Život po 40tke - zdravie, psychika

26. aug 2021

Ako ste na tom ženy ako sa citite aké máte plány, sny, túžby?🙂?Cítite sa viac unavene, badate zmenu, že už nevydržíte byť dlho hore, potrebujete viac spánku, zmenili ste niečo v svojom živote?
Nová práca, štúdium ..rozvod...ja mám nejaký spleen a neviem sa nakopnúť.Mam pocit, že starnem, deti sú už väčšie doma stereotyp potrebujem zmenu a neviem aku🙂inšpirujte ma

sirka9
26. aug 2021

fuuu, ja mám pár dní po 40, 3 dni po nej som sa vydávala, ťahám 26 týždeň tehotenstva - moje prvé, minulý rok som dokončila výšku - taká časť mojej vysnívanej. že nevydržím dlho hore a regenerácia po oslavách je dlhšia - no to je asi nejaká súčasť života - v najbližšej dobe sa asi moc nevyspím (haha). ale ak máš doma stereotyp, možno by som skúsila niečo vymyslieť ako spoločnú aktivitu, podľa toho čo vás baví. napríklad plán návštev jaskýň, hradov na SK, zapíš sa na nejaké cvičenie - tanec, alebo niečo, potulky prírodou, poobzeraj sa okolo seba čo ti ponúka miesto tvojho bydliska - divadlá (ja osobne sa teším keď sa bude dať chodiť normálne do divadla, na staré kolená chcem vidieť všetko čo sa bude dať). bolo by toho veľa

katkami123
26. aug 2021
dadia
26. aug 2021

Nalej si vecer vinko,vyloz nohy a pooremyslaj.Da sa to aj bez vina samozrejme.Co ta bavi? Co ta vzdy bavilo a odsuvala si to? Ja nemam 40,mam po 30tke a teraz som si zacala uzivat zivot.Mam milujucu rodinu,ale viem,ze uz mozem viac mysliet na seba.Vzdelavam sa,doprajem si

dadia
26. aug 2021

Mozes si spravit VS,chodit na kurz cudzieho jazyka,otvorit si svoj vysnivany obchodik,zhodit kila,ktore sa ti nakopili.Je toho vela,daj si nejaky ciel.Ta cesta za cielom,je to krasne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. aug 2021

@elizabet173 asi to bude problém my nemáme s kým🙂Sme ako rodina aktívni, ale stále my 4.Vsetky kamarátky majú malé deti, nemajú čas....celkovo stagnujem máme hotové bývanie, záhradu nemám do čoho pichnúť a nudím sa🙂)ručne práce má nebavia, cvičiť cvičím, behám, bicyklujem, piecť ma nebaví, prácu mám fajn a veľa času a neviem čo s ním.

autor
26. aug 2021

@elizabet173 muž je dlho v robote a potom unavený.Nie je akčný ako ja.Staci mu gauč cez týždeň...víkend naplanujem a deti aj on hromžia, lebo by len doma sedeli a nič nerobili.To, čo bavi mňa turistika šport nebaví kamošky.

adammar
26. aug 2021

nezvyknem sa pripájať, ale toto ma zaujalo. Mám 45 a po 40 sa cítim najlepšie.Deti samostatné, partner si po 20 rokoch našiel inú, aj keď sa chcel vrátiť, už mi to nešlo, odpustiť neviem. Ale začala som behať, cvičiť, urobila som si VP, zhodila kilá, len sa bojím nového vzťahu, tak ani nič vlastne nehľadám. Je mi síce smutno, hlavne večer, ale bojujem. Po 40. sa cítim najlepšie v mojom živote. Ale to samozrejme záleží od každého ako to má nastavené v živote.

adammar
26. aug 2021

teraz som si všimla, že som na synovom mene, ale píšem za seba, on toho má pred sebou ešte veľa a dúfam ako mama, že len dobré

11iva11
26. aug 2021

Podľa mňa potrebuješ nejakú športovo založenú a akčnú kamošku (alebo kamoša?? 🙂), ale neviem, či táto stránka je dobré miesto na nájdenie niekoho takéto.

dadia
26. aug 2021

Skus napisat do skupiny tvojho mesta a pohladat partacku na turistiku

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minutka
26. aug 2021

Urcite by vam kamosi prospeli. Mat particku na vikendove grilovacky, dovolenky, obcas kino ci ine… je prospesne. My sme si po narodeni syna “rozsirili” obzory o novu partiu cez deti. A je to super. Deti sa vyhraju spolu, stari pokecame

siska53
26. aug 2021

Ako..nemam pocit, ze sa toho az tak vela zmenilo..mam 46.. skor problem vidim v tom, ze ked som nemala deti, tak som logicky bola menej unavena, ako ked ich mam. To je cele a to beriem ako normalne. Moja segra zatial deti nema, uviem, ze sa neciit unavena, chodi aj po diksotekach, akcoskach ( v obdobiach, ked sa da), nemam z nej pocit, ani sa nestazovala na nic, ze by nejak menej vladala alebo co. Ma o 5 rokov mladsieho priatela a skor ona je ten motor, aj na tury ho nahana, ze on pomaly nevladze 😅.
Prosto ja to vidim tak, ze je jasne, ze ked mas rosinu, si unavenejsia, lebo robis, ci sa ti chce alebo nie. Ked si slobodna, mozes na veetko kaslat, ked sa ti nechce.

autor
26. aug 2021

@minutka mali sme vtedy bol život super, ale prišli ďalšie deti väčšina kamosiek ich má 3, niektorí sa rozviedli staršie deti išli do puberty prišla korona a všetko zakapalo.Ked boli deti menšie stále nejaké detské kútiky, výlety a moji pubertaci najradšej zalexeni v izbe a ja pociťujem samotu.Kazdy má málo času nedbala by som aj na kávu s kamoškou zájsť nemám čas idem s deťmi na krúžok, varím...mám dovolenku všetci sme doma, vonku škaredo...chcela som nech ideme dnes plávať syn má alergiu nevie dýchať, muž spí, a ja mám pocit premrhaného dňa a to som sa tešila čo všetko podnikneme a potom som sklamaná.Do kina nie, na hríby nie kopnúť ich do zadku vsetkych

ljzozv
26. aug 2021

A to si predstav, že si rozvedená,pomerne bez peňazí, dieta väčšie a bez kamošiek. To je už len zaberák na psychiku . 🤦‍♀️

torysheer
26. aug 2021

Ja mám pocit, že som po 40tke ožila. Je pravda že všetko plánujem ja a musím deti a partnera do toho takmer nútiť, ale mňa to plánovanie výletov a programu baví a nakoniec sú všetci spokojní. Ale je pravda že tiež by som šla na huby či na ryby a tam ich donútiť je takmer nemožné. No verím si že to dokážem 🙂 Neviem ako staré máš deti, ale uži si čas pre seba, nabije Ta to, a následne možno aj ich.

lily14
26. aug 2021

Tak ja som na 40 porodila takže zase odznova ..ale únava je väčšia. ..tak sa venuje sebe ...šport,kamošky,kniha, filmy

janickacrazy
26. aug 2021

Nájdi si nejakú akčnú kamošku, keď sa nudíš. Pubertálne deti už s tebou do kina nepôjdu. Ja mám 44, deti malé, väčšie aj veľké, aspoň sa nenudim. Môj muž je našťastie akčný a mladší odo mňa, takže nemám núdzu o aktivity. Chodíme aj bez detí na kávu, na večeru, prevezieme sa na motorke len tak hocikam. Okrem toho mám aj kamošky, ktoré majú odrastené deti, jedna nemá žiadne, pravidelne sa stretávame. Treba si niečo nájsť, aby si sa nenudila.

puplatko
26. aug 2021

Najlepšie je si nájsť nejaké koníčky, začať cvičiť a behať, turistika to je podľa mňa fajn, veľa mám okolo seba ľudí v tomto veku ktorým práve pohyb priniesol do života radosť a zmysel 🙂

autor
26. aug 2021

@puplatko asi máš pravdu len vždy som sa motala okolo deti a s deťmi aktivity a zrazu nuda🙂len mi to je také divne nechať ich všetkých doma hniť na mobile a TV a ísť sama ..po aktivitách.Chcem nech aj oni žijú aktívnejšie asi to musím spraviť a nedbat na ostatnych

autor
26. aug 2021

@ljzozv verím..držím palce.Ale ty máš víziu nového partnera a nového začiatku🙂

borkavan
26. aug 2021

haha, prídi mi postrážiť malého. mám 45 r. a 6 ročne dieťa. Ide do školy. Ja som viac unavená, menej trpezlivá...lebo nemám čas na seba. Potrebujem výbeh (kino, krčma, beh, turistika) ako psychohygienu. Nemám to. Tak nejako prežívam a čakám na ten moment, že malý ostane doma sám....Ale naozajstnú krízu, že som stará som mala od 40r. do 43 r. Teraz už krízu nemám , iba čas mi chýba. Ono to znie možno sebecký, ale fakt si najlepšie oddýchnem keď behám bez malého....Nevadí, užívam si aj syna, mám šťastie, že mám krásne, šikovné a bystré dieťa. Moja rada....daj si s manželom nejakú výzvu....možno stojku na hlave ...alebo sa zapojiť napr. do Zdolaj Fatru...neviem,....niečo, psa....Možno máš len krízu...ono sa to stáva ale prejde. držím palce.

autor
26. aug 2021

@borkavan jo tak to cítim.Ako takú krízu a neviem sa zaradiť.A cítim, že som menej výkonná, alebo lenivá, lebo už nemusím tak veľa?🙂keď si predstavím koľko som s deťmi chodila po výletoch poobede postihala milión veci teraz nemám už takú energiu

siska53
26. aug 2021

Ale to nie je tvoj problem potom, ty len zijes ako stara, ale v skutocnosti nie si!! Aj my sme mali takto,bze len tu po okoli, nemali sme auto jedno obdobie zrovna pocas korony, dopravou muz nechcel, tak to je tiez take dochodcovske.. ale .ja som si uz bola asi 3x sadnut za posledne 3 mesiace, mala by som ist zase.... Treba ich vyhnat, trvat na tom, ze sa dakam pojde. Alebo chod sama, prip.aj tu dakotri hladaju partakov, tak skus.oslovit..

salome123
26. aug 2021

Ja všetkým navôkol hovorím, že pre mňa začala v tomto období nová životná etapa. Deti sú už väčšie, samostatné, chodíme s mužom na žúry, na pivo, ja som začala behať, mám na seba viac času...veľmi si to užívam. Na tvojom mieste by som si buď našla akčnú kamošku na spoločné aktivity, alebo by som šla sama. Neviem či má zmysel so sebou nasilu ťahať hundrošov. A áno, mám pocit že som zlenivela čo sa týka prác v domácnosti, viacej si vážim svoj voľný čas.

joannita
26. aug 2021

Mam par rokov po 40tke a nikdy som sa necitila tak dobre a sebavedomo. Mam 3 rocne dieta, dalsie je na ceste, matersku si brutalne uzivam, moje najkrajsie obdobie 👌
Spavat chodim neskoro, unaveno sa necitim.
Musis nieco zmenit vo svojom zivote, novy impulz a to ta nakopne. Nove konicky, kamosky....

miriam11
26. aug 2021

Ja mam 43, cítim sa fantasticky, chodím do práce, keď prídem robím okolo domu, záhrada, deti, varím, pečiem. Užívam výživové doplnky Nutrilite. A necítim únavu, ani starnutie. Chodíme na turistiku, hríby, bicykle.... Necítim sa na tento vek a popravde ani naň nevyzerám.

andrejka1974
26. aug 2021

No ja v 40 doma 2 rocne najmladsie s ktorym som akurat musela riesit akutny problem zistili sme ze je autistka, cize vysetrenia plus dalsie 4 deti teraz mam 47 a uz viem ako z najmensou 2 najstarsi uz su mimo domu a pred 4 rokmi sme kupili dom ktory postupne rekonstrulujeme takze mam veselo a ako sa nabit najdi si konicek a zapoj aj rodinku my chodime na tury, na zrucaniny a uzivame si kazdy den naplno

h2
26. aug 2021

Ja mám 46 a mám sa fantasticky! 🤩 Nebolo to ale stále tak, mala som aj problémy, asi tak v 42-43 som začala mať problémy s nohami, napokon z toho bol chronický obojstranný zápal achilových šliach (vypomstila sa mi bežecká minulosť). Prestala som vtedy úplne so športom, čo ma trochu dalo dole aj psychicky. V súčasnosti sa mi zdravotný stav výrazne zlepšil, hoci už to asi nikdy nebude celkom OK. Okrem toho som schudla skoro 10 kg a našla som vnútorný pokoj. Aj s mužom máme teraz také fajn obdobie, syn má 10 rokov, tak aj on už je viac-menej samostatný, mám super robotu, ktorú mám rada... Nemám sa na čo sťažovať.