho problém. Svokra evidentne nemá záujem ani o vnúčatá. Kludne môžete žiť aj bez nej. Predsa nebude s vami zametat. Ani vás porovnávať ani nič iné. Toľko. Bodka. Niet čo riešiť.

tanulik16
autor
25. júl 2016

Viem je to jeho starost ale tiez nenecham aby chybu hadzali na mojho muza

jeennyv
25. júl 2016

@tanulik16 ak ste pre svokru problemom vo vsetkom ci v jej stave alebo sa jej nepaci vas system na zivot a nema na vas dobreho slova, ja by som povedala ok vidat sa nemusime, aspon ty a deti, su to sice rodicia manzel to tiez u nich nema na ruziach, ale ked chce na navstevu, nech ide, ale na jeho mieste by som ani nesla, aj ked su to rodicia, rodinne vztahy sa velmi precenuju v zmysle, ze aj ked sa k tebe druhy sprava neviem ako musis to akceptovat, lebo ved mama rodina atd..ja to tak napr. nemam aj my mame v rodine vselico, ale ak si nesediime, neriesim nebavim sa, ak sa niekde na nejakej oslave stretneme poviem zdvorilo ahoj ahoj... ked su slusni aj ja, ked niekto nema slusnost nemam ani ja... musis si stat za svojim, lebo daleko nezajdes...plus byvaju 200 km, ani v pate by som ich nemala...

misel0806
25. júl 2016

Ak si to nepraje nechod tam.. Svokra ti za to nestoji a tych 200 km co vas deli,,nedaj na benzin ale kup nieco detom... 😀

mircalla
25. júl 2016

A naco tam chodis?

tanulik16
autor
25. júl 2016

Chodila som kvoli detom

mircalla
25. júl 2016

@tanulik16 na to sa vykasli, prerus kontakty a hotovo, ked sa takto sprava. uz si to mala urobit davno. ci potrebuju deti starych rodicov, ktori robia im vlastnym rodicom zle? nerozumiem, preco tam chodite, ved ukazte nejaku hrdost

pribinak
26. júl 2016

Pises ako keby byvala od vas 2km, pripadne na druhom konci záhrady

Vsak obmedzím kontakt na minimum a hotovo. Idem tam raz za rok na kávu na hodinu a ťahať prec. Po ceste tam navštívim ZOO ci jaskyňu a po ceste spat niekde predpis a idem s deckami na kupko
No jaky peknyyy rodinný výlet a este aj babku sme stihli navštíviť

Cele je to o tebe, ako sa nastavis, bud 1 uchom dnu a 2 von, alebo sa budes zožierať, prežívať to a mat nervy v Kýbli pre babu co je 200km prec od teba

lubiss
26. júl 2016

@tanulik16 a ozaj ich potrebujete k zivotu ??? ja myslim ze nie..kamaratka s manzelom nekumunikuju takisto s jeho rodicmi a maju svaty pokoj a ani trochu im nechybaju....este byvaju 200 km od vas co viac si mozte priat :D

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronellas
26. júl 2016

Lahko sa povie nechodte tam a nekomunikujte...je to jeho rodina..a rodina by mala drzat pokope...chapem preco to riesis a preco sa tym nechas trapit...chces aby manzel mal rodicov a deti starych rodicov..pretoze ak ukoncis kontakt budes mat pocit ze to tak nebude....tazko sa v takejto situacii radi...mne moja mama vzdy hovorila..zapamataj si vzdy budes pre svokru iba nevesta....
skus zachovat chladnu hlavu i ked to co hovoria boli...
Mozno by ste mali menej komunikovat cez telefon a ked pojdete na navstevu tak to pretrp bez reakcii na ich sproste poznamky... dufam ze raz si uvedomia..svokra a aj svagrina ze su bezcitne a nemaju pravdu v nicom. Moc drzim palce!!!

bruneta880
26. júl 2016

Súhlasím ľahko sa povie nechoďte tam...je to manželova matka a nech je akákoľvek vždy to bude jeho mama...a babka pre tvoje deti, viem je to ťažké počúvať reči typu bola šikovnejšia...ale podľa mňa sa váš vzťah môže ešte urovnať za predpokladu že sa svokra ozve ako prvá, ak jej len trochu zaleží na vnúčatách.Ty si urobila dobre že si si zastala manžela, len si to podľa mňa mala riešiť na mieste činu a nie cez Fb.Ak sa ozve neriešte to po telefóne povedz jej že prídete a s kludom dalajlámu jej povedzte že sa vás to dotkne ak povie že malá nieje taká šikovná ako....každý je na svoje dieťa citlivý a každé dieťa je šikovnejšie v niečom inom...aj o tých obvineniach čo sa týka manžela všetko jej spoločne povedzte, je predsa hlúposť aby ste nemohli vychádzať keď sa nevidíte tak často, keby ste spolu bývali tak by to bolo horšie.Ak ani potom nepochodíte až vtedy treba urobiť hrubú čiaru aj keď manželovi z toho asi bude ťažko

adel222
26. júl 2016

prerusit kontakty, nebud na hlavu a nevod decka k takym psychosom. a tvoj muz co reve, prebiha vsak buchnem do stola poviem a dost a porucam sa.
vymaz vsetky zbytocne osoby z fb!

tanulik16
autor
26. júl 2016

Uz som ich vymazala viem kazdy sme neaky pretrpela som aj to ako ma jeho sestra zhodila pre vsetkymi na svokrinej 60 ze ani prat neviem to uz som rozdychala ale uz stacilo

evka1247
26. júl 2016

ja to nechápem ako môžu robiť rodičia také rozdiely vo svojich deťoch...moja noha by tam už nevkročila, ani mužova

ignorantka
26. júl 2016

@tanulik16 a co na to tvoj muž? Co chce on a ako to vidí? Aj to ze ti povedala svokra aby si k nim nechodila? Si problém len ty s deťmi alebo aj on od mala?

otazocka123
26. júl 2016

Ked som si docitala tvoj prispevok, tak to ako keby som citala o sebe. Co ti poviem, mojej svokre som od zaciatku " nesadla" este ma ani osobne nepoznala, a uz mala poznamky typu aka budem urcite tucna, skareda a nevzdelana. Mohla som sa snazit ako som len chcela, pchat sa jej do zadku v nadeji ze si ma oblubi .. nic. Jej sa nepaci uz len to ze dycham. A samozrejme, kedze si ma moj muz vybral, vsetko je jeho chyba. Dodnes mu vykrikuje ze on nema ani potuchy koho si vzal, ze urcite pride raz naspat domov s placom, ked zisti aku svinu si zobral .... A podobne hovadiny. Ale zato jej druhy syn, hotovy anjielik. Na jeho adresu sa nikto zle vyjadrit ani len nemoze. A taktiez na jeho manzelku. Ona bola od prveho dna dokonala ( aj ked je tupa ako priborovy nozik 🙂 .... Dlho ma to trapilo, az som si jedneho dna povedala dost. A teraz, sa nad tym s muzom len zasmejeme a zijeme si svoj vlastny zivot. Sami, bez nich a ne nam najlepsie .... Uz by som jej nedovolila, aby mi takto nicila zivot. Raz sa jej to vsetko vrati.

felycity
26. júl 2016

nie si prvá ani posledné, čo má takéto vzťahy, bohužiaľ 🙂 ťažko polemizovať prečo sa tak chovajú, či je to závisť, nevyrovnanie sa, že si im zobrala muža, alebo sú to nevychované netolerantné osoby, ktoré si nájdu svoju obeť hocikde... ja osobne, by som obmedzila stretávanie sa s rodinou, skúste byť diplomatickí, zavolajte si, keď je sviatok, manžel nech zavolá pani mamičke ako sa má, či je všetko ok, akonáhle začnú útoky či ponižovanie, by som slušne ukončila rozhovor, neriešila, pokiaľ by starí rodičia chceli vidieť deti, môžu k vám prísť - je to na vašom rozhodnutí, kde musia rešpektovať vaše pravidlá a ak nie slušne by som im to vysvetlila, pre teba obrovskou výhodou je, že manžel pri tebe stojí, takto si ušetríte svoje trápenie.... a možno ich to aj prejde časom, ked budú vidieť, že ich ignorujete. osobne by som nič nerioešila formou vypisovania komentárov na Fb, nevyriešiš aj tak nič akurát oni sa budú tešiť ako ťa vytáčajú, nereaguj, obmedzte stretnutia, usmej sa podakuj zapraj, nazdar 🙂 takže hlavu hore , je čas naučiť sa vážiť si samu seba

tulipan2627
26. júl 2016

@tanulik16 pises o mne...presne toto iste aj u nas, od zaciatku som cela nanic, moje deti su nanic, vsetko tykajuce sa mna je nanic, dokonca aj jej syn je pri mne uz nanic, vsetko co urobime a podnikneme je nanic, atd...a to je zena, ktora vraj rozdiely v rodine vobec nerobi, ze prosiiiiiiim???? nebudem to tu dalej rozpisovat, najlepsie co mozete urobit, je naozaj obmedzit kontakty na miminum, nech si takyto ludia hladaju inych "fackovacich panakov", ved aj tak si paňulka zela, aby si k nim viac nechodila, no nie? tak naco vam je taka "akoze" rodina?
Nedavno sme sa odstahovali dostatocne daleko, vnucatka svokre evidentne nechybaju, ved ma tie svoje oblubene blizko seba...takze nie je co riesit, zite si svoj zivot a hlavne s ludmi, ktori za to stoja...a inak velke plus je, ze muz stoji v tomto pri tebe, tiez mam takeho pri sebe, lebo inak by to bolo na slucku 😝

tanulik16
autor
26. júl 2016

Manzel stoji pri mne jeho sestra byvala dlho z rodicmi 14 rokov teraz 2 roky sa osamostatnili a ona je z toho hotova lebo nema vnucku prisebe a dcerenku.Najvacsie co ma nahnevalo ze sa zatajili ze nie su doma a svokra klamala detom ze nie su doma .Pritom muz to vedel od kamarata;ze ich stretol v dedine.Ju rozzurilo to ze som sa opovazila pisat jej .

martinabreza
26. júl 2016

@tanulik16 náš syn má 3 roky a bol u svokry len raz keď mal mesiac a vobec ma to netankuje ani za mak a býva od nás 20 km.
Nechápem ako sa niekto rozčuluje koli niekomu kto za to nestojí.

martinabreza
28. júl 2016

Dnes som čítala v časopise jednota :
Kde ťa radi vidia,nechoď často a kde ťa vidia neradi,nechoď nikdy.

domi129
28. sep 2019

Zazivam nieco podobne... Nebojite sa ze raz vam budu deti vycitat ze sa nestretavali so starymi rodicmi?

akecheta
28. sep 2019

@misel0806 meheh ty si podarená :D..a máš pravdu!!!!

akecheta
28. sep 2019

@domi129 S takými starými rodičmi, ktorí aj deti budú nakoniec ponižovať?...veru s takými radšej sa nestretávať...

akecheta
28. sep 2019

@tanulik16 Je jasné, že miláčikom rodičov je ich dcéra...tvoj manžel je len ,,smietka,,...ak môžte a nič vážne vás na nich neviaže, radšej zakončte kontakt...nadobro, lebo budete na to doplácať vy dvaja aj vaše deti...od takých ľudí nikdy nič dobré nedostanete...viem o čom píšem 🍀

zuzuxxxx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz