Život s alkoholikom po liečení

zuzana212722
7. mar 2014

Ahojte moj priatel je alkoholik je to to strasne zit s nim uz sa postavalo tolko veci ze skoda pisat ale nastala zmena uvedomil si ze potrebuje liecenie a povedal ze pochopil ako nam to hlavne mne ublizuje ale mame aj dve malinke deti za 4tyzdne odchadza na liecenie bude tam 10 tyzdnou ...a viete co sa odohrava vo mne som cudnom rozpolozeni a po tom ako to vsetko povedal a co sa mi naublizoval mi padol zo srdca kamen ale zaroven uz neviem ci ho chcem dalej podporovat lebo som ho o to prosila velmi dlho a po tych veciach co narobil nech sa mi necuduje ze ho nemilujem celym svojim srdcom ja som sa starala po cely cas o dve deti bola som tu jedina zodpovedna po cely cas makala a starala sa a trpela kto vie pochopi...na duhej strane neviem co mam cakat po lieceni ...ktora to zazila po lieceni s takym chlapom ...este podoknem ze ten chlap je uzasny ked je triezvy je to vtedy dobry otec a priatel ale co z toho ked je jeden den v tyzdni triezvy...zazili ste to po lieceni zostali ste spolu ?? Pomohlo to vazmu vztahu??zacali ste ho opat milovat ? Ja ho mam velmi rada ale je to tazke rokmi s nim... Dakujem za odpovede

mrka2
7. mar 2014

poznam vela ludi,ktori sa po lieceni drzali a znovu do toho po case spadli,takze musi mat jedine on sam pevnu volu,inak mu ani liecenie nepomoze. bohuzial. ☹

dossy
7. mar 2014

jeden den v tyzdni triezvy ????? 2 deticky na krku ? to mi vyrazilo dych !!! a to mu ma 10 tyzdnov pomoct ??? UF ... ja by som sa pripravila pocas tych 10 tyzdnov na najhorsie..nove byvanie, majetok atd ... a uz mu ziadnu sancu nedavala ...Vsak ty ani netusis co je to v pokoji a v harmonii zit .. nehovoriac o tom ako to vnimaju a budu vnimat tvoje deti ☹

mysicka36
7. mar 2014

Jasné že liečenie pomôže ak to on sám chce. On potom bude brať také lieky ktoré ak si vypije mu vyvolajú takú nevolnosť, že ho aj chuť prejde. http://www.abecedazdravi.cz/drogy/co-je-to-antabus

Hlavne sa musí odpútať od stereotypu prípadne od kamarátov čo mal na pitie. Ide jar, treba ho zamestnať rodinou, nejakými spoločnými záľubami. Keď ho ľúbiš, tak to pre neho spravíš a bude dobre.

jamelia
7. mar 2014

Ahoj, aj moj otec je abstinujuci alkoholik. Zavisi od cloveka - mama s nim zostala stale - ale v ich veku, uz by nemalo zmysel od neho odchadzat. Zacal s pitim, ked som mala asi 11 rokov (teraz mam 30), aj predtym si obcas nieco vypil - prilezitostne, ale vtedy ho to chytilo, lebo mal nejake problemy v praci a nedokazal sa s tym psychicky vyrovnat. Siel na liecenie a potom sa drzal asi 10 rokov vobec nepil. Potom mal obdobie, kedy znova zacal - podotykam, ze jemu stacilo dat si poharik a uz to nemalo konca - usiel z domu a tyzden sme ho nevideli. Nevedeli sme, co s nim je, hladali sme ho. Nakoniec sme zistili, ze po nociach si spokojne chodi domov pre chlast. Zasa bol na lieceni, zasa mal nejake obdobie klud. No v poslednej dobe ho to chyta aj 2x do roka. Zostal doma na dochodku a nevie sa s tym vyrovnat. Urobit aj ine somariny - bol nezodpovedny, soferoval aj ked mal vypite a viezol so sebou aj vnuca zo skoly... ako nikdy nam nerobil zle, vacsinou opicu prespal, alebo odisiel z domu. Az ku koncu bol agresivnejsi, niekedy si zasa povedal, ze uz len dnes bude pit a potom s tym skonci a naozaj sa chcel potom liecit.
Len pre mamu je to hrozne na psychiku, stale rozmysla, ci pije, ci nema niekde nieco schovane, stale ho pozoruje. Obava sa toho, co bude. Ju to nici najviac. A este sestra, ktora byva s nimi v dome spolu s rodinou - jej deti to vsetko vidia a sestra sa boji, aby im nieco nevyviedol.
Je to tazke - alkoholik bude uz navzdy alkoholik - len ak sa lieci bude abstinovat - maju to tazke, pretoze su do konca zivota zavisli, akonahle si daju alkohol, zacina kolotoc znova. Kazdy den si musia alkohol odopierat. Je to ako ked ty mas rada sladke a chces ho jest kazdy den, len nemozes, musis vydrzat bez toho.
A este - neviem, kam ide na liecenie, ale take bezne, co byva v nemocniciach - to je este horsie ako ked sa lieci doma, pretoze tam sa nauci este ine zavislosti - lieky, drogy a pod. Vsetky zavislosti totiz lezia spolu - aspon v Ziline je to tak. Doktorka radila mame radsej nechat otca doma ako ho davat tam.
Neviem ti poradit - zavisi od teba ako velmi svojho partnera lubis. Neviem, ako sa sprava, ked ma vypite - ked mate aj male deti - neviem, ci je vhodne, aby s nim vyrastali, ak sa to bude opakovat. Je to na tebe - ci mu das este sancu.

zuzana212722
autor
7. mar 2014

@jamelia no co sa lasky tyka sama neviem viem ze mi zalezi na nom ale to striehnutie ci zase niekde nieco hocikedy sa vybere zapalit si pred barak ze za chvilku pride je sedem hodin vecer ukaze sa az o 3rano nadraty ...je to velmi velmi tazke ide do banskej bystrici je to najblizsie a vies aj ci su tam nejake navstevy alebo ako to prebieha je tam nejaka izolacia od rodiny??

jamelia
7. mar 2014

netusim ako to funguje v BB - v Ziline bol otec viackrat na lieceni - drzali ho tam max. 5 dni - a bol doma, chodili sme k nemu normalne na navstevy ako ku choremu v urcenych hodinach. Pred 20-timi rokmi bol na lieceni asi 2 tyzdne, vtedy to fungovalo asi trosku inak, ale to si ja uz nepamatam.
Ved to - moj otec sa zasa vyberie do garaze, ze nieco potrebuje urobit a tam sa nadopuje - bud si da lieky na psychiku navyse, co mu netreba, alebo si niekde vypije. Teraz - kedze prisiel o vodicak sa zasa mame zda, ze ked pride z mesta domov, je akysi cudny a potom doma neskor v pohode. Fakt si to dobre rozmysli - hlavne kvoli detom. Mozno sa prelieci a bude sa dlho drzat. Len zavisi aj od jeho psychiky - a dovodu, preco pije. Moj otec je slabsia osobnost, ked nieco nezvlada, riesi to takto. Nepovie, co ho trapi, dusi to v sebe a radsej sa oziera alebo dopuje liekmi.

tykat
7. mar 2014

@zuzana212722 .....ja to nechapem, co ta pri nom vlastne drzi? nemas kam ist? ved aj laska ma svoje hranice. aky maju vase deti priklad? otec 90% casu ozraty. ved to musi byt smrad, bordel, zle pozerat na takeho prepiteho cloveka. kolko rokov takto zijete? aspon zaraba a financne sa podiela na domacnosti a vychove deti? osobne by som s takym clovekom nemohla byt. Mat doma 6dni v tyzdni ozrate prasa tak mu na ten jeden triezvy den zvysoka se...m.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jul11
7. mar 2014

@zuzana212722 ahoj,urcite treba dlhodobe liecenie a nie v nejakej velkej fakultnej nemocnici,ale nieco ako Predna hora, alebo Velke Zaluzie. Neviem,ake zariadenie v BB. Ale vo Velkom Zaluzi,urcite na zaciatku nie su navstevy,najprv je detox, potom psychoterapia a terapia pracou

jamelia
7. mar 2014

@kinna moj otec je uplny opak toho tvojho - jeho nic nebavi, kedysi vsetko, co sa dalo opravoval, robil okolo domu, pomahal mame na zahrade, len ako zacal podnikat - len telefonovanie a behanie autom, podnikanie skoncilo a on asi sniva, ze to bude ako predtym, teraz je na invalidnom dochodku (alkohol mu dopomohol k infarktu) a doma nic nerobi. Len sedi pred telkou. Ked ma nieco urobit, musi sa premahat, je stale podrazdeny. Chyba mu ta volnost ako mal predtym. Keby nahodou mama umrela a on by zostal sam, nevedel by sa o seba postarat. Este je k tomu tuhy fajciar. Mama uz niekedy nevladze, tiez ho uz chcela nechat padnut uplne na dno - nehladat ho, nechodit za nim ani do nemocnice. Ale nedokaze to. Boji sa o neho. Teraz sa zatial drzi, ale kedze nema o nic zaujem, myslim si, ze do toho spadne znova. Ked nema ziadny zmysel zivota - tak sa neda zit.

laila22
7. mar 2014

@zuzana212722 ja poznam jedneho pana, bol to moj sused.. vela pil - vtedy som ho nepoznala, iba z rozpravnia.. zatal sa, siel na liecenie a dnes je z neho normalny, mily clovek s nadhladom. Ja som ho mala velmi rada ako suseda aj jeho manzelku. Ujo si nikdy nedal ani zakusok s alkoholom, ani pralinku. Ked prisli na navstevu nikdy sme mu nenukali alkohol ani zo slusnosti, lebo na SK je to taký zvyk... 😝 Mineralka, kavicka a debat.. 🙂
Ja myslím, ze to zálezí len od tvojho manzela ako sa bude drzat a ci sa nevráti na stare chodnícky..
Poznam este jednen prípad, ked sused mojich rodicov pil cely zivot... Ked sa mu narodil vnucik, dedo s tym prestal a viac alkohol do ust nedal.. Nebol ani na liecení...
Je to o pevnej voli.

cent
7. mar 2014

@zuzana212722 Môjho priateľa ocko tiež veľa pil. Bol to asi ten prípad ako váš muž. Dokonca aj fajčil. Priateľ išiel na nejakú terapiu aby prestal fajčiť a zavolal aj ocka nech ide skúsiť. Keď prišli z terapie, jeho ocko si dodnes nezapálil a na počudovanie prestal aj piť.Je to už cca 5 rokov. Do dnešného dňa nepije, nefajčí a je na ňom vidieť, že už ani nikdy nebude.Spravil to nie len pre seba ale hlavne pre rodinu a manželku. Samozrejme, môj priateľ fajčí stále 🙂 🙂

zuzana212722
autor
7. mar 2014

@tykat tazko to vysvetlit sama to nechapem lebo ja som typ ktory neriesi hlupakov z kazdeho vztahu co nemal zmysel som odisla s nadhladom cavpa neriesim...ale ti ma stale nieco drzi asi mam stale nadej ze to dokazeme spolu ...ze mu pomozem a budeme spolu statsny mam jedno dieta s predchadzajuceho vztahu on bol ten co mi vtedy pomohol lebo otec malelj bol fakt debil to je na dlho zalubila som sa to neho a fakt niekedy tuzim ho neznasat nahovarat si ze ho nelubim ale do frasa nejde mi to vidim ze chory a nieje taky....chodi do prace zarobi velmi slusne plati nam byvanie ale narobil aj hluposti takze nieco splaca ale dokaze sa o nas postarat..nechcem ho obranovat no chcem mu pomoct je to inteligentny chlap do vsetkeho sa rozumie...proste do toho spadol a neviem preco

zuzana212722
autor
7. mar 2014

@jamelia toto je liecebna pre alkoholikov a su tam aj gambleri a drogovo zavisli aj psychiatria je to velky areal bude tam 10 tyzdnou viac zatial neciem..

zuzana212722
autor
7. mar 2014

@kinna dakujem aj za slova ppdpory ke fajn ze ocino to zvladol snad aj nam sa to podari bude to dlha cesta

dilino
7. mar 2014

z alkoholikom už nikdy nič nebude dobre stale aj ked sa lieči stale je to alkoholik aj ked liečeni a dve male deti čo si načo ti taky bude ked je viac naliaty ako triezvy predpokladam peniaze do rozpočtu nenosi tak načo ti je taky čo sa o nič nezaujima my sme mali otca alkoholika vysledok dopomohol mi z tych stresov k epilepsi a čo viac dodať ked chceš aby tvoje deti vyrastali v takom prostredi ty musiš vedieť potom je už neskoro plakať tak rozmyšľaj teraz vieš musiš vedieť prinaša nejake peniaze do rozpočtu z čoho žiješ s tymi detmi ved to nieje len tak odkiaľ on berie na ten alkohol ved to nieje lacna zaležitosť namiesto toho aby kupil niečo domov deťom tak si kupi alkohol no pekne never mu ako ti tu radia dalšie maminy že alkoholik je stale aj po vyličeni alkoholikom nalepka ostane porozmyšľaj o tom aby tvoje deti vyrastali v peknom harmonickom detstve a nie z pijakom čo ho každy deň vydia aby v dospelosti nerobili aj oni toto lebo si budu myslieť že je to spravne.

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana212722
autor
7. mar 2014

@bojovnicka moj otec je tiez alkac ale to je kapitola sama o sebe ..
Mozno prave preto verim lebo toto ozranske obdobie trva 1 a pol roka a nie 30 ako tu niektore pisali ze si to uvedomil za to mu dakujem moja mama to vzdala po 20 rokoch on je stratena existencia mama sa prebija zivotom... Sama niesom masochystka uz mam doma paiere na najomny byt niekolko obvolanych pravnikov a riesim tuto situaciu aj s rozumom ale stale je to muz ktoreho mam rada a mam nadej ze bude dobre a dostane sa z toho...teba mi je luto viem co je to plakat a plakat u nas snad toto vsetko bude mat stasny koniec

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
7. mar 2014

@zuzana212722 moj nazor: Ked si sam od seba uvedomil, ze ma problem a je ochotny sa liecit, zasluzi si sancu. Viem, ze ty to mas tazke, najma s obnovenim dovery a aj vztahu ... nevies, ci ho este lubis ... ale pises, ze ti na nom zalezi. Na tom sa da stavat vas buduci vztah. V prvom rade - ak bude liecenie uspesne, nemal by sa ti vratit stary alkoholik, ale novy clovek. A ak sa ON sam chce zmenit, je velka sanca na uspech. Musis sa potom aj ty na neho pozerat ako na noveho cloveka. Neda sa zabudnut, ale da sa prepacit zle co bolo. Mozno este pred liecenim - a ked nie, tak hned po nom - by ste sa mali porozpravat.. Stanovit si pravidla. Povedat - v dome ziadny alkohol. (Tu je dolezite, aby si trebars ani ty si nedala pohar vina k veceri, dalej vypustit pripitky na rodinnych navstevach a oslavach. Ani u nas sa napr. nepodava nikdy ziadny alkohol - a okolie to musi tolerovat - su to nase zasady. Rovnako na to treba upozornit rodinu - ked prideme, nikomu nic nenalievajte - a nech to respektuju.) Alkoholik uz na vzdy ostane alkoholikom - no abstinujucim - a navrat na dno moze spustit aj jedno pivo, ci poldeci. On musi prestat chodit po znamych, po krcmach, musi odmietnut akukolvek ponuku. A pokial to dodrzi, sancu by som mudala. Uz len kvolidetom - pises, ze ked nepije, je dobry otec. Tak nech nepije. Ale tiez sa dohodnut na tom, ze prvy preslap, jeden zatah - a je koniec. Lebo to uz je recidiva a bude naspat v kolobehu chlastu a opice dokola a dokola ... treba, aby si nasiel sposob, ako vyuzit cas, ktory predtymm "prechlastal" - najst mu cinnost, zalubu, majstrovanie okolo domacnosti, dake hobby, konicek.
Tiez jedolezite, aby si ho podporila uz pocas liecenia. Aby si mu dodala motivaciu. Zavolaj mu - ak sa da. Navstiv ho ... motivuj ho.
A aj po lieceni - mozno treba skusit parovu terapiu, popytaj sa jeho lekarov, koho/co ti odporucia (aby ste nemuseli platit sukromneho psychologa)
Bud silna, snad som ta viac povzbudila ako odradila ... drzim ti palce, akokolvek sa rozhodnes.

lifka
7. mar 2014

no napísala by som aj ja, z vlastnej skúsenosti, manžel bol na liečení, teraz v apríli to budú 4roky čo nepije, ked šiel na liečenie bola som v 3mesiaci
bolo to strašné obdobie, som rada že je to za nami ale ako niekto písal je veeľký až obrovský pokrok že chce ísť sám u nás to bolo bud alebo. bol tam 10 týždnov najprv detox, a potom kadejaké sedenia, športy a práca
chodili sme ho navšetevovať môžeš aj nemusíš, teda neviem ako to bude tam u vás

takže moja rada daj mu šancu, obrn sa trpezlivosťou, a sama uvidíš či to bude mať zmysel, tiež som sa báala a myslela čo bude ked výjde z liečenia ale nemysli na to lebo aj tak nič nevymyslíš sama uvidíš ako to bude ako sa bude správať
nám to vyšlo aj ked tie prvé mesiace po liečení boli veľmi ťažké v tom že sa sa museli naučiť znovu spolu žiť ako rodina, a hlavne obnoviť náš vzťah

držííííííííííím ti naozaj palce oplatí sa počkať ako sa on zachováááá

alzbeta7979
7. mar 2014

@lifka ahoj, chcem sa opýtať, kde bol na liečení? Môj praiteľ sa lieči ambulatne a som tehotná a riešime práve otázku, či si vypije,keď sa nám narodí bejby. Ja hovorím, rázne NIE. On tvrdí, že si dá aspoň pivo. Teraz pije nealko pivo občas.
Lenže on sa lieči zo zmiešanej závislosti. Keď si vypil, dal si pervitin a potom automaty a potom tráva. Takto celý víkend a potom v pondelok volal do práce, že je chorý, lebo nevládal. Potom sa nadopoval lexáčmi, aby mohol do práce.. a tie dlhy..
Ale do práce vždy chodil.
preto zháňam info dopredu tiež, že keby si vážne vypil, tak ho pošlem na denné liečenie na 3 mesiace. a ma nezajíma, či si vypije iba raz pri narodení. Ak nepôjde na liečenie, tak ho vyhodím. Chválabohu tento byt je môj. Ja mu hovorím, že mu nedám šancu, ak si vypije. Ale dám, ale až po liečení.

@zuzana212722 asi si prečítala toto vyššie o mojom priateľovi. Ale chcem ti ešte napísať, že môj tatino je alkoholik ale miernejší ako tvoj praiteľ. On napr. pil 5 dní a potom mesiac nie. Alebo pil 2 týždne a potom pol roka nepil.... Raz nepil až rok a potom 5 dní pil. ale aj tak mám zlé spomienky ako decko naňho. Hlavne ten alkholický smrad v obývačke, keď tam zaspal, fuj. Alebo oštatá doska na záchode, alebo to dllllhéééééé žblnkotanie, keď šťal a nezavrel sa na záchode, fuj, humus.
Píšem ti to hlavne kvôli deťom. Skús nejako zistiť ako to oni vnímajú a zariaď sa podľa nich. Ale aj tak mám rada môjho tatina. Teraz má 63 rokov a zistili mu výrastky na pečeni a už 2 týždne nepije a povedal, že vôbec nebude. Tak dúfam, lebo nechcem aby zomrel. ☹

A fakt to závisí od človeka. Môj priateľ sa tiež sám rozhodol, že sa bude liečiť ale ambulatne. Drží sa. A je to úlava, ked necítim žiadny alkhol alebo pivový zápach doma a zvlášť teraz, keď som tehotná.
A ty asi musíš dať rázne ultimátum sebe aj jemu. Po liečení má šancu, ale po jednom poháriku letí. ak sa to dá. Preto máš 10 týždňov, aby si sa zariadila, keby zas začal.
držím ti palce, aby si sa rozhodla správne

macamac
7. mar 2014

@alzbeta7979 no nemáš to veselé, resp. nemala si
a obdivujem ťa, že si sa s takýmto priateľom dala na dieťa
ja by som nemala odvahu

alzbeta7979
7. mar 2014

@macamac vieš poviem ti tak, ja som sa zoznámila s priateľom, s ktorým teraz čakám dieťa, keď bol dva týždne čistý. Predtým som ho nepoznala. Všetko mi povedal hneď na začiatku. Aj preto sme boli len kamoši a dosť som sa mu bránila. Ale po troch mesiach ma zlomil. Zalúbila som sa. A vôbec som si nepovedala, že risk je zisk alebo tak. Mňa ani len nenapadlo, že znova začne piť. a keby začal, ho vyhodím z bytu. Zatiaľ je to super. On je super. Predtým som mala priateľa, ktorý bol v pohode, nepil, nefajčíl, dobre zarábal... ale po tom ako som potratila, ma nechal. Dosť som si vytrpela... A predtým som mala 10 rokov jedného a ten nechcel deti so mnou. .
Akosi nemám strach z ničoho. Neviem prečo. Ale to nechcem machrovať alebo sa vyvyšovať. Len som vyrovnaná so životom a situáciou. A príjimam čo mi život prináša.

Napr. mám kamšku, ktorej chlap len zarába a nestará sa. Ona je celé dni s deckom doma sama. Aj svadbu si vydupala. Alebo iná kamoška musela do práce a chlap ostal na materskej, lebo nemal robotu...
Alebo inej kamošky chlap si našiel inú a v živote bych to doňho nepovedala...

Nikdy nevieš, čo sa ti z chlapa vykluje. Ja pri tomto viem a som na to zariadená. Ale nejako si myslím, že nebude už piť. Neivem prečo. Napr. čo som mala toho super, s ktorým som otehotnela a potratila, nikdy by som doňho povedala, že sa vzdá... že ujde alebo tak. Vtedy som si myslela, že tento je na celý život a aj tak hovoril. A vidíš... nebol.

macamac
7. mar 2014

@alzbeta7979 jasné, chápem 🙂
a moc držím palce, nech všetko dobre dopadne a ste hlavne zdraví 🙂 🙂

zvolsiinylogin
7. mar 2014

@zuzana212722 som sa rozpravala s jednou pani...zrutil sa jej svet, muz, co bol aj na protialkoholickom ju obral o deti a dal ju liecit na psychiatriu....ti nezavidim, staci jeden poharik a zas v tom lieta 😠

kofoluska
8. mar 2014

@zuzana212722 O hodinu utekam pre manzela na stanicu, dovtedy este par veci musim stihnut,tak necitam celu diskusiu. Ak napisem blbosti, prepac. Ale s par alkoholikmi som vdaka mame zila, tak viem wo co gow.
Ak sa pre liecenie rozhodol sam, je tam sanca na to, ze uz pit nebude. Nie ze sa vylieci, ale ze nebude pit. Alkoholizmus je neliecitelna zavislost, jediny sposob, ako sa nad nim da vyhrat je ten, ze uz sa v zivote nedotkne poharika.
Pamataj na to, ze dozivotne bude alkoholik a ze akonahle raz zacne pit, padne do toho plnou mierou znova. Stava sa to hlavne v pripadoch, kedy alkoholika ist na liecenie donuti okolie, ale on sam si nie je ochotny pripustit, ze ma problem. Ak si Tvoj priatel pripustil, ze ma problem s alkoholom, ze sa musi liecit, ze vam ublizuje - je na dobrej ceste. Od Teba vsak bude potrebovat podporu. Liecenie neskonci po desiatich tyzdnoch. Desat tyzdnov bude akurat na odvykacke. Domov pride pravdepodobne s tabletkami (tusim Antabus sa to vola). Beru sa dozivotne, nesmie sa na ne pit - v kombinacii s alkoholom robia cloveku strasne svinstva.
Ak si rozhodnuta dat mu este sancu, nepripominaj mu, co stvaral, ked bol opity. Nepripominaj, ako vam ublizoval, zahod vycitky. Bud mu oporou a nepi ani Ty (aspon nie pred nim). Popros o to aj ostatnych clenov rodiny. Ak mu niekto ponukne alkohol, treba ho razne odmietnut a v pripade, ze na to bude prilezitost - upozornit, ze Tvoj priatel nesmie pit.
Nebude to jednoduche, ale ak s nim xces ostat a lubis ho, urcite to zvladnete.

pribinak
8. mar 2014

Ja osobnú skúsenosť nemám, ale napíšem skúsenosť mojej príbuznej, za 10 týždňov žiadny zázrak nečakajte!!
Je to skôr Detox ako naozajstne liečenie, ide o zbavenie sa fyzickej závislosti, ta psychická závislosť je omnoho silnejšia a potrebuje dlhšie liečenie než je 10 týždňov. Tam majú rôzne aktivity na ukludnenie,ale co ked príde domov do starého prostredia a bude musieť riešiť problémy bežného života?
Muz mojej príbuznej chodil na takéto 10tyzdnovky Jak na bežiacom pase, fakt zázrak nečakaj!!
Možno som to napísala tvrdo, ale píšem pravdu !
Pozri liečebnu Predná Hora

filipal
8. mar 2014

@zuzana212722 daj mu sancu. ak ho teraz opustis, nebude mat pre liecbu motivaciu. ked si to vydrzala doteraz, tak uz pockaj.
ja tiez poznam alkoholikov, ktori po liecbe prestali pit. zaroven mu hned, ako sa vrati povedz, ze mu davas poslednu sancu, ze na odchod si uz pripravena.

chcela by som este doplnit to, co v tejto diskusii nezaznelo, ze vela muzov - alkoholikov su nelieceni depresivni pacienti. zeny pri uzkosti, depresii skôr vyhladaju psychiatra, muzi utapaju uzkost a strach v alkohole. takze dôlezite je,j zistit pricinu alkoholizmu tvojho partnera. zrejme sa na neho pozrie odbornik aj po tejto stranke, ale keby predsa nie, mal by absolvovat psychologicke aj psychiatricke vysetrenie. liecba uzkosti a depresie sa da pekne nastavit na liecbu antidepresivami.