Život u svokrovcov - svokra je mrcha

bebe91
16. máj 2016

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Pred pol rokom sa mi narodila dcérka. Priatel bol nezamestnaný a ja som študovala. Teraz už priatel pracuje ale len na dobu určitú má zmluvu, vraj ak by sa niečo stalo tak aby zamestnávateľ nemusel platiť odstupné. Môj problém je ale so svokrou a s bývaním. Keď som porodila išla som bývať ku priatelovi, ktorý ešte žije s rodičmi. Máme vlastnú spálňu a obývačku, všetko ostatné je spoločné. Svokra je tu ako kráľovná domu a patrične to dáva aj najavo. Pred 3 mesiacmi prišla za mnou a poriadne ma zdrbala že sa neviem udomácniť. Pravda je taká že som introvert, v dedine som nepoznala nikoho a žiadnych kamarátov som na blízku nemala. Keď idem do mesta musím sa ponáhľať lebo vždy ma niečim poverí svokra aby som vybavila a iba bežím, ani na to nemám čas aby som skočila ku mamine do práce nie to ešte s kamoškami sa stretnuť. Od tej doby čo ma zdrbala svokrička mám každé ráno hnačky a v poslednom čase aj špatne mi je. Začala som brať Xanax na ukludnenie a žial vrátila som sa potajomky k fajčeniu. Neviem čo to je so mnou ale začala som mať na ňu alurgiu alebo čo, lebo vždy keď ju vidím alebo už len počujem mám strašné nervy. Dcérke už spôsobila aj dvakrát zdravotné problémy, raz ju vyniesla s kočíkom v najväčšom vetre a dostala prievan na oči a teraz ju vybrala z kočíka tak že mala na sebe dupačky z ktorých kvôli cvokom nemala celú nožičku zakrytú a nedala na ňu ani hrubší svetrík tak malá prechladla. Samozrejme buď som bola v škole ale na hodinku v meste a iba susedia mi vraveli že drahá svokrička malú vyniesla v takých podmienkach. Povedala som si dosť!!! No a problem sa tu začína. Chceli by sme sa odsťahovať ale nevieme, kvôli financiám. Už som sa o tom rozprávala aj s priatelom a povedal aby som ešte počkala ale ja nechcem. On totiž nevidí nič iba to že nemusí platiť za nič a že maminka mu urobí všetko možné. Mojej mamine som povedala aby mi pomohla ale ona tiež nemá toľko peňazí aby mi zaplatila byt. Svokrovci zrejme nás ani nechcú z tadialto pustiť. Už som povedala priatelovi že ak sa s nimi neporozprávame tak koncom mesiaca odchádzam s dcérkou. On si myslí že žartujem ale je to tak. Máme málo miesta a zdravotne nás tu to celé ničí a mňa osobne aj psychicky. Má niekto nejaké podobné skúsenosti? Riešil už niekto dačo podobné?

mizu89
16. máj 2016

Ja som nemala zatial takyto problem lebo svokra byva od nas vyse 100km.Ale vsetci vravia OSAMOSTATNIT SA-ODSTAHOVAT SA.Ja tiez nevychadzam najlepsie zo svokrou ako sa maly narodil ato je uz 1,5 roka.do vsetkeho sa stara cim je maly starsi tak je to horsie.Minule ho posadila na kuchynsku linku a za dietatom noze v stojane az som mala strach aby noz nechytil do ruky lebo uz je z neho sinter,potom zase dieta oblecene len v pancuchah a na sebe koselu viac som mu oblecenia nebrala lebo sme prisli len na noc a ona ho polozila na parapetu v kuchyni a otvorila do koran okno a ja strach aby decko nespadlo neprechladlo.ale ked ideme domov tak furt oblecte mu este svetrik.... a to ideme na aute co auto sa vykuri za moment.Ja som u nej uz tiez na prasky.

petraxy6
16. máj 2016

No pekne. ten xanax by som ti odporučila prestať užívať. Ku maminke zatiaľ nemôžeš ísť bývať? Treba sa čím skôr odsťahovať 🙂 veľa síl prajem

alaguema
16. máj 2016

@bebe91 riešia to tu ženy takmer non stop. Vlastné bývanie je jediné riešenie. Ak to tvoj priateľ nechce pochopiť, tak sa asi budeš musieť odsťahovať sama s dcérkou a potom buď pochopí, alebo nepochopí.

moni244
16. máj 2016

@bebe91 z jedneho zdrbania mas hnacky, musis fajcit a brat xanax? Tvoj problem nie je svokra ale tvoja psychika. Cize odist a popracovat na sebe, nic ine ti neostava

sindas
16. máj 2016

No urcite sa odstahovat... a k mamine nemozes ist? Aspon na ten cas kym priatel nieco nenaspori aspon na podnajom.. a so svokrou sa slusne porozpravat (aby si zas nebola ty za tu nevdacnu) ze ste vdacni ze tam mozete byt ale ze rodicia ste vy a vy si predstavuje svoju vychovu inak a urcit hranice co ano a co uz nie..

pribinak
16. máj 2016

Takáto a podobná téma tu uz boli 100x. Vacsina odpovedi bude ODSŤAHUJ SA a to cim skor
Ak pristel pracuje, podnájom si zaplatiť zvládnete, mozes dat dieta do skolky s ist pracovat aj Ty a môžete v banke poziadat o úver

petkovadanuska23
16. máj 2016

Odstahovat sa...Zial ty si v ich dome rozkazovat nemozes,ani klast podmienky...Jedina podmienka ktoru mozes dat drahemu je ze bed sa odstahujete spolu alebo pojdes k mame sama s malou...

petraxy6
16. máj 2016

@moni244 no len ako popracuje na sebe? jedine že odíde odtiaľ. svokra je zjavne na koni 😀 píše že tam sú "zadarmo", tak musí držať hubu a krok. by ma drblo, kebyže sa musím ponáhľať...viem si predstaviť ten stres. no ja by som utekala 😅

fuska
16. máj 2016

Vacsinou fandim ubohym nevestam, ale z tvojho prispevku mam pocit, ze si si urobila dieta bez akehokolvek zabezpecenia, nasackovala si sa k niekomu do domacnosti, natrcas ruku, nechces pomoct a este sa povazujes za chudiatko. Prides mi arogantna. Problemy sa riesia xanaxom a fajcenim? To chces koho vytrestat? Akurat tak seba a svoje dieta. Preco by si cestou do dediny nemohla nieco vybavit a pomoct, ked ta prichylili a zivia?

lucinka511
16. máj 2016

@bebe91 pocuj ale z jednej vety co ti povedala si zacala brat xanax??nie si ty tak troska psych labilnejdia povaha??.ono z toho co pises to take strasne nieje.skor sa mi zda ze si citlivka a precitlivena co je na prt povaha ake zivotom sa musis dako vediet orebojovat a nie utekat....ved skus ju ignorovat a nevsimat si take narazky a vydrzatvsa to da.su aj horsie svokry.to co ty opisujes by sa normalne zvladnut malo...a nie naochavat sa xanormi.vies ako si mozes ublizit????radsej si zvykaj a skus byt asertivnejsia a nie s kazdym pribkemom utekat k maminke..ta tu pre teba nebude naveky

bebe91
autor
16. máj 2016

Ku mamine nemôžem ísť lebo teraz si našla nejakého frajera alebo čo to jej je, minule som si chcela pred autobusom skočiť hore ku nej na záchod a vravela aby som nešla lebo jej frajer je tam a ten nechce aby som vedela že kto to je :/ No ten xanax áno, je to len na pár hodín úľava, samozrejme nie je to riešenie ale keď už mám pocit že sa idem zrútiť to je jediné čo ma podrží :( je to veľmi smutné že je to tak :( ja maličkú vždy oblečiem do flisového svetríka + hrubších nohavíc a pod tým má ešte nohavice tenšie, body a tričko ale svokre je len to dôležité čo si myslia v dedine aby vyzerala malá štýlovo...a ona jej kúpila minule takú tenšiu mikinu a v tom ju vyniesla...samozrejme ja by som to nenechala ale ona mi klame že nevyniesla malú kým som nebola doma a popritom sú malej veci pohádzané na posteli tak to mi je už dostatočný dôkaz na to že malá bola vonku lebo svokra vždy len zhodí z nej veci a nechá nám na posteli...to je v tom že ja nemôžem byť nonstop doma, chodím ešte na magisterský musím dokončiť a keď už nechodím na prednášky tak aspoň na skúšky musím ísť a malú neviem zobrať so sebou :( a priatel ten je ako zahmlený lebo je jedináčik ako ja ale medzi nami je obrovský rozdiel, on je ako mamina pijavica...neviem sa rozhodnuť komu dať pravdu...no áno, odsťahovať by bolo dobre, len tie financie sú problém...ja si pôžičku neviem zobrať a priatel sa od pôžičky bojí...

terezka1947
16. máj 2016

@bebe91 nooo...nie je to tvoja svokra
je iba priatelova mama....takze pre nu si cudzi clovek
a nechala ta bzyvat u nich?aj s dietatom?
vies...zamysli sa nad tym

ano,nie je lahke aklimatizovat sa...ani byvat v cudzom,atd
ale uvedom si....je to jej dom
dokonca mate viac priestoru ako maju mnohe ine zeny...
trosku sa zamysli,ty jej nemas preco davat ulitimata...preco aj?
ona je tu na ulitimata,bohuzial
ste s priatelom v situacii,v akej ste...takze?

moni244
16. máj 2016

@petraxy6 ta musela mat problemy uz predtim a nemyslim si, ze jej "svokra" je na koni, zase si to zober z jej strany, syn bez prace, tehotna studentka, no nie dobre vyhliadky

elisaeli
16. máj 2016

Určite hľadajte riešenie, ako sa odsťahovať. Radšej skromnejšie, aj v jednoizbáku, ale v pokoji a porozumení. A dala by som si preč profilovku. Nikdy nevieš, kto ťa svokre nabonzuje, že ju riešiš na verejných fórach.

calais
16. máj 2016

A čo chceš počuť? Svokra je paňou domu, lebo ňou aj naozaj je.... Ona sa prispôsobila už len tým, že prijala do svojho domu priateľku jeho syna....
Úplne chápem, že spoločné bývanie so svokrovcalmi nieje úplne ideálne, a najlepšie je bývať samým, ale tak nehnevaj sa, po jednom rozhovore nepríjemnou, aby som mala také problémy ako ty.... Proste sa odstahuj, keď to vravíš, že cchces, choď do mamy, keď chceš, alebo proste sa postavte na vlastné nohy a chodte do podnájmu, alebo zoberte hypotéku. Žije tak viac ako polovica Slovenska. Aby si potom nemusela vyčítať svokre to, že malá je chorá preto, lebo je noha trčala z dupačiek... Bože môj

petkovadanuska23
16. máj 2016

A financie na skolu su??Tak najprv si dam dokopy zivot apotom studujem...Byvas tam a zivis sa zadarmo,tak nic ine ti nezostava len cusat...A to v tomto obdovi ju tak moc obliekas?

petraxy6
16. máj 2016

@moni244 tak som tým na koni myslela, že je pani domu - ona rozhoduje 🙂 no každopádne ťažké to je 😅
@bebe91 k tomu xanaxu - tebe sa uľaví, to je síce pekné, ale zober si, že máš malé dieťa. to sa dá fungovať a starať popri xanaxe? 😲

pribinak
16. máj 2016

Prepáč, ale mama ta v podstate poslala do riti!!! Bud vdacna svokre, ze mas strechu nad hlavou!!! Tvoja mamka uprednostnila frajera, kasle ny tvoje problemi aj na teba
Tak sa spamätaj a bud rada, ze svokra dovolí, aby ste aj s malou mohli u nej bývať

bebe91
autor
16. máj 2016

NIe, asi som to presne nenapísala, od tej doby čo ma zdrbala je to už furt, príde návšteva tak vyložím čipsy na tanier krásny čo sme kúpili, svokra ma zdrbala a priniesla krištálový, keď chcem ísť autobusom do mesta ku mamine nemôžem lebo svokra ma stopne že iba autom a auto má priatel čo chodí do práce, minule ma aj zato zdrbala že som dala uterák o jednu skrinku nadol ako zvykla byť a takýchto maličkostí sa nájde až príliš veľa...Ja som dieťa chcela, ale zato lebo v jeho rodine nemohli mať dieťa z 3 strýkov ani jeden a báli sme sa že ani on nemôže mať a mimochodom už má 34 rokov čo je už akurát čas na prvé dieťa tak to nebolo o tom že som sa dala nabúchať a teraz sa o mňa starajte...Mám v sebe ten inštinkt že chcem sa sama starať o domácnosť, o priatela, o dieťa ale ona mi to nedovolí...Už čakám kedy sa ozve že nesprávne beriem dych...O nej sa hovoria samé zlé veci aj v dedine aj v meste, keby ste ju poznali chápali by ste to...Ťažko to napísať do slov...Kto to nezažil ten to nepochopí :(

petkovadanuska23
16. máj 2016

A neviem ci tej malej nevadi viac otuzovanie ako to ze mama zacala fajcit ked bola chora...

terezka1947
16. máj 2016

@bebe91 aj keby si vo vsetko,co si napisala mala len a len pravdu iba ty,aj tak si tam cudzi clovek...nie je tvoja svokra
a nehnevaj sa....zivi vas
takze bud sporte a budte chvilu ticho alebo sa odstahuj ty s dietatom=ale to asi nejde,vsak?tak co je lepsie?

petkovadanuska23
16. máj 2016

@bebe91 Ale tak naco si tam?Ved prestan studovat,vezmite si pozicku a prenajmite si byt...

bebe91
autor
16. máj 2016

@petkovadanuska23 štúdium mi platí mama, starka veľmi chcela aby som študovala lebo susedky majú výšku, mňa výška nezaujíma, to že mám bakalára spraveného je len zázrak...áno obliekam ju lebo tu na juhu nie je moc dobré počasie, hlavne kvôli vetru...a zadarmo sa neživím ja jej dávam peiaze aj keď málo 50 eur ale čo ja tu zjem tak to je minimum...môj jedálniček pozostáva z polievky a tolko...myslíš že pri tých stresoch mám chuť jesť?

fuska
16. máj 2016

@bebe91 No mna si teda nepresvedcila. Presne, ako to tu bolo pisane. Mama ta v podstate kopla do zadnice, a ta hnusna diabolska svokra, o ktorej po celej dedine koluju strasne reci, ta prijala do svojej domacnosti. Vies, ja keby som niekoho prichylila, tiez by som chcela, aby ukladal veci tam, kam patria a nie inde, pretoze by som ich nenasla a mala by som na to nervy. Ked sa chces sama starat o domacnost a priatela, tak si najprv tu svoju domacnost zaloz a nenarokuj si na toto pravo v cudzej domacnosti.

moni244
16. máj 2016

@bebe91 34 rocny chlap, co zije s mamickou, nemal pracu, nasetrene, nic do zivota? A dieta si chcela? Bez vlastneho byvania? Dievca zlate, ty si si o tento problem kolegovala, vyznie to mozno hnusne, ale tak ti treba, ked nevies predvidat dopredu, ale hlavne ze mas dieta, co z toho, ze dieta ma za matku niekoho, kto je na xanaxe

elisaeli
16. máj 2016

@bebe91 A to 34-ročný chlap nemá finančnú rezervu na to, aby ste utiahli vlastné bývanie??? So svokrami ťažko, ale v podstate ti hojne pomáha, skús sa obrniť, skús byť voči nej viac flegmatická, nerieš každú blbosť. Trošku sa jej zalíškaj, uvar kávu, tu upeč koláč, pochváľ jej niečo, budete mať medzi sebou hneď lepší vzduch. A neber si každú nepríjemnosť tak k srdcu, sú vážnejšie veci, pre ktoré sa berie Xanax.

bebe91
autor
16. máj 2016

@terezka1947 ja som sa tam nasťahovala s tým že mi matka kúpila kompletne nábytok všetko do tých dvoch izieb, malej postielku kúpila starka, oni iba vymalovi a plávajúcu kúpili, no nič moc na to že majú jedno dieťa...ja som tiež jedináčik ale moja mama je sama, jej nepomáhal môj otec a vedela mi kúpiť nábytok čo zdobí ich prašiví dom?

calais
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkovadanuska23
16. máj 2016

@bebe91 No vidis...A ta mama co ti plati vysku,lebo starka chce,ta vymenila za chlapa...Ani na zachod ta nechce pustit...Hm smutne...Svokra ta aspon prichylila...Ty si sem das este aj foto...Dostane sa to k Tvojej svokre a to este budes mat este len peklo...Ja by som tu take veci neriesila a ked tak anonymne...

sense
16. máj 2016

1. Nie.je to tgoja svokra ale matka tvojho priatela a babka tvojho dietata
2. Je to domov tvojej akoze svokry tak zial u nej.doma platia jej pravidla
3. Z jedneho ako pises zdrbania normalny clovek nema hnacky a nezacne fajcit

A este predpokladam ze kym si v skole dieta je asi s kvazi svokrou

Takze 1. Odstahovat sa s priatelom prec ak mu na vas zalesi tak to urobi
Alebi odstahovat sama alebo prijat pravidla priatelovej matky

A.zvysoj co ma napadlo uz nenapisem nechcem moralizovat.