Život po vysokej škole

lltt
21. apr 2024

Dobrý deň, som tu pre cenné rady predovšetkým od starších ľudí. Mám 24r, tento rok končím 5. ročník na VŠ a dostala som panický strach, že čo potom. Bývam v meste v ktorom som celkom spokojná, mám byt, dobrú brigádu a práve mi ponúkli TPP. Ja však stále rozmýšľam nad stážou v zahraničí alebo dokonca vyskúšať bývať v inom meste mimo Slovenska a pocestovať ešte kým sa dá. Bojím sa že potom už nebude toľko príležitostí, keď sa usadím, keďže momentálne nemám vzťah. Drží ma len istota v práci a nabranie dobrých skúseností a isté bývanie. Pocity mi hovoria, že mám vyskúšať niečo nové ale zároveň je to veľmi iracionálne. Tým, že by som išla na stáž alebo bývať do iného mesta na dlhšie by som zahodila možnosť dobrej prac. príležitosti. Máte niekto skúsenosť s podobným problémom? Alebo lutujete nejaké podobné rozhodnutie v minulosti? Dakujeeeem 🙂

kabinka11
21. apr 2024

@lltt áno ľutujem práve to, že som neodišla do zahraničia. Pravdepodobne by som sa vrátila, ale cudzí jazyk by som sa zdokonalila. Držím palce. Nájdi odhodlanie a choď

klotildabazarik
21. apr 2024

@lltt chod na staz urcite teraz ked môžes

marca12
21. apr 2024

@lltt Urcite chod na staz. So skusenostami zo zahranicia nebudes mat problem najst pracu.

barbora0308
21. apr 2024

@kabinka11 Ja rovnako! Nic ine nelutujem v zivote iba to, ze som sa neodhodlala skusit ist pracovat do zahranicia.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
21. apr 2024

@monsterablue Ak to ma byt staz po vysokej skole, tak to asi nebude umyvanie riadu 😁.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
21. apr 2024

študuj, cestuj kým sa dá... príde dieťa , rodina - pôjdeš akurát tak nikde.

dobromila
21. apr 2024

@lltt zaujalo ma, že máš byt. Akože Ti kúpili rodičia alebo si zdedila? Odporúčam ísť do zahraničia, ak je to tak, že buď hneď po škole, alebo vôbec. Ale záleží od okolností.

lucimichi
21. apr 2024

@lltt určite choď do zahraničia. Moja dcéra precestovala celý svet, naučila sa reči, väčšinou robila čašníčku. V 30-ke mala dieťa a hovorí že si tie roky užila a teraz sa stará s láskou o rodinu.

karolinakovac
21. apr 2024

@lltt určite skúsiť do zahraničia! Ja sa tam chystám tiež, každopádne tiež mám tu dobrú prácu, rodinu, atď..ale vždy ma to lákalo ist niekam sama, skúsiť svet, inú krajinu. Už som sa rozhodla ze idem koncom roka..a ak by to náhodou nevyšlo vždy sa môžes vrátiť. Za pokus to určite stojí. Ja osobne viem, ze keby to neskusim v zahraničí v staršom veku by som si to riadne vyčítala. Sny sa neplnia len tak, musíš si ich sama splniť 🙂

megg1
21. apr 2024

@lltt zit v zahranici by som nechcela, doma je doma, mas tu rodinu, na druhu stranu, staz netrva dlho, pol roka, rok, tak si zdokonal cudzi jazyk, ak vies, ze ho v praci vyuzijes...o cestovanie neskor do zahranicia, ci uz ako slobodna, ci s partnerom, ci s rodinou by som sa nebala...dnes to nie je taky problem, nemusis zit v zahranici, aby si si nieco uzila a pocestovala...urob tak ako to citis vo svojom vnutri

zorkahorka
21. apr 2024

Kedy, ak nie teraz? Chod za hlasom srdca

drago12587
22. apr 2024

Keby si byvala vo Švajci, alebo škandinávii , povedal by som ti aby si ostala :D ale mat byt na SR a nejaku pracu nieje uspech.. určite cestuj, zmeni ti to život :D .. zo zahraničnych penazi si budeš moct dovolit platit aj byt na SR tych 200€ ak je tvoj.. tiež som to tak mal, len som sa rozhodol všetko na SR predať a ostať v zahraničí.. nikdy sa na SR nevrátim, v tom som pevný :D ..

tana85
22. apr 2024

chod kym si mlada. ja som bola 2 roky a aj tak mam dnes pocit pred 40, ze to bolo malo, ze som mala zbytocny strach skusat a zazit. zijeme len raz a tak ako som kedysi verila, ze musim pracovat cim skor, aby som mala pekny dochodok, dnes je mi uplne jasne, ze ziaden nebude. naozaj som mala mat viac odvahy a ist skusit viac

rorino
23. apr 2024

@lltt a z čoho by si žila,keby si len tak cestovala?

sidicek
23. apr 2024

Určite teraz, keď si mladá a bezstarostna, neskôr to už bude iné, to sa ani nedá porovnávať.