Život s gemblerom a klamárom

12evka12
21. máj 2019

Ahojte,

Vytvorila som túto diskusiu pretože by som potrebovala vedieť názor niekoho objektívneho, pretože stále počúvam rady iba od známych.

S manželom sme spolu 5 rokov, zobrali sme sa pred rokom. Týždeň pred naším prvým výročím som zistila, ze je gembler a 5 rokov mi vo všetkom klamal.

Žili sme s našimi rodičmi a všetko bolo v poriadku. Kým našim nezmizlo 2000 eur. Po pár dňoch sa manžel priznal, že ich zobral. Priznal sa, že má finančné problémy, ktoré chcel vyriešiť tým, že stávkoval.

Manžel sa priznal, že na začiatku nášho vzťahu, si zobral 2 úvey a pôžičku v nebankovke kvôli svojim kamarátom aby im pomohol. Jeden kamarát mu úver spláca a druhý úver na cca 15 000 eur + nebankovku na 800 eur mu ďalší kamarát nespláca. Ja som vedela iba o úver na tých 15 000.

Cca po pol roku nášho manželstva mal manžel 2 autonehody v práci. O jednej som vedela o druhej mi nepovedal. Keďže sme pracovali v jednej firne tak som sa o druhej autonehode dozvedela náhodou od šéfa ( čo bolo dosť nepríjemné). Manžel sa potom priznal a povedal mi, že to je vybavené a všetko preplatí poisťovňa.

Keď našim zmizlo 2000 eur, tak sa priznal k tomu, že poisťovňa mu autonehodu nepreplatila a všetky úspory aj ukradnuté peniaze minul na stávky aby vyhral na poškodené auto. Taktiež minul aj 12 splátok na úver, ktoré mu dal kamarát dopredu.

Po tom ako sa všetko prevalilo, tam som sa s manželom chcela rozviesť. Ale sľuboval mi že sa to už nikdy nezopakuje, že si užnikdy nepodá, že ma miluje a nechce o mňa prísť. Tak som ho zobrala naspäť. Dohodli sme sa, že budem mať prístup k jeho účtu, že mi bude dávať bločky keď pôjde na nákup.

Vydržalo to iba 2 týždňe. Našim znovu zmizli peniaze ( bolo to iba pár eur ale zmizli), a ešte sme zistili, že mame zobral prsteň, ktorý dal do záložne, stalo sa to ešte pred tým ako sa ku všetkému priznal, ale o tomto nám nepovedal, aj keď mi prisahal, že už viem úplne všetko.

Neviem čo mám robiť, manžela milujem a nikdy som si nemyslela, že sa budem po roku rozvádzať ale neviem či dokážem žiť s človekom ktorý mi klame, kradne a stávkuje. Stále mi sľubuje, že sa to už nikdy nestane, že si uvedomil všetky chyby, že ma miluje a nechce o mňa prísť, chce ísť aj psychológovi ( ale iba na individuálne sedenia, na žiadne liečenie nechce ísť, pretože on už nepodáva a nikdy nebude). V minulosti mal problémy s automatmi ( vraj kvôli zlej partii) ale keď sme spolu chodili tak celý čas tipoval ( vraj kvôli úverom aby vyhral a nemusela som sa trápiť kvôli jeho úverom). O problémoch s automatmi som nevedela, nepovedal mi to on ani jeho rodina, ktorá o tom samozrejme vedela.

Stále hovorí, že väčšie sumy začal podávať až keď mal autonehody, ale to nie je pravda, pretože som zistila že minul aj 1500eur, ktoré mu banka vrátila z úveru a to bolo ešte pred nehodami.

Neviem čo mám robiť, nechcem sa rozvádzat, ale neviem či dokážem žiť v neustálom strachu, že sa to môže zopakovať. Že prehrá všetko. Deti zatiaľ nemáme.

Bojím sa, že rozvod budem ľutovať pretože mi sľubuje, že sa zmenil, a taktiež by som to vnímala ako svoje zlyhanie, pretože by som ho opustila keď je chorý ( pretože gemblerstvo je vážna diagnóza). Nedokážem žiť s ním ani bez neho.

Ďakujem za rady.

Ďakujem.

lily246
21. máj 2019

@12evka12 Rozvod, rozvod a ešte raz rozvod. Určite. Nezmení sa. V žiadnom prípade s ním nemaj deti, dúfam že máš nepriestrelnú antikoncepciu.

martinka1441
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
21. máj 2019

@12evka12 rozvod, Včera bolo neskoro. Všetky dlhy, ktoré narobil v manželstve sú už aj tvojimi dlhmi... Budeš ich musieť splácať a buď si istá, že je len otázkou času, kedy ti zaklope na dvere exekútor alebo nejakí bezkrkí chlapci...
Hneď teraz utekaj za právnikom a rieš zrušenie bsm, aby aspoň tie dlhy, ktoré urobí odteraz, neboli aj tvojimi dlhmi. A rozveď sa. Keď sa pôjde liečiť a vydrží abstinovať takú dobu, akú určíš, tak sa môžete baviť o tom, že to spolu znova skúsite (aj keď ja by som to nerobila, ale láska je láska).
A úprimne sa čudujem tvojim rodičom, že podareného zaťka ešte nevykopli z ich vlastného domu. Len dúfam, že ho pred nimi nekryješ...

pribinak
21. máj 2019

dievca zlate ukaaaaaaj. lebo ste manzelia, jeho dlhy su aj tvoje dlhy. aby si nezazila nemile prekvapenie, ze ti exkutor zoberie polovicu vyplaty a dalsi mesiac celu

tvoj muz je zavisly, je to chory clovek. on ma urcite viac dlhov ako ti priznal. mat dieta s takymto clovekom je hroza. budes ho musiet cely zivot strazit a strazit kazdy cent.

este dnes si napis ziadost o rozvod a utekaj na sud. pamataj, ze pokial nie ste rozvedeni, plati bsm a to ja pre teba velky problem.

bluka2
21. máj 2019

Dobre ti radia, zrušenie BSM a rozvod už dnes. To co je, aby chlap kradol peniaze tvojim rodičom! V tomto prípade žiadny chlap - lepší chlap

asia83
21. máj 2019

@12evka12 😱 Bože môj, čo robíte s takým "PÍP"? Žasnem nad niektorými ženami...

galioska
21. máj 2019

Utekaaaj, toto sa nezmení jedine liečenie....

saurian
21. máj 2019

Ak nechceš rozvod, určite rieš zrušenie BSM - ako určitý kompromis - že rozvod teda nie, ale myslím to vážne, aj ako vlastnú "finančnú" ochranu. Manželovi "ultimátum" alebo "skušobnu dobu" - kde dovolí byť maximalne kontrolovaný, na liečení (min.ambulantnom) trvaj. Nech teda vie, že stojíš pri ňom ak si sa tak rozhodla, ale zároveň nech vie, že ak to bude pokračovať, je koniec.

katarinamarkova
21. máj 2019

@12evka12 čo máš robiť? Zrataj sumy o ktorých vieš.....pôžičky to čo zmizlo auto........koľko to je? Vynasob to 1,5 prípade X2 lebo to o čom vieš je len časť.......to je jeden rok.......potom krát počet rokov čo s ním chceš ostať......... veľmi rýchlo sa preberies.
Čo máš robiť? Veľmi rýchlo zrušiť BSM a následne rozvod.

cacianka
21. máj 2019

až ma stislo v žalúdku a zostalo zle. minulý týždeň tu bola diskusia na 99% totožná. prečítajte si aj tú.

lubina
21. máj 2019

@12evka12 kamoska mala nieco podobne, sluby ako sa polepsi atd, atd....az raz prisla domov a byt bol prazdny. Aj ten nabytok predal, aby mohol hrat. Gemblerstvo je zavislost, ktoru treba liecit a nie je iste, ci sa zavisla osoba vylieci...podla mna, ako tu aj baby pisu, rozchod a rozvod. Od gemblera ruky prec, lebo budes mat pokazeny cely zivot..

jamika84
21. máj 2019

No ja by som pani odporučila skôr to liečenie,ako jemu,lebo zdravo rozmyslajuca žena by toto dobrovoľne netrpela ani koly láske...bez urážky

gabrielkabj
21. máj 2019

Tak ako píšu baby všetky dlhy zdieľaš s ním. Tak hlavne to si pozrieš. BSM

simca06022011
21. máj 2019

Nezmení sa. Preč s ním. Vymeniť zámky.

sissy27
21. máj 2019

@lubina nevylieči. Žiaden závislák nie je považovaný za vyliečeného, vždy je len abstinujúci narkoman, alkoholik, gambler... Aj keby abstinoval 10 rokov, tak vyliečený nie je.

bubalea
21. máj 2019

Podľa mňa sa nezmení. Keby chcel ísť aspoň na to liečenie, vieš, že by si fakt videla, že to myslí vážne. ako ja by som ho domov už asi nepustila, zvlášť keď takto bývate. Však báť sa komu čo zas zmizne, tak sa nedá žiť

deti95060810
21. máj 2019

zarazila ma veta - o problémoch s automatmi som nevedela ....vedela to jeho rodina...
čo si čakala že niekto ti bude rozprávať akého chuja si berieš? Však rodina bola rada že sa našla jedna trubka čo sa bude starať o ich somára....a keď budú dlhy tak tie bude platiť ona - manželka a nie jeho rodina....
S tou rodinou som mala vlastnú skúsenosť, len s tým že to nebol gemblér - ale iná diagnóza a tiež mi nikto nechodil z jeho rodiny hovoriť že pozor, toto je taký a onaký...Boli radi že sa zbavili blbca...Samozrejme veľmi rýchlo som im ho vrátila...ako odškodné som si zobrala kus ich majetku...

deti95060810
21. máj 2019

strááášne by som sa hanbila pred rodičmi.... nepríjemné, že rodičom ukradol 2000 e a matke prsteň... u nás by už mal zbalený kufor a vyhodený pred domom...

si_sa_6
21. máj 2019

@12evka12 ja si myslím, že aj tak raz do toho spadne. Musel by veľmi padnúť na dno, aby prestal, ak si ho už viac x vzala späť ráta s tým aj do budúcna. Chvíľu vydrží a potom začne zase klamať, tajiť, kradnúť a nakoniec urobí niečo čo zničí aj teba alebo rodinu. Chceš naozaj s takým niekym existovať? Mať rodinu, deti, spoločné bývanie a nakoniec to dopadne tak,že založí váš dom alebo byt prehrá a prídete o bývanie. Ja si myslím, že sa nemusíte hneď rozvádzať, ale odišla by som od neho, nehovorila s ním, nebola v kontakte, proste by som mu rázne zbalila veci a povedala nech odíde. Že potrebuješ jednoducho pauzu a všetko si v hlave upratať a potom sa uvidí aj aký bude keď ho opustíš a či si reálne niečo uvedomí. Len sa nedaj zničiť. Kamoška mala priateľa gemblera, zmizli peniaze z jeho niekoľkých zamestnaní, okradol jej rodičov a ona s ním aj vchádzala do úverov ako spoludlžník. Nahromadil sa dlh okolo 240 000czk a ako to teraz vyzerá? Nie sú spolu, nie je to na jeho meno a ona bola tá ktorá bola naháňaná, ktorá teraz žije už tretím rokom v osobnom bankrote a prerátava každý peniaz.

h_petra
21. máj 2019

@12evka12 poslala som Ti spravu.
Tito psychopati su jeden ako druhy. Sila.
Pribehy ako cez kopirak a neexistuje happy end.
Musis odist. Nezmeni sa. Nepolepsi. Nikdy. Ani krd to slubi. Ani ked sa ty rozkrajas. Nenechaj si znicit zivot.

deti95060810
21. máj 2019

@h_petra šťastie že nemajú deti...

shilou
21. máj 2019

ROZVOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Poznám osobne kamarátku...dala mu 3sance /kedze medzitým mu porodila 2deti/ prisli o byt......kedze dlhoval kade-tade.........

Maj rozum a rozveď sa!!!!!!!!

17juraj17
21. máj 2019

@12evka12 Gamblerstvo je jedna z najhorsich zavislosti. Hned zajtra vyries BSM. V tomto pripade kludne poviem ze zlaty alkoholizmus ( ak sa nejedna o agresivitu). Nez niekto prechlasta majetok tak to trva roky. No dobry gamblerr dokaze dom prehrat za par mesiacov. Nebudem ti radit co robit ale ako iných zavislosti tak sa choroba proste vie kedykolvek vratit s vysokou pravdepodobnostou. Velmi dobre si rozmysli ci ho budes schopna do konca zivota strazit ako pod lupou. Vela stastia so spravnym rozhodnutim. V neposlednom rade sa zamysli nad tym ze uz teraz spachal niekolko trestných cinov za ktore by mal ist do vazenia.

shilou
21. máj 2019

A take debiliny ako tebe slubuje, ti bude slubovat roky.....otvor oci, dokým nezadlzi aj tvojich rodicov

shilou
21. máj 2019

Aj ja ti mozem naslubovat hory-doly..........to mi ver..........a tiez mi uveris??Nedavaj dalsiu sancu....potom tu budes vypisovat o cca polroka--rok, ze si tehotna , pripadne ze uz dieta mas a nemas ani na plienky a podobne.........taky clovek sa nikdy nezmeni.......nikdy!! Aj tamten absolvoval liecenie a k nicomu to neviedlo......

amelia000
21. máj 2019

@12evka12 zeny ti tu radia velmi dobre. Uz len pre svoje zabezpecenie a pokoj v dusi sa rozved. Pokial sa vazne nechces rozviest. Okamzite ale okamzite ries BSM. Ale pamataj aj ked to budes mat poriesene ako budes riesit zmiznute veci? Ukradnute peniaze,sperky? Klamal ti, klame ti a aj bude klamat. Ktory rozumny clivek riesi financne problemy stavkovanim? Isto mu nesplaca alebo dostava peniaze a ich prehraje...ak ho milujes rozved sa aj pre jeho dobro zabranis vzniku dalsich dlzob ktore narobi z tvojho majetku. Ved aj po rozvode a prelieceni ak si budes ista ze prestal tak sa viete k sebe vratit. Mala som podobneho a chvalabohu sme sa nezobrali. Priznal sa mj s uverom samozrejme az neskoro a potom sa pribalovali dalsie a dalsie pozicky na ktore som prichadzala. Snazila som sa mu pomoct. Rozratat peniaze platit splatky. Ale tiez som mu vysvetlila ze to musi zvladnut sam zo svojej vyplaty ze ja mu to platit nebude. Mesiac to vydrzal a potom zas to iste. Skoncila som okradnuta o peniaze..nabytok a este som schytala aj bitku. Pre svoje vlastne dobro sa rozved. Nieje to koniec sveta.

nini1010
21. máj 2019

Pokial ba uveroch nie si uvedena tak nemusis tieto dlhy zanho splacat ani po rozvode.rozvod

simsalabim
21. máj 2019

@12evka12 v prvom rade okamzite ukoncit bezpodielove vlastnictvo! Este dnes!!! A potom zvazuj, co dalej.

23121974
21. máj 2019

Sorry,ale žiadna normálna žena neostane so zlodejom,klamárom a gamblerom...A to že okradol ešte aj tvojich rodičov,tak už dávno mal byť vo väzení,úbožiak....

limia7
21. máj 2019

@12evka12 Ver, že klamár, zlodej a gambler sa nikdy nevylieči. Môže sľubovať hory-doly, ale vždy to bude len o tom istom. Byť tebou, láska-neláska, už dávno by bolo po ňom vyvetrané. Klamár si vždy bude hľadať nové cesty ako klamať, zlodej nové cesty ako kradnúť aby nebol podorzivý.... Neprichádzaj o aktívne a krásne roky života po bolu človeka, ktorý si ťa neváži, ktorý ťa klame a okráda tvoju rodinu. Dáš mu jednu šancu, bude chcieť druhú, dáš mu druhú, bude chcieť tretiu... a tak to pôjde stále dokola, až sa jedného dňa zobudíš a zistíš, že prešlo niekoľko rokov ktoré si stratila. Urobiť ten prvý krok je vždy ťažké, ale ver, že to rýchlo prejde a ty budeš šťastná, že si sa tak rozhodla 🙂